Tuesday , 23 January 2018 / سه شنبه , ۳ بهمن ۱۳۹۶
آخرین اخبار

توافق‌روحانی و همچنین هاشمی بر سر ریاست‌عارف/لاریجانی‌کنار برود

توافق‌روحانی و همچنین هاشمی بر سر ریاست‌عارف/لاریجانی‌کنار برود

n00484599 b توافق‌روحانی و همچنین هاشمی بر سر ریاست‌عارف/لاریجانی‌کنار برود

به به گفته جهان، علی صوفی ریاست ستاد ائتلاف اصلاح‌طلبان تهران در مورد مخالفت بعضی از اصلاح‌طلبان نظیر افراد گروه و حزب کارگزاران با ریاست عارف بر مجلس دهم شورای اسلامی، گفت: صددرصد مخالف آن فکر کردن و اندیشیدن هستم و همچنین آن موضوع را تکذیب می‌کنم، اصلاً موضوع به آن شکل نیست که گفته می‌می شود، زیرا و به درستی که اصلاح‌طلبان همچنان روی موضع خودشان جهت ریاست عارف خواهند بود.

او همچنین افزود: توافق جهت ریاست مجلس دهم بین سران اصلاحات، آقایان هاشمی، روحانی و همچنین ریاست حکومت اصلاحات گرفته شده و همچنین توافق آن بوده و همچنین هست که ریاست کرسی مجلس بعدی از آن هم عارف باشد.

ریاست ستاد ائتلاف اصلاح‌طلبان تهران در پاسخ به سؤالی مبنی بر آنکه آیا آن امر مورد تأیید لیست امید می باشد، گفت: نظر همه آن می باشد؛ اصلاً میثاق‌نامه دارد. آن آن هم میثاق‌نامه می باشد که همه امضا کرده‌اند که عضو فراکسیون اصلاحات در مجلس باشند. فراکسیون اصلاحات نیز وظیفه‌اش مشخص می باشد.

صوفی افزود: در حال حاضر بیش از ۹۰ قسمت و بخش از ترکیب مجلس را اصلاح‌طلبان تشکیل داده‌اند و همچنین آن به‌دور از عقل می باشد که مجلس دست اصلاح‌طلبان باشد و همچنین ما بخواهیم ریاست آن هم را به کسی دیگر واگذار کنیم، کسی که هویتش با ما یکی نیست.

ریاست ستاد ائتلاف اصلاح‌طلبان تهران در مورد دیدار اخیر ۱۴۰ فرد یا شخص از نمایندگان راه‌یافته به مجلس با آقای لاریجانی و همچنین توافق آنها بر سر ریاست او همچنین، گفت: آقای لاریجانی امکانات مجلس را در دست دارد و همچنین از موضع ریاست مجلس، نمایندگان را ساپورت می‌کند.

او همچنین در پایان تأکید کرد: هم‌اکنون ۱۲۴ فرد یا شخص از نمایندگان مجلس اصلاح‌طلب خواهند بود و همچنین حداقل ۴۰نفر هم از دور بعدی به ما می‌پیوندند؛ در صورتی که ترکیب مجلس طوری باشد که مجبور به ائتلاف شویم آن هم‌وقت می باشد که تصمیمات غیره ای را خواهیم گرفت، ولی باید توجه داشت در صورتی که مجبور به ائتلاف نشویم و همچنین اکثریت آراء با ما باشد قطعاً و همچنین بلاشک عارف ریاست مجلس بعدی می باشد.

تاجرنیا:خوب می باشد لاریجانی بنفع عارف کناربرود/ریاست مجلس حق اصلاح طلبان می باشد

علی تاجرنیا عضو شورای مرکزی گروه و حزب اتحاد ملت در خصوص پیش بینی‌ها در مورد ریاست مجلس دهم اظهار کرد: ما تلاش می‌کنیم که آقای عارف ریاست مجلس دهم می شود.

او همچنین افزود: واقعیت آن می باشد که به دلیل رد صلاحیت گستره کاندیداهای اصلاح طلب در انتخابات، اصلاح‌طلبان عملا امکان رقابت در بیش از قستی از کرسی‌های پارلمان را نداشتند به همین خاطر مجبور شدند در بعضی شهرستان ها از چهره‌های مستقل یا اصولگرایان معتدل بهره بری و استفاده کنند.

تاجرنیا با تاکید بر آنکه ترکیب مجلس متاثر از رایزنی‌هایی می باشد که در سطوح بالای تیم‌های سیاسی صورت می‌گیرد، خاطرنشان کرد: ویژگی مجلس دهم نسبت به مجلس قبل آن می باشد که چهره‌های مستقل آن هم خیلی زیاد تاثیرگذار و همچنین موثر خواهند بود و همچنین نزدیک به یک سوم ترکیب مجلس را تشکیل می دهند.

او همچنین با گفتن آنکه آن چهره‌ها از نظر سیاسی وابستگی جناحی ندارند، گفت: مستقلین مجموعه‌ای تاثیرگذار خواهند بود و همچنین گروههای سیاسی می‌توانند در جذب آن اشخاص نقش داشته باشند.

عضو شورای مرکزی گروه و حزب اتحاد ملت تصریح کرد: در شرایط فعلی جهت احترام به انظار و افکار عمومی بایستی و حتما گفت که ریاست مجلس حق عارف می باشد ولی باید توجه داشت قطعا آن پیشامد جدید بایستی و حتما بین اصلاح‌طلبان و همچنین اعتدالگرایان به یک نقطه اتفاق تغییر پیدا کردن می شود. من معتقدم لاریجانی و همچنین عارف نباید با یکدیگر رقابت کنند.

تاجرنیا گفت: لاریجانی در دوره نهم مجلس کمک شایانی به مجلس و همچنین تصویب برجام کرد ولی باید توجه داشت واقعیت آن می باشد که هنگام و زمانی که بافت و همچنین چهره مجلس عوض شده می باشد شهروندان و مردم شهر هم انتظار دارند در مدیریت مجلس نیز تغییراتی ساخته یا ایجاد می شود.

او همچنین اظهار کرد: لاریجانی دو دوره در مجلس سمت ریاست پارلمان را عهده‌دار بوده می باشد و همچنین در دوره دهم انتخابات مجلس نیز با کمک اصلاح‌طلبان در قم رای آورد. در صورتی که اصلاح‌طلبان در قم به لاریجانی کمک نمی‌کردند او همچنین موفق به رای آوری نمی‌شد بنابراین خوب می باشد که لاریجانی فرصت ریاست مجلس را جهت عارف فراهم کند، کما آنکه عارف در انتخابات ریاست‌جمهوری شرایط خیلی زیاد مهمی را جهت کشور فراهم آورد.

تاجرنیا با تاکید بر آنکه بنده مخالف ریاست لاریجانی در مجلس دهم هم نیستم، تصریح کرد: فرد مقابل عارف جهت کسب ریاست مجلس گزینه‌ای از جبهه پایداری نیست که ما بخواهیم با او مخالفت کنیم ولی باید توجه داشت بالاخره بحث امروز ما بحث اولویت‌هاست.

او همچنین در پاسخ به سئوالی مبنی بر آنکه آیا احتمال دارد حسب بعضی مصالح اتفاق سال شمسی ۹۲ در مورد عارف رخ دهد، خاطرنشان کرد: بله، ممکن می باشد، ولی باید توجه داشت من امیدوارم که رقابتی میان لاریجانی و همچنین عارف شکل نگیرد.
منبع:تسنیم و همچنین مهر

توافق‌روحانی و همچنین هاشمی بر سر ریاست‌عارف/لاریجانی‌کنار برود در تاریخ ۱۲ April 2016 | 3:56 pm نشر یافته شده شده می باشد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

سوپروب close
خرید بک لینک