Wednesday , 24 January 2018 / چهارشنبه , ۴ بهمن ۱۳۹۶
آخرین اخبار

کل‌جهان عرب‌یک"ژنرال‌سلیمانی" جهت مبارزه با تروریست‌ها ندارد

کل‌جهان عرب‌یک"ژنرال‌سلیمانی" جهت مبارزه با تروریست‌ها ندارد

n00478101 b کل‌جهان عرب‌یک"ژنرال‌سلیمانی" جهت مبارزه با تروریست‌ها ندارد

به نقل از جهان، پنجمین قسمت برنامه جذاب و جالب و خوب تلوزیونی ۱۸۰ درجه با موضوع « بعدی ارتباط و رابطه ایران و همچنین عربستان» جمعه شب از شبکه افق به روی آنتن رفت. در آن برنامه جذاب و جالب و خوب صادق خرازی، حسین شیخ السلام، مسعود اسدالهی و همچنین علیرضا میر یوسفی پیرامون ارتباط و رابطه و همچنین تنش‌های پیش آمده و همچنین بعدی ارتباط و رابطه ایران و همچنین عربستان سعودی بحث و همچنین گفت‌وگو کردند.

آنچه می خوانید خلاصه ای از آن میز گرد می باشد:

صادق خرازی:
– عربستان در حال حاضر در اوضاع خیلی زیاد بدی در جهان قرار دارد.

– تصویب برجام ستون فقرات لابی قدرتمند عرب را شکاند و همچنین از سوی دیگر شکست داعش خود خوانده در الرمادی و همچنین شکست های پی در پی در سوریه، از بین رفتن عقبه داعش خود خوانده در بمباران جنگنده های روسی ناکامی ائتلاف عرب ها جهت جنگ در یمن و همچنین شکست مذاکرات در باره سوریه ضربه های سنگینی به عربستان وارد کرده می باشد.

– دهمین موشک نیروهای انصار الله به ناوهای عربستان سعودی باعث شد تا فرمانده قوه دریایی آمریکا اعتراف کند قسمت و بخش بسیاری از قدرت دریایی عربستان از بین رفته می باشد.

– چرا بایستی و حتما ریاست جمهور سابق کشور ما با زن و همچنین بچه و همچنین همراهانش چهار با به عربستان سعودی سفر کند در حالی که مقامات سعودی حتی یک بار هم به ایران نیامدند. آن جزء اشتباهات استراتژیک ما بود.

– متانتی در سیاست خارجه آقای ظریف وجود دارد که قابل تحسین می باشد. ظریف تا زمانی که مقامات عربستانی به ایران نیامدند به عربستان نرفت.

– هنگام و زمانی که امارات متحده عربی نقش اول تحریم کالای ایران را ایفا و همچنین با ناموس ایران تجارت می‌کند و همچنین به فرانسه و همچنین اسرائیل اجازه داده تا هزاران افسر اطلاعاتی آنها در دبی و همچنین ابوظبی ایستگاه اطلاعاتی بزنند، چرا بایستی و حتما ریاست جمهور ما به آن کشور سفر می کند؟

– چندی پیش دیداری با یوسف بن علوی وزیر خاجه عمان داشتم و همچنین او تعریف کرد «در یکی از جلساتی که با وزیران خارجه  منطقه و همچنین وزیر خارجه مصر و همچنین اردن و همچنین جان کری وزیر مسائل خارجه آمریکا داشتیم، همه از آمریکا انتقاد کردند که تو با دشمن ما و همچنین کسی که به روش استراتژیک ما را مهار کرده و همچنین امروز همه ما تحت نفوذ جهان ایرانی هستیم مماشات کرده و همچنین مذاکره می‌کنید. تو به جای آنکه تحریم‌ها علیه ایران را اکثرا و بیشتر کنید با دشمن ما مماشات می‌کنید. کری هم مشغول توضیح دادن بود که وزیر خارجه امارات با گستاخی از صحبت‌های کری انتقاد کرده و همچنین جان کری پوشه‌ای که در دست داشت را روی میز کوبید گفت و همچنین کل جهان عرب یک "ژنرال سلیمانی" جهت مبارزه با تروریست‌ها ندارد. ۱۱ سپتامبر از داخل عربستان و همچنین پاکستان و همچنین کشورهای عربی تو طراحی شد و همچنین یک ایرانی در پشت هیچ حرکت ضد بشری و ترویستی وجود نداشته می باشد. در حالی که سیستم های امنیتی تو در کنار تیم های ضد بشری و ترویستی که بوجود آوردید قرار دارند.»

– در عین حال که از حمله به سفارت عربستان در کشورمان ضربه خوردیم ولی باید توجه داشت دستگاه دیپلماسی ما بایستی و حتما دو پیشامد جدید را همزمان پیش ببرد. یکی منافع ملی ایران و همچنین یکی هم ساخته یا ایجاد امنیت منطقه ای که بایستی و حتما با کار مشترک جمعی با کشورهای عضو کنفرانس اسلامی ساخته یا ایجاد می شود.

شیخ الاسلام:

– از اول انقلاب تا به امروز عربستانی ها به انحاء متنوع و گوناگون و مختلف با ما جنگیدند و همچنین تا به هم اکنون پیروز آن صحنه نبرد ایران بوده می باشد.

–  تا قبل از انقلاب ایران و همچنین عربستان یک ارباب به نام آمریکا داشتند و همچنین جهت به دست آوردن دل آن ارباب میان عربستان و همچنین شاه ایران رقابت بود. بعد از انقلاب ایران در جبهه ضد انقلاب و همچنین ضد طاغوت قرار گرفت ولی باید توجه داشت عربستان در آن هم جبهه باقی مانده می باشد.

– سیاست های عربستان احمقانه و همچنین شاه محور می باشد؛ آن سیاست ها حتی در راستای حفظ منافع ملی اش هم نیست. بلکه تنها جهت حفظ شاه عربستان می باشد.

– بعضی معتقدند ولیعهد دوم جنگ یمن را با هدف سرکوب مخالفت های داخلی آغاز کرده می باشد.

– ایران دوستانش را می تواند انتخاب کند ولی باید توجه داشت همسایگانش به او تحمیل شدند. عربستان یک دیوانه ای می باشد که شاهنشاهی اداره می می شود و همچنین معظلات و مسائل و مشکلات بسیاری دارد.

– عربستان با دو چیز ایران یعنی اسلام و همچنین جمهوریت مشکل دارند. جهت عربستان سم می باشد که ایران انتخابات برگزار می کند. دموکراسی نوپا در عراق و همچنین راه حل سیاسی در سوریه جهت عربستان یک سم می باشد.

– پنج موضوع مشترک با عربستان داریم که با همه آن شرایط بایستی و حتما مدیریت می شود.  یکی حج می باشد که تعطیل بردار نیست. دوم امنیت منطقه که هر آتشی در منطقه به ضرر همه کشورها می باشد. سوم پیشامد جدید نفت که ثروت همه ما می باشد. چهارم پیشامد جدید فلسطین که جهت ما حیاتی می باشد و همچنین پنجم هم موضوع وحدت جهان اسلام که بایستی و حتما در ارتباط و رابطه ما و همچنین عربستان مدیریت می شود.

– اسدالهی:

– سعود الفیصل بیش از ۳۰  سال شمسی وزیر خارجه عربستان بود و همچنین در سی امین سالگرد وزیرخارجه بودنش جمله مهمی گفت که « در آن سی سال شمسی یک روز آب خوش از گلویم پایین نرفته می باشد و همچنین همه اش جهت ما بحران بوده می باشد.»

– تا قبل از انقلاب، سعودی ها با شیعیان مشکلی نداشتند ولی باید توجه داشت بعد از انقلاب گفتمان آنها تغییر کرد و همچنین ایرانی ها را رافضی و همچنین شیعیان را کافر خواندند.

– در حکومت های آقای هاشمی و همچنین خاتمی تنش زدایی در روابط ایران و همچنین عربستان پیش آمد و همچنین آخر آن هم در پیمان امنیتی میان وزارت کشور ایران و همچنین عربستان بود.

– سقوط صدام جهت عربستان سنگین تمام شد. صدام مدعی بود من دیواره شرقی جهان عرب و همچنین جهان اهل سنت هستم و همچنین به نیابت از جهان عرب با فارس های مجوس مقابله می کنم! هنگام و زمانی که صدام سرنگون شد از دید عربستان آن دیواره شرقی فرو ریخت و همچنین ایران نفوذ پیدا کرد.

– بعد از سقوط صدام بعضی معارضان عراقی که ۲۰ سال شمسی در ایران بودند به کشورشان بازگشتند و همچنین به اقتدار و قدرت رسیدند؛ آن موضوع جهت عربستان قابل تحمل نبود.

میریوسفی:

– آنکه امروز خیلی از کشورهای منطقه و همچنین جهان از بزرگی و همچنین اقتدار و قدرت ایران هراس دارند به خاطر سیاست بلند مدت و همچنین استراتژی ایران در منطقه و همچنین جهان می باشد.

– جهت درک سیاست هایی که امروز عربستان سعودی در قبال ایران و همچنین منطقه در پیش گرفته بایستی و حتما با ذربین از ۲۵انویه ۲۰۱۱ تا آوریل ۲۰۱۱ را روز به روز بررسی کردن کرد.

– ما با کشوری مواجه هستیم که باخت های استراتژیک را پشت سر هم جهت خود می آورد. در چنین شرایطی چه تو به عربستان پاسخ دهید یا ندهید فرقی نمی‌کند. در صورتی که پاسخ چنین کشوری را بدهیم عربستان با فرافکنی معظلات و مسائل و مشکلات داخلی اش را به حاشیه می برد.
منبع:تسنیم

کل‌جهان عرب‌یک"ژنرال‌سلیمانی" جهت مبارزه با تروریست‌ها ندارد در تاریخ ۵ March 2016 | 4:24 pm نشر یافته شده شده می باشد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

سوپروب close
خرید بک لینک