Tuesday , 23 January 2018 / سه شنبه , ۳ بهمن ۱۳۹۶
آخرین اخبار

دانشگاه آزاد مثل مسجد متعلق به همه می باشد/ اول انقلاب ۶۰ قسمت و بخش شهروندان و مردم شهر به کلی بی‌سواد بودند/ انتقاد از رسانه ملی

دانشگاه آزاد مثل مسجد متعلق به همه می باشد/ اول انقلاب ۶۰ قسمت و بخش شهروندان و مردم شهر به کلی بی‌سواد بودند/ انتقاد از رسانه ملی

به به گفته تیم دانشگاه خبرگزاری دانشجو، حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی در چهارمین دوره جشنواره فرهیختگان گفت: «دانشگاه آزاد اسلامی وارد دوره کاملا جدیدی شده که رسالت دانشگاه‌ها با آن قسمت و بخش تکمیل می‌می شود. دانشگاه آزاد اسلامی در ۳۳ سال شمسی قبل رشد کرده و همچنین آنقدر دست‌آورد داشته که ۵۴درصد فارغ‌التحصیلان کشور متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی می باشد.»

 

او افزود: «بایستی و حتما قدر دانشگاه آزاد اسلامی را دانست. بایستی و حتما رمز موفقیت آن دانشگاه را پیدا کرد. همه خانواده‌های ایرانی مستلزم و نیاز به تحصیل دارند و همچنین هر جوانی که در کشور علاقه‌مند به تحصیل می باشد، تحصیل و همچنین آموزش یکی از نیازهای اصلی جامعه می باشد. جهت رعایت شأن اسلام و همچنین اهل بیت، جامعه مستلزم و نیاز به تحصیل دارد.»

 

هاشمی رفسنجانی گفت: «ما پیرو دینی هستیم که اولین آیه‌ای که از آسمان جهت پیامبرش نازل شد اقرأ بود که اشاره به علم دارد.»

 

او با اشاره به روایت منتسب به پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله اسلام(ص) که فرموده‌اند «در صورتی که علم در ثریا باشد ایرانیان به آن هم دست پیدا می‌کنند» اشاره کرد و همچنین گفت: «آن ضرب‌المثل استعداد و همچنین علاقه به علم‌آموزی ایرانیان را نشان می‌دهد. ایمان به علم هم جامعه و همچنین هم انسان را بالا می‌برد.»

 

ریاست هیأت موسس دانشگاه آزاد اسلامی یادآوری کرد هنگام و زمانی که که انقلاب به پیروزی رسید نزدیک به ۶۰درصد از شهروندان و مردم شهر به روش کامل بی‌سواد بودند و همچنین گفت: «احساس مستلزم و نیاز واقعی به علم وجود داشت. من از افرادی بودم که عاشق ایران و همچنین دانش بودم. سال شمسی‌های بعد از پیروزی انقلاب شرایطی پیش آمد که اسلحه‌ها از کلانتری‌ها وارد دانشگاه شده بودند و همچنین در تمام دانشگاه‌ها اتاق جنگ وجود داشت. در پس نتیجه آن می شود که اداره دانشگاه‌ها سخت شده بود.»

 

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی گفت: «در صورتی که چه که من مخالف آن امر بودم ولی باید توجه داشت نمی‌شد کاری کرد و همچنین دانشگاه‌ها تعطیل شدند. ما جهت علم و همچنین خواست قرآن، انقلاب کردیم ولی باید توجه داشت در آن هم روزها همه دنیا با ایران در حال جنگ بودند. ستادی در شورای عالی انقلاب فرهنگی ساخته یا ایجاد شد که دانشگاه‌ها را کنترل می‌کرد.»

 

هنوز با گذشت ۳۳ سال شمسی از تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی جبهه‌گیری‌ها علیه آن دانشگاه ادامه دارد

 

هاشمی رفسنجانی گفت: «دکتر عبدالله جاسبی و همچنین من به آن پس نتیجه آن می شود که رسیدیم که بایستی و حتما به سمت شهروندان و مردم شهر حرکت کنیم زیرا حکومت بودجه‌ای جهت توسعه دانشگاه‌ها نداشت. در آن هم زمان که همه چیز دولتی بود و همچنین کار غیردولتی به مبنای ارتداد بود ما به دنبال ساخته یا ایجاد دانشگاهی آزاد بودیم که سراسر غیردولتی بود. در پس نتیجه آن می شود که با جبهه‌گیری‌های بی‌شماری مواجه شدیم که بعد از ۳۳ سال شمسی نیز هنوز آن جبهه‌گیری‌ها ادامه دارد.»

 

او افزود: «آن هم زمان آن پیشامد جدید را با امام و پیشوا (ره) در میان گذاشتیم. امام و پیشوا خمینی(ره) خیلی زیاد باهوش بودند. در آن هم زمان با صورتی بشاش و همچنین چشمانی براق گفتند که تأسیس آن دانشگاه کار خوبی می باشد. ما اعلام کردیم که پولی جهت تأسیس آن دانشگاه نداریم امام و پیشوا فرمودند من هدیه کوچکی جهت تأسیس آن دانشگاه می‌دهم. پول را خودتان پیدا کنید.»

 

رییس هیات موسس و همچنین هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی به مزاحمت‌هایی که بعد از ۳۳ سال شمسی از سوی «عده‌ای از برادران و همچنین دوستان دولتی» جهت دانشگاه آزاد اسلامی به وجود می‌آید اشاره کرد و همچنین گفت: «چند روز پیش پایداری‌ها در مجلس شورای اسلامی مصوبه‌ای تصویب کردند که بر اساس آن هم طوری برنامه جذاب و جالب و خوب ریخته شد که هر چه خواستند به دانشگاه آزاد تحمیل کنند و همچنین دست دانشگاه آزاد اسلامی را کاملا ببندند. در صورتی که از روز اول تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی مصوبه مجلس شورای اسلامی و همچنین شورای عالی انقلاب فرهنگی را داشتیم که به ما در اداره دانشگاه اختیار کامل می‌داد.»

 

 

او به طرحی اشاره کرد که تصویب شده و مصوب قانون شدن رشته‌ها را کاملا در اختیار وزارت علوم قرار می‌داد و همچنین گفت: «می‌خواستند کاملا یک بمب را جهت دانشگاه منفجر کنند ولی باید توجه داشت قیدی در مصوبه آمد که در صورتی که شورای عالی انقلاب فرهنگی چیزی را تصویب کرده باشد، آن هم مصوبه استثنا می باشد، در حالی که ما آن هم مصوبه را داریم ولی باید توجه داشت هنوز هم کارشکنی‌هایی انجام می‌می شود.»

 

ریاست هیات امنا: آن دانشگاه با توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان نیت و اراده دارد وابستگی خود را به شهریه کم کند. متأسفانه حسودها و همچنین دشمنان انقلاب همواره در کمین‌اند و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی مستلزم و نیاز به حراست دارد
 
 

او افزود: «در حال حاضر بعضی از اشخاص جهت ما مزاحمت‌هایی ساخته یا ایجاد می‌کنند و همچنین در صورتی که با چند فرد یا شخص مخالف باشند شهرستان را خراب می‌کنند تا شاید آن هم چند فرد یا شخص را زیر آوار ببرند.»

 

نمایشگاه دانشگاه آزاد اسلامی، انسان را به بعدی امیدوار می‌کند

 

ریاست هیأت موسس دانشگاه آزاد اسلامی به نهضت شرکت‌های دانش‌بنیان که از یک سال شمسی می باشد پیش در دانشگاه آزاد اسلامی شروع شده می باشد اشاره کرد و همچنین آن هم را موجب پربار بودن نمایشگاه‌ دستاوردهای پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی دانست.

 

ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: «نمایشگاه، مجموعه عظیمی از اختراعات دانشجویان و همچنین استادان می باشد که اکثر آنها به مرحله تجاری‌سازی رسیدند. آن نمایشگاه انسان را به بعدی امیدوار می‌کند.»

 

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی یکی از اشکالات دانشگاه‌ها را ارتباط و رابطه نداشتن آن هم‌ها با صنعت دانست و همچنین افزود: «دانشگاه بایستی و حتما با نقاط علمی و همچنین همه قسمت و بخش‌های کشور در ارتباط باشد. بر اساس سند چشم‌انداز ۲۰ساله قرار شد که توسعه، دانش‌محور باشد و همچنین از دانش چشمه بگیرد و همچنین با دانش پیش رود. آن پیشامد جدید مقارن با سیاست‌های ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری می باشد که بر مبنای آن هم شرکت‌های دانش‌بنیان تأسیس شدند.»

 

او گفت: «دانشگاه آزاد اسلامی زیرا و به درستی که در همه نقاط کشور شعبه دارد می‌تواند آن وظیفه علمی را در همه نقاط کشور انجام دهد. دانشگاه آزاد اسلامی با کمک شهروندان و مردم شهر می‌تواند در دنیا تأثیرگذار باشد.»

 

ریاست هیات موسس و همچنین هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی به راه‌اندازی سامانه آزاد اکسپو در آن دانشگاه اشاره کرد و همچنین افزود: «دانشگاه آزاد اسلامی میدان وسیعی را ساخته یا ایجاد کرده می باشد. سامانه آزاد اکسپو که یک سامانه الکترونیکی می باشد به عنوان بازار فروش محصولات دانشگاه آزاد اسلامی عمل می‌کند و همچنین همه می‌توانند از آن سامانه بهره بری و استفاده کنند.»

 

در دانشگاه آزاد اسلامی هیچ‌کس سهمی ندارد و همچنین هیچ‌کس مالک آن هم نیست

 

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی تاکید کرد بعد از رفع تحریم‌ها بایستی و حتما حرکت عظیمی شکل بگیرد و همچنین گفت: «اساس کار در دانشگاه آزاد اسلامی نیت خیر می باشد. فعالیت دانشگاه آزاد اسلامی نیز در همین راستا می باشد. در آن دانشگاه هیچ کس سهمی ندارد و همچنین هیچ کس مالک آن دانشگاه نیست.»

 

او ادامه داد: «حتی قرار بود که دانشگاه را وقف کنیم تا کسی به آن دانشگاه دست‌درازی نکند. فعلا آن روند متوقف شده می باشد. همانطور که مسجد مالکیت ندارد دانشگاه آزاد اسلامی نیز متعلق به همه می باشد. همه زمین‌ها، تجهیزات و همچنین … دانشگاه متعلق به عموم شهروندان و مردم شهر می باشد. فعالیت‌های دانشگاه به خاطر منافع اقتصادی و مالی نیست بلکه در جهت رشد کشور و همچنین خدمت به اسلام و همچنین اهل بیت می باشد.»

 

او نیت خیر و همچنین تکیه کردن به شهروندان و مردم شهر را از نقاط نیرو دانشگاه‌ آزاد اسلامی دانست و همچنین گفت: «آن دانشگاه با توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان نیت و اراده دارد وابستگی خود را به شهریه کم کند. متأسفانه حسودها و همچنین دشمنان انقلاب همواره در کمین‌اند و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی مستلزم و نیاز به حراست دارد.»

 

او از همگان دعوت کرد به دانشگاه آزاد اسلامی بیایند و همچنین و همچنین ببینند کسی از آن دانشگاه بهره بری و استفاده فردی یا شخصی نمی‌کند. آیت‌الله هاشمی رفسنجانی گفت: «بیایند تا خیال‌شان راحت‌تر می شود. متأسفانه صدا و همچنین سیما، کاستی‌های دانشگاه آزاد اسلامی را در بوق و همچنین کرنا می‌کند ولی باید توجه داشت خبرهای اساسی و همچنین موفقیت‌های دانشگاه جهت آنها خط قرمز می باشد. امیدواریم با استقرار مدیریت جدید در صداوسیما شرایطی فراهم می شود که دانشگاه آزاد اسلامی و همچنین فعالیت‌هایش بهتر معرفی می شود. در صورتی که روحیه اخلاص و همچنین عمل چند برابر می شود آن دانشگاه موفق‌تر خواهد بود.»

 

ریاست هیات امنا و همچنین هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی هم‌چنین به تلاش‌های دکتر حمید میرزاده، ریاست دانشگاه اشاره کرد و همچنین گفت: «دکتر میرزاده خالصانه و همچنین عالمانه، روندهای جدیدی را در دانشگاه آزاد اسلامی ساخته یا ایجاد کرده می باشد.»

دانشگاه آزاد مثل مسجد متعلق به همه می باشد/ اول انقلاب ۶۰ قسمت و بخش شهروندان و مردم شهر به کلی بی‌سواد بودند/ انتقاد از رسانه ملی در تاریخ ۱۹ May 2016 | 7:36 pm نشر یافته شده شده می باشد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

سوپروب close
خرید بک لینک