Tuesday , 23 January 2018 / سه شنبه , ۳ بهمن ۱۳۹۶
آخرین اخبار

لاریجانی از علت اصلی لغو سفر روحانی به اتریش پرده برداشت

لاریجانی از علت اصلی لغو سفر روحانی به اتریش پرده برداشت

n00482295 b لاریجانی از علت اصلی لغو سفر روحانی به اتریش پرده برداشت

به به گفته جهان به نقل از ایسنا، علی لاریجانی در دیدار نوروزی تحریریه ایسنا با تبریک سال شمسی نو گفت: گاهی خبرهای جدید شفاف و همچنین روشنی در بعضی مسائل توسط رسانه‌ها نشر یافته شده نمی‌می شود که نمونه اخیر آن هم لغو سفر رییس‌جمهور به اتریش بود.

نماینده شهروندان و مردم شهر قم در مجلس نهم با اشاره به بی‌توجهی حکومت اتریش به درخواست تیم حفاظتی رییس‌جمهور مبنی بر لغو مجوز راهپیمایی گروهک ضد بشری و ترویستی منافقین در جریان سفر دکتر روحانی به آن کشور گفت: بنده قبل از سفر در جریان مسائل بودم.

او همچنین افزود: رییس‌جمهور به درستی اراده و تصمیم راسخ بر لغو سفر به اتریش گرفت، ولی باید توجه داشت بعضی رسانه‌ها با طرح مسائل ابهام‌آمیز و همچنین غیرشفاف موضوع را جور غیره ای جلوه دادند.

رییس مجلس شورای اسلامی با انتقاد از رسانه‌هایی که سخن ریاست جمهور اتریش مبنی بر «نبود مخاطرات امنیتی در سفر دکتر روحانی به آن کشور» را بر سخنان مسئولان و همچنین منابع داخلی ترجیح دادند، گفت: معتقدم در صورتی که در جایی مشکلی بوجود می‌آید بایستی و حتما توسط رسانه‌ها جهت انظار و افکار عمومی باز می شود تا مسائل حاشیه‌ای بوجود نیاید. لغو سفر رییس‌جمهور به اتریش نمونه آن پیشامد جدید می باشد. براساس خبرهای جدید دریافتی باره سفر از نظر امنیتی وجود نداشت، ولی در داخل بعضی رسانه‌ها با استناد به سخنان رییس‌جمهور اتریش گفتند «مشکل امنیتی» در آن کشور وجود نداشت.

لاریجانی ادامه داد: البته شاید منظور رییس جمهور اتریش فقدان ناامنی از ناحیه داعش خود خوانده در آن کشور بوده باشد، ولی بعضی در داخل پیشامد جدید را روش غیره ای مطرح کردند و همچنین موجب تاثیر منفی بر انظار و افکار عمومی داخلی شدند در حالی که اصلی‌ترین وظیفه رسانه همچنین و علاوه بر اعلام خبر بایستی و حتما صحت و همچنین درستی آن هم باشد تا در داخلی ابهامی بوجود نیاید.

نماینده شهروندان و مردم شهر قم در مجلس نهم با اشاره به مطلب نشر یافته شده شده توسط وزیر بهداشت و همچنین درمان در صفحه تلگرام فردی یا شخصی‌اش در مورد لغو سفر به اتریش و همچنین اثبات و یا تایید آن هم افزود: ایشان سخن درستی را اعلام کردند؛ البته بنده قبل از سفر در جریان مسائل بودم. رییس‌جمهور اراده و تصمیم راسخ درستی مبنی بر لغو سفر گرفت. هنگام و زمانی که در سفری به طراز امنیتی از سوی کشور دعوت کننده به همه جهات توجه نمی‌می شود، میهمان بایستی و حتما اراده و تصمیم راسخ درستی بگیرد که رییس‌جمهور چنین کرد.

او همچنین ابهام در اطلاع‌رسانی را موجب ساخته یا ایجاد نوعی سرگردانی در انظار و افکار عمومی دانست و همچنین خواستار پایبندی رسانه‌های ابهام‌آفرین به اخلاق حرفه‌ای شد.
 

لاریجانی از علت اصلی لغو سفر روحانی به اتریش پرده برداشت در تاریخ ۲ April 2016 | 1:54 pm نشر یافته شده شده می باشد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

سوپروب close
خرید بک لینک