Friday , 24 November 2017 / جمعه , ۳ آذر ۱۳۹۶
آخرین اخبار

ابعاد فرهنگی "اقتصاد مقاومتی، اقدام و همچنین عمل" در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی بررسی کردن شد

ابعاد فرهنگی "اقتصاد مقاومتی، اقدام و همچنین عمل" در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی بررسی کردن شد

به به گفته تیم دانشگاه خبرگزاری دانشجو، دکتر محمدرضا مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در تشریح مصوبات آن جلسه اظهار داشت: شورای عالی انقلاب فرهنگی طبق عرف خود در جلسه اول هر سال شمسی پیرامون نامگذاری گرفته شده جهت سال شمسی توسط مقام معظم رهبری و همچنین آنکه در صورتی که بتواند اقداماتی را به لحاظ فرهنگی در آن باره و همچنین در چارچوب وظایف خود طراحی کند، می پردازد.

 

او همچنین افزود: امسال نیز که به نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و همچنین عمل نامگذاری شده می باشد در جلسه اول قسمت و بخش عمده جلسه به آن موضوع و همچنین نکاتی که شورای عالی انقلاب فرهنگی بایستی و حتما در کنار سایر نهادها جهت تحقق آن هم نقش آفرینی کند اختصاص یافت.

 

دکتر مخبر دزفولی گفت: موضوعی که در نهایت بعد از ارائه پیشنهادها و همچنین تبادل نظر مورد تاکید قرار گرفت آن بود که بدون فرهنگ نمی قدرت اقتصاد مقاومتی را بررسی کننده و پروهشگر کرد و همچنین بایستی و حتما تمامی فعالان عرصه فرهنگ به گفتمان سازی در باره شعار سال شمسی بپردازند.

 

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با گفتن آنکه بایستی و حتما فضای کشور امید به بعدی، کار و همچنین حمایت از افرادی که فعالیت های مولد دارند باشد گفت: بعد از مباحث گرفته شده در آن خصوص مقرر شد دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی با تمام دستگاه ها، نهادها و همچنین صاحب نظران مرتبط با موضوع فرهنگ و همچنین اقتصاد مقاومتی جلساتی را برگزار کرده و همچنین با همفکری آنها پیشنهادهای معینی را جهت گفتمان سازی و همچنین اقداماتی که دستگاه ها بایستی و حتما جهت تحقق شعار سال شمسی انجام دهند به همراه سهم و همچنین نقش آنها، ارائه دهد.

 

او همچنین افزود: قرار شد برنامه جذاب و جالب و خوب های ستاد اقتصاد مقاومتی و همچنین همچنین برنامه جذاب و جالب و خوب های جدید در صورت مستلزم و نیاز طراحی شده و همچنین به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه می شود و همچنین شورا بر اساس آن هم مصوباتی را در خصوص نقش آفرینی فرهنگ جهت تحقق اقتصاد مقاومتی تصویب کند.

 

دکتر مخبر دزفولی گفت: دانش بنیان شدن اقتصاد که از قسمت و بخش های مهم سیاست های اقتصاد مقاومتی ابلاغی مقام معظم رهبری می باشد به همراه نظام ملی نوآوری و همچنین نقشه جامع علمی کشور نیز از دیگر محورهای مورد تاکید در جلسه بود که قرار شد دستگاه های مرتبط با علم و همچنین فناوری در آن باره پیشنهادهای خود را ارائه کنند.

 

ریاست ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور با گفتن آنکه بایستی و حتما شرکت های دانش بنیان و همچنین فعالیت های مولد با زیربنای علمی در کشور تقویت شوند گفت: حمایت از صندوق های علمی و همچنین پژوهشی در کشور از اهم موارد مورد تاکید می باشد که شیوه ها و همچنین روش های دانش بنیان شدن اقتصاد بایستی و حتما بیش از پیش مورد توجه قرار گیرند که شورا در آن باره برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری را انجام خواهد داد.

 

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به در دستور بودن به گفته فعالیت های شورای تخصصی حوزوی گفت: ان شاءالله در آن باره در جلسه بعدی بحث خواهد و همچنین ترکیب آن هم به تصویب خواهد رسید.

 

دکتر مخبر دزفولی در خاتمه گفت: با تصویب کمیته انتخاب روسای دانشگاه ها دکتر شاهرخ یوسف زاده چابک به عنوان ریاست دانشگاه علوم علم پزشکی جدید گیلان انتخاب شد که متعاقبا وزیر بهداشت، درمان و همچنین علم پزشکی جدید حکم او همچنین را ابلاغ می کند.

ابعاد فرهنگی "اقتصاد مقاومتی، اقدام و همچنین عمل" در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی بررسی کردن شد در تاریخ ۶ April 2016 | 1:37 am نشر یافته شده شده می باشد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

سوپروب close
خرید بک لینک