Friday , 24 November 2017 / جمعه , ۳ آذر ۱۳۹۶
آخرین اخبار

همه شایعات و همچنین چهره های مطرح در مورد نامزدهای ریاست‌جمهوری ۹۶

همه شایعات و همچنین چهره های مطرح در مورد نامزدهای ریاست‌جمهوری ۹۶

n00493846 b همه شایعات و همچنین چهره های مطرح در مورد نامزدهای ریاست‌جمهوری 96

به به گفته جهان به نقل از باشگاه خبرنگاران جوون، یک سال شمسی تا شروع رسمی رقابت‌های ریاست‌جمهوری ۹۶ باقی مانده و همچنین پیش‌بینی‌ها در مورد آنکه چه افرادی از اصلاح‌طلبان و همچنین اصولگرایان در آن عرصه در مقام کاندیدا حضور خواهند داشت، آغاز شده می باشد. هرچند تمامی گزینه‌‎های مطرح، صرفا در حد گمانه‌زنی بوده و همچنین چندان محلی از اِعراب ندارند، لیکن پرداختن به آن هم‌ها می‌تواند تنور انتخابات را زودتر از موعد مقرر، داغ کند.

***از احمدی‌نژاد تا سردار سلیمانی

در حالیکه اصولگرایان، اراده و تصمیم راسخ درخصوص نوع فعالیت و همچنین کنش سیاسی در انتخابات ۹۶ را به زمان غیره ای ارجاع داده‌اند، صادق زیباکلام فعال سیاسی اصلاح‌طلب از همین حالا جهت جبهه اصولگرایی نامزد تراشیده می باشد!

زیباکلام بر آن باور می باشد که محمود احمدی‌نژاد ریاست جمهور سابق و همچنین سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس، دو گزینه‌ای خواهند بود که راست‌های سیاسی جهت انتخابات ۹۶، لاجرم به یکی از آن هم‌ها رجوع خواهند کرد.

در پاسخ به ادعای زیباکلام بایستی و حتما عرضه داشت که اولا؛ اصولگرایان بارها اعلام کرده‌اند که جریان موسوم به انحرافی، خط قرمز آن هم‌ها بوده و همچنین همین مساله رجعت به احمدی نژاد را در محاق بی‌اعتنایی می‌بَرَد. ثانیا؛ احمدی‌نژاد در قبل اعلام داشت که "من اصولگرا نیستم و همچنین اصولگرایان در رأی‌آوری من نقشی نداشته‌اند". با آن احتساب، سرمایه‌گذاری اصولگرایان روی کسی که خود را اصولگرا نمی‌داند، اکثرا و بیشتر به شوخی شباهت دارد تا تحلیل سیاسی واقع‌بینانه!

تنها راه جهت بازگشت اصولگرایان به احمدی‌نژاد، اعلام برائت ریاست‌جمهور سابق از جریان موسوم به انحرافی می باشد که راست‌نشینان جبهه سیاست ایران بارها به خاطر آن هم، او همچنین را شماتت کرده‌اند. البته تجربه نشان داده که احمدی‌نژاد جهت دسته‌بندی‌های سیاسی، چندان و همچنینَقعی قائل نیست و همچنین ادراک و همچنین فهم او همچنین از شرایط سیاسی روز، دلیل محکمه‌پسندی جهت حضور یا عدم حضور در رقابت‌های انتخاباتی خواهد بود.

روح‌الله حسینیان از افراد ارشد جبهه پایداری در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوون در پاسخ به سوالی مبنی بر آنکه کدام جریان سیاسی در انتخابات ۹۶ از احمدی‌نژاد حمایت می کند گفت: "احمدی‌نژاد مستلزم و نیاز به حمایت نخبگان سیاسی ندارد."

در مورد موضوع قاسم سلیمانی هم به نظر می‌رسد که امروز فرمانده سپاه قدس، نقش محوری و همچنین استراتژیک در مبارزه با تیم‌های ضد بشری و ترویستی در سوریه ایفا می‌کند؛ بنابراین حضور سردار سلیمانی در معادلات سیاسی، چیزی نزدیک به محال به نظر می‌رسد.

***قالیباف؛ نامزد بالقوه انتخابات

از زمانی که ردای سکانداری پایتخت را بر تن کرد، تغییر پیدا کردن به نامزد بالقوه انتخابات شد. مردی که به واسطه فرماندهی در قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) در فاصله سال شمسی‌های ۱۳۷۳ تا ۱۳۷۶، خوب پُل می‌زند، دستش به افتتاح بزرگراه‌های چندبانده، خوب می‌رود و همچنین خلاصه جهت خودش مرد سازندگی می باشد. محمدباقر قالیباف به‌رغم تبلیغات گسترده‌ در سال شمسی ۹۲، با اختلاف ۲۰۰ هزار رأی نسبت به رقیب روحانی خود، دستش از کلید پاستور دور ماند.

قالیباف که در طول ۳ سال شمسی قبل، یکی از منتقدین اصلی سیاست‌های حکومت اعتدال بوده، در جشن سه سالگی مجموعه طنز سیاسی فرهنگی و اجتماعی "دکتر سلام" طعنه غیرمستقیمی به حکومت حسن روحانی زد و همچنین گفت: در صورتی که افرادی "کلیدشان" نتوانسته قفلی را باز کند، جهت "کلیدشان" قفل جدید درست نکنند.

آن اظهارات مرد ۵۵ ساله طُرقبه‌ای، سودای نامزدی مجدد جهت ریاست‌جمهوری را در اذهان سیاسیون متبادر می‌سازد. چنانچه اصولگرایان قرار باشد به احمدی‌نژاد "نه" بگویند، قالیباف یکی از چهره‌هایی خواهد بود که راست‌‌های سیاسی می‌توانند روی او فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کنند؛ هرچند در سال شمسی ۹۲ میان دو مرکز شیخوخیت اصولگرایی یعنی "جامعه روحانیت" و همچنین "جامعه مدرسین" در حمایت از شهردار تهران اختلاف نظر وجود داشت. اختلافی که خوان آیت‌الله مصباح یزدی را از راست‌ها جدا کرد و همچنین او همچنین را به حمایت از سعید جلیلی واداشت.

همچنین و علاوه بر قالیباف، چهره‌هایی مانند محسن رضایی و همچنین سعید جلیلی هم جزء کاندیداهای بالقوه انتخابات ۹۶ از سوی جبهه اصولگرایی محسوب می‌شوند. رضایی به جهت پوشیدن مجدد لباس سبزفام سپاه پاسداران، از حضور در انتخابات ۹۶ انصراف داد.

سعید جلیلی نسبت به قالیباف، شانس بیشتری جهت همراه‌کردن گعده‌های اصولگرایی با خود را دارد؛ چراکه اولا؛ در انتخابات ۹۲ با وجود موج تخریب رسانه‌های اصلاح‌طلب، نسبت به قالیبافی که از امکانات بیشتری جهت تبلیغ برخوردار بود، توانسته بود نظر ۴ میلیون فرد یا شخص را به خود جلب کند. ثانیا؛ آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی دبیرکل جامعه روحانیت مبارز در اظهاراتی از ادامه جلسات شورای ائتلافی اصولگرایان، در صورت لزوم جهت انتخابات ۹۶ خبر داد. خط و همچنین ربط سیاسی هسته مرکزی شورای ائتلافی اصولگرایان که شامل جبهه پایداری، جمعیت ایثارگران و همچنین جمعیت رهپویان می باشد، قرابت بیشتری به اندیشه‌های جلیلی دارد تا قالیباف. ثالثا؛ اندیشه‌های سیاسی جلیلی که عمدتا بر انقلابی‌گری و همچنین نفی استکبار استوار می باشد، در مقایسه با قالیباف از ثبات بیشتری برخوردار بوده که احتمالا آن می‌تواند، اصولگرایان را در حمایت از او همچنین ثابت‌قدم‌تر بدارد.

***ظریف؛ از برجام تا انتخابات

حالا دیگر تاریخ او را با برجام می‌شناسد. محمدجواد ظریف به باور بسیاری، امروز یکی از سیاست‌مداران دوست‌داشتنی ایران می باشد. محبوبیتی که از فرآیند ۲ ساله مذاکرات هسته‌ای و همچنین تلاش در جهت حل مناقشه اتمی نشأت می‌گیرد. چهره فوتوژنیک و همچنین جذاب و جالب و خنده‌های خاص ظریف، بعضی را به و همچنینِلوِله انداخته تا با مطرح‌کردن نام آن دیپلمات ۵۷ ساله به عنوان یکی از گزینه‌های محتمل جهت کاندیداتوری ریاست‌جمهوری ۹۶، میدان اقتدار و قدرت را پذیرا و همچنین آماده گام‌های او کنند.

ظریف به تمامی آن زمزمه‌ها و همچنین شیطنت‌های رسانه‌ای، با قاطعیت "نه" گفته می باشد؛ با آن وجود، صادق زیباکلام در تئوری جدیدی، آن بار جهت روحانی و همچنین حکومت او خواب دیده می باشد. زیباکلام به ریاست‌جمهور پیشنهاد داده تا جهت خرداد ۹۶ به نفع "ظریف" کنار بکشد.

***قاضی‌زاده هاشمی؛ حاشیه جهت وزیر بی‌حاشیه

از آن هم دست سیاست‌مدارانی می باشد که نه می‌می شود او را اصولگرا نامید نه اصلاح‌طلب. طرح تحول نظام سلامت، او را به وزیری کارآمد و همچنین مدافع حقوق مستحقین تغییر پیدا کردن کرده می باشد. او به منطقه ها و مناطق محروم می‌رود و همچنین چشمان شهروندان و مردم شهر را مجانی و رایگان مداوا می‌کند. گفتن و همچنین حرکاتش به دور از چارچوب‌های مألوف و همچنین مرسوم ریاست می باشد. آرام حرف می‌زند و همچنین از حضور در میان شهروندان و مردم شهر عادی اِبایی ندارد. همه آن‌ها باعث شده تا وزیر چشم‌پزشک، چشم خبرسازان را جهت ریاست‌جمهوری ۹۶ بگیرد. شایعه شد که امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی آماده نامزدی جهت انتخابات ریاست‌جمهوری سال شمسی بعدی می باشد. وزیر بهداشت در پاسخ به آن شایعات گفت: "خبر نامزدی من جهت ریاست‌جمهوری حاشیه می باشد".

***ماندن یا نماندن روحانی؟؛ همه چیز آنجاست

اعلام جانشین جهت حسن روحانی در حالی امروز به خبرهای جدید بی‌ پایه و همچنین اساس و همچنین صرفا از سر کنجکاوی تغییر پیدا کردن شده می باشد که چندان بعید به نظر نمی‌رسد، اصلاح‌طلبان در بعدی‌ای نزدیک جهت جلوگیری از ریزش آرای گفتمان اعتدال که اکثرا و بیشتر متأثر از چالش‌های اقتصادی می باشد و همچنین نیز جهت بر باد نرفتن آرزوهایشان مبنی بر بازگشت آرام به اقتدار و قدرت، ساز حمایت از فردی از دل حکومت تدبیر و همچنین امید را بنوازند. حال می‌خواهد آن هم فرد ظریف باشد یا قاضی‌زاده هاشمی یا حتی اسحاق جهانگیری دست یار اول حکومت که آن روزها حرف از او هم خیلی زیاد می باشد. گزینه‌های دیگر همچون محمدرضا عارف که رَگ و همچنین پِی اصلاح‌طلبی دارد، به منظور کاستن از تنش‌های سیاسی با جریان اصولگرا، شاید در مرتبه‌های بعدی از اولویت قرار بگیرد.

گزاره بالا در حالی قابل اعتنا و همچنین عملیاتی می باشد که مثلث آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی، حجت‌الاسلام والمسلمین علی‌اکبر ناطق نوری و همچنین اصلاح‌طلبان به آن پس نتیجه آن می شود که برسند که روحانی دیگر کارآمدی نداشته و همچنین مسئولیت و همچنین مأموریت او با "فتح برجام" و همچنین "آرام کردن نسبی اتمسفر اقتصاد ایران" به پایان رسیده و همچنین حال، فرد غیره ای از میان گزینه‌های مطرح بایستی و حتما جهت جانشینی او همچنین در معرض آرای شهروندان و مردم شهر قرار بگیرد.   
همانطور که در مقدمه هم به آن هم اشاره شد، چهره‌های مطرح جهت حضور در انتخابات ۹۶ صرفا گمانه‌زنی بوده و همچنین جهت قطعی‌شدن گزینه‌ها بایستی حدود ۱۲ ماه دیگر صبر کنیم.

همه شایعات و همچنین چهره های مطرح در مورد نامزدهای ریاست‌جمهوری ۹۶ در تاریخ ۲۷ May 2016 | 1:17 pm نشر یافته شده شده می باشد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

سوپروب close
خرید بک لینک