Sunday , 21 January 2018 / یکشنبه , ۱ بهمن ۱۳۹۶
آخرین اخبار

دانشجویان تئاتر خواستار تشکیل صنف تئاتر دانشگاهی شدند

دانشجویان تئاتر خواستار تشکیل صنف تئاتر دانشگاهی شدند

خبرهای جدید دانشگاهی را از «کانال خبرهای جدید دانشگاهی SNN.ir» دنبال کنید

 

به نقل از تیم دانشگاه خبرگزاری دانشجو، برنامه جذاب و جالب و خوب «نقد تئاتر» ویژه بررسی کردن نوزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی ایران یکم خرداد ماه روی آنتن رفت و همچنین طی آن هم بهنام نوایی، دبیر جشنواره؛ ناصر حبیبیان از دبیران دوره قبل؛ علی‌اصغر دشتی، کارگردان و همچنین مدرس دانشگاه به همراه فارس باقری، مدرس دانشگاه و همچنین مشاور جشنواره تئاتر دانشگاهی به بررسی کردن اهمیت و همچنین لزوم فعال شدن تشکل صنفی دانشجویی پرداختند.

در آن برنامه جذاب و جالب و خوب نامه درخواست دانشجویان توسط فضل‌الله ایرجی، مدیرکل فرهنگی، فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم خوانده شد و همچنین او موافقت خود با فعال شدن آن تشکل صنفی را اعلام کرد. در نامه دانشجویان آمده می باشد:

«احتراماً نظر به جلسه فروردین ماه ۹۵ با حضور جناب آقای دکتر حسین‌زاده و همچنین کارشناسان اداره کل، ما جمعی از دانشجویان، دبیران انجمنهای علمی و همچنین کانونهای دیدن کردن و نمایش دانشگاههای تئاتر و همچنین سایر رشته‌ها بر آن هم شدیم با ذکر چند نقطه، دلایل خود را جهت راه‌اندازی یک تشکل صنفی و همچنین دانشجویی واحد در باره تئاتر به سمع و همچنین نظر تو برسانیم. به همین منظور پیشاپیش از حسن توجه تو کمال قدردانی را داریم.

جناب آقای دکتر ایرجی؛ با توجه به فقدان فرهنگ گفتگو در سالهای قبل و همچنین روی کار آمدن حکومت تدبیر و همچنین امید ساخته یا ایجاد یک تشکل صنفی و همچنین دانشجویی مستقل و همچنین به دور از نام هر دانشگاه با حضور افراد کانونهای دیدن کردن و نمایش، اساتید دانشگاه و همچنین فارغ‌التحصیلان نخبه آن حوزه زیر نظر اداره کل فرهنگی و همچنین فرهنگی و اجتماعی می‌تواند از ضروریات حال حاضر ما دانشجویان تئاتر باشد. لذا به موجب آن درخواست، برنامه جذاب و جالب و خوب‌ها و همچنین اهداف آن تشکل بعد از نمایش اولین نشست رسمی خدمت تو ارائه خواهد گردید. ولی باید توجه داشت به روش کلی آن فعالیت ها به شرح زیر تعریف می‌گردد.

تمرکز بر امر پژوهش در حوزه پایان نامه ها و همچنین مقالات دانشجویی با نمایش نشست های مستمر که می تواند اقدامی موثر در جهت رفع فقدان پژوهش در دانشگاه‌ها باشد. نشر روزنامه یا نشریه تخصصی درحوزه هنرهای نمایشی با سطح علمی و همچنین پژوهشی که می‌تواند به عنوان پلی ارتباطی میان دانشگاه‌ها و همچنین وزارت علوم قرار گیرد. نیز با وجود ظرفیتی همچون «جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی ایران» آن تشکل می‌تواند دانشجویان علاقه‌مند به هنرهای نمایشی را در سراسر آن مرز و همچنین بوم گرد یکدیگر آورده و همچنین در سیاستگذاری آن جشنواره و همچنین هدایت آن هم در مسیری بالنده خیلی زیاد تاثیرگذار باشد.

 

بنابراین دبیرخانه تئاتر دانشگاهی و همچنین آن تشکل با ادغام خود تحت نظارت و همچنین حمایت وزارت علوم به عنوان یک مجموعه  منسجم و همچنین قدرتمند دانشگاهی در سرتاسر سال شمسی به عنوان یک دبیرخانه ی دائمی و همچنین مستقل می‌تواند فعال می شود که به همین منظور جهت آغاز به کار به یک دفتر یا دبیرخانه دائمی تحت آن عنوان نیازمند می باشد.(همانطور که می‌دانید جشنواره تئاتر دانشگاهی که اکنون در آستانه نمایش نوزدهمین دوره خود می باشد، دبیر منزل و خانه و همچنین پایگاه  دائمی ندارد و همچنین آرشیو چندین ساله آن جشنواره از میان رفته می باشد. از سوی دیگر تاریخچه آن جشنواره نشان می‌دهد در دوره‌های متنوع و گوناگون و مختلف دانشگاه‌های تئاتری با درخواست میزبانی، نیت و اراده مصادره آن جشنواره را داشته‌اند که در واقع آن در تقابل با پیش‌فرض و همچنین ایده کلی وزارت علوم و همچنین جشنواره می باشد که دانشجویان علاقه‌مند کل کشور را مخاطب خود می‌داند.)

امیدواریم حضرتعالی و همچنین مجموعه ی همراه با عنایت خود ما را در انجام آن مهم یاری رسانید.

صورت بندی مباحث و مطالب مذکور:

در خواست ساخته یا ایجاد تشکل صنفی، دانشجویی :

    – شناسایی بحرانهای موجود در دانشگاه‌ها و همچنین ساخته یا ایجاد فرهنگ گفتگو میان دانشجویان کل کشور

    – تقویت امر پژوهش در دانشگاه‌ها و همچنین تولید محصولات فرهنگی و همچنین هنری با محوریت علمی و همچنین پژوهشی

   – ساخته یا ایجاد و همچنین سازماندهی یک مجموعه منسجم دانشگاهی از طریق ادغام تشکل صنفی و همچنین دبیرخانه تئاتر دانشگاهی بصورت مستقل و همچنین به دور از نام هر دانشگاه با نظارت مستقیم وزارت علوم، تحقیقات و همچنین فناوری

    – ساخته یا ایجاد دبیرخانه ثابت و همچنین دائمی جهت جشنواره و همچنین تشکل صنفی دانشجویان در سرتاسر سال شمسی

دانشجویان تئاتر خواستار تشکیل صنف تئاتر دانشگاهی شدند در تاریخ ۲۳ May 2016 | 4:42 pm نشر یافته شده شده می باشد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

سوپروب close
خرید بک لینک