Tuesday , 23 January 2018 / سه شنبه , ۳ بهمن ۱۳۹۶
آخرین اخبار

شروع انقلابی حجت الاسلام رئیسی در آستان قدس رضوی/ نگاه کلان و همچنین برنامه جذاب و جالب و خوب‌محور همزمان با ارتباط رو در رو با شهروندان و مردم شهر

شروع انقلابی حجت الاسلام رئیسی در آستان قدس رضوی/ نگاه کلان و همچنین برنامه جذاب و جالب و خوب‌محور همزمان با ارتباط رو در رو با شهروندان و مردم شهر

pixel شروع انقلابی حجت الاسلام رئیسی در آستان قدس رضوی/ نگاه کلان و همچنین برنامه جذاب و جالب و خوب‌محور همزمان با ارتباط رو در رو با شهروندان و مردم شهر n00483659 b شروع انقلابی حجت الاسلام رئیسی در آستان قدس رضوی/ نگاه کلان و همچنین برنامه جذاب و جالب و خوب‌محور همزمان با ارتباط رو در رو با شهروندان و مردم شهر

تیم سیاست جهان نیوز ـ سیدمحمد حسینی: با وجود گذشت بیش از یک ماه از انتصاب حجت الاسلام و همچنین المسلمین رئیسی از سوی رهبر معظم انقلاب به تولیت آستان قدس رضوی، ویژگی های ارزنده شخصیتی و همچنین مدیریتی آن چهره ارزشی، بیش از پیش در معرض انظار و افکار عمومی واقع شده می باشد.

حجت الاسلام رئیسی که در دوران طولانی مدت حضور در قوه قضائیه و همچنین تجربه سمت های کلان مدیریتی آن قوه، اکثرا و بیشتر تحت تاثیر جایگاه حقوقی و همچنین قضائی خود واقع شده و همچنین کمتر دیده می شد، در مدت کوتاهی از تولیت آستان قدس رضوی، عملا عیار یک مدیر ارشد و همچنین تراز انقلابی را به منصه ظهور رسانده می باشد.

عملکرد پرحجم، با برنامه جذاب و جالب و خوب و همچنین رویکردی مردمی و همچنین انقلابی که در سایه رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب در حکم انتصاب او همچنین نمود یافت، ایجاب می کند تا نگاهی دقیق تر به رئوس فعالیت های جانشین مرحوم آیت الله واعظ طبسی داشته باشیم به آن امید که سرلوحه مدیران ارشد دولتی و همچنین سایر دستگاه ها در سال شمسی اقتصاد مقاومتی واقع می شود.

توجه ویژه به "بندهای ۲ و همچنین ۳" حکم انتصاب

رهبر معظم انقلاب در حکم انتصاب حجت الاسلام رئیسی در دو بند جداگانه، خدمت به زائران آن هم بارگاه مقدس به ویژه ضعفاء و همچنین نیازمندان و همچنین همچنین خدمت به مجاوران و همچنین به ویژه مستمندان و همچنین مستضعفان را شامل وظایف تولیت جدید آستان قدس برشمرده و همچنین از حجت الاسلام رئیسی خواستند تا آن دو مورد را از رئوس برنامه جذاب و جالب و خوب های خود قرار دهد.

در همین راستا، حجت الاسلام رئیسی که در طول دوران مسئولیت های خود به مدیری ولایتمدار و همچنین به دور از حاشیه های مرسوم، مشهور بوده، اولویت خود را بر اجرای دستورات رهبر انقلاب در حکم انتصاب قرار داده می باشد که شامل آن هم می قدرت به رویکرد جدید آستان قدس در زائر محوری آن هم هم جهت تدارک میزبانی شایسته از زائران طبقات متوسط و همچنین پایین اشاره کرد.

حجت الاسلام رئیسی در آن خصوص از ساخت زائرسراهایی جدید جهت رفاه حال زائران خبر داد. او همچنین که در دیدار نوروزی شهردار و همچنین افراد شورای شهرستان مشهد سخن می گفت، اظهار داشت: ما بایستی و حتما بررسی کردن کنیم که متناسب با تعداد زائران مکان اسکان وجود دارد یا خیر. در صورتی که موجود هست که بایستی و حتما سامانه هایی را جهت اطلاع یابی نیازمندان ساخته یا ایجاد کنیم. ولی باید توجه داشت در صورتی که تعداد تخت ها کم خواهند بود، یا نرخ ها جهت عموم زائران مناسب نیست، بایستی و حتما تمهیدی اندیشیده می شود.
 

nf00483659 1 شروع انقلابی حجت الاسلام رئیسی در آستان قدس رضوی/ نگاه کلان و همچنین برنامه جذاب و جالب و خوب‌محور همزمان با ارتباط رو در رو با شهروندان و مردم شهر

تولیت آستان قدس رضوی از احداث زائر سراهای ارزان نرخ و همچنین شامل دسترسی مناسب به عنوان راه حل رفع آن مشکل نام برد و همچنین گفت: ما در نظر داریم که ۸ زائرسرا در مکان های نزدیک به حرم مطهر و همچنین ۴ زائرسرا در مسیرهای منتهی به مشهد مقدس ساخته یا ایجاد کنیم که زائران بتوانند از آنها بهره بری و استفاده کنند.

او همچنین با یادآوری تأکیدات رهبر انقلاب اسلامی بر حمایت از محرومان و همچنین مستضعفان، گفت: ما در شهرستان مشهد مقدس جهت زائرانی که از نظر اقتصادی متوسط به بالا محسوب می شوند، محل اسکان و همچنین پارک ماشین داریم، ولی باید توجه داشت جایگاه زائران متوسط به پایین در آن شهرستان کجاست؟ تیم های زیارتی و همچنین کاروان هایی که به زیارت مشرف می شوند چه وضعیتی دارند؟ آن ها مسائلی می باشد که مجموعه دست اندرکاران بایستی و حتما جهت آنها چاره اندیشی کنند.

پذیرایی ویژه آستان از زائران مستقر در مبادی شهرستان مشهد جهت نخستین بار

از اقدامات مثبت تولیت جدید، بایستی و حتما به پذیرایی از مهمانان و همچنین زائران امام و پیشوا رضا(ع) که به دلیل بضاعت اندک و همچنین هزینه های بالای سفر، قدرت استقرار در هتل ها را نداشته و همچنین ناچار در کمپ های اطراف شهرستان مشهد مستقر می شوند، اشاره کرد.

مدیر مسائل رفاه و همچنین زائرین آستان قدس در آن باره گفت: جهت نخستین بار در مبادی ورودی ایستگاه‌های استقبال از زائرین را در ورودی قوچان، نیشابور، ترمینال و همچنین راه‌آهن ساخته یا ایجاد کردیم؛ در آن راستا صبح‌ها از ساعت ۶ الی ۹، تعداد ۴۰ هزار صبحانه میان زائران تقسیم شد.

nf00483659 3 شروع انقلابی حجت الاسلام رئیسی در آستان قدس رضوی/ نگاه کلان و همچنین برنامه جذاب و جالب و خوب‌محور همزمان با ارتباط رو در رو با شهروندان و مردم شهر
«اطعام زائرین حرم مطهر رضوی» در ایستگاه صلواتی جوادالائمه(ع) – ورودی بست باب الجواد(ع) حرم مطهر امام و پیشوا رضا(ع)

او همچنین گفت: از ساعت ۹ الی ۱۲ نیز دو ملیون کیک، نبات، برنج و همچنین نمک تبرک بین زائرین اهداء شده می باشد؛ همچنین و علاوه بر تقسیم بروشور اطلاع رسانی، ۱۰ هزار بسته ناهار در مبادی ورودی جاده قوچان و همچنین نیشابور و همچنین ۶ هزار بسته شام میان زائرانی که در مسیر وارد شدن به مشهد بودند تقسیم شده می باشد.

او همچنین تصریح کرد: در مراکز اسکان زائرین همچنین و علاوه بر حفظ سرمایش و همچنین گرمایش زائرین، صبحانه، آب جوش و همچنین غذای حضرت میان زائران توزیع ‌شد، همچنین توزیع شام میان زائران مستقر در نمایشگاه بین المللی و همچنین کمپ غدیر توسط خادمانشان در آستان قدس صورت می‌پذیرفت.

مدیر مسائل رفاه و همچنین زائرین آستان قدس اظهار کرد: همچنین و علاوه بر مشهد مقدس، در شهرستان‌های خراسان رضوی نیز اقدام به توزیع دعوت نامه جهت صرف غذای حضرت نیز در ایام عید صورت پذیرفته می باشد.

نگاه متغایر و متفاوت به اداره موقوفات همزمان با رعایت حقوق مستأجران آستان

تولیت جدید آستان قدس همچنین و علاوه بر توجه ویژه به رویکرد زائرمحوری، در عمل به بند سوم نامه رهبری، خدمت به مجاوران و همچنین بویژه مستمندان و همچنین مستضعفان را در دستور کسب و کار خود قرار داده و همچنین بدان توجه ویژه ای نموده می باشد. بعنوان مثال حجت الاسلام رئیسی در باره معظلات و مسائل و مشکلات بعضی مستأجران زمین های آستان قدس رضوی که از معظلات و مسائل و مشکلات قدیمی به حساب می آید اینگونه گفت که استیفای حقوق موقوفه جزو وظایف شرعی تولیت آستان قدس رضوی می باشد ولی باید توجه داشت ما می توانیم با مدیریت مناسب، مسائل را به گونه ای پیش ببریم که ضمن حفظ حقوق موقوفه مشکلی جهت محرومان و همچنین مستضعفان ساکن در اراضی موقوفه به وجود نیاید.

تلاش جهت بهره گیری از معماری اسلامی در شهرستان مشهد

همچنین و علاوه بر توجه ویژه به مستضعفان و همچنین طبقات ضعیف جامعه، موضوع دیگر جامعیت نگاه حجت الاسلام رئیسی می باشد که تمامی اولویت ها را در یک مجموعه البته با ضریب خاص خود مطرح و همچنین پیگیری می کند. رعایت معماری اصیل و همچنین اسلامی در پایتخت مذهبی کشورمان از آن جمله می باشد تا جایی که تولیت آستان قدس، آن موضوع را شامل دغدغه ها برشمرده و همچنین پیرامون آن هم گفت: امروز در محدوده حرم مطهر فضایی نورانی، معطر و همچنین شامل معماری اسلامی و همچنین اصیل ساخته یا ایجاد شده می باشد. ولی باید توجه داشت هنگام و زمانی که از آن محدوده خارج می شویم، اسامی عجیب و همچنین نوعی غیره ای از معماری و همچنین نگاه را دیدن می کنیم که هیچ تناسبی با فضای قدسی حرم مطهر ندارد.

nf00483659 2 شروع انقلابی حجت الاسلام رئیسی در آستان قدس رضوی/ نگاه کلان و همچنین برنامه جذاب و جالب و خوب‌محور همزمان با ارتباط رو در رو با شهروندان و مردم شهر
غبارروبی روضه منوره رضوی توسط تولیت جدید آستان

تأکید بر حفظ باغات موقوفه آستان و همچنین جلوگیری از تخریب محیط زیست

تاکید بر حفظ فضای سبز و همچنین جلوگیری از تخریب آن هم به بهانه های متنوع و گوناگون و مختلف نیز شامل دغدغه های تولیت جدید آستان قدس می باشد که در آن مدت بارها بر آن هم تاکید شده می باشد. حجت الاسلام رئیسی طی سخنانی بر آنکه سیاست ما حفظ باغات و همچنین عدم تغییر کاربری و همچنین قطع درخت‌ها می باشد، گفت: پیشامد جدید ما تنها و فقط ساختمان سازی و همچنین ساخته یا ایجاد واحد تجاری نیست. به روش قطع منافع اقتصادی جهت آستان قدس رضوی مهم می باشد، ولی باید توجه داشت آن فرع بر پیشامد جدید مهم تری می باشد.

دیدارهای چهره به چهره با اقشار متنوع و گوناگون و مختلف شهروندان و مردم شهر

گفتنی می باشد دیدارهای گسترده و همچنین چهره به چهره تولیت جدید با نخبگان، اساتید و همچنین چهره های فکری و همچنین فرهنگی در مناسبات و همچنین موقعیت های متنوع و گوناگون و مختلف یکماه قبل قطعا در جامعیتِ نگاه و همچنین رویکرد گفتمانی حجت الاسلام رئیسی جهت پیشبرد برنامه جذاب و جالب و خوب های آستان قدس رضوی بی تاثیر نبوده می باشد.

n00483659 t شروع انقلابی حجت الاسلام رئیسی در آستان قدس رضوی/ نگاه کلان و همچنین برنامه جذاب و جالب و خوب‌محور همزمان با ارتباط رو در رو با شهروندان و مردم شهر

جهت گیری درست اقتصادی

در سالی که توسط رهبری معظم انقلاب به "اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و همچنین عمل" نامگذاری شده می باشد، تولیت جدید آستان قدس، اقتصاد مقاومتی را که به گفته کارشناسان امر، تنها راه علاج معظلات و مسائل و مشکلات کشور می باشد اولویت آن نهاد در فعالیت های اقتصادی معرفی و همچنین تاکید کرده می باشد که "رویکرد آستان قدس در حوزه اقتصادی بایستی و حتما با محوریت اقتصاد مقاومتی باشد و همچنین به سمت توسعه پایدار و همچنین بهره وری هر چه اکثرا و بیشتر از منابع موجود حرکت کنیم". آن رویکرد آستان قدس در حالی می باشد که متاسفانه دولتی ها در ماه های اخیر، چشم بر توانمندی های داخل کشور بسته و همچنین ترجیح داده اند تا با اقداماتی زیرا و به درستی که خرید هواپیما از اروپا، معظلات و مسائل و مشکلات اقتصادی کشورهای متخاصم جمهوری اسلامی را حل کنند! رویکرد جدید آستان قدس زمانی اکثرا و بیشتر فهم شده و همچنین به چشم می آید که بدانیم ابعاد فعالیت‌های اقتصادی آستان قدس رضوی به گونه‌ای می باشد که نهاد اقتصادی رضوی به عنوان بزرگترین هلدینگ اقتصادی شرق کشور شناخته شده و همچنین طبعا رویکردهای کلان آن هم بر مناسبات اقتصادی و همچنین اقتصادی و مالی کشور تاثیر مستقیم خواهد گذاشت.

ارتباط رو در رو و همچنین نزدیک با شهروندان و مردم شهر

حضور ساده و همچنین به دور از مناسبات حکومتی در میان شهروندان و مردم شهر و همچنین زائران حرم رضوی، حضور پرحجم در مراسمات و همچنین یادواره های شهدا و همچنین دیدار با خانواده های شهدا، سرکشی مداوم از قسمت و بخش های متنوع و گوناگون و مختلف و همچنین بعضا مغفول مانده داخل سازمانی و همچنین همچنین حضور و همچنین سخنرانی بیادماندنی در هیئت مهاجران افغانستانی مقیم مشهد مقدس که در نوع خود ابتکاری به جا می باشد، باره ساز افزایش اعتماد مردمی به آن نهاد مقدس شده و همچنین قطعا ضریب نفوذ پروژه های بدخواهان جهت هجمه های رسانه ای و همچنین شایعه سازی پیرامون آستان در میان انظار و افکار عمومی را با شکست مواجه خواهد ساخت.

023 شروع انقلابی حجت الاسلام رئیسی در آستان قدس رضوی/ نگاه کلان و همچنین برنامه جذاب و جالب و خوب‌محور همزمان با ارتباط رو در رو با شهروندان و مردم شهر

028 شروع انقلابی حجت الاسلام رئیسی در آستان قدس رضوی/ نگاه کلان و همچنین برنامه جذاب و جالب و خوب‌محور همزمان با ارتباط رو در رو با شهروندان و مردم شهر
حضور در هیئت مهاجران افغانستانی مقیم مشهد

آنچه تا کنون از تولیت جدید آستان دیده شده می باشد را بایستی و حتما در روحیه مردمی و همچنین ارتباط نزدیک حجت الاسلام رئیسی با توده های شهروندان و مردم شهر دانست تا جایی که آن ویژگی بر سایر وجوه شخصیتی او نیز سایه افکنده می باشد. آن خصیصه مهم در تولیت آستان قدس رضوی صرف نظر از آنکه مبتنی بر ارزش های اسلام و همچنین انقلاب و همچنین همچنین سیره امام و پیشوا و همچنین رهبری می باشد، از آن جهت که تاثیر خیلی زیاد مثبتی در نگاه شهروندان و مردم شهر به جایگاه مذکور گذاشته و همچنین در همین مدت کوتاه باره ساز اعتماد مردمی شده می باشد، امری قابل ستایش می باشد.

شروع انقلابی حجت الاسلام رئیسی در آستان قدس رضوی/ نگاه کلان و همچنین برنامه جذاب و جالب و خوب‌محور همزمان با ارتباط رو در رو با شهروندان و مردم شهر در تاریخ ۹ April 2016 | 4:12 am نشر یافته شده شده می باشد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

سوپروب close
خرید بک لینک