Tuesday , 23 January 2018 / سه شنبه , ۳ بهمن ۱۳۹۶
آخرین اخبار

هندویی که عاشق حضرت علی(ع) شد

هندویی که عاشق حضرت علی(ع) شد

به به گفته جهان به نقل از مهر، پنجمین قسمت مجموعه مستند «دیدار» در مورد شاعر پارسی گوی هندی بلرام شکلا، چهارشنبه ۱۱ فروردین از شبکه افق پخش می می شود.
 
بلرام شکلا شاعری پارسی گوی از کشور هندوستان می باشد، او هندوست ولی علاقه بسیاری به اسلام و همچنین حضرت امام و پیشوا علی(ع) دارد.
 
او در دانشگاه دهلی تدریس می کند و همچنین اخیرا ترجمه ای از تریجع بند محتشم کاشانی نشر یافته شده کرده می باشد، بسیاری از اشعار مولانا و همچنین حافظ را از حفظ می باشد و همچنین آنقدر به فارسی مسلط بودن و تسلط داشتن یافته که می تواند در پاسخ به دیگران از اشعار فارسی بهره بری و استفاده کند.
 
او همچنین شعری زیبا در وصف حضرت علی(ع) سروده با آن مطلع که «به من رساند نسیم سحر سلام علی/برهمنم که شده ام همچو عجم غلام علی»
 
او در سال شمسی ۱۳۹۳ در دیدار شاعران با رهبر معظم انقلاب، به خواندن و قرائت آن شعر پرداخت.
 
شکلا در مجامع مسلمانان هندوستان حاضر می می شود و همچنین اشعارش در وصف امیرالمومنین علی(ع) را خواندن و قرائت می کند.
 
احمد جان میرزایی تهیه کنندگی «دیدار» را بر عهده داشته، مستندی که پنجمین قسمت آن هم جهت پخش از شبکه افق در روز چهارشنبه ۱۱ فروردین ساعت های ۱۸ و همچنین ۲۳.۳۰ از شبکه افق پخش می می شود.
 
تکرار آن برنامه جذاب و جالب و خوب را می توانید ساعت ۹ صبح روز پنجشنبه از همین شبکه ببینید.
 
جوانان آفریقایی و همچنین تولید انرژی «زیر آفتاب سوزان»
 
دومین قسمت مجموعه مستند «در آفتاب سوزان» با موضوع سختی زندگی در کشورهای آفریقایی و همچنین بی اعتنایی اروپایی ها به اوضاع موجود در آن قاره، چهارشنبه ۱۱ اسفند از شبکه افق پخش می می شود.
 
به به گفته خبرگزاری مهر، آفریقا قاره ای با متراکم ترین جمعیت ساکن، ثروت های بی شمار طبیعی ولی باید توجه داشت فقر حاکم بر جوام انسانی و همچنین آن همه در حالیکه کشورهای اروپایی که پهناور و بزرگ ترین بهره بردار از منابع طبیعی آن قاره خواهند بود، به تا حال هیچ اقدام موثری در بهبود شرایط زندگی شهروندان و مردم شهر آفریقا انجام نداده اند.
 
«در آفتاب سوزان» مجموعه مستندی سه قسمتی می باشد که به کمبودها و همچنین معظلات و مسائل و مشکلات زندگی در کشورهای متنوع و گوناگون و مختلف آن قاره می پردازد.
 
در دومین قسمت می بینیم که جوانانی از کشور اقتصادی و مالی درصدد خواهند بود با بهره بری و استفاده از صفحات خورشید، از انرژی خورشید که به وفور در اختیارشان می باشد بهره بری و استفاده کنند.
 
کامبریا ماتلو و همچنین مورگان رابینسون، کارگردانی، تهیه کنندگی و همچنین فیلمبرداری آن مستند را بر عهده داشته اند.
 
دومین قسمت «در آفتاب سوزان» ساعت ۲۱.۳۰ روز چهارشنبه ۱۱ فروردین از شبکه افق پخش می می شود و همچنین تکرار آن هم هم روز بعد در ساعت های ۷ و همچنین ۱۴ به روی آنتن می رود.

هندویی که عاشق حضرت علی(ع) شد در تاریخ ۳۰ March 2016 | 1:41 pm نشر یافته شده شده می باشد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

سوپروب close
خرید بک لینک