Sunday , 21 January 2018 / یکشنبه , ۱ بهمن ۱۳۹۶
آخرین اخبار

چرایی جولان «LEDدارها» در خط ویژه

چرایی جولان «LEDدارها» در خط ویژه

n00479230 b چرایی جولان «LEDدارها» در خط ویژه

به به گفته جهان، آن روزها کم نیستند شهروندانی که از لابه لای ارابه های آهنی به هم گره خورده خیابان های پرترافیک تهران، ویراژ دادن معنا دار خودروهای شیشه دودی در خطوط ویژه را به چشم خود دیده اند؛ خودروهایی که انعکاس رقصان نور LED های کوچکِ قرمز و همچنین آبی‌شان، دهن کجی واضحی می باشد به صدها خودروی گیر کرده در ترافیک خیابان‌های تهران…

پر بی راه نیست در صورتی که بگوییم کشیده شدن ۱۸۵ کیلومتر از خطوط ویژه در شرق، غرب، شمال و همچنین جنوب پایتخت، بعضی ها را به طمع تخت گاز راندن در پرترافیک ترین خیابان های تهران انداخته و همچنین طعم سبقت گرفتن از شهروندان و مردم شهر را در کامشان شیرین کرده؛ از خانم قهرمان محیط زیست تا آقای ورزشکار گوش شکسته و همچنین چغر شورای شهرستان تهران.

خطوط ویژه در سال شمسی های اخیر تغییر پیدا کردن به جولانگاه سایه های محوی شده که از پسِ شیشه های دودی خودروهای LED دارشان، شهروندان و مردم شهر و همچنین قانون را پشت سر می گذارند؛ خانم ها و همچنین آقایانی که تنها به واسطه رنگ به رنگ شدن لامپ های قرمز و همچنین آبی چراغ های گردان روی داشبورد، خود را محق راندن در هر لاین و همچنین سبقت گرفتن از هر خودرویی می دانند؛ سایه های محوی که به قول معروف صدای «ویژه رانی»شان زمانی در می آید که تصادفی، حادثه ساز می شود.

سردار حسینی: عبور از خط ویژه تابع قواره ویژه ای می باشد

البته علی رغم تمام آن اوضاع و همچنین احوال، سردار سید تیمور حسینی ریاست پلیس راهور تهران پهناور و بزرگ می‌گوید: عبور از خطوط ویژه تابع قواره و همچنین چارچوب خاص می باشد.

او که اولویت تردد در خطوط ویژه را با اتوبوس‌های حمل و همچنین نقل عمومی می داند، اضافه می کند: همچنین و علاوه بر مجوز تردد اتوبوس‌های درون‌شهری از خطوط ویژه، خودروهای امدادی و همچنین انتظامی شامل اورژانس، پلیس و همچنین آتش‌نشانی نیز در حین ماموریت خود مجوز دارند تا جهت تسریع در انجام ماموریت‌، از آن خطوط تردد کنند.

دستورالعمل روشن تردد شخصیت ها از خطوط ویژه/ LED، مجوز تردد در خط ویژه نیست

او همچنین ادامه می دهد: همچنین و علاوه بر آن موارد، دستورالعمل روشنی نیز به منظور امکان تردد بعضی شخصیت‌ها و همچنین مقامات در شرایط خاص از آن خطوط ویژه صادر شده می باشد.

حسینی با تاکید بر آنکه پلیس، حساسیت ویژه‌ای بر کنترل تردد خودروها از خطوط ویژه دارد، در پاسخ به آن سوال که آیا صرف داشتن چراغ‌ LED، می‌تواند مجوزی جهت تردد خودروها از خطوط ویژه باشد، خاطرنشان می کند: تردد در خطوط ویژه، شامل ضوابط خاص و همچنین روشنی می باشد و همچنین صرف داشتن چراغ ‌LED، مجوز تردد در آن خطوط نیست و همچنین پلیس در مواجه با خودروهایی که بدون توجه به ضوابط تردد در آن خطوط از آن معابر تردد می‌کنند، با متخلفان به شدت برخورد می کند.

شایعه تلاش نمایندگان مجلس جهت گرفتن مجوز LED

 ریاست پلیس راهنمایی و همچنین رانندگی تهران پهناور و بزرگ پیش از آن نیز در واکنش به شایعاتی در خصوص تلاش بعضی نمایندگان جهت اخذ مجوز تردد در خطوط ویژه گفته بود: به تا حال هیچ مجوزی به هیچ یک از نمایندگان مجلس جهت تردد در خطوط ویژه داده نشده و همچنین اعطای چنین مجوزی به نمایندگان، به هیچ وجه صحت نداشته و همچنین کذب محض می باشد.

حسینی خاطرنشان کرده بود: نمایندگان مجلس به واسطه مسئولیت‌شان آن مجوز را ندارند که در خطوط ویژه تردد کنند و همچنین تردد در خطوط ویژه، اعم از پلیس، اورژانس و همچنین آتش نشانی نیز شامل ضوابط ویژه ای می باشد.

در بعضی از شبکه‌های فرهنگی و اجتماعی شایعه‌ای نشر یافته شده شده که طی آن هم اعلام شده بود، به تازگی مجلس شورای اسلامی خودروهای ویژه‌ای را در اختیار نمایندگان قرار داده می باشد که نمایندگان مجلس با بهره بری و استفاده از آن خودروها می‌توانند در خطوط ویژه تردد کنند.

در آن شایعه آمده بود که به تا حال آن خودروها در اختیار ۶۰ تن از نمایندگان قرار گرفته می باشد.
منبع:تسنیم

چرایی جولان «LEDدارها» در خط ویژه در تاریخ ۱۱ March 2016 | 8:32 am نشر یافته شده شده می باشد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

سوپروب close
خرید بک لینک