Friday , 24 November 2017 / جمعه , ۳ آذر ۱۳۹۶
آخرین اخبار

«کنسرت»، «اردوی مختلط»، «تجمع و همچنین تحصن» و همچنین دیگر هیچ!

«کنسرت»، «اردوی مختلط»، «تجمع و همچنین تحصن» و همچنین دیگر هیچ!

به نقل از تیم دانشگاه خبرگزاری دانشجو، حال و همچنین هوای دانشگاه‌ها در سال شمسی ۹۴ با چندین حاشیه پر سر و همچنین صدا همراه بود که در چند کلمه «کنسرت»، «اردوی مختلط»، «تجمع و همچنین تحصن»،«خودکشی دانشجویان»، «اخراج اساتید»،«شیب پر فراز و همچنین نشیب شهریه» و همچنین «حواشی خوابگاه های مجردی و همچنین متاهلی» خلاصه می‌می شود و همچنین گمان می‌رود بعضی از آنها علی رغم قول مسئولین جهت پیگیری و همچنین حل ماجرا در سال شمسی تحصیلی جدید نیز ادامه داشته باشد.

 

شنیدن خبرهای جدید نمایش اردوهای مختلط و همچنین کنسرت در دانشگاه‌ها انقدر زیاد شده که کم کم در حال تغییر پیدا کردن به یک موضوع دِمده و همچنین وارفته می باشد. در حالی که حل آن پیشامد جدید در محیط علمی دانشگاه‌های ما هنوز اندر خم یک کوچه می باشد آمار نمایش چنین اردوهایی در بعضی دانشگاه‌های کشور خاصه بعضی شهرستان‌ها در سال شمسی ۹۴ نسبت به سال شمسی‌های قبل رو به افزایش می باشد. شاید تاکیدات مکرر رهبری با دانشجویان و همچنین دانشگاهیان در سالی که گذشت را بتوان گواهی بر آن پیشامد جدید دانست.

 

آن را می‌قدرت احتمالا معروف‌ترین جمله رهبری در آن باره دانست «بعضی کار فرهنگی را با کنسرت و همچنین اردوی مختلط اشتباه گرفته‌اند» هرچند متاسفانه در بعضی دانشگاه‌‌ها گویی تفسیر همین یک خط خیلی زیاد سخت و همچنین ثقیل بود.

 

1447307139 image483216 «کنسرت»، «اردوی مختلط»، «تجمع و همچنین تحصن» و همچنین دیگر هیچ!

روزهای تحصیلی ۹۴ یکی بعد از غیره ای می‌گذشت و همچنین وزیر علوم در پی ادامه ماجرا معتقد بود: «به هیچ وجه اجازه نمایش اردوی مختلط به دانشگاه‌ها نداده، نمی‌دهیم و همچنین نخواهیم داد.»

کار بالاتر گرفت پای نقل از اردوهای مختلط به صحن مجلس نیز باز شد. قاسم جعفری عضو کمیسیون آموزش مجلس در آن خصوص می‌گفت: «مواردی نیست که بشود آن هم را نادیده گرفتن کرد، خیلی از آن اردوها تحت عنوان اردوی علمی و همچنین خارج از دانشگاه برگزار می‌شده تا بتوانند راه گریز و فرار را تبیین کنند. بهترین مدرک نمایش اردوها، ابلاغ دستور منع اردوهای مختلط توسط ریاست جمهور می باشد. هنگام و زمانی که آن مساله مطرح می‌می شود پس یعنی مواردی وجود داشته می باشد.»

 

گویی اسم اردوی علمی سپر بلای نمایش اردوهای مختلط شده و همچنین خیلی‌ها استدلال می‌کنند اردوهای علمی مختلط با حضور استاد منعی ندارد.

 

دستور روحانی نیز جهت پیگیری ماجرای اردوهای مختلط با آن تفاسیر روی زمین هوا معلق می باشد و همچنین بی خیالی وزیر علوم از همه چیز جالبتر!

 

آیین نامه ابلاغ می‌کنند دستور پیگیری صادر می‌می شود دانشگاه‌ها منع می‌شوند از هرگونه نمایش اردوی مختلط و همچنین کنسرت ولی باید توجه داشت…

 

آخر فاجعه در برنامه جذاب و جالب و خوب شب یلدای بسیاری از دانشگاه‌های کشور خود را نمایان می‌کند. برنامه جذاب و جالب و خوب‌هایی که به بهانه جشن آقا امام و پیشوا زمان (عج) برپا شده می باشد! تصاویر و همچنین فیلم دیدنی و جذاب‌های پایکوبی و همچنین رقص و همچنین آوازها به سرعت نور در فضای مجازی و همچنین رسانه‌ها منعکس می‌می شود و همچنین حالا کیست که بگوید چنین چیزی نبوده و همچنین نیست؟

 

98655 977 «کنسرت»، «اردوی مختلط»، «تجمع و همچنین تحصن» و همچنین دیگر هیچ!

 

زهره طبیب زاده، عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان در آن خصوص می‌گوید: «فیلم دیدنی و جذاب‌های خیلی زیاد نامناسبی از جلسات رقص و همچنین پایکوبی مختلط دخترک های جوان و ازدواج نکرده و همچنین پسران جوان تحت عنوان جشن فارغ التحصیلی با اجرای موسیقی زنده به کمیسیون آموزش نقل از شده می باشد و همچنین در آن باره  وزیر و همچنین دست یار فرهنگی وزیر را به کمیسیون دعوت کرده‌ایم و همچنین تصاویر پایکوبی دانشجویان را به آنها نشان داده‌ایم حتی تصاویر افرادی که خود را به شکل شیطان پرستان و همچنین نمادهای فرقه شیطان پرستی درآورده و همچنین عکس یادگاری گرفته بودند را دیدند و همچنین بایستی و حتما گفت وزیر علوم کاملا از آن اقدامات مطلع می باشد.

او همچنین ادامه  می‌دهد: بعد از دیدن رقص و همچنین پایکوبی دانشجویان در دانشگاه وزیر صراحتا اعلام کرده که اینها دروغ می باشد با وجود آنکه تمام مدارک و همچنین تصاویر آن هم را دیدن کرده می باشد هنگام و زمانی که حامیان فتنه آزادانه در دانشگاه‌های متنوع و گوناگون و مختلف سخنرانی می‌کنند و همچنین در روز عاشورا سوت و همچنین دست می‌زنند طبیعی می باشد چنین دولتی جهت جوون‌های مومن و همچنین انقلابی محدودیت ساخته یا ایجاد کند و همچنین برعکس افرادی که فساد را ترویج می‌دهند آزادانه بگذارد.»

 

علامت تعجب‌ها هنگامی در  ذهن پشت هم ردیف می‌می شود که وزیر علوم صراحتا در پاسخ به  سوال خبرگزاری دانشجو مبنی بر  آنکه چه برنامه جذاب و جالب و خوب‌ای جهت جلوگیری از اردوها و همچنین کنسرت‌های مختلط در دانشگاه‌ها  دارد، می‌گوید: «به جد می‌گویم در دو سال شمسی اخیر و همچنین در حکومت تدبیر امید چنین اردوهایی وجود نداشته و همچنین حتی در صورتی که شکل گرفته در بیرون از محیط دانشگاه‌ها گرفته شده می باشد.»

 

عینک یا سمعک؟! وسایلی که مسئولین جهت دیدن حقایق مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری دارند

 

با آن تفاسیر آیا شیشه عینک واقعیت و حقیقت بینی آقایان مسئول مستلزم و نیاز به تعویض دارد؟

ماجرا به اینجا ختم نمی‌می شود و همچنین در روزهای پایانی سال شمسی یک خبرگزاری با شیطنت نا به جایی خبر از تدوین آیین نامه موسیقی در دانشگاه‌ها از جانب نهاد رهبری در دانشگاه‌ها می‌دهد. که با واکنش صریح نهاد رهبری و همچنین صدور جوابیه‌ای مبنی بر آنکه «خبرهای جدید نشر یافته شده شده در خصوص انتصاب تدوین و همچنین تصویب آیین نامه موسیقی توسط نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها توسط بعضی مسئولان و همچنین رسانه‌ها، مطلبی کاملا نادرست بوده و همچنین آن آیین نامه حاصل اجماع و همچنین اعمال نظرات کلیه افراد شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها می‌باشد.» می‌می شود.

 

76459 «کنسرت»، «اردوی مختلط»، «تجمع و همچنین تحصن» و همچنین دیگر هیچ!

 

به همین خاطر  می‌قدرت از همین حالا پیش بینی کرد پرونده اردوهای مختلط و همچنین کنسرت در دانشگاه‌ها جهت سال شمسی جدید نیز همچنان باز می باشد و همچنین تا رسیدن به پس نتیجه آن می شود که راه طولانی را در پیش دارد.

خوب می باشد جهت یادآوری خودمان هم که شده آن سخنان رهبری را مرور کنیم حرف‌هایی که گوشزد و همچنین زنگ هشدار به مسئولین دانشگاهی بود ولی باید توجه داشت گویی جهت شنیدن آن حرف‌ها خیلی از آقایان مسئول به سمعک نیازمندند!

«بعضی‌ها کار فرهنگی را در داخل دانشگاه با کنسرت و همچنین اردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند؛ خیال میکنند کار(فرهنگی آن می باشد‌)؛ می‌گویند بایستی و حتما دانشجو شاد باشد! شاد بودن جهت هر محیطی چیز خوبی می باشد امّا چه‌جوری؟ به چه قیمتی؟ اروپایی‌ها چقدر بهره برده‌اند از آن اختلاط دختر و همچنین پسر که ما بهره ببریم؟ یک روزی به ما میگفتند که در اروپا -آن هم روز اروپا را مطرح میکردند- حجاب نیست و همچنین زن و همچنین مرد با هم قاطی‌اند، هوس و همچنین شوق جنسی و زناشویی و جنسی هم در آنجا طبعاً کنترل‌شده می باشد. خب، حالا تو نگاه کنید ببینید همین‌جور می باشد؟ آیا هوس‌ها کنترل‌شده می باشد یا هوسها تحریک‌شده می باشد؟ آن‌همه جنایت جنسی و زناشویی و جنسی امروز دارد در آمریکا و همچنین در اروپا اتّفاق می‌افتد؛ به جنس مخالف هم دیگر حالا اکتفا نمیکنند! و همچنین از آن بدتر هم خواهد شد. اسلام انسان را شناخته می باشد که حکم حجاب را داده، حکم عدم اختلاط زن و همچنین مرد را داده. اسلام من و همچنین تو را شناخته؛ (انسان‌) مال خداوند تبارک و تعالی می باشد و همچنین (او) آفریننده‌ی ما می باشد. اردوی مختلط یعنی چه؟ کوهنوردی مختلط، اردوی مختلط، گاهی حتّی خارج از کشور! نه، کار فرهنگی ماهیّت غیره ای دارد، مفهوم غیره ای دارد. مسئولین فرهنگی دانشگاه‌ها بفهمند چه‌کار می‌کنند.»(۹۴/۰۸/۲۰)

«جذّابیّت از راه اردوی مختلط، صددرصد غلط و همچنین خطا می باشد. بعضی‌ها آن‌جوری جذّابیّت میخواهند ساخته یا ایجاد کنند. یک مجموعه‌یدانشجویی، حالا یا به‌عنوان پُرطمطراقِ مجموعه‌ی صنفی و همچنین علمی و همچنین تخصّصی، یا حتّی زیر عنوان اسلامی، دختر و همچنین پسر را با هم بردارند ببرند کوه، بردارند ببرند سفر، بردارند ببرند اروپا؛ اردوهای خارج از کشور! اینها قطعاً خیانت به محیط دانشجوییاست و همچنین خیانت به نسل بعدی‌ی کشور می باشد؛ بدون تردید. راه جذّابیّت اینها نیست. همچنان‌که گفتند، بنده هم تأکید کردم، راه جذّاب‌کردن مجموعه‌های تو آن نیست که کنسرت موسیقی راه بیندازید. گفتم که یک‌روزی -سالها پیش البتّه- تشکّلهای‌دانشجویی یک‌چنین کاری را کردند. جهت ما سؤال ساخته یا ایجاد شد که آن مجموعه‌ی دانشجویی چرا آن کار را میکند؟ خیلی جهت من تعجّب‌آور بود. [هنگام و زمانی که که] پرسیدیم، گفتند میخواهیم دانشجوها را جذب کنیم. خب چوبش را بعداً خوردیم.» (۹۴/۰۴/۲۰)

 

ژوژمان درسی که تغییر پیدا کردن به شوی لباس شد!

 

بیست و همچنین هشتم دی ماه در دانشگاه الزهرا(س) که تنها دانشجویان دختر را می‌پذیرد یک دیدن کردن و نمایش خصوصی مد برگزار شد به نام طراحی خلاق. ژوژمانی که دخترهای دانشجو با لباس‌ها و همچنین آرایش مبتذل و همچنین زننده و همچنین عجیب اروپایی به اجرای شوی لباس در آن هم پرداخته و همچنین عکس‌های خود را نیز در فضای مجازی نشر یافته شده کردند.

 

1581374589 irannaz com «کنسرت»، «اردوی مختلط»، «تجمع و همچنین تحصن» و همچنین دیگر هیچ!

 

در آن هم ابتدایی‌ترین ساعات نشر آن تصاویر، روزنامه نویس و خبرنگار خبرگزاری دانشجو با ریاست دانشگاه و همچنین مسئول روابط عمومی گفت‌و همچنین ‌گو کرد تا اصل ماجرا را جویا می شود…

 

دکتر حسامی ریاست دانشکده هنر دانشگاه الزهرا در خصوص مراسم شو لباسی که توسط دانشجویان آن دانشکده برگزار شده و همچنین عکس‌های آن هم در فضای مجازی در حال پخش شدن می باشد معتقد بود: «عکس‌هایی که گرفته شده کاملا مغایر با دستورات و همچنین قوانینی بود که به دانشجویان و همچنین حتی اساتیدمان اعلام کرده‌ایم. زیرا و به درستی که نمایش آن کلاس‌ها متناسب با سرفصل دورس برگزار می‌می شود در بعضی از موارد مغایریت با شئونات فرهنگی فرهنگی و اجتماعی و همچنین دینی ما پیدا می‌کند.

 
او همچنین تاکید می‌کرد: به دلیل ماهیت خاص دانشگاه الزهرا و همچنین اختصاصی بودن آن هم به دانشجویان ما دائما آن تذکرات را در خصوص پرهیز از چنین حرکاتی می دهیم ولی باید توجه داشت متاسفانه شیطنت بعضی از دانشجویان را گاها شاهد هستیم که به هیچ عنوان آن هم را اثبات و یا تایید نمی‌کنیم.

 

1202292042172301971931535417621091632002048 «کنسرت»، «اردوی مختلط»، «تجمع و همچنین تحصن» و همچنین دیگر هیچ!

 
حسامی با تاکید براینکه قطعا با مسئولین و همچنین مسببین نمایش آن شوی لباس در دانشگاه برخورد خواهد شد می‌گفت: ما در جلسات شورای آموزشی به مدیران تیم‌ها ابلاغ کردیم و همچنین از آنها خواستیم جهت جلوگیری از آن اتفاقات تذکراتی را در قالب آیین نامه‌ای مورد تاکید دانشجویان قرار دهند.»

 
ولی باید توجه داشت از همه جذاب و جالب تر اظهارات مسئول روابط عمومی در خصوص آن شوی لباس بود که کلا آن مراسم را یک ژوژمان درسی می‌دانست!

 

او همچنین معتقد بود مراسم شوی لباس آن دانشگاه، ژوژمان درسی دانشجویان جهت درس ارائه مد بوده و همچنین دانشجویان خودشان از هم عکس انداختند و همچنین ارتباطی با دانشگاه ندارد.  دانشجویان جهت گرفتن نمره در درس ارائه مد بایستی و حتما مد ارائه دهند و همچنین کار داشته باشند. آن یک کار کاملا درسی و همچنین دانشکده‌ای بود و همچنین دانشگاه نیز اجازه دخالت در کلاس درسی استاد را ندارد و همچنین یا آن که بخواهند اجازه دوربین نبردن به دانشجو سر کلاس را بدهند!

 

5448463%20(1) «کنسرت»، «اردوی مختلط»، «تجمع و همچنین تحصن» و همچنین دیگر هیچ!

 

لباس‌هایی که در آن فشن شو به دیدن کردن و نمایش دخل و درآمد با آنچه انتظار می‌رود دانشجویان در یک دانشگاه در جمهوری اسلامی طراحی کنند فاصله بسیاری دارند و همچنین به حدی مبتذل و همچنین عجیب به نظر می‌رسند که وبسایت و مرکز خبرهای جدید فرانس ۲۴ در مورد آنها می نویسد احتمالا آن لباس‌ها مورد علاقه "لیدی گاگا" (خواننده مبتذل اروپایی که همواره با پوشیدن لباس های برهنه و همچنین عجیب جلب توجه می کند) قرار گیرند.

 

اخراج‌های بی بهانه…

 

اخراج اساتید در سال شمسی ۹۴ از دیگر حواشی بود که بعد پیگیری‌های مستمر پی به ادامه دار بودن آن هم بردیم. دو دانشگاه علم و همچنین صنعت و همچنین شهید بهشتی شامل دانشگاه‌هایی بودند که در اخراج اساتیدی با تم مذهبی و همچنین انقلابی کوی سبقت را از هم ربودند.

 

یکی از اساتید دانشگاه علم و همچنین صنعت ضمن اثبات و یا تایید اخراج کردن اساتید ارزشی و همچنین منتقد از دانشگاه‌ها خبر از اخراج تقریبا ۵۰ فرد یا شخص از اساتید انقلابی دانشگاه علم و همچنین صنعت داد و همچنین معتقد بود: آنها را به دلایل واهی مثل عدم شرکت در فراخوان و همچنین یا به علت سرباز بودن و همچنین آنکه بایستی و حتما مجدد بعد از سربازی پروسه جذب را آغاز کنند و همچنین عده‌ای را نیز به بهانه ضعف علمی از ثبت قرارداد جدید منع کرده‌اند.

 

آن استاد دانشگاه ضمن اعلام سیاسی بودن آن رفتار وزارت علوم و همچنین دانشگاه علم و همچنین صنعت گفتن داشت: هیچ سیاست علمی پشت آن بدعت نیست و همچنین حذف اساتید مومن و همچنین انقلابی از دانشگاه‌ها کاملا صحت دارد.

 

داوود پرچمی استاد دانشگاه شهید بهشتی نیز با اثبات و یا تایید خبر اخراج خود از آن دانشگاه اینگونه ماجرا را توضیح داد: ریاست دانشگاه شامل گرایش خاص بود و همچنین به همین دلیل اقدامات ویژه ای را هم انجام می‌دهد ما نیز به دلیل تکلیف شرعی‌ که بر عهداه داریم تذکراتی را دادیم. ولی آن موضوع را برنتابیدند و همچنین حکم بازنشستگی اجباری بنده را صادر کردند.

 

تلخ‌ترین تراژدی دانشگاه‌ها؛ خودکشی پایان تلخی که رقم خورد

 

شاید خودکشی را بتوان تلخ ترین تراژدی دانشگاهها در سال شمسی قبل دانست. روزهای پایانی سال شمسی رو به پایان بود و همچنین شاید با وجود مهم بودن آن سوژه  دست و همچنین دل قلم جهت روایتش نمیرفت مرور اتفاقات تلخ دانشگاه‌ها و همچنین یادآوریشان چندان چیز جالبی نیست ولی باید توجه داشت خبری که ۲۰ اسفند سال شمسی قبل درست یک هفته مانده تا آغاز سال شمسی نو از دانشگاه خوارزمی  نشر یافته شده شد شاید آخرین تکه آن پازل پیچ در پیچ «خودکشی» در دانشگاه‌ها شد و همچنین تنها دلیل جهت آنکه به آمار خودکشی دانشجویان در سالی که گذشت بپردازیم. جهت خواندن نقل از کامل آن موضوع اینجا را کلیک کنید.

 

یکی از پر سر و همچنین صداترین اتفاقات دانشگاه‌های تهران موضوع دردسرساز زورگیری‌ها بود که با پیگیری‌های مسئولین قوه انتظامی تا حدودی رفع گردید دانشگاه صنعتی شریف و همچنین امیرکبیر دو دانشگاهی بودند که در سال شمسی قبل به واسطه زورگیری و همچنین تهدید دانشجویانشان با چاقو در صدر خبرهای جدید بودند. جهت اطلاع از جزئیات اکثرا و بیشتر اینجا را کلیک کنید.

 

 

متاهلین بیرون؛ خوابگاه در تصرف مجردین می باشد!

 

خوابگاه غدیر دانشگاه تهران که یک خوابگاه متاهلی به شمار می‌رفت از دیگر اتفاقات پر فراز و همچنین نشیبی بود که سر آخر هم به تخلیه متاهلین آن خوابگاه و همچنین تغییر پیدا کردن آن هم به خوابگاه مجردی انجامید. در روزگاری که همه دم از تشویق جوانان و همچنین گذاشتن آپشن‌های آسان جهت ازدواج می‌زنند دانشگاه تهران ۵ گزینه روی میز گذاشت و همچنین آن دانشجویان مجبور به نقل مکان به دو خوابگاه دیگر شدند!

 

یکی از دانشجویان متاهل ساکن آن  خوابگاه می‌گفت: دانشجویی مثل من جهت گرفتن یک اتاق به اسم خوابگاه متاهلی یک سال شمسی در نوبت می‌ماند و همچنین بعد از ارائه مقالات به دانشگاه که امتیاز او همچنین محسوب می‌می شود بالاخره یک چهار دیواری و همچنین سقف ناقابل نصیبش می‌کنند که البته به ازای آن هم پنج میلیون چک ضمانت و همچنین ترمی حدود ۳۰۰ هزار تومان اجاره بایستی و حتما بپردازد. از حدود شش ماه پیش زمزمه‌هایی مبنی بر آنکه تو بایستی و حتما خوابگاه غدیر را تخلیه کنید به گوش می‌رسید آن در حالی بود که هنوز حدود یک سال شمسی از قرارداد ما و همچنین خیلی‌های دیگر باقی مانده بود ولی باید توجه داشت امروز با کمال ناباوری شاهد هستیم مسئولان فشار بسیاری را جهت بلند شدن متاهلین به کار بسته‌اند. جهت ادامه خواندن آن مصاحبه اینجا را کلیک کنید.

 

سوژه ها و همچنین حاشیه ها انقدر زیاد بود که شاید چند فصل مفصل بایستی و حتما برایشان نوشت ولی باید توجه داشت ما آخرین آن هم را شهریه‌های شیک دانشگاه آزاد می‌گذاریم به امید آنکه در سال شمسی جدید شیب ملایمش سیر نزولی را طی کند.

 

 

از رنجی که دانشجویان آزاد می‌برند

 

داستان افزایش شهریه‌های دانشگاه آزاد ادامه دارد، ماجرایی که جهت خیلی‌ از دانشجویان قدیمی و همچنین یا کنونی آن دانشگاه به یک نوستالژی تغییر پیدا کردن شده می باشد. هرچند بچه‌های دانشگاه آزاد دیگر به آن ماجرا خو گرفته اند؛ آنقدرها که مثلاً هنگام واریز شهریه و همچنین دیدن تغییرات نجومی از قیافه‌ی شعف زده  و همچنین برگ رسید پرداخت شهریه سلفی بگیرند و همچنین پست کنند: دوستان! من و همچنین افزایش شهریه همین هم اکنون یهویی!

 

تیر ماه امسال دانشگاه آزاد دانشجویانش را با افزایش شهریه‌ ماه مهر شوک‌زده کرد. آن در حالی می باشد که پیشتر میرزاده ریاست دانشگاه از عدم تغییر شهریه ثابت جهت دانشجویان فعلی و همچنین افزایش ۱۵ درصدی شهریه متغیر در سال شمسی تحصیلی جدید خبر داده بود.

 

آن اقدامات واکنش‌های جالبی مثل راه انداختن کمپین #ما_شهریه_واقعی_را_پرداخت_میکنیم در فضای مجازی و همچنین تجمع دانشجویان آن دانشگاه در نیمه‌های مهر ماه داشت.

 

Screenshot 2015 09 23 10 44 41 «کنسرت»، «اردوی مختلط»، «تجمع و همچنین تحصن» و همچنین دیگر هیچ!

 

میرزاده در روزهای پایانی سال شمسی ۹۴ وعده عدم افزایش شهریه‌های دانشگاه آزاد در سال شمسی ۹۵ را می دهد وعده‌ای که آدم می‌ماند با توجه به سابقه آن دانشگاه در افزایش هرساله شهریه به آن هم بگوید وعده‌ای در حال تحقق یا وعده‌ای که سرخرمن می باشد!

«کنسرت»، «اردوی مختلط»، «تجمع و همچنین تحصن» و همچنین دیگر هیچ! در تاریخ ۳۱ March 2016 | 1:45 pm نشر یافته شده شده می باشد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

سوپروب close
خرید بک لینک