Thursday , 23 November 2017 / پنج شنبه , ۲ آذر ۱۳۹۶
آخرین اخبار

کشف حجاب مدل‌های تهرانی با خمیرمایه نقاشی و همچنین شاعری!

کشف حجاب مدل‌های تهرانی با خمیرمایه نقاشی و همچنین شاعری!

n00492549 b کشف حجاب مدل‌های تهرانی با خمیرمایه نقاشی و همچنین شاعری!

به به گفته جهان به نقل از فارس، فضایی که آن روزها در تعدادی از گالر‌ی‌ها تکرار می‌می شود؛ فمنیست‌هایی که زن را محصور در جامعه می‌دانند و همچنین دنبال آزادی خواهند بود؛ آزادی ‌که مفهوم آن هم کشف حجاب و همچنین بی‌بند و همچنین باری می باشد…

دیوارهای گالری «شلمان» چند روزی می باشد که تابلوهایی از زنان و همچنین دخترک های جوان و ازدواج نکرده تهرانی را بر خود دارد؛ زنانی که با اعلام فراخوانی کشف حجاب کرده و همچنین خودشان را در معرض دید عموم قرار دادند.

نمایشگاه «حوا در همین چند قدمی‌ست» در ابتدا مخاطب را جذب یک اتفاق خاص می‌کند. اتفاقی که شاید در آن هم روایتی از آفرینش زن آمده باشد؛ ولی باید توجه داشت برعکس عنوان نمایشگاه، اعتراض زنان را به حکم الهی می‌بینیم.
 

13950229000826 PhotoL کشف حجاب مدل‌های تهرانی با خمیرمایه نقاشی و همچنین شاعری!

«پونه فرح‌وند» عکس‌های آن نمایشگاه را گرفته و همچنین سپس روی عکس‌ها تصویرسازی کرده می باشد؛ گفت‌وگوی روزنامه نویس و خبرنگار فارس را با او همچنین در ادامه می‌خوانیم.

* فارس: در مورد روند کار توضیح می‌دهید؟

از دو سال شمسی قبل به آن پروژه فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کردم؛ تا آنکه چند ماه اخیر کار آغاز شد؛ با مدل‌ها قرار گذاشتم، و همچنین بعد از آشنا شدن با شخصیت آن عکس‌ها را از آنها گرفتم؛ هنگام و زمانی که عکس‌ها آماده شد به شاعر دادم و همچنین او هم از روی آن عکس‌ها شعر گفت. روی آن هم شعرها تصویرسازی کردیم. به دلیل آنکه اینجا مختص نمایشگاه تجسمی می باشد، شعرها را در اینجا نیاوردم ولی باید توجه داشت جهت شهریور ماه شعرهای آن تابلوها چاپ می‌می شود که شامل ۵۰ شعر و همچنین دکلمه می باشد.

* فارس: شاعر آن کارها کیست؟

«آیسان سعیدی‌مقدم» می باشد که تابلوهایی هم از آن شاعر دارم.

* فارس: روند دعوت از آن مدل‌ها چگونه بوده می باشد؟

من ابتدا در اینستاگرام فراخوان دادم و همچنین گفتم بانوان محترم تشریف بیاورید که من چنین کاری می‌خواهم انجام بدهم. در اطلاعیه‌ام حدود ۵۰ ـ ۶۰ فرد یا شخص رفت و آمد و مراجعه کردند؛ از بین آنها با افرادی که توانستم راحت‌تر ارتباط برقرار کنم، انتخاب کردم.

ولی باید توجه داشت ۲ ـ ۳ تا از سوژه‌هایی را که دنبالش بودم را پیدا نکردم؛ یکی خانم پیرتر و همچنین غیره ای خانم چاق. زیرا و به درستی که می‌خواستم از هر شخصیتی تصویر داشته باشم.

* فارس: آن مدل‌ها تهرانی خواهند بود؟

بله تهرانی خواهند بود؛ دو فرد یا شخص از آن خانمها از کرج و همچنین یک فرد یا شخص هم از اسلامشهر آمده بودند.

* فارس: «حوا در همین چند قدمی‌ست» عنوان آن نمایشگاه می باشد؛ علت انتخاب آن عنوان چه بوده؟

من کلا شخصیت، اسم و همچنین داستان‌هایی را که در مورد‌ «حوا» شنیدم را دوست دارم؛ بعضی می‌خواهند حوا را یک شخصیت خاص نشان بدهند که او خارجی می باشد و همچنین دور از دسترس؛ من می‌خواستم بگویم دختر ۵ ساله تا پیر زن ۹۰ ساله می‌تواند یک حوا باشد؛ هر کدامشان داستان‌های خودشان را دارند. هر کدام از آن‌ خانمها روزی توسط کسی دوست داشته شدند و همچنین به او عشق ورزیدند یا آنکه قرار می باشد آن اتفاق برایشان بیافتد.

آن هم حوا برایش آن اتفاق افتاد؛ اکنون فرزندانش با حالت‌های متنوع و گوناگون و مختلف دیده می‌شوند.

* فارس: فروش آثار چگونه و چطوری می باشد؟

دو تا از تابلوها فروخته شده فعلاً. قرارداد برپایی نمایشگاه‌ هم ۶ روزه بود و همچنین تا ۲۹ اردیبهشت می باشد.

در ضمن آن نمایشگاه یکی از پربازدیدترین نمایشگاه‌ها بود؛ بعضی را خودم دعوت کرده بودم و همچنین بعضی از بازدیدکننده‌ها بعد از دیدن آثار، می‌رفتند و همچنین دوستانشان را هم جهت بازدید می‌آوردند. چند فرد یا شخص از اساتید دانشگاه هم به همراه شاگردانشان به آن نمایشگاه آمدند.

* فارس: برنامه جذاب و جالب و خوب غیره ای جهت آن کارها دارید؟

مجموعه ۵۰ تایی بسته شده می باشد؛ در صورتی که بتوانم در جاهای دیگر هم برگزار می‌کنم.

* فارس: آن عکس‌ها در شبکه‌های فرهنگی و اجتماعی هم به دیدن کردن و نمایش گذاشته شده می باشد؟

بله؛ بازخورد هم خوب بود.

* فارس: در آن عکس‌ها زنها حجاب ندارند؛ به آنها نقل شده که قرار می باشد اکران عمومی می شود؟

بله؛ من از همه آن خانمها اجازه گرفتم که می‌خواهم عکس‌هایشان را در نمایشگاه و همچنین فضای مجازی بگذارم. همه راضی بودند و همچنین مشکلی نداشتند.

* فارس: در مورد تکنیک کار توضیح می‌دهید؟

اصول پرتره آن می باشد که به لنز دوربین نه ولی باید توجه داشت به مخاطب نگاه می‌کند و همچنین کل حرف‌هایش را با چشم‌هایش می‌زند؛ حدود ۱۵ پرتره از آن کارها گریم چهره شده‌اند و همچنین بقیه را تصویرسازی کردم. در عین حال من در کل فریم‌ها در صورتی که شخصیت‌، شاد باشد، تصویرسازی‌ام غمگین می باشد و همچنین بالعکس. ضمن آنکه ادیت هر یک از کارها با محتوای شعر در ارتباط می باشد.

* فارس: برداشت کلی تو از آن کارها چیست؟

 نظر من و همچنین چند فرد یا شخص از اساتید آن می باشد که چشم‌های همه آن فریم‌ها چشمان زن ایرانی می باشد، نه به خاطر آنکه ایرانی خواهند بود، بلکه به خاطر غمی که در چشم‌های آنها می باشد. در نگاه آن خانم‌ها غم می باشد ولی باید توجه داشت لب‌هایشان می‌خندد. یعنی زنان ایرانی با همه سختی‌ها دارند ادامه می‌دهند تا آنکه خبرهای خوبی برایشان برسد. جهت هر کس خبر خوب در زندگی‌ یک معنی را دارد.

 

در ادامه آن به گفته، عکس‌های نمایشگاه با شرح آن هم توسط «پونه فرح‌وند» می‌آید.

 
nf00492549 1 کشف حجاب مدل‌های تهرانی با خمیرمایه نقاشی و همچنین شاعری!

آن اثر زمستان نام دارد؛ بانویی که متولد زمستان می باشد؛ با اخلاق زمستانی؛ من خواستم در آن تصویر سرمای احساسش را برسانم و همچنین آن هم را در لباس و همچنین آرایش او نشان دهم.

 
nf00492549 2 کشف حجاب مدل‌های تهرانی با خمیرمایه نقاشی و همچنین شاعری!

آن تصویر به دنبال گفتن آزادی و همچنین پرواز می باشد.

 
nf00492549 3 کشف حجاب مدل‌های تهرانی با خمیرمایه نقاشی و همچنین شاعری!

در آن تصویر خون از دهان آن زن بیرون می‌ریزد که نشان دهنده زجر وجود آن هم شخصیت می باشد. من خواستم با چشم‌های اشک‌آلود، به هم ریختن آرایش او و همچنین دهانی که از آن هم خون می‌ریزد، درون آن شخصیت را به تصویر بکشم. در زندگی آن شخص اتفاق ویژه ای افتاده می باشد و همچنین ممکن می باشد هزاران زن هم با آن اتفاق مواجه شوند.

13950229000813 PhotoL کشف حجاب مدل‌های تهرانی با خمیرمایه نقاشی و همچنین شاعری!
 

آن حالش خوب دیده می‌می شود؛ شعری که برایش سروده برعکس می باشد؛ او خودش را شاد نشان می‌دهد؛ در شعرش هم می باشد که مادرم با پدرم مشکل دارد. او آن را بروز نمی‌دهد و همچنین سعی می‌کند خودش را زن آراسته‌ای نشان دهد.

 
13950229000814 PhotoL کشف حجاب مدل‌های تهرانی با خمیرمایه نقاشی و همچنین شاعری!

در چهره آن فرد انتظار می باشد؛ انتظار شادی را دارد.

13950229000817 PhotoL کشف حجاب مدل‌های تهرانی با خمیرمایه نقاشی و همچنین شاعری!
 

آن فرد شامل شخصیت‌های متغایر و متفاوت با بقیه سوژه‌ها بود که تأکید بر روی حجاب داشت؛ می‌خواستم نشان دهم آن زن آراسته می باشد؛ آن روش که من برداشت کردم، فرد تنهایی می باشد؛ سعی کردم عشقی را در بعدی برایش آرزو کنم.

 
13950229000821 PhotoL کشف حجاب مدل‌های تهرانی با خمیرمایه نقاشی و همچنین شاعری!

آن فرد از دل طبیعت درآمده و همچنین زمین و همچنین زایش را خواستم در آن حالت نشان دهم.

 
13950229000823 PhotoL کشف حجاب مدل‌های تهرانی با خمیرمایه نقاشی و همچنین شاعری!

اسم آن تصویر چهل‌سالگی می باشد و همچنین مصادف با چهلمین فریم کارهایم بود؛ به همین خاطر آن اسم را روی تابلو گذاشتیم؛ ضمن آنکه در شعر آن تابلو هم به چهل اشاره شده؛ نقابی که روی صورت او گذاشته شده، نقابی ناخواسته می باشد که جامعه روی صورتش قرار داده؛ او در تنهایی‌اش می‌خواهد آن نقاب را بردارد ولی باید توجه داشت نمی‌تواند.

در آن نقاب او به زور لبخند می‌زند به خاطر محدویت‌ها و همچنین سنی که رسیده می باشد و همچنین ظلم‌هایی که نباید به او می‌شد و همچنین شده می باشد.

 
13950229000828 PhotoL کشف حجاب مدل‌های تهرانی با خمیرمایه نقاشی و همچنین شاعری!

آن یکی از سوژه‌های نوجوان می باشد؛ او ۱۶ سال شمسی دارد؛ صورت و همچنین آرایش او معصومانه‌تر می باشد و همچنین هنوز به بدی‌های جامعه گرفتار نشده می باشد. سعی کردم با رنگ‌های گرم امید و همچنین انرژی بدهم که آن اتفاق برایش نمی‌افتد.

به به گفته روزنامه نویس و خبرنگار فارس، در آن نمایشگاه آثار غیرقابل نشر غیره ای وجود داشت که در آن خبرگزاری محفوظ می باشد.

بر اساس آن به گفته، در روند برنامه جذاب و جالب و خوب گالری‌گردی روزنامه نویس و خبرنگار فارس، آثار بعضی از نمایشگاه ستودنی بوده که انعکاس یافته ولی باید توجه داشت بعضی از نمایشگاه‌ها شئونات اسلامی و همچنین ملی را رعایت نکرده‌اند که می‌قدرت به «پدر عریانی که سوژه عکاسی پسرش شد»، «عکاسانی که در زندگی فردی یا شخصی شهروندان و مردم شهر سرک می‌کشند» و همچنین  «هنگام و زمانی که عروس‌ها تابلو می‌شوند» اشاره کرد.

آیا آن مستندات جهت بیدار شدن و همچنین احساس مسئولیت وزارت ارشاد جهت نظارت بر نمایشگاه گالری‌ها کافی نیست؟!

کشف حجاب مدل‌های تهرانی با خمیرمایه نقاشی و همچنین شاعری! در تاریخ ۲۱ May 2016 | 11:04 am نشر یافته شده شده می باشد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

سوپروب close
خرید بک لینک