Friday , 24 November 2017 / جمعه , ۳ آذر ۱۳۹۶
آخرین اخبار

ماجرای گم‌شدن دسته‌کلید یک عارف

ماجرای گم‌شدن دسته‌کلید یک عارف

n00493514 b ماجرای گم‌شدن دسته‌کلید یک عارف

به نقل از جهان،مرحوم آیت‌الله عبدالکریم حق‌شناس در یکی از درس‌های اخلاق خود به موضوع «گام‌های تهذیب نفس» اشاره کرد که مشروح آن هم در ادامه می‌آید:

*راه گام به گام تهذیب نفس
در روایتی آمده با آن حکمت‌های بدیع می باشد که دردهای تو معالجه خواهد شد، درد را کاملاً درک می‌کنیم، دوا را هم خوب می‌شناسیم، ولی باید توجه داشت دانستن ورژن و نسخه طبیب که به تنهایی ما را معالجه نمی‌کند، بایستی و حتما به ورژن و نسخه طبیب قیام کرد و همچنین آن هم را به کار بست، یقیناً در صورتی که تو ورژن و نسخه طبیب را بگیرید و همچنین داوها را کنار بگذارید، معالجه نخواهید شد.

*تصفیه و همچنین ترک منیت راه باز شدن قلب می باشد
هنگام و زمانی که نفس تصفیه شد، هنگام و زمانی که قلب و همچنین عمل از رذایل اخلاقی پاک شد،فوراً راه ارتباط با علام الغیوب باز خواهد شد! بعضی گفته‌اند که با عقل فعال یعنی جبرئیل ارتباط و رابطه پیدا می‌می شود و همچنین او علوم جدید را افاضه می‌کند، قرآن هم می‌فرماید: «و همچنینَ اتَّقُوا اللهَ و همچنینَ یُعَلِّمُکُمُ الله»؛ یعنی هنگام و زمانی که قلب با عالم مرتبط شد، علوم حقیقه به آن هم افاضه می‌می شود.

جمال یار ندارد نقاب و همچنین پرده ولی/غبار ره بنشان تا نظر توانی کرد

تا توجه به کثرات می باشد، مقام وحدت را نمی‌توانی دریابی

بر باد فنا تا ندهی گرد خودی را/هرگز نتوان دید جمال احدی را

اول بایستی و حتما از خودیت درست برداری و همچنین «منم» را کنار بزنی وگرنه هرگز جمال را نخواهی دید! پیش از آن، بایستی و حتما صفات رذیله دیوی و همچنین شیطانی را از خودت دور کنی تا ترک منیت برایت کارساز می شود.

*خداخواهی کسالت دل را برطرف می‌کند
حضرت فرمود: آن هم روش که بدن‌های تو کسل می‌می شود، جان‌ها و همچنین قلب‌های تو هم کسل می‌می شود، متأسفانه ما در مکتب الهی و همچنین نورانی اهل بیت، آن هم روش که بایستی و حتما در مقام تعلم برنیامده‌ایم، جهت همین می باشد که ما از کسالت قلبمان مطلع نمی‌شویم! ما تربیت اخلاقی نشده‌ایم و همچنین زیرا و به درستی که حساب کار ما دل‌بخواهی می باشد، نه خداخواهی وضعمان آن روش شده می باشد.

رسد آدمی به جایی که به جز خداوند تبارک و تعالی نبیند/بنگر که تا چه حد می باشد مکان آدمیت

بایستی و حتما یک نقطه را هدف گرفت و همچنین مدام در آن هم مسیر پیش رفت، آن هم هم راه مراقبه می باشد که علامه طباطبایی فرمود: «اول مراقبه، وسط مراقبه و همچنین آخر هم مراقبه»، بایستی و حتما من خودم را در حضور و همچنین محضر پروردگار ببینم، در صورتی که تو خداوند تبارک و تعالی را نمی‌بینی، او تو را می بیند، بایستی و حتما مراقبه داشت، ولی باید توجه داشت متاسفانه:

هستی اسیر چاه طبیعت چگونه باز/قرب ومقام موسی عمرانت آرزوست

*کلید همه معظلات و مسائل و مشکلات در دست خداست
پریشب بنده در عالم رویا دیدم که یک دسته کلید به من دادند،‌ بعد همه آن دسته کلیدها ته یک چاه افتاد! کلید در خواب، علامت گشایش کار می باشد، هنگام و زمانی که یک دسته کلید به تو می‌دهند، علامت آن می باشد که إن‌شاءالله در تمام کارهایت گشایش می‌می شود، من در آن هم عالم رویا با خود گفتم: عجب! حالا چه کسی درون آن چاه عمیق تقریباً ۵۰۰ متر برود و همچنین دیوارش صاف بود، می‌رود و همچنین کلیدها را بیرون می‌آورد؟! یک مرتبه دیم آقایی آمد و همچنین گفت: آقا میرزا غصه نخور، من خودم می‌روم و همچنین کلیدها را می‌آورم، حالا او چگونه و چطوری رفت ته چاه و همچنین کلید را آورد؟! آن هم ‌آقا به اقتدار و قدرت پروردگار رفت و همچنین دسته کلید را آورد و همچنین گفت: آن دسته کلید! خیلی بنده از پروردگار تشکر کردم! تمام گرفتاری‌های آن هم روز من، یکی بعد از غیره ای گشایش پیدا کرد، کلید تمام گرفتاری‌ها و همچنین همه معظلات و مسائل و مشکلات در دست خداست.
منبع:فارس

ماجرای گم‌شدن دسته‌کلید یک عارف در تاریخ ۲۵ May 2016 | 1:48 pm نشر یافته شده شده می باشد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

سوپروب close
خرید بک لینک