Tuesday , 23 January 2018 / سه شنبه , ۳ بهمن ۱۳۹۶
آخرین اخبار

شورای نگهبان با بازشماری چند صندوق‌ هم ازسوی ما مخالفت کرد، ولی‌ تمکین‌ کردیم

شورای نگهبان با بازشماری چند صندوق‌ هم ازسوی ما مخالفت کرد، ولی‌ تمکین‌ کردیم

pixel شورای نگهبان با بازشماری چند صندوق‌ هم ازسوی ما مخالفت کرد، ولی‌ تمکین‌ کردیم n00483657 b شورای نگهبان با بازشماری چند صندوق‌ هم ازسوی ما مخالفت کرد، ولی‌ تمکین‌ کردیم

تیم سیاست جهان نیوز ـ علی قلهکی:  دکتر لطف الله فروزنده دست یار توسعه مدیریت و همچنین سرمایه انسانی حکومت احمدی نژاد و همچنین همچنین سخنگوی جمعیت ایثارگران بوده و همچنین با توجه به سابقه او در جریان اصولگرایی و همچنین حضورش در لیست ائتلاف اصولگرایان تهران به سراغ او رفته ایم و همچنین در گفت و همچنین گویی به تبیین چرایی رای شهروندان و مردم شهر تهران به ائتلاف اصلاح طلبان و همچنین بعدی جریان اصولگرایی پرداخته ایم.

جهان : نحوه رای دادن شهروندان و مردم شهر در پایتخت را چگونه ارزیابی می کنید؟

انتخابات تهران چند مطلب داشت. اول آنکه ۵۰ قسمت و بخش شهروندان و مردم شهر مشارکت نکردند که اکثر آنها ساکن منطقه ها و مناطق محروم بوده اند. من فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می کنم عدم کارآمدی حکومت در آن بحث و داستان تاثیرگذار بود. شهروندان و مردم شهر گرفتار مسائل معیشتی بودند و همچنین آن روی مشارکت آنها تاثیر گذاشت.

دوم آنکه یک رای نهاد دهی شده ای را جریان دوم خرداد در فضای مجازی داشت و همچنین آن از نقاط نیرو آنها بود.

نقطه سوم آن بود که آن هم روش که بایستی و حتما و همچنین شاید نیروهای جریان مؤمن پای لیست ائتلاف اصولگرایان نیامدند. ان قلت هایی که مطرح شد و همچنین نشر لیست های موازی نیز از جنس همین نقطه سوم می باشد. آن آسیب جدی بود. ۵۰۰ هزار تهرانی که رای دادند که نه به آقای عارف و همچنین نه به آقای حداد رای نداده بودند. به نظر من آن رای جبهه مومن انقلاب بود ولی به هر حال به لیست رای ندادند و همچنین ان قلت داشتند و همچنین می می شود جهت بعدی روی آن سبد رای کار جدی کرد.

به هر حال در مجموع به نظر می رسد که بایستی و حتما جریان اصولگرا یک آسیب شناسی جامعی در مورد تهران انجام دهد. در صورتی که آسیب شناسی خوبی انجام می شود می قدرت فضای تهران را نسبت به جریان دوم خرداد به دست گرفت.

جهان : لیست ائتلاف اصلاح طلبان پیروز انتخابات تهران بود یا لیست ائتلاف اصولگرایان شکست خورد؟

اصلا کسی به لیست توجه نکرد، زیرا و به درستی که در صورتی که به لیست و همچنین سوابق توجه می شد، سوابق لیست اصولگرایان خیلی اکثرا و بیشتر از آنها بود و همچنین خیلی زیاد از افرادی که لیستی رای دادند، لیست اصلاح طلبان را به درستی نمی شناختند ولی آنها توانستند یک فضای دوقطبی و همچنین ترس و همچنین وحشتی را جهت قشر خاکستری جامعه ساخته یا ایجاد کنند و همچنین با کمک رسانه های بیگانه آن دوقطبی سیاسی را که آنها از ابتدا به دنبال آن هم بودند با کلید واژه موافقان و همچنین مخالفان برجام جا بیاندازند. قشر خاکستری ما هم که به نظام و همچنین حفظ امنیت کشور نظر دارند، احساس کردند به هر حال در صورتی که به لیست اصلاحات رای بدهند، مسائل جدیدی جهت آنها به وجود نخواهد آمد. بالاخره بستر برجام در اختیار حکومت بود که از آن هم خیلی خوب بهره بری و استفاده شد و همچنین برد تبلیغاتی خوبی داشت و همچنین بالاخره تخلفات بسیاری در شب انتخابات توسط بعضی اشخاص نزدیک به حکومت انجام شد.

فضای دوقطبی ساخته یا ایجاد شده در خبرگان نیز اثر خود را بر روی انتخابات مجلس گذاشت ولی به نظر من لیست ائتلاف اصولگرایان لیست منطقی و همچنین خوبی بود و همچنین با کارشناسی بسته شده بود. به عنوان مثال لیست ائتلاف اصولگرایان با ۲۳ اقتصاددان شکل گرفت و همچنین لیست مقابل ۴-۵ فرد یا شخص اقتصاددان در آن هم وجود نداشت. شهروندان و مردم شهر در صورتی که به دنبال حل مسائل اقتصادی بودند، بایستی و حتما اشخاص کاردان اقتصادی را روانه مجلس می کردند. آن رای نشان داد رقابت در تهران از حوزه اقتصاد خارج شد و همچنین دوقطبی ساخته یا ایجاد شده توسط جریان اصلاحات مسائل را عوض کرد.

جهان : کف رای ائتلاف اصولگرایان نسبت به دوره قبل ۲۰۰-۳۰۰ هزار رای بالا آمد، آن نشان می دهد که لیست اصولگرایی شکست نخورد، آن اتفاق را چگونه تحلیل می کنید؟

دوقطبی ساخته یا ایجاد شده و همچنین رای شهروندان و مردم شهر نشان داد، شهروندان و مردم شهر اصلا لیست ها را با هم مقایسه نکردند و همچنین نهاد رای فراخوانی اصلاح طلبان در فضای مجازی به داد آنها رسید. ولی نهاد رای اصولگرایان آن هم روش که بایستی و حتما و همچنین شاید پای کار نیامد. یعنی تفاوت رای در واقعیت و حقیقت ۳۰۰-۴۰۰ هزار بود. مثلا در جنوب و همچنین مرکز تهران که ثقل رای اصولگرایان بود، مشارکت افت معناداری داشت به طوری که در آن منطقه ها و مناطق مشارکت ۴۵درصدی بود. نسبت مشارکت مناطقی که ثقل رای اصولگرایان بود با مناطقی که ثقل رای اصلاح طلبان بود کمتر شد که آن یک آفت می باشد.

جهان : نقش شبکه های فرهنگی و اجتماعی نوین یا به تعبیری شبکه های تعاملی موبایلی در انتخابات چه بود؟

رهبری به درستی فرمودند دشمن جهت انتخابات برنامه جذاب و جالب و خوب دارد. شبکه های تصویری و تلویزیونی و همچنین تعاملی موبایلی هم به مدد آنها آمد. زیرا و به درستی که خیلی زیاد منسجم عمل کردند.

ظرفیت حکومت و همچنین ریاست جمهور را نیز کم در نظر نگیرید. آنها از ظرفیت خود به شکل حداکثری بهره بری و استفاده کردند. رد صلاحیت های شورای نگهبان هم ـ اگرچه به حق ـ هزینه اش بر گردن لیست ائتلاف اصولگرایان افتاد. مبارزه با استکبار هزینه ای دارد که ما پرداخت کردیم، آقایان که واداده سیاسی خواهند بود. در مسائل فرهنگی و همچنین حجاب نیز باز هزینه اش را ما اصولگرایان دادیم و همچنین آن موضوع هم شاید خود را در انتخابات نشان داد.

انسجام قابل تاملی از سوی بزرگان اصلاح طلب جهت لیستشان ساخته یا ایجاد شد. البته دستاورد بزرگی بود که ائتلاف اصولگرایان شکل گرفت ولی بعضی دوستان تمکین نکردند و همچنین آن لطمه زد ولی در مشهد، قم و همچنین اصفهان اصولگرایان منسج پای کار آمدند که پس نتیجه آن می شود که اش شد پیروزی ائتلاف در آن شهرها و روستاها.

عملکرد ائتلاف اصولگرایان در خبرگان و همچنین مجلس شورای اسلامی در کل کشور قابل قبول بود ولی در تهران به دلیل انسجام و همچنین جریان سازی در شبکه های فرهنگی و اجتماعی و همچنین فضای دو قطبی ساخته یا ایجاد شده، بازی را بردند.

جهان : نقش پیام ریاست حکومت اصلاحات چگونه و چطوری بود؟

آن هم هم یک عامل بود و همچنین عامل حاشیه ای به حساب می آمد و همچنین عامل اصلی نبود. هدیه هایی که در روز کارگر و همچنین همچنین فوق العاده کارمندها را پرداخت نمودند و همچنین نوید فضای مثبت بعد از برجام را دادند، پس نتیجه آن می شود که ای مهم در رای تهران بود. معظلات و مسائل و مشکلات اقتصادی شهروندان و مردم شهر در تهران بر روی مشارکت در انتخابات مجلس تاثیر داشت.

جهان : یک جریان رسانه ای – خصوصا وبسایت و مرکز خبرهای جدید منتسب به آن جریان ـ علنا در زمان تبلیغات انتخاباتی به لیست روبرو انگ "انگلیسی" بودن را می زند، آیا آن بازی در پازل حریف و همچنین دوگانه دوقطبی در کشور نبود؟

بله، آنها بازی دو قطبی را کلید زدند و همچنین ما با آن کار، آن هم را شور کردیم. واقعا جا افتاد و همچنین بعضی ها را نگران کرد. آنها می خواستند افرادی در تنور دوقطبی بدمند تا از پاسخ گویی در باره اقتصادی گریز و فرار کنند، که بعضی ها آن کار را انجام دادند. بالاخره سه سال شمسی می باشد که کشور در دست حکومت و همچنین بخشی از جریان اصلاحات می باشد ولی بایستی و حتما پاسخگو باشند که چه کاری انجام داده اند. ولی فضا را سیاسی کردند تا از پاسخ گویی گریز و فرار کرده و همچنین بعضی نیز به غلط در دام آنها افتادند.

جهان : بعدی ائتلاف اصولگرایان چه می می شود؟

بعدی خوبی پیش پای ماست. البته هر کاری حسن ها و همچنین عیب هایی دارد و همچنین بالاخره بایستی و حتما خودمان را جهت صحنه های آتی آماده کنیم و همچنین در سال شمسی بعدی انتخابات شوراهای شهرستان و همچنین ریاست جهوری را در پیش داریم و همچنین با وحدت به خوبی می توانیم به پیش برویم.

در سال شمسی ۹۲ به دلیل انشقاق اصولگرایان صحنه را به روحانی واگذار کردیم و همچنین در صورتی که ان شالله آن انسجام توسط شورای ائتلاف حفظ می شود، امیدواریم مساله شوراها و همچنین ریاست جمهوری به خوبی حل می شود.

در جریان اصولگرایی در حال حاضر صرفا وحدت مهم می باشد و همچنین بدانیم که در صورتی که مرجعیت اصولگرایی صحبتی را مطرح کرد، همه به آن هم احترام بگذاریم. از "اصلح" بایستی و حتما رسید به "صالحی" که رای می آورد و همچنین همه بر روی او اتفاق نظر دارند. در صورتی که مزایا و خاصیت های مشکلی ساخته یا ایجاد نکنند، شهروندان و مردم شهر موضع خودشان را می دانند، توقع نداشته باشید مزایا و خاصیت های اختلاف کنند و همچنین شهروندان و مردم شهر بیایند معجزه درست کنند.

جهان : موج آبادگران در سال شمسی ۸۲ مجلس را در تهران به خوبی از آن هم خود کرد، چرا آن اتفاق در سال شمسی ۹۴ نیافتاد؟

جریان ارزشی سال شمسی ۹۴ احساس خطر نکرد. به عنوان مثال در هر جلسه ای می نشستیم به راحتی می گفتیم ۲۰ اصولگرا وارد مجلس می می شود و همچنین تنها ۱۰ کرسی به اصلاح طلبان می رسد بدبین های اصولگرا سهم مجلس را در تهران ۱۵ کرسی به نفع اصولگرایان و همچنین ۱۵ کرسی به ائتلاف اصلاح طلبان می دادند و همچنین آن یعنی احساس خطری در کار نبود و همچنین جریان ارزشی مثل سال شمسی ۸۲ به میدان نیامدند و همچنین نشد احساس خطر از جریان دوم خرداد را به بدنه شهروندان و مردم شهر منتقل کنیم.

عامل دیگر هم آن بود که رقیب خیلی چراغ خاموش حرکت کرد و همچنین موجب شد مانع احساس خطر و همچنین حساسیت جریان ارزشی و همچنین متدین جامعه باشد و همچنین عامل اصلی و همچنین مهم آن عدم موفقیت بود.

جهان : کار تشکیلاتی در جریان اصولگرایی بعد از انتخابات به چه شکلی خواهد بود؟ آیا از لاک محافظه کاری خارج می شوند؟

بایستی و حتما روی نهاد رای کار کنیم. روی بدنه گروه و حزب الله که مافوق جریان ها خواهند بود، بایستی و حتما به خوبی سرمایه گذاری کرد. در صورتی که بحث کار روی نیروهای کف جامعه باشد، در صورتی که گفتمانی به پیش رویم و همچنین خطر حضور دشمن را به آنها گوشزد کنیم می قدرت شهروندان و مردم شهر پای کار آورد.

بایستی و حتما جهت بدنه ارزشی جامعه آن نقطه را جا بیاندازیم که دشمن نیت و اراده دارد از طریق صندوق رای خواسته های خود را برآورده کند. اکثرا و بیشتر از کار تشکیلاتی، بایستی و حتما بر روی گفتمان بحث کنیم و همچنین به کف جامعه بگوئیم که "تهدید" از سوی دشمن جدی می باشد.

بسیاری از نماینده های تهران در میان شهروندان و مردم شهر حضور پیدا نکردند. چه توقعی داریم آنها پای صندوق رای به لیست ائتلاف اصولگرایان رای بدهند؟

شهروندان و مردم شهر انتظار دارند که نماینده از نزدیک به دردهای آنها پاسخ دهد. بسیاری از شهروندان و مردم شهر در دیدارهای حضوری گفته اند بعضی نمایندگان به آنها قول داده بودند ولی بعد از رای آوری یک خبری هم از ما نگرفتند.

جهان : چهار سال شمسی دور بودن اصولگرایان در تهران از مجلس شورای اسلامی تهدید می باشد یا فرصت؟

در کلیت مجلس من احساس نگرانی نمی کنم. در صورتی که گزینه های اصولگرایی در مجلس از تهران وارد می شدند شرایط خیلی فرق می کرد ولی چندان احساس خطر نمی کنیم. آن مجلس را جهت اصولگرایان موفقیت آمیز می دانم و همچنین اتفاقا حکومت بایستی و حتما بنشیند و همچنین فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کند که چرا نتوانسته اکثریت مطلق مجلس را بدست بیاورد. روحانی اولین دولتی می باشد که اکثریت مجلس با آن هم مطابق و یکدست نمی می شود.

شهرستانی سراغ دارم که مجموعه رای داده شده به اصولگرایان ۲۰۰ هزار رای بوده ولی به دلیل آنکه رقیب تنها یک گزینه داشته و همچنین جریان اصولگرایی ۵ نامزد، گزینه اصلاح طلبان وارد مجلس شده می باشد در حالی که رای شهروندان و مردم شهر به اصولگرایان در آن هم شهرستان نزدیک به ۲۰۰ رای بوده و همچنین نامزد اصلاح طلبان تنها با ۴۰ هزار رای وارد مجلس شده می باشد.

جهان : رای شماری لیستی در تهران به ضرر اصولگرایان شد یا نه؟

بله به ضرر ما تمام شد، ما هم اعتراض کردیم ولی بزرگترین دستاوردی که شهروندان و مردم شهر از نزدیک شاهد آن هم بودند آن بود که جریان اصولگرایی علیرغم اعتراض، نجابت به خرج داد و همچنین نتایج انتخابات را پذیرفت. از شورای نگهبان خواستیم چند صندوق را بازشماری کنند ولی نپذیرفتند ولی باز ما به قانون تمکین کردیم. آن خودش دستاورد مهمی جهت جریان اصولگرایی می باشد، ولی جریان رقیب کارنامه جالبی در سال شمسی ۸۸ از خود به جای نگذاشت.

آن مجموعه عملکرد جریان اصولگرایی موجب می می شود که در صورتی که در انتخابات ریاست جمهوری گزینه خوبی از طرف اصولگرایان معرفی می شود، شهروندان و مردم شهر از روحانی عبور کنند.

بعدی سیاسی دکتر حداد عادل را چگونه ارزیابی می کنید؟

حداد عادل یک شخصیت حقیقی می باشد و همچنین نه حقوقی. آقای حداد به هر مسئولیتی برود به آن هم مسئولیت وجهه می دهد. به نظر من به عنوان یک شخصیت پهناور و بزرگ علمی، فرهنگی و همچنین سیاسی موجب می می شود جریان اصولگرایی به وحدت برسد و همچنین منشاء خیر و همچنین برکت جهت اصولگرایان می باشد.

در میان دو گزینه اصلی ریاست مجلس آقایان "عارف" و همچنین "لاریجانی" کدام یک گزینه حکومت به حساب می آیند؟

استنباط من آن می باشد که حکومت به فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن ریاست آقای لاریجانی باشد و همچنین او را به خود نزدیک تر می بیند.

ممنون از هنگام و زمانی که که در اختیار ما قرار دادید

شورای نگهبان با بازشماری چند صندوق‌ هم ازسوی ما مخالفت کرد، ولی‌ تمکین‌ کردیم در تاریخ ۹ April 2016 | 1:20 pm نشر یافته شده شده می باشد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

سوپروب close
خرید بک لینک