Friday , 24 November 2017 / جمعه , ۳ آذر ۱۳۹۶
آخرین اخبار

تمدن ایرانی نباید به زبان فارسی محدود می شود

تمدن ایرانی نباید به زبان فارسی محدود می شود

خبرهای جدید دانشگاهی را از «کانال خبرهای جدید دانشگاهی SNN.ir» دنبال کنید

 

به نقل از تیم دانشگاه خبرگزاری دانشجو، جلسه ۱۹۹ کمیته فرهنگ و همچنین تمدن اسلام و همچنین ایران شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست علی اکبر ولایتی در محل دبیرخانه آن شورا برگزار شد.

 

در ابتدای آن جلسه بعضی از اعضا نظرات خود را پیرامون «همایش گرامیداشت شیخ محمود شبستری» و همچنین «همایش گرامیداشت امام و پیشوا محمد غزالی» ارائه کردند.

 

در ادامه جلسه، طرح تحقیقاتی تعریف و همچنین مشخص کردن حدود ایران فرهنگی ارائه شد که در آن طرح تحقیقاتی با تبیین مؤلفه‌ها و همچنین عناصر ایران فرهنگی که در حوزه تمدنی ایران قرار می‌گیرد، الزامات و همچنین بایسته‌های تحقق آن هدف مورد اشاره قرار گرفت.

 

علی اکبر ولایتی هم در آن باره گفت: هر چند زبان فارسی یکی از مؤلفه‌های مهم تمدن ایرانی می باشد ولی باید توجه داشت نباید تمدن ایران اسلامی به آن مؤلفه محدود می شود.

 

او همچنین افزود: فرهنگ ایرانی یکی از محورهای مهم فرهنگ اسلامی می باشد و همچنین آن فرهنگ بایستی و حتما بدون هرگونه تنش و همچنین اختلاف افکنی، ترویج می شود.

 

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: اکثر بزرگان و همچنین مفاخر تمدن اسلامی به زبان فارسی اهتمام ویژه‌ای داشته‌اند.

 

بعد از سخنان ولایتی، افراد  کمیته به گفتن نظرات خود در ارتباط و رابطه با شهروندان و مردم شهر‌بنیان بودن حرکت به سمت شکل‌گیری مجدد حوزه تمدن ایرانی اسلامی، دوری از هرگونه جهت‌گیری سیاسی مخرّب در آن برنامه جذاب و جالب و خوب و همچنین جلوگیری از تخریب آثار مادی و همچنین معنوی تمدن اسلامی پرداختند.

 

در ادامه جلسه افراد کمیته فرهنگ و همچنین تمدن اسلام و همچنین ایران به بررسی کردن دستاوردهای همایش هنر و همچنین صناعات ایرانی و همچنین اسلامی، که چندی پیش در دانشگاه اصفهان برگزار شد، پرداختند.

 

در گزارشی که پیرامون آن موضوع توسط ریاست دانشگاه هنر اصفهان ارائه شد، با اشاره به وصول ۷۶ مقاله به دبیرخانه علمی همایش و همچنین پذیرش ۴۰ مقاله از میان مقالات، نشر آن مقالات در یک کتاب فاخر و همچنین ارائه آن مقالات در ۳ جلسه و همچنین اهدای لوح یادبود به بعضی از ارائه‌دهندگان مقاله در آن همایش نیز مورد اشاره قرار گرفت.

 

در ادامه جلسه ۱۹۹ کمیته فرهنگ و همچنین تمدن اسلام و همچنین ایران شورای عالی انقلاب فرهنگی گزارشی از همایش ملی تاریخ علم پزشکی جدید در تمدن اسلام و همچنین ایران که در دانشگاه آزاد اسلامی مشهد برگزار شده بود، توسط دست یار فرهنگی آن دانشگاه ارائه شد.

 

آخرین دستور جلسه کمیته فرهنگ و همچنین تمدن اسلام و همچنین ایران نیز نقل از مرتبط به تدریس مبانی فرهنگ تمدن ایرانی اسلامی در دانشگاه فرهنگیان بود، که توسط دست یار فرهنگی آن دانشگاه به استحضار افراد کمیته رسید.

 

ولایتی هم بعد از ارائه آن نقل از گفت: بیش از ۲۰۰ جلد و همچنین عنوان کتاب پیرامون فرهنگ و همچنین تمدن اسلام و همچنین ایران تألیف شده و همچنین جهت آموزش در آن باره کمبود منابع نداریم.

تمدن ایرانی نباید به زبان فارسی محدود می شود در تاریخ ۳۱ May 2016 | 4:03 pm نشر یافته شده شده می باشد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

سوپروب close
خرید بک لینک