Tuesday , 23 January 2018 / سه شنبه , ۳ بهمن ۱۳۹۶
آخرین اخبار

زیر پوست طرح تحول سلامت در خوزستان چه می‌گذرد؟!

زیر پوست طرح تحول سلامت در خوزستان چه می‌گذرد؟!

تیم دانشگاه خبرگزاری دانشجو-اهواز، طرح تحول سلامت یکی از طرح های بود که با اعتبار کلان از سوی حکومت یازدهم جهت ارتقا شاخص سلامت در کشور آغاز شد.

 

آن طرح به سبب کاهش هزینه های درمان و همچنین همچنین توزیع پزشک و همچنین متخصص در نقاط متنوع و گوناگون و مختلف و همچنین تمرکز زدایی متخصصین در مراکز شهری و همچنین افزایش نسبی سرویس ها و خدمات درمانی و همچنین بهداشتی در بیمارستان ها طرحی موفق و همچنین قابل تقدیر می باشد.

 

البته در کنار موفقیت های آن طرح، طرح تحول سلامت به شکل ماهوی دچار اشکالات اساسی بوده که همواره منتقدین طرح تحول سلامت به آن هم اشاره کردند که شامل افزایش تعداد مراجعین کاذب به قسمت و بخش های بیماری، غالب بودن نگاه درمانی بر پیشگیری و همچنین بهداشت محوری و همچنین همچنین وابستگی شدید آن طرح به بودجه های کلان را می قدرت گفتن کرد.

 

با توجه به نزدیک شدن به قسمتهای آخر سال شمسی و همچنین انجام سرشماری های بهداشتی از سوی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم علم پزشکی جدید اهواز تعدادی از متخصصین رشته های متنوع و گوناگون و مختلف طرح تحول سلامت شاغل در اهوازنسبت به طرح سرشماری مراکز بهداشتی درمانی که جزء شرح وظایف متخصصین نبوده به اجبار مجبور به مشارکت در طرح سرشماری شدند.

 

یکی از آن متخصصین شاغل در طرح تحول سلامت در گفت و همچنین گو با خبرگزاری دانشجو در اهواز، اظهار داشت:  از طرف مدیران و همچنین مسئولان بهداشتی جهت حضور در سرشماری اجبار شدیم و همچنین مسئولان تهدید کردند عدم حضور در آن طرح باعث اخراج متخصص می می شود.

 

آن متخصص ادامه داد: متخصصین شاغل نسبت به آن ظلم اعتراض دارند ولی مسئولان تهدید کردند کوچکترین اعتراض منجر به صدور عدم مستلزم و نیاز می می شود.

 

او همچنین در باره رشته های متخصصین که به اجبار در طرح سرشماری به کار گیری شدند اظهار کرد: آن مهندسین و متخصصین شامل رشته های بهداشت روان، تغذیه ، مهندسی بهداشت محیط، بهداشت حرفه ای، مدیریت سرویس ها و خدمات بهداشتی و همچنین درمانی و همچنین کارشناسی پیشگیری و همچنین مبازه با بیماریها می باشند .

 

یکی دیگر از متخصصین شاغل در طرح تحول سلامت در گفت و همچنین گو با خبرگزاری دانشجو گفتن کرد: بنا به شرح وظایفی که از سوی معاونت بهداشتی درمانی جهت مشخص کردن محدوده کاری جهت مهندسین و متخصصین فرستاده شده آن طرح جهت هیچ یک از متخصصین تعریف نشده و همچنین تنها در حیطه کاری مراقبین سلامت می باشد.

 

آن متخصص با گلایه از آن بی عدالتی در نظام سلامت اظهار کرد: آن امر منجر به کاهش انگیزه متخصصین جوون و همچنین جدید و تو و تازه نفس شده و همچنین به نوعی بعضی مهندسین و متخصصین انگیزه خود جهت خدمت را از دست داده و همچنین روحیه مسئولیت پذیری در مهندسین و متخصصین جوون شاغل در طرح تحول به شدت تضعیف شده می باشد.

 

آن متخصص جوون شاغل در طرح تحول سلامت ادامه داد: حضور مهندسین و متخصصین در روستاها و همچنین محله ها جهت سرشماری سبب شده از ارائه سرویس ها و خدمات تخصصی به شهروندان و مردم شهر بازبمانند و همچنین آمار رفت و آمد و مراجعه شهروندان و مردم شهر به مراکز بهداشتی و همچنین درمانی به دلیل نبود متخصص به شدت کاهش یافته می باشد.

 

او همچنین ادامه داد: خیلی از پرسنل بعد از گذشت چندماه شروع به کار به تا حال هیچ حقوقی گرفتن نکردند و همچنین بیمه ای جهت آنها رد نشده می باشد.

 

آن متخصص افزود: مسئولان بهداشتی به خواسته مهندسین و متخصصین اعتنایی نمی کنند و همچنین در پاسخ به آنکه امکان اجرای آن طرح توسط پرسنل متخصص وجود ندارد و همچنین امنیت پرسنل به دلیل نداشتن بیمه در خطر می باشد اظهار داشتند: آن طرح اجباری می باشد و همچنین قبل عید بایستی و حتما اتمام یابد و همچنین در صورتی که نمی توانید حضور پیدا کنید از جیب خودتان فردی یا شخصی را پیدا کنید و همچنین با پرداخت هزینه ی آن هم را به جای خود جهت سرشماری بفرستید!!

 

خبرگزاری دانشجو آمادگی کامل جهت انعکاس نظرات مسئولان دانشگاه علوم علم پزشکی جدید اهواز در برابر آن چالش مهندسین و متخصصین جوون شاغل در طرح تحول سلامت را دارد.

زیر پوست طرح تحول سلامت در خوزستان چه می‌گذرد؟! در تاریخ ۱۰ March 2016 | 11:00 am نشر یافته شده شده می باشد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

سوپروب close
خرید بک لینک