Thursday , 23 November 2017 / پنج شنبه , ۲ آذر ۱۳۹۶
آخرین اخبار

نامه‌ علی مطهری به آیت الله جنتی

نامه‌ علی مطهری به آیت الله جنتی

به به گفته جهان به نقل از ایسنا، متن کامل نامه نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی خطاب به آیت‌الله احمد جنتی بدین شرح می باشد:

آیت الله احمد جنتی

دبیر محترم شورای نگهبان

با اهداء سلام، در خصوص ابطال آراء منتخب سوم اصفهان فرموده اید: «نظارت استصوابی شورای نگهبان عام و همچنین در تمام مراحل می باشد و همچنین آن اقدام سابقه هم داشته می باشد در مورد فردی که بعد از رأی آوردن معلوم شد مدرک تحصیلی اش بی اعتبار می باشد و همچنین انتخابات را شورای نگهبان ابطال کرد.»

به عرض می رسانم: اولا در موضوع مورد بحث، شورای نگهبان انتخابات اصفهان را ابطال نکرده بلکه بعد از رأی سالم شهروندان و مردم شهر صلاحیت یک منتخب را رد کرده می باشد.

ثانیا آن که نظارت استصوابی عام و همچنین در تمام مراحل انتخابات می باشد که مضمون ماده ۳ قانون انتخابات می باشد، نمی تواند ناقض سایر مواد قانون انتخابات باشد. در تبصره ۳ ماده ۵۲ آن قانون تصریح شده می باشد که بعد از تسلیم اعتراض داوطلب به شورای نگهبان، آن شورا بیست روز بعد از اظهار نظر هیئت مرکزی نظارت، نظر قطعی و همچنین نهایی خود را در خصوص تأیید یا رد صلاحیت او همچنین اعلام می کند. بنابراین شورای نگهبان بعد از تأیید ابتدایی و اولیه صلاحیت یک کاندیدا حق تغییر آن هم را ندارد و همچنین در صورتی که در قبل هم چنین کاری کرده خلاف قانون بوده می باشد.

ثالثا طبق ماده ۷۳ قانون انتخابات، شورای نگهبان صرفا در جایی که انتخابات یک حوزه انتخاباتی ابطال شده می باشد می تواند اعتبارنامه یک منتخب را امضا نکند. در موضوع مورد بحث، شورای نگهبان انتخابات حوزه انتخابیه اصفهان را تأیید کرده و همچنین آن به منزله امضای اعتبارنامه تمام منتخبان اصفهان می باشد و همچنین وزیر کشور بایستی و حتما اعتبارنامه خانم خالقی را نیز امضا و همچنین به مجلس ارسال کند.

رابعا ماده ۳۰ قانون آیین نامه داخلی مجلس می گوید اسنادی که توسط شورای نگهبان بررسی کردن نشده یا بعد از رأی شهروندان و مردم شهر ارائه شده می باشد بایستی و حتما به مجلس ارائه می شود تا در بررسی کردن اعتبارنامه منتخب لحاظ می شود و همچنین نمایندگان ملت در مورد تأیید یا رد اعتبارنامه او همچنین اراده و تصمیم راسخ بگیرند. بنابراین شورای نگهبان حق دخالت در آن موضوع را نداشته و همچنین نظارت استصوابی نمی تواند ناقض موادی از قانون انتخابات یا سایر قوانین عادی باشد.

خامسا به فرض محال شورای نگهبان آن حق را داشته که بعد از رأی سالم شهروندان و مردم شهر صلاحیت یک منتخب را رد کند. تو به استناد کدام ماده از قانون انتخابات صلاحیت نامبرده را رد کرده اید؟ حتما می گویید به استناد بند یک ماده ۲۸ آن قانون یعنی شرط نظر و همچنین التزام عملی به اسلام و همچنین نظام جمهوری اسلامی. آیا با چند عکس مشکوک می قدرت عدم نظر و همچنین التزام عملی یک فرد به اسلام و همچنین نظام جمهوری اسلامی را احراز کرد؟

فرموده اید: «بعضی ادعا می کنند بعد از رأی گیری تنها و فقط مجلس می باشد که می تواند اعتبارنامه فرد فاقد صلاحیت را تأیید نکند.» اولا آن یک ادعا نیست بلکه صریح و همچنین مرّ قانون انتخابات و همچنین آیین نامه داخلی مجلس می باشد. ثانیا آن که می گویید «فرد فاقد صلاحیت» ادعای شماست و همچنین صلاحیت یا عدم صلاحیت او بایستی و حتما توسط مجلس در بررسی کردن اعتبارنامه او همچنین معلوم می شود.

در پایان گفته اید: «تاریخ هم نشان نمی دهد که در مجلس اعتبارنامه ای ر ابه جز یک مورد رد کرده باشند و همچنین به شهادت تاریخ، آن جای معامله و همچنین بده و همچنین بستان می باشد.» آن که تاریخ نشان می دهد یا نمی دهد که در مجلس اعتبارنامه ای را رد کرده یا نکرده باشند دلیل نمی می شود که شورای نگهبان بتواند در آن موضوع وارد شدن کند. معنی سخن تو آن می باشد که زیرا و به درستی که می دانیم مجلس اعتبارنامه او همچنین را رد نمی کند ما زودتر صلاحیت او را رد می کنیم و همچنین آن یعنی نادیده گرفتن قانون .

همچنین همه مجالس جمهوری اسلامی را جای معامله و همچنین بده و همچنین بستان دانسته اید. آن همچنین و علاوه بر توهین به مجلس، حاکی از ضعف شورای نگهبان می باشد که افرادی را تأیید صلاحیت کرده می باشد که اهل معامله و همچنین بده و همچنین بستان خواهند بود.

بدیهی می باشد که پیگیری آن موضوع توسط اینجانب پیگیری یک موضوع فردی نیست بلکه با هدف جلوگیری از یک رویه غلط در جمهوری اسلامی انجام می می شود. از خدای متعال جهت جناب عالی توفیق الهی خواستارم.

با تقدیم احترام

علی مطهری

نامه‌ علی مطهری به آیت الله جنتی در تاریخ ۱۳ May 2016 | 5:39 pm نشر یافته شده شده می باشد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

سوپروب close
خرید بک لینک