Tuesday , 23 January 2018 / سه شنبه , ۳ بهمن ۱۳۹۶
آخرین اخبار

آیا روحانی منشاء قوانین و قانونی ممنوع التصویری‌ خاتمی‌ را نمی‌داند؟!

آیا روحانی منشاء قوانین و قانونی ممنوع التصویری‌ خاتمی‌ را نمی‌داند؟!

%name آیا روحانی منشاء قوانین و قانونی ممنوع التصویری‌ خاتمی‌ را نمی‌داند؟!

به نقل از جهان، عصر امروز ۱۶ اسفند، حسن روحانی در هشتمین نشست خبری خود با رسانه‌های داخلی و همچنین خارجی که در سالن اجلاس سران برگزار شد، در پاسخ به سوال روزنامه نویس و خبرنگار یک روزنامه زنجیره ای در مورد ممنوع التصویری ریاست جمهور اسبق، گفت:« هیچ زمانی در آن زمان بحثی در شورا مطرح نبوده می باشد و همچنین دبیرخانه هم حق اراده و تصمیم راسخ‌گیری در آن باره ندارد. بر فرض هم که دبیرخانه چنین تصمیمی گرفته باشد من از آقای شمخانی در آن باره پرسیدم و همچنین ایشان پاسخ دادند که در دبیرخانه چنین مصوبه‌ای نیست.»

روزنامه نویس و خبرنگار روزنامه شرق در حالی خواستار توضیح شفاف آن پیشامد جدید از روحانی بعنوان ریاست شورایعالی امنیت ملی شد که ابتدا عنوان کرد که سخنگوی قوه قضائیه، حجت الاسلام محسنی اژه ای دستور قضایی دادستانی را بر اساس اراده و تصمیم راسخ دبیرخانه شورایعالی امنیت ملی گفتن کرده می باشد. روحانی با اشاره به آنکه بر فرض اتخاذ چنین تصمیمی در دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی آن اراده و تصمیم راسخ غیرقانونی می باشد، گفت: «آن حرف‌ها به شوخی اکثرا و بیشتر شباهت دارد تا واقعیت.»

واقعیت از زبان سخنگوی قوه قضائیه/ محسنی اژه ای: در باره ممنوع‌التصویری آقای خاتمی شورایعالی امنیت ملی مستقیما مصوبه‌ای ندارد و همچنین دبیرخانه مشخص کردن مصادیق کرده می باشد

آذر ماه امسال سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری خود با اهالی رسانه، ضمن ارائه توضیحات در خصوص موضوع ممنوع التصویری ریاست جمهور اسبق عنوان کرد:«هر کس خلاف دستور قضایی دادستان عمل کند، تحت تعقیب قرار می‌گیرد.»

محسنی اژه ای در توضیح دستور ممنوع التصویری یکی از سران فتنه ابراز داشت:

شورای عالی امنیت ملی دو نوع مصوبه دارد یکی مصوباتی می باشد که خود شورا تصویب می‌کند و همچنین یکی مصوباتی که مشخص کردن مصادیق آن هم در اختیار دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی می باشد. مثل بحث و داستان کرسنت یا بحث و داستان برجام.

او همچنین همچنین اضافه کرد که دادستان اجازه صدور حکم ندارد و همچنین بر اساس قانون می‌تواند دستور قضایی صادر کند و همچنین حکم دادستان مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری‌الاجراست و همچنین در صورتی که کسی تخلف کند با او برخورد می‌می شود.توضیحات مکرر سخنگوی قوه قضائیه در آن باره ابهامی برجا نمیگذارد. با آن توضیحات محسنی اژه ای، موضوع به روشنی معلوم می باشد و همچنین شوخی یا واقعیت آن هم قابل فهم.

دادستانی بر مبنای مصادیقی که توسط دبیرخانه شورایعالی امنیت ملی مشخص کردن  شده می باشد اقدام به دستور قضایی کرده می باشد و همچنین آن موضوع در اختیار قوه قضائیه می باشد و همچنین نه حکم مستقیم شورا که در حوزه اختیارات افراد شورایعالی امنیت ملی می باشد.

با آن حال اصرار مکرر بعضی رسانه های زنجیره ای بر عدم تمکین به دستور دادستانی و همچنین زیر سوال بردن قوانین قضایی و همچنین دست و همچنین پا زدن جهت فشار به قوه قضائیه از راههای مختلفی مانند طرح موضوع در نشست خبری ریاست جمهوری نشان دهنده روح قانون گریزی و همچنین ترجیح حاشیه بر متن آن رسانه هاست.

 آن در حالی می باشد که سابقا حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای، بهمن ۹۳ نیز در مورد ممنوع‌التصویری سران فتنه شامل خاتمی گفته بود: «در صورتی که افرادی که از نظر شورای عالی امنیت ملی یا قوه قضائیه به عنوان سران فتنه محسوب شدند، دستگاه قضایی و همچنین دادستانی می‌تواند به عنوان یک اقدام دستوراتی در آن ارتباط و رابطه صادر کند. در مورد همین فرد مورد نظر تو دستور داده‌اند که رسانه‌ها حق ندارند تصویر یا مباحث و مطالب ایشان را منتقل کنند.دادستانی تهران آن اقدام را انجام داده و همچنین آن دستور نیز همچنان باقی می باشد و همچنین نقل شده که در صورتی که رسانه‌ای خلاف آن هم عمل کند با آن هم رسانه برخورد خواهد شد.»

اژه‌ای همچنین خرداد۹۴ بر اجرایی بودن آن حکم تاکید کرده و همچنین گفته بود: «دادستانی بر اساس وظایف ذاتی خود اقدام کرده و همچنین تا زمانی که آن دستور دادستان به نیرو خود باقی باشد با هرکس مخالفت کند برخورد می می شود.»
منبع:رجا

 

آیا روحانی منشاء قوانین و قانونی ممنوع التصویری‌ خاتمی‌ را نمی‌داند؟! در تاریخ ۷ March 2016 | 12:29 am نشر یافته شده شده می باشد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

سوپروب close
خرید بک لینک