Sunday , 21 January 2018 / یکشنبه , ۱ بهمن ۱۳۹۶
آخرین اخبار

کدام یک؛ دانشگاه فرهنگیان یا تربیت معلم؟

کدام یک؛ دانشگاه فرهنگیان یا تربیت معلم؟

تیم دانشگاه «خبرگزاری دانشجو» به نقل از روزنامه یا نشریه تحریر، دانشگاه فرهنگیان اصفهان: چند هنگام و زمانی که می باشد ذهنم را آن نقطه درگیر کرده می باشد که اصــلا چرا دانــشگاه فرهنگیان؟ اجازه دهید قدری اکثرا و بیشتر شرح دهم. چرا تـربیت مـعلم نه، و همچنین دانشگاه فرهنگیان آری؟ مگر ما چه چیزی از تربیت معلم می خــواستیم که نـتوانست برآورده سازد و همچنین اینک از دانـــشگاه فـــرهنگیان انتظار داریم که آن هم را تحقق بخشد؟آن ها  همه و همچنین همه را بايد در ساختار دانشگاه فــرهنگیان و همچنین تجربه های تربیت معلم جستجو کرد!آنچه که در آن هم شکی نـــیست انتــظارات از هر دو مجموعه؛((تربیت قوه مومن و همچنین متعهد))در طراز جمهوری اسلامی می باشد.

 

ولی آنکه کــدامیک صحیح تر عمل کرده اند خود عــلامت سوال بزرگی می است و خواهد بود.یکی از اســاتید که سابقه تدریس در هر دو مجموعه را داشت اظهار می داشت آنچه که در دوران تربیت معلم و همچنین دانشجویان آن هم دیدم خیلی زیاد متغایر و متفاوت می باشد از آنچه اکــنون در دوران چــند ساله دانشگاه نوظهور فـرهنگیان میبینم؛حداقل در گفتن دو شرط مــومن و همچنین متهد بودن. او همچنین ادامه میدهد: در دوران تـــربیت معلم انـــس و همچنین اشتیاق و همچنین البته فضای معنوی دانشجویان خیلی زیاد اکثرا و بیشتر بود.

 

به عبارت دیگر آنچه که من در مجموعه امروزی دانشگاه فــرهنگیان  میبینم غالبا از آن هم فضا به دور می است و خواهد بود.به هر حــال زمزمه ها مبنی بر آنکه دانــشگاه فرهنگیان در ریل درست و همچنین مسیر خود حرکت نمی کند آن روزها بـــسیار به گوش می رسد.به نظر می رسد مشکل اصـلی را در عوامل پـــذیرش دانشجو،شیوه گزینش،نحوه استخدام و همچنین….بایستی و حتما جــستجو کرد.همچنین و علاوه بر آن به نظر می رسد مشکلاتی که در مراکز تربیت معلم وجود داشته می باشدنه تنها حل نشده می باشد؛بلکه مشکلاتی نیز به آن هم اضــــافه شده می است و خواهد بود.در آن میان توجه تو را به سخن مقام معظم رهـــبری توجه می کنم که((آن دانشگاه با سایر دانشگاه ها متغایر و متفاوت می باشد)).توجه به آن نقطه که آن دانشگاه بایستی و حتما فضایی متغایر و متفاوت از سایر دانشگاه ها را داشته باشد می تواند قدری در حل معظلات و مسائل و مشکلات گره گشا باشد.

 

نارضایتی از سیستم جــدید تربیت نیرو جهت آموزش و همچنین پروش؛آنچه که در سند تـحول جهت آن وزارت خانه تکلیف شده؛در میان اصحـاب تعلیم و همچنین تربیت و همچنین حتی خود سرپرست دانشگاه فرهنگیان هم به چشم می خورد تا آنجا که سخن از تغییر نام آن دانشگاه به سابق یعنی تربیت معلم بر زبان می آورد.ولی باید توجه داشت بایستی و حتما منتظر ماند و همچنین در عمل  بازده اولین خروجی های آن دانشگاه را در عرصه تعلیم و همچنین تربیت دیدن کرد و همچنین آنگاه به یک ننتیجه قطعی راجع عملکرد آن سیستم نوظهور و همچنین مقایسه آن هم با متد قدیمی اش پرداخت.

 

 

تو می‌توانید جهت بازدید و همچنین گرفتن نشریات دانشجویی به وبسایت و مرکز خبرهای جدید پاتوق آزاداندیشی نشریات دانشجویی رفت و آمد و مراجعه کنید.

کدام یک؛ دانشگاه فرهنگیان یا تربیت معلم؟ در تاریخ ۲۹ March 2016 | 9:50 am نشر یافته شده شده می باشد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

سوپروب close
خرید بک لینک