Tuesday , 23 January 2018 / سه شنبه , ۳ بهمن ۱۳۹۶
آخرین اخبار

وابستگی دانشگاه آزاد به شهریه‌ها کاهش‌می یابد/ راه‌اندازی شعبه در میلان و همچنین آلمان

وابستگی دانشگاه آزاد به شهریه‌ها کاهش‌می یابد/ راه‌اندازی شعبه در میلان و همچنین آلمان

خبرهای جدید دانشگاهی را از «کانال خبرهای جدید دانشگاهی SNN.ir» دنبال کنید

به نقل از تیم دانشگاه خبرگزاری دانشجو حمید میرزاده، ریاست دانشگاه آزاد روز پنجشنبه در مراسم سالگرد تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی و همچنین چهارمین جشنواره فرهیختگان افزود: تلاش داریم وابستگی خود به شهریه ها را تا ۲۰ قسمت و بخش کاهش دهیم تا وابستگی دانشگاه به آن قسمت و بخش کم می شود.

او همچنین یادآور شد: دو هزار و همچنین ۸۵۵ موسسه آموزش عالی در کشور وجود دارد که از آن تعداد ۵۰۵ واحد مرتبط به دانشگاه آزاد اسلامی و همچنین مابقی دولتی و همچنین وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و همچنین فناوری، وزارت بهداشت درمان و همچنین آموزش علم پزشکی جدید، پیام نور، جامع علمی اصولی و کاربردی، فنی و همچنین حرفه ای، فرهنگیان و همچنین سایر دستگاه های اجرایی می باشد.

او همچنین اظهارداشت: یک میلیون و همچنین ۶۲۱ هزار و همچنین ۸۰۹ فرد یا شخص در دانشگاه آزاد اسلامی مشغول به تحصیل خواهند بود که نسبت دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی نسبت به کل دانشجویان کشور ۳۷ قسمت و بخش می باشد.

ریاست دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: بایستی و حتما طبق افق ۱۴۰۴ به آن قسمت و بخش دست می یافتیم که اکنون به آن هم رسیده ایم، همچنین بیش از ۴۰۰ هزار فرد یا شخص دوره تحصیلات تکمیلی را سپری می کنند.

میرزاده افزود: تعداد افراد هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی ۳۲ هزار و همچنین ۴۵۳ فرد یا شخص می باشد که نسبت آن هم به کل دانشگاه های کشور حدود ۴۴ قسمت و بخش می باشد که با آن حساب نسبت استاد به دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی یک به ۳۷ می باشد.

او همچنین به سهم دانشگاه آزاد در قسمت و بخش های متنوع و گوناگون و مختلف اشاره کرد و همچنین گفت: سهم دانشگاه آزاد اسلامی در آموزش علوم علم پزشکی جدید کشور ۴۰ قسمت و بخش، مراکز تحقیقاتی ۴۹ قسمت و بخش، بیمارستان ها و همچنین مراکز درمانی فعال و همچنین در حال پیاده سازی و راه اندازی ۱۵ قسمت و بخش (۷ بیمارستان) و همچنین تجهیز و همچنین فعال شدن کلینیک سلامت در قالب طرح دانشگاه سالم ۶۵ قسمت و بخش می باشد.

ریاست دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: همچنین سامانه فن بازاری در فضای مجازی پیاده سازی و راه اندازی شده می باشد که اشخاص می توانند محصولات و همچنین اختراعات خود را در آن سامانه معرفی و همچنین به فروش برسانند.

 

او همچنین و همچنین اظهارداشت: مبلغ قراردادهای برون دانشگاهی در سال شمسی ۱۳۹۴ حدود ۳۹ میلیارد تومان بوده می باشد.

میرزاده ادامه داد: ۶۳ هزار و همچنین ۶۰۵ مستندات علمی در پایگاه Scopus و همچنین ۴۱ هزار و همچنین ۸۵۵ مستندات علمی در پایگاه Web of Science ثبت شده می باشد که با آن حساب سهم دانشگاه آزاد اسلامی در تولید علم در کشور بیش از ۲۰ قسمت و بخش می باشد.

او همچنین گفت: جایگاه دانشگاه آزاد اسلامی در رتبه بندی های علمی جهانی در رده ۱۸۷ یعنی زیر ۲۰۰ دانشگاه برتر جهان می باشد، در صورتی که دانشگاه آزاد اسلامی وجود نداشت هم اکنون رتبه تولیدات علمی کشور کمتر از ترکیه بود.

ریاست دانشگاه آزاد اسلامی با گفتن آنکه در حال پیاده سازی و راه اندازی یک شبکه بین المللی هستیم افزود: پنج واحد و همچنین مرکز بدون مرزی داریم که در حال پیاده سازی و راه اندازی دو واحد دیگر در میلان و همچنین آلمان هستیم که امیدواریم تا خرداد و همچنین تیر پیاده سازی و راه اندازی شوند.

 

وابستگی دانشگاه آزاد به شهریه‌ها کاهش‌می یابد/ راه‌اندازی شعبه در میلان و همچنین آلمان در تاریخ ۱۹ May 2016 | 8:09 pm نشر یافته شده شده می باشد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

سوپروب close
خرید بک لینک