Wednesday , 24 January 2018 / چهارشنبه , ۴ بهمن ۱۳۹۶
آخرین اخبار

رمزگشایی از مهم‌ترین سکانس «بادیگارد»

رمزگشایی از مهم‌ترین سکانس «بادیگارد»

n00482338 b رمزگشایی از مهم‌ترین سکانس «بادیگارد»

به به گفته جهان، در یکی از جمع ‌های رسانه‌ای سینمایی روز قبل یکی از سکانس‌های ابتدایی فیلم دیدنی و جذاب «بادیگارد» محل بحث و همچنین گفتگوی دوستان شد و همچنین آنکه آیا در سکانس ترور شخصیت دکتر صولتی با بازی محمود عزیزی آیا حیدر ذبیحی(محافظ)، ترسیده، اشتباه کرده و همچنین یا نقطه غیره ای در گره ابتدایی و اولیه داستان بوده می باشد.
شاید بد نباشد تحلیل‌های کوتاه و همچنین محاوره‌ای را اینجا مرور کنیم که به خاطر غیر رسمی بودن تحلیل‌ها آنگونه که در رسانه‌های خود به رشته تحریر در می آورند نیست.
 
رضا: «بادیگارد» رو برا بار سوم دیدم، هنوز نمی‌فهمم که چرا حیدر دکتر صولتی رو سپر خودش کرد، حرفهای آخر بازپرس هم درسته که میگه حیدر اشتباه کرد …
 
امیر: جوابی که من از فیلم دیدنی و جذاب گرفتم اینه که حیدر, صولتی رو ناخودآگاه سپر خودش کرد و همچنین بعد از آن اتفاق جدید و تو و تازه فهمید که اعتقادش دچار مشکل شده و همچنین دیگه نمیتونه سپر سیاسی‌ها باشه. اصلا درگیری حیدر با خودش سر آن اتفاقه که نباید می‌افتاده و همچنین افتاده.
 
محمدرضا: حیدرذبیحی، صولتی رو پرت می‌کنه زمین تا از خطر مصون بمونه، بمب اول هم کاری باهاش نمی کنه به لطف تدبیر حیدر، ولی باید توجه داشت صولتی خودش دست و همچنین پا میزنه و همچنین میاد بالا، اینجاس که بمب دوم کار صولتی رو می سازه، تلمیحی هم داره «دست و همچنین پا زدن سیاسی ها زیر دست انقلابی ها و همچنین اگه جلوی انقلابی ها رو بگیرن حذف میشن».
 
رضا: ولی تو بازجوییه آخرش میگه هر شخصیتی ارزش آنکه جونتو بدی نداره. ولی حرف توام درسته. زیرا و به درستی که اون موقعی که میره تو اتاق رییسش جهت دادن به گفته رییسش میگه من فیلمتو صدبار دیدم. ما هم آدمیم اشتباه میکنیم. که حیدر میگه ولی آن زنگ خطره.
 
امیر: خب مشکل فیلم دیدنی و جذاب اینه که تو همین صحنه بایستی و حتما به مخاطب بگه مشکل چیه…. در حالیکه مشکل رو تنها و فقط حیدر میدونه و همچنین رئیسش و همچنین مخاطب کاملا گیجه که اینا دارن چی میگن.
 
رضا: آنکه میگه: (ولی تو اون بازجوییه اخرش میگه هر شخصیتی ارزش آنکه جونتو بدی نداره) دیگه ربطی به عملش توی صحنه نداره، بعدا خودش رو تبرئه می کنه با آن حرفا ولی سر صحنه  حیدر کارشو درست انجام داده، ضمن آنکه مقصر اصلی مردن و مرگ صولتی اول خودش بود با درآوردن جلیقه ضدگلوله که نهایتا هم از ناحیه طحال آسیب جدی دید، ثانیا با دست و همچنین پا زذن جهت ایستادن.
 
امیر: اینطوری که اصلا بحث نشت عقیدتی و همچنین زنگ خطر و همچنین درگیری حیدر با خودش پیش نمیومد. یه بار دیگه ببین فیلم دیدنی و جذاب رو. اساس بحران فیلم دیدنی و جذاب اینه که طرف کارش رو درست انجام نداده تو میگی کارش درسته.
 
مهرداد: کارشو درست انجام نداده، یه بادیگارد یا محافظ نمیزاره جلیقه ضدگلوله در اون مکان در بیاد، یه بادیگارد اوضاع رو پیش بینی میکنه، یه بادیگارد طرف رو محافظ خودش نمیکنه.
 
محمدرضا: بنظرم کارش رو درست انجام داده، ولی باید توجه داشت بقیه نمی فهمنش و همچنین فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می کنن نشت عقیده داره، حیدر هم البته به آن روند راضیه و همچنین صولتی و همچنین مرگش براش مهم نیست، و همچنین تنها جایی می باشد که راحت می گیره می خوابه.
 
رضا: خب آنکه مردن و مرگ صولتی براش مهم نباشه که بده. صولتی یه دانشمند سیاستمداره که ترورش میکنن. یعنی برا دشمن مهمه که ترور شده. ضمنا در انتها شهید میشه
 
امیر: بقیه نمی فهمنش چیه آخه.  در صورتی که خودش فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می‌کرد درست انجام داده که به گفته عملکردش رو درست مینوشت و همچنین به قول رئیسش وصیت نامه نمی نوشت. همه اینها یعنی اتفاقا خودش اصرار داره درست انجام نداده…..
***
تمام نظرات تنها در مورد یک سکانس از فیلم دیدنی و جذاب بادیگارد می باشد که البته یکی از مهم‌ترین سکانس‌های فیلم دیدنی و جذاب نیز هست. ابهام در چرایی عملکرد «حیدر ذبیحی» با بازی پرویز پرستویی شامل سوالاتی می باشد که اکثر مخاطبانی که به دیدن فیلم دیدنی و جذاب رفته‌اند با آن هم روبرو شده‌اند و همچنین در آن مورد فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کرده اند و همچنین احتمالا به تحلیل‌های نزدیک به موارد بالا رسیده اند.

آنکه بگوییم محافظ اشتباه کرده و همچنین یا دکتر صولتی مسایلی را که محافظ به او تذکر داده را گوش نداده و همچنین خودش مقصر بوده یا آنکه حاج حیدر پیر شده، ترسیده و همچنین یا دیگر دل به کار نمی‌دهد مواردی می باشد که در آن ایام که فیلم دیدنی و جذاب با اقبال مخاطبان روبرو بوده خیلی زیاد شنیده شده می باشد ولی باید توجه داشت آیا حاتمی کیا جهت یکی از کلیدی‌ترین صحنه‌های فیلمش بدون طراحی وارد شده یا آنقدر داستان را در آن سکانس سطحی و همچنین خطی پیش برده می باشد؟

13950113000243 PhotoL رمزگشایی از مهم‌ترین سکانس «بادیگارد»

 
در صورتی که اینگونه باشد حاتمی کیا در ادامه و همچنین در ۸۰ دقیقه بعدی فیلمنامه تنها قلم‌فرسایی کرده می باشد و همچنین برا اساس احساس و همچنین شعار زدگی دیالوگ‌ نوشته می باشد. ولی باید توجه داشت نمی قدرت به همین راحتی از کنار آخرین اثر کارگردان بسیاری از فیلم دیدنی و جذاب‌های جریانساز در زمانهای خاص عبور کرد. اجازه دهید به تمام تحلیل‌های پر ابهامی که در ذهن شماست یک نقطه دیگر را نیز اضافه کنم، نقش همراه و همچنین مشاور دکتر صولتی با بازی محمد حاتمی چیست؟ او یکی از پر رنگ ترین حضور‌هایش در فیلم دیدنی و جذاب را در آن هم دقایق و همچنین سکانس های ابتدایی دارد، او یکی از عوامل موثر در نشستن هلی کوپتر در آن هم منطقه بود، تاثیر حرفهای او در بدون جلیقه نجات بودن دکتر صولتی در صحنه ترور غیر قابل نادیده گرفتن می باشد.

سکانس حمله تروریست را از آنجا که شهروندان و مردم شهر نشستن هلی کوپتر را دیده اند و همچنین در حال هجوم به منطقه مورد نظر خواهند بود را بیاد بیاورید، مشاور دکتر صولتی در نسبت با او همچنین کجاست و همچنین در لحظه حمله تروریست مشاور در کجای صحنه قرار می گیرد؟

بگذارید آن تحلیل ناقص را کمی خارج از فیلم دیدنی و جذاب و همچنین از نگاه یک محافظ بست و همچنین گسترش بدهیم تا ببینیم حیدر ذبیحی بعنوان محافظ یک شخصیت چه نکاتی را بایستی و حتما در گزارشش می آورد که از آن کار امتناع کرد. جهت یک محافظ نباید سوال می شود که :

۱٫ چرا مشاور یک شخصیت با اصرار فراوان یک برنامه جذاب و جالب و خوب از قبل تعین نشده را در برنامه جذاب و جالب و خوب می گنجاند؟

۲٫ چرا می‌خواهد دکتر صولتی در یک منطقه (به زعم محافظ غیر قابل پیش بینی) فرود بیاید؟

۳٫ چرا یک مشاور بایستی و حتما جلیقه ضد گلوله تفنگ آن دانشمند و همچنین مقام سیاسی را از تنش خارج کند؟

۴٫ چرا هنگام و زمانی که حیدر ذبیحی بعد از دیدن هجوم شهروندان و مردم شهر به سمت بالگرد به دکتر صولتی می‌گوید بایستی و حتما از اینجا برویم، آقای مشاور (محمد حاتمی) صولتی را منصرف می‌کند؟

13950113000240 PhotoL رمزگشایی از مهم‌ترین سکانس «بادیگارد»

 
در صورتی که نگاهمان به آن تحلیل نزدیک باشد با همه موارد و نکات نقل شده و همچنین تجربه بالای حیدر ذبیحی در حفاظت از شخصیت‌های عالی رتبه نظام ما را به آن پس نتیجه آن می شود که می رساند که جایگاه محافظ دقیقا بایستی و حتما همانجا می‌بود و همچنین او اشتباه نکرده می باشد و همچنین کافی می باشد یکبار دیگر به جای جلیل قوامی با بازی محمد حاتمی را به خاطر بیاوریم. شاید محافظ قصه حاتمی‌کیا اکثرا و بیشتر در تلاش جهت حفاظت از جان دکتر صولتی از نزدیک‌ترین حلقه فکری خودش می باشد!

ذبیحی به گفته درستی از واقعه نمی‌نویسد و همچنین تقصیرها را به گردن می‌گیرد و همچنین دیگر نمی‌خواهد محافظ سیاسی‌ها باشد.

13950113000249 PhotoL رمزگشایی از مهم‌ترین سکانس «بادیگارد»

 
در صورتی که مخاطب دقیقا به علت کار قهرمان فیلم دیدنی و جذاب پی ببرد سوالات غیره ای در جامعه جهت او پیش خواهد آمد که احتمالا همین نقطه دلیل ساخت «بادیگارد» توسط صاحب اثر می باشد.
منبع:فارس

رمزگشایی از مهم‌ترین سکانس «بادیگارد» در تاریخ ۲ April 2016 | 4:07 pm نشر یافته شده شده می باشد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

سوپروب close
خرید بک لینک