Friday , 24 November 2017 / جمعه , ۳ آذر ۱۳۹۶
آخرین اخبار

نخستین سالگرد درگذشت دکتر صادق آئینه‌وند برگزار می‌می شود

نخستین سالگرد درگذشت دکتر صادق آئینه‌وند برگزار می‌می شود

به نقل از تیم دانشگاه خبرگزاری دانشجو، به مناسبت نخستین سالگرد درگذشت چهره ماندگار تاریخ اسلام صادق آئینه وند، مراسم یادبودی با حضور اساتید، صاحبنظران و همچنین علاقمندان آن هم استاد فقید روز سه شنبه چهاردهم اردیبهشت ماه از ساعت ۱۴ تا ۱۷ در سالن اجتماعات شهید مطهری دانشگاه تربیت مدرس برگزار می می شود که طی آن هم از ارج نامه آیینه صادق رونمایی می گردد .

 

محمدجعفر حبیب زاده، عضو هیأت علمی دانشکده علوم انسانی ضمن اعلام خبر نمایش آن مراسم در خصوص ارج نامه آیینه صادق گفت: ارج نامه آئینه صادق مشتمل بر تعدادی مقاله به قلم اساتید تیم های متنوع و گوناگون و مختلف آموزشی، دلنوشته ها و همچنین خاطرات علاقمندان و همچنین همکاران آن هم استاد فرهیخته به انضمام زندگی نامه و همچنین تصاویر ایشان می باشد که به منظور قدردانی و همچنین ارج نهادن بر جایگاه علمی و همچنین اخلاقی دکتر آئینه وند گردآوری و همچنین تهیه شده می باشد.

 

او همچنین افزود: با هدف زنده نگه داشتن یاد دکتر آئینه وند، که به تعبیری نماد اسلام رحمانی بود، دو مراسم یادبود، یکی در روز یکشنبه دوازدهم اردیبهشت ماه از ساعت ۱۳ تا ۱۵ در پژوهشگاه علوم انسانی و همچنین مطالعات فرهنگی و همچنین غیره ای در روز سه شنبه چهاردهم اردیبهشت ماه از ساعت ۱۴ تا ۱۷ در سالن اجتماعات شهید مطهری دانشگاه با حضور شخصیت های برجسته علمی و همچنین فرهنگی برگزار می می شود.

 

گفتنی می باشد، دکتر صادق آئینه وند در سال شمسی ۱۳۳۰ در تویسرکان چشم به جهان گشود. او همچنین مدارک کارشناسی و همچنین کارشناسی ارشد خود در ادبیات عرب را از دانشگاه تهران گرفتن کرد و همچنین در مقطع دکتری ادبیات عرب از دانشگاه قدیس یوسف لبنان دانش آموخته شد. او همچنین در سال شمسی ۶۱ به عنوان عضو هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس در تیم تاریخ فعالیت خود را آغاز کرد. تألیف و همچنین ترجمه بیش از ۳۴ جلد کتاب و همچنین نشر ۹۶ مقاله، از آثار علمی دکتر آئینه وند می باشد. او همچنین راهنمایی ۲۵ رساله دکتری و همچنین ۷۵ پایان نامه کارشناسی ارشد را به عهده داشت. دکتر آئینه وند که عناوین استاد نمونه کشوری و همچنین چهره ماندگار را در کارنامه علمی خود به یادگار دارد در هفدهم اردیبهشت ماه سال شمسی ۹۴ بر اثر بیماری در بیمارستان لاله تهران درگذشت.

نخستین سالگرد درگذشت دکتر صادق آئینه‌وند برگزار می‌می شود در تاریخ ۱۰ April 2016 | 9:09 pm نشر یافته شده شده می باشد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

سوپروب close
خرید بک لینک