Tuesday , 23 January 2018 / سه شنبه , ۳ بهمن ۱۳۹۶
آخرین اخبار

قوه قضائیه رسیدگی به پرونده بورسیه‌ها را تسریع بخشد/ آماده پاسخگویی و همچنین دفاع از عملکرد خود هستم

قوه قضائیه رسیدگی به پرونده بورسیه‌ها را تسریع بخشد/ آماده پاسخگویی و همچنین دفاع از عملکرد خود هستم

حسن مسلمی نائینی، دست یار سابق نهاد مسائل دانشجویان وزارت علوم در گفت‌وگو با روزنامه نویس و خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، ضمن اشاره به صحبت های محمود صادقی، نماینده شهروندان و مردم شهر تهران در مجلس دهم مبنی بر آنکه تمام بورسیه های حکومت قبل غیرقانونی بوده می باشد، تصریح کرد: جناب آقای شجاعی زند دادستان دیوان محاسبات گفتند که از سال شمسی ۹۳ بررسی کردن بورسیه ها در دیوان محاسبات تشکیل شده می باشد آن در حالی می باشد که آقای صادقی اذعان کرده بود از سال شمسی ۹۱ تشکیل پرونده ها گرفته شده می باشد و همچنین اسناد آن هم را نیز در اختیار دارد.

 

او همچنین افزود: ما چندین جلسه با دادیار مرتبط به پرونده بورسیه ها داشته ایم که ایشان نیز اطلاعاتی را در آن خصوص از ما درخواست کرده اند مثلا به عنوان نمونه می گفتند بعضی از دانشجویان بورسیه حکم بورس ندارند و همچنین یا مصوبه شورای مرکزی بورس جهت آنها وجود ندارد ولی باید توجه داشت همه آنها را تهیه کردیم و همچنین خدمت دادیار دیوان محاسبات دادیم حدودا بیش از یک سال شمسی می باشد که تمام مدارک را به دیوان محاسبات تقدیم کردند و همچنین آماده پاسخگویی اکثرا و بیشتر و همچنین دفاع از عملکرد چندین ساله مسئولیت خود هستیم.

 

مسلمی نائینی با طرح آن پرسش که در صورتی که آقای صادقی دلسوز می باشد چرا دانشجویان بایستی و حتما تحت فشار قرار گیرند پاسخ داد: آن هم هنگام و زمانی که که ایشان به قول خودش مسئول رسیدگی بوده می باشد آیا نباید به شکایات دانشجویان بورسیه رسیدگی می کرد؟ بورس دانشجویان را قطع کردند و همچنین جلوی تحصیل شان را در یک یا دو ترم گرفتند البته  بعضی از آنها را بازگرداندند ولی باید توجه داشت جلوی تحصیل عده ای از آنها را نیز گرفتند.

 

دست یار سابق نهاد مسائل دانشجویان وزارت علوم خاطرنشان کرد: شهریه بعضی از دانشجویان بورسیه را به دانشگاه‌های مربوطه پرداخت نکردند و همچنین مشکلاتی را جهت آنها به وجود آوردند که باعث شده چندین سال شمسی آن دانشجویان تحت فشار قرار گیرند. آقای صادقی آن مسائل را می دید و همچنین هیچ کلامی به زبان نمی آورد! هم اکنون آمده می باشد در مورد بورسیه ها صحبت می کند.

 

او همچنین با تاکید بر آنکه صادقی می‌توانسته بود  زمانی که مسئول رسیدگی به شکایات بود به معظلات و مسائل و مشکلات دانشجویان بورسیه هم رسیدگی کند، ادامه داد: چرا یک دانشجوی بورسیه با عوض شدن حکومت از تحصیل باز ماند البته خودشان فهیمدند چه اشتباهی کردند و همچنین آمدند بعضی از معظلات و مسائل و مشکلات آنان را حل کردند.

 

مسلمی نائینی در مورد دانشجویان بورسیه افزود: بعضی از آن دانشجویان از از ورزشکاران و همچنین هنرمندان و همچنین خانواده ایثارگران بودند قسمت و بخش بسیاری از آنان از مربیان دانشگاه‌های منطقه ها و مناطق محروم بودند بعضی از آن مربیان در قبل مجبور بودند جهت تحصیل  به کشورهایی زیرا و به درستی که مالزی بروند. وزارت علوم می توانسته بود در هیئت امنای خود مشکل آن عزیزان را حل کند در حالی که آن دانشجویان را خیلی زیاد تحت فشار قرار دادند.

 

او همچنین در خاتمه ضمن گفتن آنکه پرونده بورسیه در قوه قضائیه با کندی بررسی کردن می می شود اظهار داشت: در یک سال شمسی اخیر قوه قضائیه از ما نخواسته می باشد که جهت دفاع از دانشجویان بورسیه حاضر شویم آن پیشامد جدید ای می باشد که قوه قضائیه بایستی و حتما به آنها رسیدگی کند رهبری هم در مورد آن دانشجویان فرمودند که به دانشجویان بورسیه ظلم می می شود در صورتی که یک ماه حقوق مان را پرداخت نکنند آن هم وقت می فهمیم چه قدر زندگی سخت می باشد حال دانشجویی که تمام امیدش جهت تحصیل می باشد حقوقش را قطع می کنند قطعا زندگی جهت او خیلی زیاد سختتر می باشد. قوه قضائیه بایستی و حتما رسیدگی به پرونده بورسیه ها را تسریع بخشد و همچنین هر کسی که خلاف کرده می باشد را مشخص کند.

قوه قضائیه رسیدگی به پرونده بورسیه‌ها را تسریع بخشد/ آماده پاسخگویی و همچنین دفاع از عملکرد خود هستم در تاریخ ۲۶ May 2016 | 4:50 pm نشر یافته شده شده می باشد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

سوپروب close
خرید بک لینک