Tuesday , 23 January 2018 / سه شنبه , ۳ بهمن ۱۳۹۶
آخرین اخبار

لزوم مشارکت همه دستگاه‌ها در تحقق اقتصاد مقاومتی

لزوم مشارکت همه دستگاه‌ها در تحقق اقتصاد مقاومتی

به به گفته تیم دانشگاه خبرگزاری دانشجو، به نقل از روابط عمومی شورای عالی انقلاب فرهنگی، دیدار نوروزی محمدرضا مخبر دزفولی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با کارکنان دبیرخانه آن شورا روز شنبه ۱۳۹۵/۱/۱۴ برگزار شد.

مخبر دزفولی در آن دیدار ضمن تبریک فرارسیدن سال شمسی ۱۳۹۵ گفت: خصوصیت بارز سال شمسی جدید آن می باشد که آن سال شمسی در ابتدا و همچنین انتهای خود با میلاد حضرت زهرا «س» قرین می باشد و همچنین ما بایستی و حتما از آن فرصت جهت تبعیت عملی از سیره آن هم حضرت «س» به نحو احسن بهره بری و استفاده کنیم.

 

او همچنین افزود: در سال شمسی قبل شورای عالی انقلاب فرهنگی و همچنین همکاران دبیرخانه آن شورا کارنامه‌ای سرشار از خدمت به فرهنگ و همچنین علم کشور داشتند و همچنین آن موفقیت ها مرهون نظر لطف الهی بوده می باشد.

 

 دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: گذر ایام که هر سال شمسی شاهد آن هم هستیم، آن پیام را به ما می‌دهد که فرصت جهت بهره بری و استفاده از عمر روز به روز کمتر می می شود و همچنین بایستی و حتما از آن فرصت در مسیر بندگی خداوند و همچنین خدمت به خلق خداوند تبارک و تعالی بهتر و همچنین اکثرا و بیشتر بهره بری و استفاده کنیم.

 

او همچنین با اشاره با ابعاد زندگی حضرت زهرا «س» افزود: دفاع از ولایت و همچنین حریم امامت، حضور موثر در اجتماع توام با حفظ عفاف و همچنین حجاب و همچنین توجه به زندگی خانوادگی ابعادی درخشان از حیات پربرکت حضرت فاطمه «س» خواهند بود که بایستی و حتما مورد تبعیت قرار گیرند.

 

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به نامگذاری سال شمسی ۱۳۹۵ به سال شمسی "اقتصاد مقاومتی، اقدام و همچنین عمل" ادامه داد: ابعاد نظری موضوع "اقتصاد مقاومتی" در جانب رهبر معظم انقلاب «مدظله العالی» به خوبی تبیین و همچنین تشریح شده و همچنین آنچه که امروز وظیفه همه ماست حرکت و همچنین اقدام بر اساس آن مبانی می باشد.

 

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران گفت: تمدن نوین اسلامی بر اساس آنچه که مقام معظم رهبری «مدظله العالی» تشریح فرموده اند، بر سه ضلع علم، فرهنگ و همچنین اقتصاد بنیان نهاده می می شود.

 

او همچنین افزود: در بعد علم امروز کشورمان درعرصه جهانی شامل دستاوردهایی می باشد که دشمنان را به وحشت انداخته و همچنین محدودیت هایی که جهت برنامه جذاب و جالب و خوب‌های هسته‌ای و همچنین موشکی کشورمان ساخته یا ایجاد شده ، ناشی از آن ترس می باشد.

 

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: دشمنان به خوبی می دانند که صنعت موشکی کشور ما کاملا دفاعی می باشد و همچنین بهانه هایی که جهت توقف آن صنعت می‌گیرند جهت آن هم می باشد که رشد علمی کشور در آن باره را متوقف کنند.

 

مخبر دزفولی گفت: روزگاری کشورمان در عرصه تولید علم جهانی هیچ سخنی جهت گفتن نداشت، ولی امروز دانشمندان جوون ما در همه عرصه‌های علمی شگفتی آفریده اند.

 

او همچنین افزود: ضلع دوم تمدن نوین اسلامی "فرهنگ" می باشد که با تدوین سند «نقشه مهندسی فرهنگی» و همچنین اجرای کامل آن سند حوزه فرهنگ نیز به خواست خداوند تبارک و تعالی شامل برنامه جذاب و جالب و خوب و همچنین چشم انداز خواهد شد.

 

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران گفت: با تشکیل ستاد مهندسی فرهنگی، حوزه فرهنگ با حساسیت‌ها و همچنین ظرافت‌هایی که دارد و همچنین با بهره بری و استفاده از قابلیت‌ها و همچنین توانمندی‌های موجود در کشور مدیریت و همچنین ساماندهی خواهد شد.

 

ریاست ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور افزود: امروز و همچنین با توجه به اسناد راهبردی و همچنین بالادستی حوزه علم و همچنین فرهنگ هم نخبگان و همچنین هم توده شهروندان و مردم شهر دقیقا می دانند که چه بایستی و حتما بکنند.

 

او همچنین ادامه داد: در ضلع سوم تمدن نوین اسلامی یعنی "اقتصاد" که امسال به آن موضوع مهم اختصاص یافته می باشد، بایستی و حتما میثاق مشترک ملی آن حوزه تدوین می شود.

 

 مخبر دزفولی گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی آمادگی دارد تا در برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی علمی جهت تحقق آن هدف پهناور و بزرگ وارد کار می شود و همچنین با بهره بری و استفاده از تجاربی که در طول سال شمسی‌های اخیر به دست آورده، قادر می باشد در آن باره  به همه دستگاه‌ها کمک کند.

 

او همچنین افزود: همه دستگاه‌های سیاستگذار و همچنین اجرایی هم بایستی و حتما جهت تحقق اقتصاد مقاومتی وارد کار شوند تا شاهد جهش به سمت تحقق آن هدف باشیم.

 

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در پایان ادامه داد: تبیین جزئیات اقتصاد مقاومتی با توجه به برنامه جذاب و جالب و خوب‌های ملی و همچنین اقدامات مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری ذیل آن برنامه جذاب و جالب و خوب‌ها بایستی و حتما در سال شمسی ۹۵ انجام گیرد و همچنین همه نهادها بایستی و حتما با هم افزایی و همچنین کمک به یکدیگر در آن مسیر مهم حرکت کنند.

لزوم مشارکت همه دستگاه‌ها در تحقق اقتصاد مقاومتی در تاریخ ۲ April 2016 | 7:45 pm نشر یافته شده شده می باشد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

سوپروب close
خرید بک لینک