Tuesday , 23 January 2018 / سه شنبه , ۳ بهمن ۱۳۹۶
آخرین اخبار

احتمال حذف یک نماینده جدید تهران به دلیل تخلف قوانین و قانونی+سند

احتمال حذف یک نماینده جدید تهران به دلیل تخلف قوانین و قانونی+سند

pixel احتمال حذف یک نماینده جدید تهران به دلیل تخلف قوانین و قانونی+سند n00477609 b احتمال حذف یک نماینده جدید تهران به دلیل تخلف قوانین و قانونی+سند

تیم سیاست جهان نیوز ـ  بنا به تصریح ماده ۲۹ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، مشاورین و همچنین  معاونین استانداران نمی‌توانند در انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام کنند مگر آنکه به‌تصریح قانون، ۶ ماه قبل از انتخابات استعفا بدهند. محمدرضا نجفی نامزد مورد حمایت دولتی‌ها و همچنین اصلاح طلبان (ردیف ۲۸ تهران) بنا به مستندات موجود در مهلت قوانین و قانونی، استعفا نداده و همچنین حتی با عنوان معاونت استانداری با خبرگزاری حکومت گفت‌وگو کرده بود. او همچنین در مهلت قوانین و قانونی حکم هم صادر کرده می باشد. آن آزمون حکومت و همچنین وزارت کشور جهت اجرای مرّ قانون در مورد عدم استعفای یک نامزد دولتی در مهلت قوانین و قانونی می باشد. مقیمی ریاست ستاد انتخابات کشور در پاسخ به سؤال خبرنگاران در مورد  عدم استعفای محمد رضا نجفی ابتدا مدعی شد «ما سمتی به‌عنوان معاونت اقتصادی در استانداری‌ها نداریم» که البته مستندات سرپرست معاونت اقتصادی استانداری استان مرکزی نجفی در ذیل ارایه شده می باشد. ولی باید توجه داشت مقیمی در عین حال وعده داده: «در صورتی که مشکلی باشد به آن موضوع نیز رسیدگی خواهیم کرد.» با توجه به آنکه او همچنین نامزد دولتی‌ها بوده می باشد، بایستی و حتما منتظر ماند و همچنین دید که آیا ستاد انتخابات کشور قانون را در مورد دولتی‌ها اجرا می کند یا نه، شهروندان و مردم شهر در آن باره قضاوت خواهند کرد.

ماده  قانون انتخابات به‌شرح زیر می باشد: ماده ۲۹ ــ اشخاص زیر به‌واسطه مقام و همچنین کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل خود از داوطلب شدن محرومند:

‌الف ــ اشخاص زیر از داوطلب شدن در حوزه‌های انتخابیه سراسر کشور محرومند مگر آنکه حداقل شش ماه [۲۰] قبل از ثبت نام از سمت خود استعفاء ‌نموده و همچنین به هیچ وجه در آن هم پست شاغل نباشند:

۱ ــ ریاست جمهور و همچنین معاونین و همچنین مشاورین او همچنین

۱۸ ــ معاونین و همچنین مشاورین استانداران.

محمدرضا نجفی سرپرست معاونت هماهنگی مسائل اقتصادی و همچنین بین الملل استانداری استان مرکزی در حالی در انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام کرده می باشد که او همچنین از سمت خود در پست معاونت استانداری استعفا نداده می باشد.

تصویر حکم انتصاب محمدرضا نجفی:

nf00477609 3 احتمال حذف یک نماینده جدید تهران به دلیل تخلف قوانین و قانونی+سند

nf00477609 1 احتمال حذف یک نماینده جدید تهران به دلیل تخلف قوانین و قانونی+سند
 

نجفی حتی با عنوان معاونت استانداری با خبرگزاری حکومت گفت‌وگو کرده بود

نجفی کمتر از ۶ ماه مانده به انتخابات ریاست‌جمهوری با عنوان معاونت استانداری در حالی نامه نگاری رسمی می‌کند که نشانگر آن هم می باشد که او همچنین در موعد قوانین و قانونی از سمت خود استعفا نداده می باشد. در صورتی که استعفای او همچنین انجام شده بود، نجفی به هیچ عنوان نمی‌توانسته بود ذیل چنین نامه‌‌ای را امضا کند.

4 احتمال حذف یک نماینده جدید تهران به دلیل تخلف قوانین و قانونی+سند

nf00477609 2 احتمال حذف یک نماینده جدید تهران به دلیل تخلف قوانین و قانونی+سند
 

چارت معاونت هماهنگی مسائل اقتصادی و همچنین بین‌الملل در استانداری مرکزی

حقو‌ق‌دانان معتقدند به‌دلیل عدم استعفای نجفی، ثبت‌‌‌نام او همچنین در انتخابات مجلس شورای اسلامی مغایرت قوانین و قانونی داشته می باشد و همچنین او همچنین نمی‌تواند به‌عنوان نماینده منتخب شهروندان و مردم شهر تهران تلقی می شود.

شورای نگهبان در حال بررسی کردن اسناد موجود در مورد تخلف محمدرضا نجفی می باشد؛ ریاست هیأت نظارت بر انتخابات استان مرکزی گفته می باشد: اسناد مرتبط به تخلف انتخاباتی محمدرضا نجفی به شورای نگهبان ارسال شده و همچنین در دست بررسی کردن می باشد و همچنین نظر نهایی خود را اعلام می کند.
منبع:تسنیم

احتمال حذف یک نماینده جدید تهران به دلیل تخلف قوانین و قانونی+سند در تاریخ ۲ March 2016 | 3:45 pm نشر یافته شده شده می باشد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

سوپروب close
خرید بک لینک