Tuesday , 23 January 2018 / سه شنبه , ۳ بهمن ۱۳۹۶
آخرین اخبار

آیا ساعت به بررسی های دوره ای نیاز دارد؟

کمپانی های ساعت ساز برندهای ساعت را جهت یک عمر سرویس رسانی دقیق بدون عیب ساخته اند. با این وجود هر دو یا سه سال یا ی که باطری ساعت را عوض میکنید می بایست به مغازه ساعت فروشی یا مرکز خدمات بعد از فروش تایید شده برند مراجعه بکنید . آنها ساعت شما را بازرسی میکنند تا چنانچه سری ی از ساعت دچار مساله باشد آن را تعمیر و یا تعویض کنند. این مراکز ساعت شما را حتی برای روانکاری و کالیبره کردن ضد آب غبار بودن نیز مورد نقد قرار میدهند.

1422761235 42446 8 آیا ساعت به بررسی های دوره ای نیاز دارد؟
خرید ساعت مچی مردانه اصل
فروشگاه ثنا,خرید ساعت مچی مردانه اصل,خرید ساعت مچی مردانه ارزان,خرید ساعت مچی مردانه

چگونگی مراقبت از قاب و بند ساعت:
بند های فلزی باید به دقت در آب شسته شوند. اگر کثیفی آنها زیاد بود از یم میواک بسیار زیاد نرم مصرف بکنید . آن را به صابون و آب به قسمت کثیفی بمالید تا تمیز شود. در نهایت آن را با آب شستشو دهید آن را با یک دستمال نرم با دقت خشک بکنید . اگر ساعت شما ضد آب نیست دقت زیاد داشته باشید که آب به قاب ساعت وارد نشود. قاب ساعت باید به نرمی بوسیله پارچه نرم مرطوبی تمیز شود پس به دقت خشک شود.
بند های چرمی در تابستان یک میزان شل می شوند، در این حالت ممکن است که بندهای چرمی عرق دست شما را به جذب کنند. بند تنگ چرمی نه فقط به هوای اجازه ی عبور از زیر بند را نمیدهد بلکه این امکان را به عرق مچ دست میدهد که به پوست شما آسیب برساند، مثل جوش زدن …
چنانچه بند چرمی ساعت شما توسط عرق دست شما خیس شد آن را از دست باز بکنید و به آرامی با پارچه ای نرم آن را تمیز بکنید .
وقتی ساعتتان را از مچ دست باز میکنید آن را در مکانی قرار دهید که تهویه هوا صورت بگیرد. هیچ زمان ساعتی که بند آن توسط عرق دست خیس است را در جعبه و یا محفظه ی در بسته قرار ندهید.
از قرار گرفتن ساعت در معرض آفتاب داری بکنید . در غیر این صورت رنگ بند ساعت کم رنگ می شود و بتدریج از بین میرود.
تاثیرات عوامل خارجی مغناطیسی بر روی ساعت:
مغناطیس به روی ساعت های دیجیتال تاثیر آن چنانی و قابل تذکر ندارد ولی بر روی ساعت های مکانیکی و باطری دار (که توسط موتور کوچک الکتریکی یا کوکی عقربه ها را به چرخ در می آورند) ممکن است تاثیرات قابل توجه ی بتواند بگذارد. مغناطیس قوی بر عملکرد این ساعت ها تاثیر میگذارد.
خبر خوب ی که برای این نوع ساعت ها است این است که اگرچه آنها تحت اثر این اثر مغناطیسی عقب می افتند و یا بهتر کار نمیکنند اما ی که ساعت را از منبع مغناطیسی دور میکنیم دوباره ساعت به خوب ی قدیم شروع به کار می نماید . (اما معین است که باید آن را دوباره تنظیم بکنید )
ساعت را در نزدیکی هدفون، بلندگوهای قوی، یا آهن رباها و … قرار ندهید. مخلوط کننده های برقی و همه وسایل برقی ممکن است بتوانند مغناطیسی قابل توجه ی برای اثرگذاشتن بر ساعت تولید کنند.
مراقبت های ویژه ای که می بایست در قبال ساعتتان انجام دهید:
ضربه: ساعت شما یک وسائل اندازه گیری دقیق است . با آن با دقت رفتار بکنید ، در این صورت ساعت نیز به شما به بهتر ی هر چه تمام خدمت می نماید . از ضربه های اقطعا لی به ساعت پیشگیری بکنید (مثل افتادن به روی سطوح محکم و سخت). ضربه هایی که در اثر ورزش به وقوع میپیوندد مثل تنیس یا گلف یا دوییدن مشکلی برای ساعت بوجود نمی آورد ولی برخي از ساعت ها با این نوع حرکت ها نیز به مساله بر میخورند. برای اطلاعات بیشتر با نمایندگی برند ساعت خود در ایران ارتباط بگیرید.
عرق بدن: از برخورد ساعت با عرق زیاد خودداری بکنید و اگر این اتفاق افتاد سریع ان را پاک تمیز بکنید.
تاثیرات دما بر روی ساعت: ساعت هایی که دارای باطری هستند . (کوارتز) زیاد کمتر از ساعت های اتوماتیک تحت تاثیر دمای هوا قرار میگیرند. ساعت های کوکی و اتوماتیک اگر هر هشت ساعت بهتر کوک یا شارژ بشوند آن گاه به بهتر ی ساعت را نشان میدهند. دمای محیط بین ۱۰ درجه سانتیگراد زیر صفرتا دمای ۳۵ درجه سانتیگراد بالای صفر برای ساعت ها مناسب است. چنانچه در طول زمستان ساعت خود را از مچ دستان باز بکنید دقت نشان دادن زمان را از دست میدهد. اگر ساعت در بیرون قرار بگیر در دمای کمتر از منهای ۱۰ درجه سانتیگراد یا بالای ۶۰ درجه سانتیگراد، در این صورت ساعت دیگر نمیتواند کار بکند.
در ساعت های دیجیتال از کریستال مایع جهت صفحه نمایش مصرف می شود که این مایع در دمای زیر نقطه انجماد به بهتر ی پاسخگو نیست و در دماهای بالا هم تاریک میشوند.
عمر باطری در دمای بالا كم شدن چشم گیری پیدا می نماید (بالای ۴۰ درجه سانتیگراد)، حتی ممکن است از باطری مایعی به بیرون ترشح نماید .
عوامل شیمیایی: مواد شیمیایی، گازها، جیوه و غیره ممکن است رنگ قاب و بدنه بند قسمت های فلزی ساعت را عوض کنند.
ساعت را از عوامل ذکر شده حفاظت بکنید .
رنگ قاب یا بند ساعت: برای رنگ کردن بدنه ساعت از دو تکنولوژی مفرق با کیفیتهای مختلف مصرف می شود (آبکاری رنگ پی وی دی PVD) برای ماندگاری بیشتر از برخورد مواد شیمیایی، مواد شوینده، عطر ادکلان کلیه حلالها دور مراقبت د در صورت برخورد با این مواد سریعا با آب بشویید (اما بند چرمی را باید سریعا خوشک بکنید که آسیب کمتر ببیند) در این نوع آبکاریها رنگ مسی و یا روزگلد زودتر آسیب میبیند در مورد این رنگ بیشتر باید دقت صورت گیرد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

سوپروب close
خرید بک لینک