Tuesday , 23 January 2018 / سه شنبه , ۳ بهمن ۱۳۹۶
آخرین اخبار

ادعای عجیب سخنگوی نهاد انرژی اتمی

ادعای عجیب سخنگوی نهاد انرژی اتمی

n00484149 b ادعای عجیب سخنگوی نهاد انرژی اتمی

به به گفته جهان، بهروز کمالوندی سخنگو و همچنین دست یار مسائل بین الملل، حقوقی و همچنین مجلس نهاد انرژی اتمی روز قبل (شنبه) در اختتامیه هفتمین دوره مجلس دانش آموزی طی سخنانی رمز پیشرفت جمهوری اسلامی ایران را آموزه حضرت امام و پیشوا (ره) در دمیدن روحیه خودباوری در جوانان دانست و همچنین اظهار داشت: خودباوری موجب توانایی می می شود و همچنین هنگامی که با خواست قوی همراه باشد توانایی ها را بالا می برد به همین دلیل می باشد که معجزاتی مثل پیروزی در جنگ تحمیلی هشت ساله با وجود اجماع اقتدار و قدرت های جهانی و همچنین منطقه ای علیه کشورمان بررسی کننده و پروهشگر شد.

او همچنین با گفتن آنکه امروز کشور در مسیری افتاده که می­ قدرت گفت در یک جاده مسطح قرار گرفته­ ایم، جاده هایی که می قدرت در آن هم به سرعت جلو رفت، افزود: صنعت هسته­ ای یک صنعت میان رشته­ ای می باشد. مانند علم سیاست که مجموعه­ ای از همه علوم نظری مانند جامعه شناسی، روانشناسی، تاریخ، اقتصاد، حقوق و همچنین… را در برمی گیرد، علم هسته­ ای هم در حوزه علوم تجربی رشته­ ای می باشد که شامل فیزیک، شیمی، مهندسی مواد و همچنین مهندسی مکانیک و همچنین… می­ می شود.

سخنگوی نهاد انرژی اتمی ادامه داد: البته در طول دهه های بعد از انقلاب به برکت سرمایه گذاری صدها میلیارد دلاری در باره آموزش و همچنین پرورش و همچنین آموزش عالی و همچنین رشد بالای جمعیتی، توانستیم قوه انسانی ارزشمند جوون و همچنین تحصیلکرده داشته باشیم که باعث پیشرفت در همه باره های علوم و همچنین فناوری شده و همچنین از همین روست که ما توانسته­ ایم آن افتخار را داشته باشیم که جزو ۱۰ کشور قدرتمند دنیا قرار بگیریم که اقتدار و قدرت غنی­ سازی را دارد.

کمالوندی با اشاره به چرخه سوخت هسته­ ای، گفت: آن چرخه از اکتشاف یعنی استخراج اورانیوم و همچنین تغییر پیدا کردن آن هم به گاز UF6 و همچنین سپس تغییر پیدا کردن آن هم به سوخت تشکیل می­ می شود. مدیریت پسماند نیز که کار خیلی زیاد دشواری می باشد بایستی و حتما صورت گیرد. چرا که بعضاً آن مواد تا نزدیک به هزار سال شمسی فعال می­ مانند. پنج­شنبه ۱۹ فروردین از وبسایت و مرکز خبرهای جدید پسمان گور انارک رونمایی شد و همچنین بایستی و حتما بگویم هر یک از دانشمندانی که در آن باره کار کرده­ اند و همچنین شاید خیلی زیاد هم جوون خواهند بود، با انگیزه بالایی خواستار پیشرفت و همچنین ارتقای کشورشان خواهند بود.

او همچنین با اشاره به رونمایی از ۱۲ دستاورد هسته­ ای در ۱۹ فروردین ماه، عنوان کرد: در حوزه علم پزشکی جدید، سوخت، صنعت، انواع لیزر ، وسایل دقیق مقدار و اندازه گیری ارتفاع، چگالی، نشت یاب و همچنین شبیه سازی نیروگاه که نیازمند تکنولوژی خیلی زیاد بالایی می باشد دستاوردهایی رونمایی شد. یکی از آن هم ها سانتریفیوژ زونال می باشد که جهت واکسن سازی بهره بری و استفاده می­ می شود و همچنین بین ۴۰ تا ۵۰ هزار دور می­ چرخد. ما در آن مسیر توانسته­ ایم به پیشرفت خوبی برسیم و همچنین به دنبال آنیم که بتوانیم ماشینی تولید کنیم که ۱۵۰ هزار دور در دقیقه بچرخد.

دست یار مسائل بین الملل نهاد انرژی اتمی به تشریح عملکرد ماشین زونال پرداخت و همچنین افزود: آن ماشین جهت تولید هر گرم از خروجی، ۳ میلیارد تومان ارزشگذاری می­ می شود. واکسن هپاتیت توسط همین ماشین تولید می­ می شود و همچنین ما امروز به مقدار و اندازه ۲۰ گرم از آن فرآورده در سال شمسی مستلزم و نیاز داریم و همچنین نیازمان را با واردات در آن باره برطرف خواهیم کرد.
کمالوندی با اشاره به عملکرد ماشین اولترا گفت: ذراتی که در دل مایع وجود دارند، توسط آن ماشین مورد جداسازی قرار می­ گیرد و همچنین در صنعت به ویژه نفت کاربرد دارد. همچنین سوخت به صورت پروتایپ، یا آزمایشی، هم جهت بهره بری و استفاده نیروگاهی و همچنین هم راکتور تحقیقاتی ارائه شد.

او همچنین در خصوص ضرورت­ پیگیری مذاکرات هسته­ ای به فشار سیاسی و همچنین اقتصادی وارد شده بر ایران اشاره و همچنین تصریح کرد: آن فشارها در سال شمسی ۸۵ که ما به غنی­ سازی رسیدیم به صورت سیاسی و همچنین اقتصادی بر کشور وارد و همچنین سبب شد تا در قسمتهای آخر حکومت قبل هم مذاکراتی را در باره هسته­ ای داشته باشیم. ولی باید توجه داشت تفاوت مذاکرات قبل و همچنین فعلی در آن بود که در آن هم دوره مذاکرات با محوریت سیاسی صورت نمی­ گرفت. درست می باشد که نهاد های بین المللی مانند آژانس صنعتی خواهند بود، ولی باید توجه داشت در یک بستر سیاسی فعالیت می­ کنند.

سخنگوی نهاد انرژی اتمی با تأکید بر آن که پیشامد جدید هسته­ ای موضوعی سیاسی بود و همچنین بر آن اساس بایستی و حتما با کلید سیاسی حل می­ شد، خاطرنشان کرد: در قسمتهای آخر حکومت قبل، آقای صالحی که آن هم زمان وزیر مسائل خارجه کشورمان بود، از مقام معظم رهبری اذن مذاکره در سطح متوسط با آمریکا را گرفته بودند و همچنین حضرت آقا اجازه دادند که در سطح معاونان وزارت مسائل خارجه مذاکراتی صورت بگیرد.

او همچنین ادامه داد: در صورتی که تا ۱۰۰ سال شمسی دیگر هم می­ خواستیم مذاکره و همچنین کار با آژانس را ادامه دهیم، تا زمانی که آمریکا را که اراده و تصمیم راسخ گیرنده اصلی در مذاکره بود دخیل نمی­ کردیم، نمی توانستیم به پس نتیجه آن می شود که برسیم. بحث اصلی آن بود که فشارها برداشته و همچنین دستاوردها حفظ می شود و همچنین همه تلاش­ ما در بررسی کننده و پروهشگر کردن آن پیشامد جدید بود.

کمالوندی با گفتن آنکه جهت بازطراحی راکتور آب سنگین اراک ۵۰ طرح متنوع و گوناگون و مختلف ارائه شد، گفت: در فرآیند تولید آب سنگین به روش معمول ۸ کیلوگرم پلوتونیوم از محصولات جانبی راکتور آب سنگین بود که با آن بازطراحی کاهش عمده ای پیدا کرده می باشد. هدف ما آن بود که ضمن تولید آب سنگین، پلوتونیوم را که شامل موارد نگران کننده جهت طرف دیگر مذاکره بود کاهش دهیم که آن طرح ها توسط جوانان با متوسط سن ۳۰ و همچنین چند ساله کشورمان تهیه شده که در جای خود موجب شگفتی دیگر کشورها شامل آمریکایی­ ها شد.

سخنگوی نهاد انرژی اتمی با گفتن آنکه ۱۳۰ تن آب سنگین نگهداری می­ کنیم، اظهار داشت: ما جهت راکتور اراک به ۶۵ تن آب سنگین مستلزم و نیاز داریم که ۶۵ تن دیگر را به عنوان جایگزین و همچنین ذخیره نگهداری می­ کنیم و همچنین مازاد آن هم را می­ توانیم به کشورهای دیگر صادر کنیم. امروز بسیاری از کشورها به دنبال خرید آب سنگین از ما خواهند بود، ولی باید توجه داشت به دلیل مسئولیت پذیری بین­ المللی نمی­ توانیم آن هم را به هر کشوری بفروشیم.
کمالوندی با گفتن آنکه کشور به لحاظ محیط زیستی مستلزم و نیاز دارد به سمت انرژی پاک و همچنین قابل اتکا برود، عنوان کرد: اکنون تنها راهی که داریم انرژی هسته­ ای می باشد. ما بایستی و حتما بین ۸ تا ۱۲ قسمت و بخش بهره بری و استفاده از برقمان از طریق انرژی اتمی تولید کنیم که امیدواریم بتوانیم در قالب برنامه جذاب و جالب و خوب ۲۰ ساله قسمت و بخش بسیاری از آن هم را بررسی کننده و پروهشگر کنیم.

او همچنین در پایان با گفتن آنکه کشور ما از لحاظ اورانیوم، غنی نیست، خاطرنشان کرد: ما ۷۵ قسمت و بخش کشور را با اکتشاف از طریق اسکن هوایی انجام داده ایم و همچنین با توجه به آنکه کشور از آن بابت غنی نیست، نمی­ توانیم در انزوا باشیم و همچنین در عین حال صنعت تولید سوخت هسته­ ای داشته باشیم، بر آن اساس مذاکرات اهمیت بسیاری در پیشبرد اهداف هسته ای ما داشته می باشد.
منبع:فارس

ادعای عجیب سخنگوی نهاد انرژی اتمی در تاریخ ۱۱ April 2016 | 1:10 am نشر یافته شده شده می باشد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

سوپروب close
خرید بک لینک