Wednesday , 13 December 2017 / چهارشنبه , ۲۲ آذر ۱۳۹۶
آخرین اخبار

تعبیر مهم آیت الله مصباح در مورد خمینی کبیر

تعبیر مهم آیت الله مصباح در مورد خمینی کبیر

n00495203 b تعبیر مهم آیت الله مصباح در مورد خمینی کبیر

به به گفته جهان، آیت‌الله محمد تقی مصباح یزدی ‌عصر پنجشنبه در دیدار جمعی از دانشجویان مجتمع دانشگاهی حضرت امیرالمومنین(ع) سپاه اصفهان؛ پاسداران و همچنین بسیجیان، با اشاره به حرکت کاروان های متنوع و گوناگون و مختلف از سراسر کشور در سالروز وفات بنیانگذار انقلاب اسلامی، اظهار داشت:  آن سنت نیکویی می باشد که بایستی و حتما جهت نسل های بعدی حفظ می شود چرا که در اینگونه حرکات یاد اهداف و همچنین آرمان حضرت امام و پیشوا(ره) و همچنین شهدا می افتیم.

او همچنین با گفتن آنکه فرقه‌ای در اسلام وجود دارد که مخالفت رفتن به زیارت و همچنین گرامیداشت ائمه و همچنین بزرگان خواهند بود و همچنین آن هم را نوعی بدعت می‌دانند، تاکید کرد: داعش خود خوانده و همچنین فرقه‌های همسویش امروز آبروی اسلام و همچنین انسانیت را برده‌اند و همچنین به بهانه های متنوع و گوناگون و مختلف مجوز کشتن و قتل و همچنین تجاوز به نوامیس مسلمانان را صادر می‌کنند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تصریح کرد: زمانی که تو کاغذی را به دست می‌گیرد در صورتی که صاحب آن هم عکس مورد احترام باشد تو با آن هم کاغذ با احترام برخورد می‌کنید ولی زمانی که تصاویری زیرا و به درستی که یزید، شمر، رضاخان و همچنین صدام بر رویش باشد آیا بازهم آن هم کاغذ مورد احترام می باشد؛ لذا آن هم کاغذ شاید هم کم ارزش باشد ولی با وجود فردی یا شخصی که مظهر چیزی می باشد ارزش یا مورد تنفر قرار می‌گیرد.

مدیر مؤسسه آموزشی و همچنین پژوهشی امام و پیشوا خمینی(ره) ابراز داشت: در مسائل دینی می‌دانیم که بدون وضو نباید به قرآن و همچنین یا حتی اسم ائمه دست بزنیم‌؛ آیا بین آن حروف قراردادی وجود دارد؟ ولی آن احتمال را بدهیم که بایستی و حتما اسراری وجود داشته باشد که عموم شهروندان و مردم شهر متوجه آن هم نمی‌شوند.

او همچنین به چگونگی یک شبه حافظ قرآن شدن کربلایی کاظم اشاره کرد و همچنین ادامه داد: آن شخص جزء اولیای خداوند تبارک و تعالی به حساب می‌آید و همچنین زمانی که با آیات قرآن  برخورد می‌کرد از نور آنها تشخیص می‌داد که آیا آن حروف خدایی می باشد یا کلماتی عامیانه می باشد.

آیت الله مصباح یزدی با تاکید بر آنکه خداوند تبارک و تعالی جسم نیست ولی در همه جا به صورت مساوی حضور دارد، گفتن داشت: با آن شرایط ولی در روی آن کره خاکی تنها و فقط یک جا منزل و خانه خداست  و همچنین هر کس به منزل و خانه خداوند تبارک و تعالی مشرف می می شود بعد از اعمال حج دوست دارد به سنگ حجر الاسود که نماد سنگ منزل و خانه می باشد دستی به عنوان تبرک بزند؛ آن سنگ چه تفاوتی با دیگر سنگ ها دارد که حتی پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله و همچنین ائمه و همچنین حتی قبل از اسلام و همچنین در زمان بت پرستی آن سنگ را مورد احترام قرار می‌دادند.

او همچنین حجر الاسود را علامتی از منزل و خانه خداوند تبارک و تعالی دانست و همچنین افزود: همین وهابی‌ها هم آن سنگ را قبول و همچنین مورد احترام قرار می‌دهند و همچنین زمانی که از آنها می‌پرسیم چرا شماهم آن سنگ را مورد احترام قرار می‌دهید، آیا آن بدعت نیست که آنها می‌گویند دستور خداست؛ لذا هر چیزی مظهر چیز غیره ای می باشد و همچنین قابل احترام می باشد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطر نشان کرد: بعد از اسلام مومنان هم مانند کعبه شامل احترام خواهند بود و همچنین بی‌احترامی به آنها کفر و همچنین مانند بی احترامی به کعبه به شمار می‌رود.

او همچنین در قسمت و بخش غیره ای از سخنانش عنوان داشت: در عصر حاضر کدام انسانی را دیده‌اید که اکثرا و بیشتر حرف‌ها، رفتارش، هستی‌اش، آبرویش و همچنین زندگی‌اش وقف ترویج دین خداوند تبارک و تعالی باشد و همچنین به نوعی مظهر خداوند تبارک و تعالی به حساب آید و همچنین زمانی که نامش می آید انسان یاد خداوند تبارک و تعالی و همچنین پیامبرش می افتد جزء امام و پیشوا خمینی(ره).

آیت الله مصباح یزدی احترام به امام و پیشوا خمینی(ره) را احترام به خداوند تبارک و تعالی و همچنین دین خداوند تبارک و تعالی ذکر کرد و همچنین گفت: در صورتی که قرار باشد در آن عالم بعد از ائمه به کسی احترام بگذاریم جزء به امام و پیشوا خمینی(ره) که رفتار، گفتار، تبعید، زندانی شدن و همچنین… جهت خداوند تبارک و تعالی بود کسی را سراغ نداریم.

او همچنین اظهار داشت: آن حرکت تو عاقلانه، حکیمانه و همچنین عاشقانه می باشد و همچنین هر قدمی را که در آن راه بر می دارید جزء ثواب جهت تو چیزی نخواهد داشت و همچنین امیدوارم آن حرکت تو تا ظهور حضرت ولی عصر(عج) ادامه داشته باشد.

گفتنی می باشد آن کاروان عاشقان خمینی ۲۲ سال شمسی می باشد که از اصفهان به تهران اعزام می‌شوند و همچنین امسال نیز آن حرکت معنوی به استعداد ۷۰۰ فرد یا شخص گرفته شده می باشد.
منبع:تسنیم

تعبیر مهم آیت الله مصباح در مورد خمینی کبیر در تاریخ ۲ June 2016 | 8:56 am نشر یافته شده شده می باشد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

سوپروب close
خرید بک لینک