Friday , 24 November 2017 / جمعه , ۳ آذر ۱۳۹۶
آخرین اخبار

افشاگری سخنگوی قوه قضائیه از پشت پرده پارتی‌های تهران

افشاگری سخنگوی قوه قضائیه از پشت پرده پارتی‌های تهران

n00495137 b افشاگری سخنگوی قوه قضائیه از پشت پرده پارتی‌های تهران
عکس تزئینی می باشد

به نقل از جهان به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای در نشست خبری بعد از بازدید ۳ روزه ریاست قوه قضائیه و همچنین مسئولان عالی قضایی از حوزه قضایی استان تهران و همچنین نهاد‌های تابعه دستگاه قضایی در آن استان در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص اوضاع زمین‌خواری در استان تهران و همچنین ۱۰ پرونده اقتصادی که روز قبل دادستان تهران از آنها نام برد، اظهار کرد: پیشامد جدید زمین‌خواری در استان تهران به‌ویژه در سنوات قبل و همچنین سال شمسی‌های ۹۳ و همچنین ۹۴ با هماهنگی سایر دستگاه‌ها با جدیت در حال پیگیری می باشد و همچنین از قِبل همین پیگیری‌ها تصرفات غیرمجاز در استان تهران کاهش چشمگیری داشته می باشد.

اژه‌ای در ادامه به پرونده رستمی صفا اشاره کرد و همچنین گفت: آن پرونده با اصل و همچنین فرع مبلغی که متهم تحت عنوان تسهیلات وام از یکی از بانک‌ها گرفتن کرده بود به مرز حدود ۷ هزار میلیارد رسیده می باشد، البته اصل رقم کمتر بود ولی تاخیر در بازپرداخت اصل رقم باعث شده بود مبلغ اضافه می شود که دادستانی وارد شد و همچنین در حال حاضر نیز با وکالتی که از متهم گرفتند، دارایی ها شناسایی و همچنین در اختیار بانک‌های طلبکار قرار گرفته می باشد.  

او همچنین توضیح داد: ما پرونده‌‌هایی داریم که ممکن می باشد مبلغش کمتر باشد ولی باید توجه داشت کاری که بایستی و حتما دادسرا و همچنین دادگاه انجام دهد خیلی زیاد زیاد می باشد زیرا آن اشخاص با روش‌های پیچیده اقدام به کلاهبرداری می‌کنند.

سخنگوی قوه قضائیه پرونده‌ نفتی را یکی از پرونده‌های پیچیده خواند و همچنین گفت: در آن پرونده هم مبلغ رقم خیلی زیاد بالا بود و همچنین هم کارهای انجام شده خیلی زیاد پیچیده بود و همچنین متهم به صورت ساده کار نکرده بود بلکه از بانک‌های متنوع و گوناگون و مختلف سوئیفت‌هایی را آورده بود که در ظاهر صحیح بودند ولی باید توجه داشت در اصل جعلی بودند. در آن پرونده از بازپرس وقت خیلی زیاد فوق‌العاده‌ای گرفته شد تا بخشی از آن پول‌ها ردیابی می شود.

اژه‌ای گفت: در پرونده ۳ هزار میلیاردی که هنوز هم اجرای بعضی احکامش تمام نشده وقت خیلی زیاد بسیاری از دستگاه قضا گرفته شد و همچنین بعضی افرادی که متهم شده اند اعاده دادرسی و همچنین تجدیدنظرهای فوق‌العاده کردند.

او همچنین در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر ارائه توضیحات بیشتری از هدایت پشت پرده پارتی‌ها توسط بعضی اشخاص گفت: به عنوان مثال در پرونده پارتی سعادت‌آباد تهران که بعضی اشخاص دستگیر شدند و همچنین هم‌اکنون نیز در حال رسیدگی می باشد، فردی که میزبان بود و همچنین اشخاص متنوع و گوناگون و مختلف را دعوت می‌کرد، اشخاص ویژه ای را دعوت کرده بود و همچنین آن اشخاص به صرف یک شب‌نشینی یا پارتی نرفته بودند.

سخنگوی قوه قضائیه ادامه داد: بعضی از اشخاص در آن پارتی‌ها شرکت می‌کردند و همچنین با بعضی از اشخاص‌ که از سفارتخانه‌ها آمده بودند، صحبت می‌کردند و همچنین نشان‌هایی را گرفته و همچنین قرارهای ویژه ای را تحت عنوان پارتی می‌گذاشتند.

اژه‌ای ادامه داد: همچنین قواعد و همچنین قرائن نشان می‌دهد افرادی که در پارتی تهران بودند، در پارتی‌های دیگر در مشهد یا استان‌های دیگر حضور داشتند بنابراین معلوم می‌می شود افرادی که به عنوان میزبان در آن گونه پارتی‌ها اشخاص را دعوت می‌کردند، اشخاص ویژه ای را نشان کرده و همچنین از آنها دعوت به عمل می‌آوردند و همچنین نوع افرادی که دعوت می‌شدند نیز از یک قشر نیستند.

او همچنین ادامه داد: براساس قواعد و همچنین شواهد موجود انسان‌ اینگونه احساس می‌کند که پشت بحث و داستان آن پارتی‌ها جریان غیره ای وجود دارد و همچنین همچنین و علاوه بر خلاف‌های معمول انجام شده که خود آنها جرم و جنایت و همچنین گناه خواهند بود، موضوع فراتری وجود دارد.

به گفته اژه‌ای در حال حاضر در پارتی سعادت‌آباد و همچنین سایر پارتی‌ها که اشخاص شرکت‌کننده در آن هم دستگیر شدند تنها و فقط به بعضی شئون خلاف مانند شراب‌خواری و همچنین ارتباطات نامشروع رسیدگی می‌می شود و همچنین در صورتیکه بررسی کردن‌های سیستم اطلاعاتی و همچنین انتظامی در مورد جریان پشت پرده به پس نتیجه آن می شود که برسد به آن هم موضوع نیز رسیدگی خواهد شد.

افشاگری سخنگوی قوه قضائیه از پشت پرده پارتی‌های تهران در تاریخ ۱ June 2016 | 4:28 pm نشر یافته شده شده می باشد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

سوپروب close
خرید بک لینک