Thursday , 23 November 2017 / پنج شنبه , ۲ آذر ۱۳۹۶
آخرین اخبار

چرا جزئیات خبر پرتاب موشکی تکذیب شد؟!/ معنای خطرناک توئیت موشکی روحانی/ شیطنت در احکام موشکی برنامه جذاب و جالب و خوب ششم!

چرا جزئیات خبر پرتاب موشکی تکذیب شد؟!/ معنای خطرناک توئیت موشکی روحانی/ شیطنت در احکام موشکی برنامه جذاب و جالب و خوب ششم!

n00491078 b چرا جزئیات خبر پرتاب موشکی تکذیب شد؟!/ معنای خطرناک توئیت موشکی روحانی/ شیطنت در احکام موشکی برنامه جذاب و جالب و خوب ششم!

تیم سیاست جهان نیوز ـ پژمان پورجباری: همه‌چیز از آنجا آغاز شد که در پی آزمایش موشکی موفق و همچنین دقیق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در قسمتهای آخر سال شمسی قبل رهبر معظم انقلاب اسلامی در ۸ اردیبهشت فرمودند: "ذهنی که می‌تواند یک موشک درست کند که آن موشک دو هزار کیلومتر طی می‌کند و همچنین با کمتر از ده متر خطا به هدف می‌رسد؛ آن چیز کوچکی می باشد؟ بنده خواستم مثال بزنم".

هنوز چند روزی فرمایش رهبر انقلاب نگذشته بود که سردار علی عبدالهی دست یار آماد، پشتیبانی و همچنین تحقیقات صنعتی ستاد کل نیروهای مسلح در جشنواره علمی و همچنین تحقیقاتی باقرالعلوم در ۲۰ اردیبهشت به آزمایش موشک بالستیک ۲ هزار کیلومتری با خطای ۸ متر در هفته‌های قبل اشاره نمود و همچنین آن خبر به‌ سرعت در رسانه‌های داخلی و همچنین خارجی نشر یافته شده شد ولی باید توجه داشت ساعاتی نگذشت که سردار دهقان وزیر دفاع اعلام کرد که ما آزمایش موشک دو هزار کیلومتری با آن مقدار و اندازه و میزان خطا نداشته‌ایم. به‌عبارت دیگر وزارت دفاع، وقوع آزمایش موشکی جدیدی را تکذیب نکرد ولی باید توجه داشت خبر سردار عبدالهی را تکذیب نمود. به راستی علت آن تکذیب با توجه به فرمایش رهبر انقلاب اسلامی چه می‌توانسته بود باشد؟

003 چرا جزئیات خبر پرتاب موشکی تکذیب شد؟!/ معنای خطرناک توئیت موشکی روحانی/ شیطنت در احکام موشکی برنامه جذاب و جالب و خوب ششم!
عکس نشر یافته شده شده در رسانه های اروپایی از پایگاه فضایی امام و پیشوا خمینی(IKSLC)

واقعیت آن بود که چند روز قبل از اظهارات سردار علی عبدالهی، وزارت دفاع روسیه خبر از وقوع آزمایش موفق موشکی جدید ایران در ساعت دو بعدازظهر روز ۳۱ فروردین داده بود. خبری که آژانس اطلاعات دفاعی امریکا با تائید آن هم عنوان کرد که آن موشک از پایگاه فضایی امام و پیشوا خمینی(IKSLC) با موفقیت شلیک‌شده ولی باید توجه داشت در مرحله سوم محموله‌ای را در مدار فضا قرار نداده می باشد و همچنین احتمالاً تنها آزمایشی ۲ مرحله‌ای از موشک جدید ایران می باشد؛ بنابراین طبیعی به نظر می‌رسید که هرگونه نسبت داشتن شلیک موشک ۲۰۰۰ کیلومتری با دقت ۸ متر در رسانه‌ها تکذیب می شود چراکه آزمایش موشکی اخیر به دور از چشم رسانه‌ها، در واقع ماهیتی فضایی داشت.

nf00491078 3 چرا جزئیات خبر پرتاب موشکی تکذیب شد؟!/ معنای خطرناک توئیت موشکی روحانی/ شیطنت در احکام موشکی برنامه جذاب و جالب و خوب ششم!

nf00491078 1 چرا جزئیات خبر پرتاب موشکی تکذیب شد؟!/ معنای خطرناک توئیت موشکی روحانی/ شیطنت در احکام موشکی برنامه جذاب و جالب و خوب ششم!
تشریح جزئیات پایگاه پایگاه فضایی امام و پیشوا خمینی(IKSLC) در مقایسه با یک پایگاه فضایی اروپایی

آن خبرهای جدید نهادهای نظامی و همچنین اطلاعاتی روسیه و همچنین امریکا در حالی بود که فرمانده معظم کل قوا مقتدرانه فرموده بودند: «آنکه بعضی‌ها بیایند بگویند "فردای دنیا، فردای مذاکره می باشد، فردای موشک نیست"، آن حرف در صورتی که از روی ناآگاهی گفته‌شده باشد، خب ناآگاهی می باشد، در صورتی که از روی آگاهی گفته‌شده باشد، خیانت می باشد… سپاه که پیشرفت‌های موشکی خودش را نشان می‌دهد، نه‌تنها و فقط مایه‌ی افتخار و همچنین مباهات ایرانی‌ها می باشد، بلکه هنگام و زمانی که آن موشک‌های سپاه با آن دقّت و همچنین با آن زیبایی آزمایش می‌می شود، خیلی از ملّت‌های آزادی‌خواهِ دُوروبَر ما که دلشان از آمریکا و همچنین از رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی خون می باشد، خوشحال می‌شوند. هنگام و زمانی که آن‌ها انجام می‌گیرد، ما بیاییم آن‌ها را بکوبیم و همچنین بگوییم آقا! امروز دیگر روز موشک قبل! نه، روز موشک نگذشته. دشمن دائم در حال به‌روز کردن خود و همچنین آماده کردن خود می باشد، ما اینجا ساده‌لوحانه خودمان را عقب بکشیم و همچنین بگوییم نه!.»

بنابراین به نظر می‌رسد که بیست روز بعد از آن فرمایشات و همچنین در آستانه ۱۳ رجب و همچنین سالگرد تأسیس سپاه پاسداران، آزمایش موشکی خیلی زیاد حساسی در ایران به وقوع پیوسته که در میان خبرهای جدید ضد و همچنین نقیض داخلی، ابعاد آن هم پنهان مانده می باشد. بنابر خبرهای جدید نشر یافته شده شده از سوی رسانه‌های اروپایی آن موشک یا آن هم ماهواره‌بر چهار موتوره ارتقاءیافته سیمرغ، ظاهراً علی رغم سایر پرتاب‌های فضایی ایران، از پایگاه فضایی امید سمنان صورت نگرفته می باشد؛ بلکه جهت نخستین بار، از پایگاه فضایی پیشرفته امام و پیشوا خمینی(ره) در ۳ کیلومتری پایگاه فضایی امید، پرتاب شده می باشد و همچنین مقدمات مونتاژ و همچنین آماده سازی آن هم در روزهای پایانی سال شمسی قبل گرفته شده می باشد. رسانه‌های اروپایی مدعی خواهند بود که کار ساخت آن پایگاه فضایی جدید با سازه‌های عظیم و همچنین سکوی ۴۵ متری، قبل از شهادت حسن تهرانی مقدم در سال شمسی ۱۳۹۰ به‌عنوان مغز متفکر برنامه جذاب و جالب و خوب موشکی ایران، آغازشده می باشد.
 


 

آن خبر رسانه‌های اروپایی در حالی می باشد که دکتر منوچهر منطقی ریاست مرکز ملی فضایی ایران در مهرماه سال شمسی قبل خبر از طراحی و همچنین ساخت ایستگاه پرتاب ماهواره امام و پیشوا خمینی(ره) به‌عنوان یکی از مدرن‌ترین ایستگاه‌های فضایی جهان داد که مأموریت آماده‌سازی و همچنین پرتاب ماهواره‌برهای سنگین را بر عهده دارد که قرار بود قسمتهای آخر سال شمسی قبل به روش آزمایشی بهره‌برداری می شود.

جهت قراردادن ماهواره سنجش از دور طلوع ۱ که چندی می باشد در حکومت اعتدال به خاطر اعتمادسازی در برجام به تأخیر افتاده می باشد، می‌بایست ۲ آزمایش در آن مرکز جدید فضایی صورت می‌گرفت تا درنهایت با پرتاب ۳ مرحله‌ای، آن ماهواره به مدت یک سال شمسی و همچنین نیم در مدار ۵۰۰ کیلومتری زمین قرار بگیرد و همچنین اطلاعات و همچنین تصاویری با دقت ۲۵ متر در اختیار کشورمان قرار دهد؛ بنابراین احتمال می‌رود پایگاه فضایی امام و پیشوا خمینی(ره) و همچنین ماهواره‌بر سیمرغ که مقدمات ساخت آن هم به قبل از شهادت حسن طهرانی مقدم بر می‌گردد، اکنون با اولین پرتاب آزمایشی خود به بهره‌برداری مقدماتی رسیده و همچنین ایران را در سال شمسی جاری، در آستانه قرارگرفتن درمیان ۱۰ کشور برتر جهان در پرتاب ماهواره‌برهای سنگین قرار داده می باشد.

ولی باید توجه داشت آنچه غم‌انگیز و همچنین مایه تأسف می باشد، اتخاذ سیاست تأخیر و همچنین سکوت حکومت تدبیر و همچنین امید در به ثمر رساندن و همچنین تکمیل دستاوردها و همچنین نوآوری‌های فضایی در فضای پسابرجام می باشد که آخر آن هم را در پیام‌های توئیتری آقای هاشمی رفسنجانی و همچنین دکتر حسن روحانی شاهدیم.

آن سیاست تأخیر و همچنین سکوت، شواهدی از برجامی موشکی را آشکار می‌سازد که حکومت تدبیر و همچنین امید آن هم را به ظرافت در اسناد بالادستی پنج سال شمسی بعدی کشور تعبیه نموده می باشد و همچنین علی رغم سیاست‌های ابلاغی برنامه جذاب و جالب و خوب پنج‌ساله ششم توسعه کشور توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی که بر ارتقای قدرت بازدارندگی از طریق "توسعه‌ی قدرت موشکی و همچنین فناوری‌ها و همچنین ظرفیت تولید سلاح‌ها و همچنین تجهیزات عمده‌ی دفاعی برترساز با قدرت بازدارندگی و همچنین متناسب با انواع تهدیدات" تأکید شده می باشد، در اقدامی بی‌سروصدا و همچنین هوشمندانه توسط حکومت، در احکام چند کلمه‌ای برنامه جذاب و جالب و خوب ششم توسعه در حوزه دفاعی به‌جای کلمه "توسعه قدرت موشکی" قیدشده می باشد "توسعه و همچنین افزایش قدرت تولیدی موشکی". آن عبارت بدان معنا می باشد که در دوران پسابرجام، تنها و فقط افزایش ظرفیت تولید موشک در پنج سال شمسی بعدی مورد توجه قرار گرفته می باشد و همچنین ارتقای متوازن قدرت کمی و همچنین کیفی جهت بازدارندگی برترساز و همچنین هرگونه بررسی و همچنین توسعه غیرمعطوف به ظرفیت کمی تولید، به محاق رفته می باشد.

با آن توصیف در فضای پسابرجام، توسعه و همچنین ارتقاء توانمندی فضایی و همچنین موشکی که به‌شدت به هم وابسته خواهند بود را تنها در سایه سکوتی سنگین و همچنین مظلومانه بایستی و حتما رصد و همچنین فهم کرد. در فرایند برجام موشکی، ملت ایران و همچنین مستضعفان جهان از آن اقتدار و قدرت نرم باورساز و همچنین آنچه که به فرمایش امام و پیشوا خامنه‌ای مایه‌ی افتخار، مباهات و همچنین دلگرمی آن هم‌هاست، محروم‌ می شوند و همچنین تنها و فقط سرویس‌های نظامی و همچنین امنیتی استکبارند که متوجه و همچنین البته محرم اسرار پسابرجامی خواهند بود؛ درست آن هم‌روش که در برجام هسته‌ای شاهد آن هم بودیم. متاسفانه در قرنی که آن هم را قرن فضا نامیده‌اند، ملت ایران سیاست تاخیر و همچنین سکوت در برجام موشکی را در توئیت آقای حسن روحانی به نظاره نشسته می باشد، آنجا که اخیراً نوشته شد: "توانمندی نیروهای مسلح ما را دیگران [مستکبران] متوجه می‌شوند، گفتن و همچنین تکرار آن هم [جهت مستضعفان] ضرورتی ندارد."
 
منابع:
http://www.mehrnews.com/news/2939651
http://www.yjc.ir/fa/news/5349796
http://www.yjc.ir/fa/news/5539510
http://defense-update.com/20160424_simorgh.html
http://www.jpost.com/Iranian-Threat/News/New-Iranian-missile-launch-pad-revealed
http://www.nti.org/learn/facilities/313/
http://www.indrastra.com/2015/11/GEOINT-Irans-Semnan-Satellite-Launch-Center-0467.html
https://en.wikipedia.org/wiki/Simorgh_(rocket)
http://www.irna.ir/en/News/81935422/
http://spaceflights.news/?p=27762
http://www.b14643.de/Spacerockets/Diverse/Khomeini_Space_Center/index.htm
https://twitter.com/inbarspace
http://www.armscontrolwonk.com/archive/207525/its-not-a-rocket/
http://spacewatchme.com/2016/04/irans-simorgh-rocket-failed-launch-successful-test/

چرا جزئیات خبر پرتاب موشکی تکذیب شد؟!/ معنای خطرناک توئیت موشکی روحانی/ شیطنت در احکام موشکی برنامه جذاب و جالب و خوب ششم! در تاریخ ۱۴ May 2016 | 7:59 am نشر یافته شده شده می باشد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

سوپروب close
خرید بک لینک