Tuesday , 23 January 2018 / سه شنبه , ۳ بهمن ۱۳۹۶
آخرین اخبار

مورد عجیب یاسوج!/ تعرفه های رأی از تعمیرگاه سردرآورد!+عکس

مورد عجیب یاسوج!/ تعرفه های رأی از تعمیرگاه سردرآورد!+عکس

n00479053 b مورد عجیب یاسوج!/ تعرفه های رأی از تعمیرگاه سردرآورد!+عکس

تیم سیاست جهان نیوز ـ سیامک ره پیک سخنگوی هیات نظارت بر انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و همچنین پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری روز دوشنبه ۱۷ اسفند از بررسی کردن شکایت های انتخاباتی توسط شورای نگهبان طی روزهای بعدی خبر داد. در آن میان ره پیک از وصول شکایت های متعدد به شورای نگهبان از حوزه های متنوع و گوناگون و مختلف خبر داد و همچنین گفت:" تعداد شکایات گرفتن شده اعم از نقل از های مردمی، دستگاه‌ها و همچنین هیات های نظارت زیاد می باشد."

اظهارات سخنگوی هیات نظارت بر انتخابات در شرایطی می باشد که در انتخابات ۷ اسفند رسانه های محلی نقل از های متعددی از تخلفات انتخاباتی نشر یافته شده کردند. در آن میان، یعنی در مورد تخلفات انتخاباتی، یک مورد عجیب و همچنین شگفت انگیز وجود دارد که در واقع می قدرت آن هم را "مورد عجیب یاسوج" نامید.

ماجرا چیست؟

اوایل هفته جاری کاربران شبکه های فرهنگی و اجتماعی در یاسوج از کشف تعرفه های رای، مهر های انتخاباتی و همچنین نوارهای پلمب صندوق های رای به همراه معرفی نامه "نماینده فرماندار" در یک تعمیرگاه در یاسوج خبر دادند! بلافاصله تصاویر مرتبط به اسناد نیز نشر یافته شده شد. تصاویری که نشان می دهد، علیرغم گذشت بیش از یک هفته از نمایش انتخابات مجلس دهم، اسناد انتخاباتی نه تنها توسط نهادهای اجرایی و همچنین نظارت ثبت و همچنین ضبط نشده، بلکه شواهد از امکان یک تخلف وسیع نیز خبر می دهد. بر اساس آن اسناد، فردی به نام "ب. ن." به عنوان "نماینده فرماندار" در "صندوق سیار" شعبه ۵ در شعبات "چهارمورون مارگون، تمداری، جوبریز و همچنین توابع" در حوزه انتخابیه بویراحمد و همچنین دنا مامور شده بود ولی باید توجه داشت آن فرد تعرفه ها، مهرها و همچنین سایر اقلام که قاعدتا بایستی و حتما در هنگام شمارش آراء در صندوق مربوطه ضبط و همچنین صورتجلسه آن هم امضاء می شود؛ را تحویل نداده و همچنین همچنان نگه داشته بود!
 

nf00479053 1 مورد عجیب یاسوج!/ تعرفه های رأی از تعمیرگاه سردرآورد!+عکس

nf00479053 2 مورد عجیب یاسوج!/ تعرفه های رأی از تعمیرگاه سردرآورد!+عکس
 

آن موضوع موجب شده تا شائبه ها در مورد امکان مضر و همچنین بد بهره بری و استفاده از آن تعرفه ها توسط نماینده حکومت و همچنین وقوع تخلف وسیع مطرح می شود.

آن شائبه ها ولی باید توجه داشت زمانی تقویت یا به عبارتی رمزگشایی شد که منابع محلی خبر دادند آن فرد یعنی "ب. ن." همزمان که نماینده فرماندار در شعبه ۵ سیار در قسمت و بخش های "چهارمورون مارگون، تمداری، جوبریز و همچنین توابع" بوده، نماینده یکی از کاندیداهای انتخاباتی در آن هم شعبه نیز بوده می باشد!در واقع نماینده فرماندار، نماینده یکی از کاندیداها نیز بوده می باشد! ماجرا زمانی به صورت کامل رمزگشایی می می شود که بدانیم آن نماینده فرماندار (نماینده حکومت) همزمان نماینده کاندیدای مورد حمایت حکومت بوده می باشد و همچنین از قضا، آن هم کاندیدای مورد حمایت حکومت نیز با اختلاف ۲ هزار فرد یا شخص به عنوان فرد نخست در انتخابات بویراحمد و همچنین دنا از سوی حکومت اعلام شده می باشد!

nf00479053 3 مورد عجیب یاسوج!/ تعرفه های رأی از تعمیرگاه سردرآورد!+عکس

016 مورد عجیب یاسوج!/ تعرفه های رأی از تعمیرگاه سردرآورد!+عکس

015 مورد عجیب یاسوج!/ تعرفه های رأی از تعمیرگاه سردرآورد!+عکس

اکنون در آن حوزه، آن شائبه به صورت جدی مطرح می باشد که کاندیدای دولتی با حمایت و همچنین رانت دولتی و همچنین با مضر و همچنین بد بهره بری و استفاده از ابزارهای انتخاباتی، توانسته می باشد به عنوان فرد یا شخص نخست اعلام می شود. در مورد آن شائبه جدی، بایستی و حتما ۲ نقطه را نیز در نظر داشت.

اول؛ همانگونه که گفته شد؛ اختلاف فرد نخست یعنی غلام محمد زارعی با فرد دوم یعنی ستار هدایت خواه تنها ۲ هزار رای بوده می باشد. بر اساس اعلام فرمانداری بویراحمد، زارعی با ۴۸ هزار و همچنین ۸۱۶ رای و همچنین هدایت خواه با ۴۶ هزار و همچنین ۱۸۰ رای حائز رتبه های اول و همچنین دوم شده اند. مجموع ارای اخذ شده در آن حوزه نیز ۱۸۰ هزار و همچنین ۹۵۱ رای بوده می باشد! بر اساس آن آمار،  تفاوت رای فرد نخست و همچنین فرد دوم، کمتر از ۲ قسمت و بخش شرکت کنندگان در انتخابات بوده می باشد! با در نظرگرفتن امکان یک ضریب مشخص از تخلف در انتخابات، می قدرت در مورد آن اختلاف رای و همچنین اسناد بدست آمده از تخلف پس نتیجه آن می شود که گیری کرد.

دوم؛ به جز اسناد بدست آمده از نماینده فرماندار، موارد غیره ای مبنی بر خرید و همچنین فروش گسترده رای در آن حوزه انتخابیه نیز نقل از شده می باشد و همچنین حتی بعضی رسانه های محلی نیز اسنادی را جهت اثبات آن موضوع، نشر یافته شده کرده اند.

مورد عجیب یاسوج!/ تعرفه های رأی از تعمیرگاه سردرآورد!+عکس در تاریخ ۹ March 2016 | 8:19 pm نشر یافته شده شده می باشد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

سوپروب close
خرید بک لینک