Thursday , 23 November 2017 / پنج شنبه , ۲ آذر ۱۳۹۶
آخرین اخبار

بیانات منتشرنشده رهبر انقلاب در مورد ولادت حضرت بقیةالله(عج)

بیانات منتشرنشده رهبر انقلاب در مورد ولادت حضرت بقیةالله(عج)

n00492744 b بیانات منتشرنشده رهبر انقلاب در مورد ولادت حضرت بقیةالله(عج)

به نقل از جهان، در آستانه فرارسیدن ۱۵ شعبان‌ا‌لمعظم سال شمسی‌روز میلاد حضرت بقیةالله‌الاعظم (ارواحنا فداه) پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR بیانات رهبر انقلاب اسلامی در تاریخ ۱۳۹۴/۳/۱۲ در مورد عید ولادت حضرت امام و پیشوا زمان(عج) را جهت اولین بار نشر یافته شده کرد.

[*] پُر کردن عالم از نعمت عدل و همچنین داد، فضیلتی در انحصار مهدی موعود
شب میلاد امید تاریخ، شب میلاد مهدی موعود، شب ولادت آن هم کسی که مصداق وعده‌ی لایتخلّف الهی می باشد، شب میلاد آن هم کسی که در مورد‌ی او سخنی نقل شده می باشد که در مورد‌ی هیچ یک از پیغمبران و همچنین اولیای الهی و همچنین ائمه گفته نشده می باشد و همچنین آن هم آن می باشد که «یَملَأُ اللَّهُ بِهِ ‌الاَرضَ قِسطاً و همچنینَ عَدلاً کما مُلِئَت ظُلماً و همچنینَ جَوراً» (1) در مورد‌ی هیچ پیغمبری چنین چیزی گفته نشده؛ حتی در مورد‌ی پیغمبر آخرالزمان. آن هم دست توانایی که می‌تواند همه‌ی سطح عالم را از نعمت و همچنین عدل و همچنین داد برخوردار بکند، دست توانای اوست. خداوند آن ثواب و فضیلت پهناور و بزرگ را جهت او قرار داده می باشد؛ نه جهت دیگر اولیا، نه جهت دیگر انبیا،‌ نه جهت دیگر برجستگان عالم و همچنین مقربان مقام حق، تنها و فقط او می باشد که آن تعبیر در مورد‌ی او آمده می باشد. همین امشب شب ولادت آن بزرگوار می باشد. خب، عید بزرگی می باشد.

[*] دو محصول «نگاه متوجّه به بعدی» در عید میلاد مهدی موعود:
[*] ۱- امید
اعیاد موالید ائمّه و همچنین موالید نبیّ اکرم و همچنین عید مبعث پیغمبر و همچنین بقیّه‌ی اعیادی که ما داریم، یک فرق اساسی و همچنین جوهری با آن عید دارد؛ در آن هم اعیاد، همه‌ی نگاه به قبل می باشد؛ در آن عید، همه‌ی نگاه به بعدی می باشد. در اعیاد موالید ائمه یا عید بعثت، از حادثه‌ای که در قبل اتفاق افتاده می باشد و همچنین البته تاثیرات و همچنین اثرات آن هم مثل رودخانه‌ی فیّاضی جریان در تاریخ دارد، تجلیل می‌کنیم؛ از قبل تجلیل می‌کنیم؛ به قبل متوجه می‌شویم، اگرچه آن هم قبل در زندگی کنونی ما و همچنین در بعدی‌ی ما هم اثر دارد؛ ولی باید توجه داشت در آن عید، همه‌ی نگاه به بعدی می باشد؛ یعنی چه نگاه به بعدی می باشد؟ یعنی دو چیز را آن نگاه با خود دارد: یکی امید، یکی تلاش. هنگام و زمانی که نگاه (متوجه) به بعدی شد، اولین چیزی که محصول آن نگاه می باشد، امید می باشد. دلهای افسرده در نهایت گرفتاری و همچنین تنگنا، یک روزنه‌ی روشن و همچنین درخشانی به یک دنیای نورانی و همچنین بهشت‌آسا در مقابل چشمشان می‌بینند و همچنین به بعدی امید دارند؛ می‌دانند بحث و داستان آن‌جوری نخواهد ماند. حتّی آن هم هنگام و زمانی که که همه‌ی دنیا از ظلم و همچنین جور پر شده باشد، یعنی همه جا را ظلم و همچنین جور فرا گرفته باشد، آن روزنه‌ی امید نه تنها و فقط بسته نمی‌می شود بلکه حتی گشاده‌تر می‌می شود؛ زیرا و به درستی که وعده کردند. حالا در یک دعا «بَعدَ ما مُلِئَت ظُلماً و همچنینَ جَوراً» (2) می باشد؛ فرق چندانی با هم ندارند. هرچه ظلم اکثرا و بیشتر بشود، آن امید زنده‌تر می‌می شود؛ لذا معتقد به آن امید، معتقد به عقیده مهدویت هرگز مأیوس و همچنین سرخورده و همچنین مانند اینها نمی‌می شود.

می‌گوید ممکن می باشد من درک نکنم ولی باید توجه داشت خواهد شد؛ ممکن می باشد من خزی (۳) و همچنین خذلان (۴) ظالمان را نبینم، ولی باید توجه داشت خزی و همچنین خذلان ظالمان حتمی می باشد. آن، امید می باشد؛ آن اولین چیزی می باشد که از آن نظر منشأ می‌گیرد و همچنین در دل انسان ریشه می‌دواند، و همچنین طبعا تأثیرش را در زندگی می‌گذارد.

[*] ۲- تلاش
دومی، تلاش (می باشد)؛ تلاش. هر بعدی‌ی قطعی متوقف به تلاش می باشد. تو پای یک کوهی که قابل عبور می باشد ایستادی، آیا رسیدن به آنجا ممکن می باشد؟ بله. آیا رسیدن به آنجا قطعی می باشد؟ بله؛ حتما افرادی به آنجا خواهند رسید؛ ولی باید توجه داشت رسیدن به آنجا متوقف بر یک شرط می باشد و همچنین آن هم، تلاش (می باشد)؛ (بایستی و حتما) راه بیفتی، (در صورتی که) بنشینی اینجا، نگاه کنی، تحسین کنی، خوشحالی کنی، کف بزنی جهت افرادی که می‌روند،‌ نخواهی رسید؛ تلاش مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد. آن دومین شرط می باشد. البته در همه‌ی کارهای پهناور و بزرگ تلاش مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد. چشم که به بعدی بود، لازمه‌ی قطعی آن نگاه به بعدی، ساخته یا ایجاد تکلیف تلاش و همچنین فعالیت و همچنین مجاهدت می باشد. ما که معتقدیم به آن هم روز، بایستی و حتما تلاش کنیم تا آن هم روز تحقق پیدا کند، و همچنین تلاش ما می‌تواند انشاءالله آن هم را نزدیک بکند. آن هم نقطه‌ی دوّم در آن حادثه‌ی پهناور و بزرگ می باشد.

(نیمه شعبان) عیدی می باشد جهت شهروندان و مردم شهر، ان‌شاءالله مایه‌ی شادی باشد. ان‌شاءالله ادعیه‌ی زاکیه‌ی آن هم بزرگوار، دعای غیر مردود آن هم بزرگوار شامل حال تو، شامل حال ملت ایران، شامل حال همه‌ی مسلمانان، شامل حال مظلومان فعلی عالم بشود؛ و همچنین ان‌شاءالله که از برکات دعای آن هم بزرگوار بهره بری و استفاده کنیم.

پی‌نوشت‌ها:
۱) بحارالانوار، ج ۳۶، ص ۳۱۶
۲) بحارالانوار، ج ۳۶، ص ۳۵۹
۳) خواری
۴) درماندگی

بیانات منتشرنشده رهبر انقلاب در مورد ولادت حضرت بقیةالله(عج) در تاریخ ۲۲ May 2016 | 10:13 am نشر یافته شده شده می باشد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

سوپروب close
خرید بک لینک