Friday , 24 November 2017 / جمعه , ۳ آذر ۱۳۹۶
آخرین اخبار

۱۰ اشتباه SEO که باید از آنها پرهیز کنید

%D8%B3%D8%A6%D9%88 %DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA 10 اشتباه SEO که باید از آنها پرهیز کنید

webtarahan

بهنیه سازی موتور جستجو (SEO) جهت هرگونه مبارزه رقابت موفق بلاگ نویسی زیاد مهم و حیاتی است. پس ، می بایست به روش ای درست اجرا شود. SEO به دلایل بیشماری کاملا پیچیده و دشوار است، ولی بیشتر به دلیل استفاده گـوگل از یک محاسبه عددی (الگوریتم) است که عوامل مختلف ی را رتبه بندی یک صفحه وب مورد محاسبه قرار می دهد، و همچنان به تغییر دادن آن ادامه می دهند.

در اصل اسطوره افسانه SEO خیلی بسياري وجود دارد که دانستن اینکه چه چیزی ۱۰۰% درست بوده بسیار زیاد دشوار شده است، ولی می توانم پیشنهاد کنم که کدامیک از غلط هایSEO را نبایستی مرتکب شوید:

۱٫ خرید لینک ها
چنانچه وبگاه شما پیش از این محبوب باشد، احتمال دارد با خرید پیوند (لینک) ها به ترقی کوتاه مدت دست یابید، اما هنوز در اینجا در حال تهدید کردن هستید. پیوندهای پولی برخي وقتها اوقات بوسیله متخصصین موتور جستجوی گوگــل نشانه گذاری متوقف می شوند. ممکن است از بپرسید، چطور آنها مرا به دام خواهند انداخت؟ ربات های گوگل یک گروه ویژه در کمپانی ، روزانه به دنبال الگوهای پیوند دهنده مشکوک سوال برانگیز هستند !

به عنوان مثال، چنانچه نرخ چند صد پیوندی که درست همان روز به وبگاه شما اشاره می کنند را پرداخت نمایید، گاهي پیوندها به عنوان نوعی ’ کار پیوند دهنده نا مرتب ‘ نشانه گذاری می شوند. پیوندهایی از مقوله ای کاملا بی ربط مشکوک به نظر خواهند رسید.

مایلمآموزش قدیمی پیوند دادن نظر نقدها (کامنت)، به صورت دستی را توصیه نمایم – وبلاگ تان هنوز هم قادر به رشد ترقی خواهد بود، اما با آهنگ ی ثابت پایدار. با سپری شدن زمان، نتایج نهایی ارزشمند خواهند بود. با این وجود چنانچه تصمیم به خرید پیوندها دارید، متن خبری یکسان را برای همه آنها بکار نبرید؛ اندکی آن را ادغام بکنید .

۲٫ تکرار مطالب
زیاد ی از بلاگ نویسان را می شناسم که تلاش می کنند موضوعی یکسان با دگرگونی مهم واژگان کلیدی خیلی مشابه را هدف قرار دهند. به عنوان مثال، ’ در فیسبوک پول درآورید‘ یا ’ با فیسبوک پول درآورید‘ کاملا مشابه هستند ، ایجاد صفحه ای کاملا مفرق برای هر عبارت کلیدی ارزش بسياري به وبگاه شما نخواهد افزود.

تا چه اندازه واقعا می توانید با مورد ها واژگان کلیدی که اساسا یکسان هستند ، بازی کنید؟ چنانچه نمی توانید، پس احتمـا لا به نوشتن مطالب یکسان جهت هر دو عبارت کلیدی، که تهدید مجازات موتور جستجو را به همراه دارد، خاتمه خواهید داد. در عوض، می بایست تلاش بکنید تا یک موضوع یا عبارت کلیدی تازه را با جزئیات شکافته جهت تقویت هر پست تلاش نمایید.

۳٫ دنبال نمودن رتبه صفحه ها
غلط نکنید، رتبه صفحه برای خوب یت هر وبگاهي خیلی مهم است. هرچه رتبه صفحه بالاتری داشته باشید، از رتبه بهتری در موتورهای جستجو برخوردارید، بازدید کنندگان بیشتری خواهید داشت. هرچند، این حتمـا فقط معیاری نیست که به شما در بیشتر شدن موفق یت بلاگ تان یاری خواهد رساند. وانگهی، گـوگل پیش از این یادآور شد، رتبه صفحه یکی از دویست (اوه!) شاخص مورد مصرف جهت خزیدن رتبه بندی یک وبگاه است. در عوض، شما می بایست بر تجزیه تحلیل، RIO ، ارتباط ، همان گونه که بوسیله خود گوگل پیشنهاد شده است، تمرکز نمایید.

۴٫ واگذاشتن برچسب های عنوان به صورت اتوماتیک
برچسب (تگ) عنوان به طور انکارناپذیری یکی از مهمترین جنبه ها است ی که به رتبه بندی های موتور جستجو می انجامد. وبلاگ نویسان تازه کار به طور معمول یک پست با عنوان زیاد می نویسند که مساله را با واژگانی بسیار زیاد خیلی شرح می دهد. نخست، شما می خواهید عنوان تا اندازه ای کوتاه بماند (نه بیش از ۶۰ کاراکتر) اما مهمتر از همه، می بایست هدف شما تمرکز بر سئو برچسب های عنوان(Title Tags) باشد.

به عنوان مثال، چنانچه شما پستی با عنوان “یک بلاگ مناسب چیست و چگونه آن را ایجاد کنم؟” می نویسید، برچسب عنوان شما می بایست بیشتر عبارت کلیدی را هدف قرار دهد، ممکن است چیزی مانند “یک بلاگ مناسب چیست؟” به همراه “یک بلاگ مناسب” واژه کلیدی معقول است. شما به احتمال زیاد می خواهید محبوبیت عبارت کلیدی مربوط را با وسائل کلمه کلیدی همچون Google Adwords پیش از seo آن، تحلیل نمایید. با توجه مدنظر قرار دادن تغییر آن، ممکن است از اهمیت ی خوبتر در موتورهای جستجو و در نتیجه، بازدید کنندگان بیشتر لذت ببرید.

۵٫ زیبا یی را فدای محتوا نمودن
در حالی که وبلاگ نویسان بسياري برای رشد ترقی وبلاگ خود به محتوا وابسته هستند ، برخی ذهن خود را به طراحی وبلاگ شان مشغول کرده اند. غلط نکنید، اگر از طراحی گیرا برخوردار نباشید، برخي بازدید کنندگان گرایشی به وبگاه تان نخواهند داشت. هرچند، مصرف خیلی زیاد از گرافیک و تصاویر، صفحه شما را شلوغ کرده سرعت آن را كم شدن می دهد.

وبگاه های بسياري را می بینم که با بکار بردن فلش، سرعت صفحه را فدای حرکت صدا ها می کنند. به یقین تنظیمات گیرا جذاب، خیلی مهم است، ولی آنقدر ارزش ندارد که چیزی را فدای آن بکنید . همين طور این مانع ربات های موتور جستجو خواهد شد از اینکه بتوانند به میزان سريع تری در بین صفحه های شما بخزند.

۶٫ استفاده از وبلاگ های میزبان رایگان
خدمات وبلاگی که میزبانی همچون Blogger ، TypePad ، بسياري دیگر ارائه می دهند، می توانندپلتفرمی مطلوب ارزش معیاری عالی را عرضه نمایند. هرچند، آنها به قدر کافی انعطاف پذیر نبوده تا بتوانند پلاگین ها، تم ها، و امکانات دیگری که شما واقعا خواستار نتایج برتر SEO هستید، را نصب کنند.

تمام آن چیزی که نیاز خواهید داشت، اینکه دامنه خود را ثبت بکنید ، یک طرح میزبانی ارزان قیمت خریداری نمایید. چنانچه به اندازه کافی قیمت بکنید ، نمی بایست بیش از ۵۰$ جهت هر دو، در سال هزینه نمایید. ارزش چند دلار در ماه را دارد که نظارت کامل بر روی وبگاه داشته باشید. قدرت استقلال می تواند در ی که کار عملکرد وبلاگ نویسی تان رشد و افزایش می یابد، انعام های بزرگی را درو نماید .

۷٫ جوهره کلمه کلیدی
احتمـا لا یکی از فراگیر ترین غلط های SEO جوهره ماده ابتدایی (stuffing) مشترک است. این نه فقط غیر اخلاقی است، بلکه همين طور به رتبه بندی جستجوی شما آسیب خواهد رساند. چنانچه می خواهید گروهی از واژگان کلیدی را رتبه بندی بکنید ، صفحه ای جداگانه جهت هر واژه کلیدی و پس سئو برای آن ایجاد نمایید. به جای بکار بردن متن پنهان یا تکرار ی، روی صفحه های مفید ی که واژگان کلیدی شما را به عنوان بخشی از محتوا پیاده سازی می نمایند، تمرکز بکنید . تلاش جهت دستکاری موتور جستجو همچون گوگــل ، کاملا ممنوع است.

۸٫ نوشتن مطالب کوتاه
وبگاه های بسياري ، به ویژه وبلاگ ها، از مطالب ارسالی (پست) که خیلی کوتاه می باشند رنج می برند. من به طور شخصی چندین پست ارسالی مهمان در روزانه دریافت می کنم، که بیشتر اوقات، مجبورم آنها را بر اساس اینکه جهت انتشار بسیار زیاد کوتاه می باشند ، رد کنم. چقدر یک قطعه می تواند عالی ارزشمند باشد چنانچه تنها در ۴۰۰ کلمه نگاشته شده باشد؟ نوشتن پست های بسیار زیاد کوتاه به وفاداری خواننده لطمه می زند، افزون بر این که صفحه شما در زمان ی که با رتبه بندی های SEO روبرو می گردد کیفیت آن پایین در نظر گرفته می شود.

۹٫ انجام ندادن SEO به درستی
تنها یک راه درست جهت سئو مطالب ارسالی تان جهت موتور جستجو وجود ندارد، بلکهروش های اثبات شده کلی وجود دارند که می توانید مورد استفاده قرار دهید. به عنوان نمونه، درباره ساختن پیوند، چندین وبلاگ نویس را می شناسم که مرتکب غلط شده و فقط به صفحه اول وبگاه خود پیوند (لینک) می دهند. در عوض، می بایست پیوند هایی را ایجاد بکنید که همين طور به محبوب ترین با کیفیت ترین مطالب ارسالی اشاره می نمایند. همـواره چیز تازه ای برای یادگیری درمورد SEO وجود دارد، پس حواستان باشد که دانش seo تان با خواندن مطلب ها یا راهنمای ی های نویسندگان واجد شرایط همچون مت کاتس از گوگل ، به روز باشد.

۱۰٫ فراموش نمودن برچسب ALT
در حالی که گوگل بر طبـق گزارشی (پروگرام WebCEO) ارزش بسياري به برچسب (تگ) ALT نمی دهد، موتورهای جستجوی دیگری همچون AOL Bing Yahoo این موضوع را مورد توجه قرار می دهند. حقیقت این است که یک عکس زیبا تنها فایـل تصویر ی است چنانچه برای یک کلمه کلیدی seo نشده باشد. برای سئو آن، برچسب ALT را وقت وارد نمودن یک تصویر در پست، بکار برید؛ به یقین شاهد نتایج بهتری خواهید بود. همچنین ، به نامگذاری فایل عکس ی به عنوان کلمه کلیدی یا حداقل جهت تعریف نمودن یک جمله توجه نمایید. چنانچه در مورد قوانین کپی رایت وبلاگ نویسی می بکنید ، عکس را به عنوان ‘copyright-laws.jpg’ نامگذاری بکنید ، نه چیزی شبیه ‘picture10.jpg’ – که اصلا جهت شما نتیجه بهتر ی نخواهد داشت.

نتیجه
من غلط های SEO بیشتری را به طور مرتب مشاهده می کنم، همچون بکار بردن توصیف های عمومی برای مطالب ارسالی، به روز نکردن نقشه سایت، صفحه های ۴۰۴ خراب، و غلط های دستوری در مطالب مختلف وبگاه. بیشتر از همه، مطالبی را می بینم که فاقد انسجام سازماندهی بوده تنها حاوی متن بسیار زیاد زیاد بدون جداسازی از هر نوع همچون فاصله گذاری یا سرفصل هستند . این فقط احساس ناخوشایندی به خوانندگان ارزشمند شما می بخشد. به تجربه و مهارت کلی آسیب می زند کیفیت وبگاه شما لطمه خواهد خورد. این غلط های SEO احتمال دارد جهت برخي مقدماتی به نظر برسند اما نبایستی نادیده انگاشته شده یا چشم پوشی شوند. به هر حال خوبتر است، بررسی وبلاگ را بی درنگ مورد تذکر قرار دهید تا از اینکه SEO کلی شما مورد ارزیابی است، اطمینان حاصل بکنید .

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

سوپروب close
خرید بک لینک