Tuesday , 23 January 2018 / سه شنبه , ۳ بهمن ۱۳۹۶
آخرین اخبار

۸ تاثیر جذاب موسیقی بر مغز آدم بخش ۲

۸ تاثیر دیدنی آهنگ بر مغز آدم

۳-سلیقه‌ی موسیقی شخصیت را پیش‌بینی می‌کند

مطالعه‌ای که در آن زوج‌ها با نگاه کردن به لیست آهنگ ‌های مورد علاقه‌ی دیگری، یکدیگر را شناختند، نشان داد که این افراد به پیش بینی‌های قابل اعتمادی نسبت به ویژگی‌های اخلاقی یکدیگر رسیده‌بودند.

این تحقیق ۵ ویژگی اخلاقی را در اختیار مجموعه کنندگان قرار داد و جالب این بود که بعضی از ویژگی‌ها خیلی دقیق و بر طبق سلیقه‌ی موزیک دیگری پیش بینی شده بودند.

funny cat music band 4891 ۸ تاثیر   جذاب  موسیقی بر مغز آدم بخش 2

به طور خلاصه دانلود تک آهنگ جدید ، یافته‌های بررسي را می‌توان به صورت روش زیر بیان نمود :

طرفداران موسیقی بلوز دارای اعتماد به نفس بالا، خلاق، اهل گردش، مهربان و آسان هستند .
طرفداران آهنگ جز اعتماد به نفس بالا، خلاق، اهل گردش و آسان می باشند .
طرفداران موسیقی کلاسیک دارای اعتماد به نفس بالا، خلاق، درونگرا و آسان هستند .
طرفداران موسیقی رپ دارای اعتماد به نفس بالا اهل گردش هستند .
طرفداران موسیقی اپرا دارای اعتماد به نفس بالا، خلاق مهربان هستند .
طرفداران موزیک کانتری وسترن سخت کوش و اهل گردش می باشند .
طرفداران موسیقی رِگِی اعتماد به نفس بالا، خلاق، اهل گردش، مهربان آسان هستند اصلا اهل سخت کوشی نیستند.
طرفداران آهنگ دنس خلاق و اهل گردش می باشند ، ولی مهربان نیستند.
طرفداران موسیقی ایندی دارای اعتماد به نفس پایین و خلاق می باشند ، اما مهربان و سخت کوش نیستند.
طرفداران آهنگ بالیوود خلاق و اهل گردش می باشند .
طرفداران موسیقی راک یا هوی متال اعتماد به نفس پایین، خلاق، مهربان آسان هستند ، اما سخت کوش و اهل گردش نیستند.
طرفداران موزیک پاپ اعتماد به نفس بالا، سخت کوش، اهل گردش و مهربان هستند ، اما خلاق آسان نیستند.
طرفداران موسیقی سول اعتماد به نفس بالا، خلاق، اهل گردش، مهربان و آسان می باشند .

۴-موسیقی وقت رانندگی دانلود تک آهنگ جدید,دانلود تک آهنگ,دانلود آهنگ جدید یوسف زمانی به طور قابل ملاحظه‌ای حواس‌مان را پرت می‌کند (بر خلاف باور متدوال)

مطالعه‌ی دیگری که روی نوجوانان جوانان انجام شد، بر چگونگی اثر موسیقی بر نحوه‌ی رانندگی آنها تمرکز کرد.

رانندگان زمان گوش دادن به موسیقی مورد علاقه‌ی خودشان، سکوت و یا موسیقی ایمن (که محققان پیشنهاد کردند) مورد تست قرار گرفتند. اما که اکثر آنها موزیک خودشان را ترجیح داد، اما ثابت شد که بیشتر باعث پرتی حواس می‌شود: وقت گوش دادن به موسیقی مورد علاقه‌ی خودشان، رانندگان غلط ات بیشتری مرتکب می‌شدند با خشونت بیشتری رانندگی می‌کردند.

جالب‌تر این که موزیک ارائه شده توسط محققان بسیار زیاد تاثیر گذار تر از سکوت بود. این طور به نظر رسید که موسیقی ناآشنا، یا غیر جذاب بهترین مورد جهت رانندگی است.
۵-یادگیری موسیقی می‌تواند مهارت‌های حرکتی و دلیل ی را به طور قابل توجه ی افزایش دهد

به طور کلی افراد تصور می‌کنند که یادگیری وسائل موزیک برای کودکان زیاد مفید است، اما در واقع این کار بسیار زیاد مفید تر از چیزی است که انتظارش را داریم. بررسي نشان داد کودکانی که سه سال و یا بیشتر آموزش نوازندگی آلات موسیقی دیده‌اند خوب از آنهایی که آموزش موسیقی ندیده‌اند، از نظر توانایی های تبعیض شنوایی عمل کردند.

این کودکان هم چنین در از نظر دایره‌ی لغت توانایی‌های غیرکلامی امتیازات بهتری به ثبت رساندند، که حاوی درک و تحلیل اطلاعات بصری مانند شناسایی روابط ، شباهت‌ها و فرق ‌های بین شکل‌ها طرح‌ها است.
۶-موسیقی کلاسیک می‌تواند توجه بصری را بازبینی دهد

تنها کودکان نیستند که می‌توانند از آموزش یا قرار گرفتن در معرض موسیقی بهره ببرند. یک تحقیق کوچک نشان داد که بیماران سکته‌ی مغزی زمان گوش دادن به موسیقی کلاسیک، توجه بصری زیادتری کسب کردند.

این بررسي هم چنین نویز سفید و سکوت را جهت قیاس نتایج امتحان کرد، و دریافت که مانند مطالعه‌ی رانندگی که به آن اشاره شد، سکوت منجر به بدترین نتایج شد.
۷-ارتباط تلفنی سویه، بیشتر از مکالمات معمولی باعث پرتی حواس می‌شوند

مطالعه‌ی دیگری که به جای موزیک بر نویز تمرکز کرد، نشان داد زمان ی که بحث از پرتی حواس در مکالمه با افراد دیگر به بین می‌آید، ارتباط ‌های تلفنی سویه از تمام بدتر می باشند .

بعد از اینکه یک پرسش نامه معین کرد که به نظر ۸۲% افراد شنیدن مکالمه‌ی تلفنی افراد دیگر آزاردهنده است، ورونیکا گالوان، روانشناس شناختی دانشکده سن دیگوی آمریکا تصمیم گرفت دلیل این آزار را کشف نماید .

در یک مطالعه، شرکت کنندگان به دو گروه تقسیم شدند که یکی از این دو گروه بایستی به سو از مکالمه‌ی تلفنی و گروه دیگر به مکالمه‌ی کامل گوش می‌دادند و یک پازل را حل می‌کردند.

گروهی که به یک سو از مکالمه گوش دانلود تک آهنگ جدید,دانلود تک آهنگ,دانلود آهنگ جدید یوسف زمانی می‌دادند تمرکز کمتری نسبت به گروه دیگر داشت. که محققان دلیل آن را تلاش جهت حدس سوی دیگر مکالمه دانستند که شخص شرکت کننده نمی‌شنود.
۸-آهنگ به ورزش کردن کمک می‌کند

برگردیم به موسیقی ! می‌بینیم که همان گونه که سکوت نمی‌تواند به خلاقیت رانندگی خوبتر یاری کند، وقت ورزش چندان علت تاثیر گذار ی نیست.

سالهاست که تحقیقات بر روی تاثیر گوش دادن به موسیقی ورزش در حال انجام است. در سال ۱۹۱۱، یک بررسي نشان داد که گوش دادن به موسیقی در مقابل سکوت، باعث افزایش سرعت رکاب زدن دوچرخه سواران می‌شود.

این امر به این دلیل است که گوش دادن به موسیقی می‌تواند فریادهای خستگی مغز را سرکوب نماید . همان گونه که بدن می‌فهمد که خسته هستیم و می‌خواهد که استآسان کنیم، به مغز هم پیام‌هایی می‌فرستد تا پیام استآسان ارسال نماید . گوش دادن به موسیقی رقیبی جهت بدن در تسخیر توجه مغز است و به ما یاری می‌کند تا به راحتی از این پیام‌های خستگی چشم پوشی کنیم.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

سوپروب close
خرید بک لینک