Sunday , 21 January 2018 / یکشنبه , ۱ بهمن ۱۳۹۶
آخرین اخبار

هنگام و زمانی که قطار ازدواج دانشجویی سرعت می‌گیرد/ چه افرادی شهامت بله گفتن را داشتند؟

هنگام و زمانی که قطار ازدواج دانشجویی سرعت می‌گیرد/ چه افرادی شهامت بله گفتن را داشتند؟

به به گفته روزنامه نویس و خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، در سالی که گذشت دانشگاه‌ها اتفاقات و همچنین حاشیه‌های مختلفی داشتند از تجمع و همچنین کنسرت و همچنین درگیری گرفته تا اعتصاب و همچنین پایین بالا شدن شیب ملایم شهریه‌ها ولی باید توجه داشت زیباترین اتفاق دانشگاهی در سال شمسی ۹۴ را شاید بتوان جشن ازوداج دانشجویی عنوان کرد چرا که در شرایط فعلی جامعه که حالا بنا به هر دلیل اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی  و همچنین … موجب کند شدن حرکت قطار ازدواج جوون‌های ما شده می باشد پیوند نیمه های گمشده دانشجویی روزنه نوری می باشد در آن کوران خاکستری  رو به تاریکی!

 

خوب می باشد بدانید اصطلاح ازدواج دانشجویی نخستین بار از سوی یکی از استادان دانشگاه تهران پیشنهاد شد و همچنین اولین جشن ازدواج در زمستان سال شمسی ۱۳۷۶ با کمک نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شهید بهشتی و همچنین با شرکت ۶۰ زوج از دانشجویان آن دانشگاه برگزار شد. آن رویکرد در سال شمسی‏های بعد در سایه پیام مقام معظم رهبری، حمایت نهادهای متنوع و گوناگون و مختلف و همچنین هدایای قسمت و بخش‏های متنوع و گوناگون و مختلف دولتی و همچنین تبلیغات رسانه‏‌ها  به ویژه صدا و همچنین سیما به تدریج با اشتیاق بیشتری روبه‏رو شد؛ به گونه ای که شمار ازدواج‌‏های دانشجویی در سال شمسی ۱۳۷۸ به هزار و همچنین در سال شمسی  ۱۳۸۱ به چهار هزار مورد رسید.

 

پیش بینی‌ها جهت سال شمسی ۱۳۹۴ حضور ۳۵ هزار زوج دانشجو در مشهد مقدس بود و همچنین هر روز خدا ۲۳۰ زوج دانشجو در سامانه طرح همسفر تا بهشت www.ezdevaj.nahad.ir  ثبت نام می‌کردند و همچنین آن آمار در روزهای پایانی ثبت نام حتی به ۵۷۰ زوج در طول روز هم رسید استقبال ها تا حدی بود که موجب  تمدید مهلت ثبت نام ها شد و همچنین خلاصه ۲۲ دی ماه سال شمسی قبل اعزام ها کلید خورد.

 

در روزهای آغازین اعزام زوج های دانشجو حجت‌الاسلام و همچنین المسلمین محمدیان حرف های خوبی را به سمع و همچنین نظر همه آنها رساند «او همچنین با تاکید بر لزوم آموزش مهارتهای زندگی به جوانان تاکید کرد: افزایش آگاهی و همچنین آموزش‌ تجربه و مهارت بالا‌های زندگی در طرح ملی همسفر تا بهشت، در راستای تقویت و همچنین تحکیم بنیان خانواده و همچنین فرهنگ‌سازی ازدواج آسان، آگاهانه، پایدار و همچنین به هنگام می باشد که زوجین بتوانند کمک‌کار هم جهت رسیدن به کمال و همچنین آرمان‌های بلند باشند.
 
 

 

ریاست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها جوون‌ها را به خط‌ شکنی در مورد موانع ازدواج توصیه کرد و همچنین افزود: ما در ازدواج دانشجویی به دنبال آن هستیم که جوون‌ها جسارت به خرج دهند و همچنین زوائد، بیراهه‌ها و همچنین پیرایه‌هایی را که در مسیر ازدواج ساخته یا ایجاد شده می باشد کنار بگذارند.

 

 
 
حجت‌الاسلام والمسلمین محمدیان با گفتن آنکه زوج‌های دانشجو به رغم نداشتن اطمینان خاطر از اوضاع شغلی زندگی مشترک خود را آغاز می‌کنند، تاکید کرد: زوج‌های دانشجو با آن اقدام خود، احساس مسئولیت، شجاعت، شهامت، همت بالا و همچنین عزم راسخ خود را نشان می‌دهند و همچنین قطعا آن قدرت بالای اراده و تصمیم راسخ‌گیری با توکل برخدا موجب کسب موفقیت‌های بیشتری در زندگی بعدی آنها می‌می شود.»

 

 

 

در چندسال اخیر ازدواج دانشجویی روند رو به رشد نسبتاً موفقی داشته می باشد به لحاظ هم پوشی دوره دانشجویی با بخشی از سالهای آغازین جوانی می قدرت آن ازدواجها را پیوندهای آغاز جوانی تلقی کرد. ازدواج دانشجویی ، پیوند به موقعی می باشد که از آن هم زمان آغاز با شور و همچنین نشاط  ویژه ای همراه می باشد و همچنین باره ای جهت بهره گیری اکثرا و بیشتر از سرمایه روحی مهیا می کند. زوج‌های دانشجو، در مقایسه با دخترک های جوان و ازدواج نکرده و همچنین پسران جوان مجرّدی که غالباً تنهایی را تجربه می کنند، فرصت انس و همچنین الفت با همسر جوانی می یابند که همچنین و علاوه بر خروج از دایره تنهایی، معنا و همچنین مفهوم جدیدی نیز در زندگیشان پیدا می کنند و همچنین معنا جویی، مقدمه ای جهت شور و همچنین نشاط اکثرا و بیشتر جوانی و همچنین بهانه ای جهت مقابله در برابر معظلات و مسائل و مشکلات زندگی می باشد.

 

 

 

در زندگی هر فردی شرایطی بوجود خواهد آمد که بایستی و حتما تصمیمات کوچک و همچنین بزرگی اتخاذ کند، بزرگی بعضی از تصمیمات یعنی تغییر مسیر یک زندگی تا آخر عمر! شاید یکی از مهمترین تصمیمات در اوایل نوجوانی انتخاب رشته‌ تحصیلی باشد که در ادامه مسیر زندگی نقش مهمی دارد. در ادامه‌ راه نوبت به دانشگاه و همچنین کنکور و همچنین همچنین انتخاب رشته تحصیلی در دانشگاه می‌رسد  که  یکی از نقاط مهم اراده و تصمیم راسخ گیری در زندگی هر فرد خواهد بود.

 

 

ولی باید توجه داشت حضور در دانشگاه و همچنین جو دانشگاهی جوانان را وارد فضای جدید می‌کند و همچنین شاید بتوان گفت اتمسفر دانشگاهی با تمامی دوران زندگی متغایر و متفاوت تر می باشد. آن متغایر و متفاوت بودن هم به دلیل قرار گرفتن شرایط سنی جوانان خواهد بود. یکی از آن تفاوت ها شرایط تاهل دانشجویان می باشد، جایی که بعضی اراده و تصمیم راسخ می‌گیرند، ادامه مسیر زندگی خود را در کنار همسر خود باشند و همچنین در آن بین ازدواج های دانشجویی حال و همچنین هوای ویژه ای دارد. دیدن همکلاسی دیروز در کنار آن هم یکی و همچنین یا در کنار دوست خود حس عجیبی را در انسان بر می‌انگیزد، البته که ازدواج‌های دانشجویی به دلیل سادگی معمول آنها باعث ترغیب دیگر همکلاسیشان خواهد شد، امری که مقام معظم رهبری هم به آن هم اذعان دارند و همچنین آن می‌تواند قدمی در پایین آوردن سن ازدواج در جامعه باشد. البته بماند که بعضی ها هم ترجیح می‌دهند ازدواج را به بعد از فارغ التحصیلی موکول کنند و همچنین هریک دلایلی را جهت آن کار ذکر می‌کنند؛ ولی باید توجه داشت با اتمام آخرین امتحان دوران کارشناسی یکی از چند راه‌های اراده و تصمیم راسخ گیری در زندگی فرا می‌رسد که شاید مهمترین آن هم هم اراده و تصمیم راسخ به ازدواج باشد!

 

 

 

غلامعلی افروز مشاور و همچنین روانشناس برجسته نیز در خصوص ازدواج دانشجویی می گوید: «شناخت قبل از ساخته یا ایجاد احساس و همچنین ازدواج یکی از عوامل مهم در ازدواج موفق و همچنین زندگی پایدار می باشد و همچنین قبل از آنکه شناخت شکل بگیرد و همچنین جامع می شود بسیاری از عشق ها سوری و همچنین احساسی خواهد بود. به همین خاطر زوج های دانشجو بایستی و حتما به آن نقطه توجه بسیاری داشته باشند.

 

 

او همچنین ادامه می دهد ازدواج نیازی فطری، روانی و همچنین نشانی از حکمت خلقت می باشد و همچنین یک هدف اساسی اکثرا و بیشتر ندارد که آن هم رسیدن به آرامش خواهد بود.»

 

 

بعد از ذکر همه آن قضایا خوب می باشد آن نقطه را یادآور شد که خطر شکاف بین نسل ها در ایران خطری می باشد که نمی قدرت چشم‌ها را روی آن هم بست به هر ۳۰ سال شمسی زندگی اشخاص، یک نسل می‌گویند و همچنین تولد فرزندان، متناسب با آن چرخه ۳۰ ساله، تعریف می‌می شود و همچنین در صورتی که فرزندی قبل از ۳۰ سالگی والدین به دنیا بیاید، ارتباط و رابطه بهتری با پدر و همچنین مادر خواهد داشت و همچنین از نظر جسمی و همچنین روحی نیز سالم‏تر خواهد بود. اشکال ازدواج در سنین بالا، آن هم می باشد که تفاوت سن بین والدین و همچنین فرزند، موجب می‌می شود که فرزند از نظر جسمی و همچنین عاطفی نتواند توانایی‌های مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری ارتباطی را برقرار کند و همچنین به روش اجبار آن وظیفه ارتباطی به مؤسساتی مانند مهدکودک‌ها و همچنین رسانه‌ها واگذار می شود.

 

 

به همین خاطر مسلماً فرزندی که در آن شرایط به دنیا می‌آید، نمی‌تواند در اغلب اوقات پدربزرگ و همچنین مادربزرگ خود را ببیند؛ زیرا و به درستی که آنها از دنیا رفته‌اند و همچنین آن پیشامد جدید، با توجه به آن هم که ارتباط پدربزرگ و همچنین مادربزرگ در ارتقای تربیت فرزندان نقش مهمی دارد، مورد غفلت واقع می‌می شود؛ زیرا تعامل نوه‌ها با پدربزرگ‏ها و همچنین مادربزرگ‌ها، دائما مهم‏ترین عامل انتقال تجربیات فرهنگی و اجتماعی و همچنین آموزشی سنت‌ها و همچنین فرهنگ‌ها به نسل‌های بعد بوده می باشد.

 

 

مزایای ازدواج های دانشجویی را می قدرت  تسهیل فرایند ازدواج، نقش موثر در کاهش سن ازدواج، کاهش فاصله نسل ها، جلوگیری از رفتارهای غیرمشروع در محیط های دانشگاهی، آرامش ذهنی و همچنین روانی در آخر فرآیندهای فیزیولوژیکی و همچنین روحی جوانان دانشجو، افزایش انگیزه در بین جوانان دانشجو جهت تحصیل و همچنین وارد شدن جدی به زندگی و همچنین … عنوان کرد.

 

 

به دست آوردن  آرامش روحی، پیامد منطقی و همچنین طبیعی ازدواج محسوب می می شود ولیکن در ازدواج‌های دانشجویی آرامش مورد نظر به موقع حاصل می می شود، زیرا زوجین در آغاز بهارزندگی همسر انتخاب کرده و همچنین قادرند از حداکثر شور و همچنین نشاط جوانی ، بهره گیرند در صورتی که چه ازدواج در سالهای بعد نیز آرامش به همراه خواهد داشت ولی باید توجه داشت زمان فرصت محدود تری جهت زوجین باقی می ماند تا از برکات آرامش به دست آمده بهره گیرند.

 

 

حال بایستی و حتما دید پیش بردن و همچنین بهاد دادن به آن سبک از ازدواج در دانشگاه ها تا چه حد می تواند بعدی ایران را از خطرهای احتمالی نقل شده دور کند.

 

 

در ادامه آن به گفته تصاویری را از نوزدهمین دوره جشن ازدواج دانشجویی در بعضی دانشگا‌ه‌های تهران دیدن می‌کنید:

 

 

جشن ازدواج دانشجویی دانشگاه خواجه نصیر

 

IMG14313893 هنگام و زمانی که قطار ازدواج دانشجویی سرعت می‌گیرد/ چه افرادی شهامت بله گفتن را داشتند؟

 

جشن ازدواج دانشجویی دانشگاه تهران+حاشیه‌ها

 

IMG22364279 هنگام و زمانی که قطار ازدواج دانشجویی سرعت می‌گیرد/ چه افرادی شهامت بله گفتن را داشتند؟

 

 

جشن ازدواج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی

 

IMG19252582 هنگام و زمانی که قطار ازدواج دانشجویی سرعت می‌گیرد/ چه افرادی شهامت بله گفتن را داشتند؟

 

 

جشن ازدواج دانشجویی دانشگاه شاهد+ حاشیهها

 

IMG12534527 هنگام و زمانی که قطار ازدواج دانشجویی سرعت می‌گیرد/ چه افرادی شهامت بله گفتن را داشتند؟

 

 

جشن ازدواج دانشجویی دانشگاه امیرکبیر+ حاشیه‌ها

 

 

IMG17391497 هنگام و زمانی که قطار ازدواج دانشجویی سرعت می‌گیرد/ چه افرادی شهامت بله گفتن را داشتند؟

 

جشن ازدواج دانشجویی دانشگاه جامع امام و پیشوا حسین‌(ع)

 

 

113258 هنگام و زمانی که قطار ازدواج دانشجویی سرعت می‌گیرد/ چه افرادی شهامت بله گفتن را داشتند؟

 

هنگام و زمانی که قطار ازدواج دانشجویی سرعت می‌گیرد/ چه افرادی شهامت بله گفتن را داشتند؟ در تاریخ ۳۰ March 2016 | 9:30 am نشر یافته شده شده می باشد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

سوپروب close
خرید بک لینک