Friday , 24 November 2017 / جمعه , ۳ آذر ۱۳۹۶
آخرین اخبار

دود بی برنامگی حکومت در چشم دانشجو-معلم‌ها!/ برنده جنگ نوبخت با دانشگاه فرهنگیان چه کسی خواهد بود؟

دود بی برنامگی حکومت در چشم دانشجو-معلم‌ها!/ برنده جنگ نوبخت با دانشگاه فرهنگیان چه کسی خواهد بود؟

به به گفته تیم دانشگاه خبرگزاری دانشجو، دی ماه سال شمسی قبل بود که نوبخت ریاست نهاد مدیریت و همچنین برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی کشور در نامه‌ای خطاب به دست یار اول ریاست جمهور خواستار لغو قانون متعهدین خدمت به آموزش و همچنین پرورش شد. خبری که موجی از نگرانی را بین دانشجویان ورودی ۹۳ آن دانشگاه ساخته یا ایجاد کرد. دانشجویانی که با رتبه‌های خیلی زیاد خوب کنکور سراسری با وعده تضمین شغلی و همچنین خدمت در آموزش و همچنین پرورش از رفتن به دانشگاه‌های سراسری صرف نظر کرده بودند حالا با یک اراده و تصمیم راسخ خلق الساعه دولتی‌ها همه برنامه جذاب و جالب و خوب‌هایشان به هم ریخته بود. ماجرایی که نوبخت کلید زد، بعد از ۱ سال شمسی هنوز وقت و همچنین ذهن دانشجویان آن دانشگاه را به خود مشغول کرده می باشد. ولی باید توجه داشت چرا حق قوانین و قانونی آن دانشجویان پرداخت نمی‌می شود؟ مسئولان چه توجیهی جهت رفتار غیر قوانین و قانونی خود در قبال آن دانشجویان دارند؟ ماجرای ۴ استانی که معوقات را پرداخت کردند چه بود؟

 

تکیه بر عهد تو و همچنین …

بعد از موضوع لغو قانون متعهدین به خدمت، خبر نمایش آزمون استخدامی در سال شمسی ۹۴ نمک پاشی جدید وزارت منزل و خانه بر زخم آن دانشجو-معلم‌ها بود. اعتراضات ورودی‌های ۹۳ دانشگاه فرهنگیان  از تابستان ۹۴ وپس از وارد شدن خبرگزاری دانشجو به ماجرا ابعاد رسانه‌ای بیشتری پیدا کرد تا آنکه «فانی» 11 مرداد امسال از صدور احکام جدید معلمان خبر داد و همچنین گفت: «در اولین فرصت، احکام متعهدین به خدمت دانشجویان دانشگاه فرهنگیان صادر می‌می شود.»

 

ولی باید توجه داشت وزیر آموزش و همچنین پرورش تا دی ماه هم فرصتی جهت استخدام آن دانشجویان پیدا نکرد تا آنها با نشر نامه‌ای «بعد از ۱۱ ماه صبر و همچنین متانت و همچنین بردباری لب به گلایه بگشایند» و همچنین در نامه‌ای خطاب به رییس جمهور، وزیر آموزش وپرورش، سرپرست دانشگاه فرهنگیان، ریاست نهاد مدیریت و همچنین برنامه جذاب و جالب و خوب ریزي و همچنین سایر مسئولین مربوطه، بنویسند: «باتوجه به بند (ج) از قسمت و بخش شرایط و همچنین ضوابط پذیرش دانشجو در رشته‌هاي تحصیلی پردیس‌هاي دانشگاه فرهنگیان و همچنین دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی  تهران، در قسمت پیوست‌هاي دفترچه راهنماي انتخاب رشته آزمون سراسري ۱۳۹۳، وزارت آموزش و همچنین پرورش موظف می باشد بعد از تأیید صلاحیت‌هاي عمومی و همچنین تخصصی داوطلبان دانشگاه فرهنگیان و همچنین تربیت دبیر شهید رجایی تهران، اقدامات مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری در جهت تعهد محضري داوطلبان پیش از ثبت نام در محل قبولی و همچنین به مقدار و اندازه و میزان دو برابر مدت تحصیل را انجام داده و همچنین به عنوان دانشجو معلم، استخدام آزمایشی نماید.»

 

IMG11293289 دود بی برنامگی حکومت در چشم دانشجو معلم‌ها!/ برنده جنگ نوبخت با دانشگاه فرهنگیان چه کسی خواهد بود؟

هرچند بعد از آن نامه بالآخره بخشنامه استخدام آن دانشجویان صادر شد ولی باید توجه داشت یک موضوع هنوز حل نشده باقی مانده بود و همچنین آن هم هم پیشامد جدید معوقات بود. اولین خبر در خصوص معوقات را سرپرست دانشگاه فرهنگیان اعلام کرد و همچنین گفت: «معوقات ورودی‌های ۹۳ نگرانی‌هایی ساخته یا ایجاد کرده بود که آن معوقات از مهر امسال به بعد پرداخت خواهد شد و همچنین سایر معوقات قبل‌تر به دیون آن هم‌ها واریز می‌می شود.»

 

چند روزی از بهمن قبل بود که خبر واریز آن معوقات به حساب دانشجویان در بعضی از استان‌ها به گوش همه رسید ولی باید توجه داشت در روزهایی که تفاوت در مبالغ پرداختی سوالاتی را ساخته یا ایجاد کرده بود، مشخص شد خبری از پرداخت در استان‌های دیگر نیست. معوقات چند استان شامل کرمان، قم، کرمانشاه و همچنین … بطور کامل واریز شده بود ولی استان‌های دیگر شامل تهران، البرز، گلستان، فارس و همچنین بسیاری دیگر بی بهره ماندند. اهمیت آن موضوع آنجاست که در صورتی که معوقات دانشجویان استان‌هایی که حقوق مهر به بعدشان واریز نشده می باشد تا پایان سال شمسی اقتصادی و مالی ۹۴ یعنی تا چند روز دیگر، پرداخت نشوند به عنوان دیون آن هم‌ها مشخص کردن شده و همچنین بر خلاف استان‌های دیگر به آن زودی‌ها به دستشان نخواهد رسید.

 

جریمه دست یار اقتصادی و مالی‌ها به خاطر پرداخت معوقات

ولی باید توجه داشت ماجرای بد قولی های مسئولان دولتی همچنان ادامه داشت. هفته قبل در گیر و همچنین دار پیگیری معوقات دیگر استان‌ها پرده جدیدی از سنگ اندازی‌های وزارت آموزش و همچنین پرورش رونمایی شد و همچنین در شرایطی که مهر محمدی، سرپرست آن دانشگاه قول پرداخت معوقات را داده بود؛ مسئولان وزارت منزل و خانه خبر از جریمه شدن دست یار اقتصادی و مالی‌های استان‌هایی که پول دانشجویان را پرداخت کرده‌اند، دادند. آن هم‌ها مدعی خواهند بود پرداخت حقوق دانشجویان در آن ۴ استان غیر قوانین و قانونی بوده می باشد!

 

نقطه ناامیدکننده تر ولی باید توجه داشت نوع برخورد مسئولان با آن دانشجویان می باشد. نماینده جمعی از دانشجویان دانشگاه فرهنگیان می‌گوید هنگام و زمانی که پیگیر آن معوقات شدیم به ما گفتند بایستی و حتما خوشحال باشید که استخدام شدید و همچنین ما می‌توانستیم حکم های تو را به جای ۹۳/۱۱/۱؛از دی ماه ۹۴ بزنیم که خودمان هم دردسری متحمل نشویم! او همچنین می‌گوید هنگام و زمانی که از مسئول بودجه وزارت منزل و خانه پرسیدم مگر حق ما نیست آن معوقات را بگیریم در پاسخ گفت ما تابع دستورات بالا هستیم و همچنین بروید از شخص وزیر و همچنین آقای نوبخت سوال کنید!

 

IMG01022150 دود بی برنامگی حکومت در چشم دانشجو معلم‌ها!/ برنده جنگ نوبخت با دانشگاه فرهنگیان چه کسی خواهد بود؟

مسئولان آموزش و همچنین پرورش می‌گویند ما بودجه مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری جهت پرداخت حقوق بازنشسته‌ها و همچنین حق التدریسی‌ها را هم نداریم چه برسد به دانشجوها! اظهاراتی که در فضای پسابرجام و همچنین شرایطی که حکومت جهت بسیاری از کارهای حاشیه‌ای پول‌های بسیاری خرج می‌کند به هیچ وجه از سوی معلمان بعدی کشور قابل پذیرش نیست.

 

ولی باید توجه داشت واقعا چرا حکومت از پذیرش تعهدات خود در قبال آن دانشجویان سر باز می‌زند؟ کوتاه بودن دیوار دانشجویان شاید بهترین پاسخ جهت آن سوال باشد. دولتی که از وصول میلیاردها تومان معوقات بانکی داخلی و همچنین میلیاردها دلار دارایی‌های آن کشور که قرار بود بعد از برجام به ایران باز گردد، ناتوان می باشد و همچنین داشته‌ها را هم خرج بریز و همچنین به پاش‌های غیر ضرور می‌کند دیوار کوتاه‌تری از دانشجویان جهت جبران کسری بودجه‌اش پیدا نکرده می باشد.

 

بی شک تبعات آن بی قوانین و قانونی و همچنین عدم پایبندی به تعهدات رسمی وزارت آموزش و همچنین پرورش گره تعلیم و همچنین تربیت در کشور را کورتر می کند. دانشگاهی که با ساخته یا ایجاد امتیازاتی مانند استخدام در ابتدای تحصیل، سعی داشت نخبگان کشور را وارد سیستم آموزش و همچنین پرورش کند و همچنین تا حدودی هم موفق عمل کرده بود، با آن اوضاع اعتبار خود را از دست می‌دهد و همچنین به تبع با وارد شدن نیروهای فاقد تخصص و همچنین اعتبار مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری به جای نخبگانی که در دانشگاه جذب شده‌اند بایستی و حتما منتظر بدتر شدن فضای آموزشی بعدی سازان کشور باشیم.

دود بی برنامگی حکومت در چشم دانشجو-معلم‌ها!/ برنده جنگ نوبخت با دانشگاه فرهنگیان چه کسی خواهد بود؟ در تاریخ ۲ March 2016 | 2:21 pm نشر یافته شده شده می باشد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

سوپروب close
خرید بک لینک