Tuesday , 23 January 2018 / سه شنبه , ۳ بهمن ۱۳۹۶
آخرین اخبار

انصاری به منتخبین مجلس دهم: مرا یاد مجلس ششم می اندازید!

انصاری به منتخبین مجلس دهم: مرا یاد مجلس ششم می اندازید!

n00479465 b انصاری به منتخبین مجلس دهم: مرا یاد مجلس ششم می اندازید!

به نقل از جهان به نقل از مهر، حجت الاسلام مجید انصاری دست یار پارلمانی ریاست جمهور در نشست هم اندیشی برگزیدگان مرحله اول انتخابات مجلس و همچنین نامزدهای مرحله دوم ائتلاف اصلاح طلبان و همچنین اعتدال گرایان که صبح امروز در تالار همایش کتابخانه ملی برگزار شد، با تبریک پیروزی به منتخبان شهروندان و مردم شهر در مجلس دهم اظهار کرد: امیدوارم مجلس دهم بهتر از مجالس قبل در مسیر توسعه کشور و همچنین تحکیم مبانی اسلامی موفق و همچنین موید باشد.

او همچنین افزود: مجلس که از سوی امام و پیشوا مرکز همه اقتدار و قدرت ها و همچنین قانون ها نام گرفته می باشد و همچنین در رأس مسائل قرار دارد، شامل ابزارهای مهمی در قانونگذاری می باشد.

انصاری تاکید کرد: در حوزه تقنین، نظام قانونگذاری ما دچار آسیب های بزرگی می باشد ولی باید توجه داشت اجمالا بایستی و حتما بگویم بیش از ۱۱ هزار عنوان قوانین و قانونی که هر کدام بیش از هزار ماده قوانین و قانونی دارد موجب شده می باشد که حجم قوانین در کشور ما بدون پالایش و همچنین تنقیح خیلی زیاد فراتر از حجم قوانین در دیگر کشورها باشد.

دست یار پارلمانی ریاست جمهور خاطرنشان کرد: آن پیشامد جدید باعث شده که مجریان قوانین و قانونی و همچنین دستگاههای نظارتی در تزاحمات و همچنین خلاء های قوانین و قانونی دچار مشکل شوند و همچنین همین امر گذرگاههایی جهت افرادی که قانون شکن خواهند بود را فراهم کرده می باشد.

انصاری ادامه داد: در عرصه نظارت هم علیرغم وجود اختیارات خیلی زیاد مهم مثل حق سوال، حق استیضاح و همچنین حق بررسی و همچنین تفحص و همچنین مهمتر از همه اصل ۹۰ قانون اساسی، نظارت ها کارآمدی خود را از دست داده می باشد.

او همچنین با گفتن آنکه هر نماینده ای طبق اصل ۸۸ قانون اساسی و همچنین طبق ماده ۲۰۸ آئین نامه داخلی مجلس، حق سوال از وظایف ریاست جمهور و همچنین وزرا دارد، گفت: آن حق پهناور و بزرگ که از وظایف نمایندگان می باشد به مثابه ابزاری در اختیار کل ملت ایران جهت رصد کردن مسائل کلان می باشد.

انصاری به تعداد سوالات مطرح در دوره نهم مجلس شورای اسلامی از حکومت اشاره کرد و همچنین گفت: تقدیم ۳ هزار و همچنین ۵۰۰ سوال در دوره نهم، وقت کمیسیون های تخصصی مجلس و همچنین همچنین وقت وزرا را گرفته می باشد و همچنین باعث شده که هر روز وزرا جهت پاسخگویی در مجلس حاضر باشند.

دست یار پارلمانی ریاست جمهور افزود: البته تعداد کمی از آن سوالات به صحن علنی مجلس آمده می باشد ولی باید توجه داشت به نظر می رسد جهت آنکه بتواند اثربخشی بهتری داشته باشد بایستی و حتما فرایند بهتری را طی کند تا اثرگذاری آن هم در اصلاح مسائل اکثرا و بیشتر می شود.

او همچنین خاطرنشان کرد: بیش از ۱۱ هزار تذکر در دوره نهم به ریاست جمهور و همچنین مسولین اجرایی داده شده می باشد. اهمیت سوال و همچنین تذکر از بین رفته و همچنین تغییر پیدا کردن به امری عادی شده می باشد در حالی که سوال مجلس بایستی و حتما در جایگاه بهتری قرار گیرد.

انصاری با گفتن آنکه من در جلسه امروز یاد جلسه قبل از استقرار نمایندگان محترم مجلس ششم افتادم، گفت: من می خواهم آن پیشنهاد را در آن جلسه مطرح کنم که جهت ۴ سال شمسی بعدی، مجلس می تواند یک برنامه جذاب و جالب و خوب ای شبیه برنامه جذاب و جالب و خوب ۵ ساله ای که حکومت ها دارند جهت اصلاح و همچنین تنقیح قوانین از یک سو و همچنین سازماندهی امر نظارت از دیگر سو داشته باشد.

او همچنین افزود: در صورتی که آن برنامه جذاب و جالب و خوب وجود نداشته باشد و همچنین ۱۴۰ طرحی که در دوره نهم در مجلس مطرح شد و همچنین ۷۰ تا ۸۰ لایحه قوانین و قانونی که توسط حکومت تقدیم مجلس شد، مورد بررسی کردن قرار نگیرد مجلس دهم هم به آسیب های مجالس قبل گرفتار می می شود.

انصاری تصریح کرد: حکومت تدبیر و همچنین امید با تاکید ریاست جمهور حتی در مجلس نهم بدنبال تعامل حداکثری با تمام مجلس و همچنین نمایندگان بود.

او همچنین با گفتن آنکه ما همه نمایندگان راه یافته به مجلس را نماینده شهروندان و مردم شهر می دانیم، گفت: ما آمادگی حکومت و همچنین تک تک وزارت خانه ها را جهت همفکری و همچنین همراهی در جهت گره گشایی در مسائل اعلام می کنیم تا توفیقات مجلسی معتدل و همچنین کارآمدتر را داشته باشیم.

دست یار پارلمانی ریاست جمهور در پایان خاطرنشان کرد: ما یک بسته از آسیب شناسی از مجلس و همچنین حکومت را تقدیم همه راه یافتگان به مجلس دهم خواهیم کرد.
 

انصاری به منتخبین مجلس دهم: مرا یاد مجلس ششم می اندازید! در تاریخ ۱۲ March 2016 | 2:14 pm نشر یافته شده شده می باشد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

سوپروب close
خرید بک لینک