Tuesday , 23 January 2018 / سه شنبه , ۳ بهمن ۱۳۹۶
آخرین اخبار

پیام پنهان نامه کروبی به روحانی چیست؟

پیام پنهان نامه کروبی به روحانی چیست؟

n00484014 b پیام پنهان نامه کروبی به روحانی چیست؟

به نقل از جهان، محمد عبدالهی در کانال فردی یا شخصی خود در تلگرام نوشت: نامه کروبی به روحانی مبنی بر درخواست محاکمه و همچنین پذیرش بی زیرا و به درستی که و همچنین چرای پس نتیجه آن می شود که دادگاه ، دیروز نشر یافته شده شد و همچنین از امروز موج بلند پروپاگاندای داخلی و همچنین خارجی جهت هجمه به نظام به آن بهانه شکل خواهد گرفت. ولی باید توجه داشت پیرامون مساله درخواست محاکمه معتقدم در صورتی که بنا باشد دادگاه صالحه ای جهت رسیدگی به جرایم سران فتنه برپا می شود حکم آنها خیلی زیاد بالاتر از حصر خانگی می باشد.

همانگونه که در زمان حکومت پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله (ص)  دو نوع هجوم به نظام اسلامی صورت می‌گرفت، یک هجوم بیرونی بر حکومت جهت ضربه زدن به نظام و همچنین غیره ای هجوم عناصر فرصت‌طلب داخل نظام علیه حکومت اسلامی و همچنین حکم هر کدام معلوم بود.

در مورد اول که عناصر بیرونی بر نظام اسلامی هجوم می‌برند در احکام فقهی و همچنین حقوقی اسلام اصطلاح "کافر #حربی" در موردشان بکار می رود و همچنین در مورد دوم که افرادی از داخل نظام نیت و اراده آسیب رساندن به نظام را دارند به عنوان "#باغی" (از ریشه بغی به معنی سرکشی ) شناخته می‌شوند. بغي در فقه يکي از مصاديق بارز جرم و جنایت سياسي می باشد که به معناي شورش دربرابر حاکم و همچنین حکومت اسلامي، و همچنین خروج گروهي از مسلمانان بر امام و پیشوا عادل می باشد. بنا براین طبق احکام حقوقی اسلام هرکسی که جهت سرنگونی نظام اسلامی با زور و همچنین روش‌هایی شامل فریب، اردوکشی خیابانی،تخریب دارایی ها عمومی ، کشتن و قتل و همچنین غارت و همچنین اقدامات مسلحانه اقدام کند بغی بر نظام اسلامی انجام داده می باشد و همچنین کسی که بغی می‌کند مطابق احکام حقوقی بایستی با او همچنین برخورد می شود.

بی تردید  فتنه ۸۸ همچون اقدامات خیلی از جریان ها همچون نهاد مجاهدین خلق و همچنین گروه و حزب توده یکی از مظاهر بغی تلقی می می شود. فتنه ای که در آن هم نه تنها قانون شکنی، شورش خیابانی، اقدامات مسلحانه و همچنین کشتن بیگناهان، اهانت به مقدسات اسلام و همچنین… انجام شد که در مرحله ای عمیقتر در سال شمسی ۸۹ به شبیه سازی الگوی جعلی بیداری اسلامی (آن هم طرح امریکایی که در سوریه انجام شد) رسید.

پاسخ قاطع رهبر انقلاب به درخواست علی مطهری جهت محاکمه سران فتنه و همچنین تشکیل دادگاه جهت آنها بنا به نقل از خود او همچنین خیلی زیاد صریح و همچنین روشن کننده می باشد: «جرم و جنایت اینها پهناور و بزرگ می باشد و همچنین در صورتی که امام و پیشوا بودند شدیدتر برخورد می‌کردند. در صورتی که اینها محاکمه شوند حکمشان خیلی سنگین خواهد بود و همچنین قطعا تو راضی نخواهید بود. ما اکنون به اینها ملاطفت کرده‌ایم.»

همچنین و علاوه بر آن ، توضیحات آيت‌الله جنتي كه در نمازجمعه تهران گفتن شد را می قدرت پاسخی مبتنی برنظریه فقهی حکومتی اسلام به آن مساله دانست: «فعلا اين روسياهان در منزل و خانه‌هايشان محبوس شدند، در منزل و خانه خودشان امکانات و همچنین وسايل زندگي‌شان را دارند، تلويزيونشان را دارند، رفاهياتشان را دارند ولي در منزل و خانه خودشان محبوس خواهند بود که در صورتی که رأفت فوق‌العاده اسلامي نبود، آنان بايد اعدام مي‌شدند…مي‌خواهم يک جمله‌اي بگويم تا افرادي که از اين روسياهان دفاع مي‌کنند پاسخ آن هم را بدهند، يکي از عناويني که در فقه اسلام و همچنین قرآن آمده و همچنین مجازات آن هم اعدام می باشد، فساد في‌الارض می باشد. يک نمونه کوچک اين جرم و جنایت اين می باشد که در صورتی که يک چاقوکشي در يک محله چاقويش را به دست گيرد و همچنین محله را ناامن کند، به او محارب و همچنین مفسد في‌الارض گفته مي‌می شود و همچنین به حکم اسلام اعدامش مي‌کنند.آيا اين اشخاص که ۸ ماه کشور را ناامن کردند و همچنین چقدر اشخاص و همچنین جوون‌ها را کشتند، چه آتش‌سوزي‌هايي راه انداختند و همچنین چه تخريب‌هايي را موجب شدند، مفسد في‌الارض نيستند که تو از آنان دفاع مي‌کنيد و همچنین خجالت هم نمي‌کشيد؟»

با آن اوصاف نامه کروبی را میشود جور غیره ای هم تفسیر کرد . او  با رد رافت اسلامی، در واقع، از روحانی درخواست مردن و مرگ کرده می باشد.

پیام پنهان نامه کروبی به روحانی چیست؟ در تاریخ ۱۰ April 2016 | 12:45 pm نشر یافته شده شده می باشد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

سوپروب close
خرید بک لینک