Tuesday , 23 January 2018 / سه شنبه , ۳ بهمن ۱۳۹۶
آخرین اخبار

راهنمای خرید جاروبرقی

اما اگر چه نظافت منزل و پاکی آراستگی آن به ویژه در بین خانواده های ایرانی از ارزش مخصوص ای برخوردار است،
1 راهنمای خرید جاروبرقی
جاروبرقی صنعتی

جاروبرقی صنعتی,جاروبرقی صنعتی,جاروبرقی صنعتی

ولی انجام نظافت از نظر اکثر افراد کاری خیلی بر، خسته کننده و حتی پر آسیب است. سال هاست که انواع لوازم نظافتی همچون تی ها، جاروبرقی ها، بخارشوی ها و … برای رفع چنین موارد ی روانه بازار شده و استقبال زیاد ی را نیز به سوی خود جلب کرده اند. در این بین جارو برقی به سبب بیشترین سهولت کارایی در استفاده، هنوز هم جزء پرطرفدارترین وسایل نظافت بوده و از اجزای مهم لوازم خانگی به شمار می آید. البته اگر چه جاروبرقیبخصوص ٌ با پیشرفت های اخیر تکنولوژی برخوردار بودن از امکانات روز افزون، کار نظافت خانه را به راحتی انجام می دهد، ولی چنانچه با دقت انتخاب نشود، خود می تواند خستگی و دردسر بیشتری را ایجاد نماید. مهمترین نکاتی که برای خرید جارو برقی می بایست به آن ها مد نظر داشته باشید ، قدرت جارو برقی، وزن جارو برقی، آسان بودنِ کشیدن، هل دادن و بلند کردن آن، سبک بودن دسته، میزان صوت جاروبرقی، طول سیم، ظرفیت کیسه یا مخزن جارو و همچنین بقیه خصوصیات یی است که با شرایط ویِژگزینشه شما مکانی که به نظافت آن می پردازید همآهنگ ی داشته باشد.

یژگی های جارو برقی ها

توان موتور: توان موتور یا قدرت جاروبرقی با واحد وات معین می شود. هرچه این قدرت بیشتر باشد جارو قویتر کاراتر است.
قدرت مکش: هرچه قدرت مکش جارو برقی بیشتر باشد، قدرت پاک کردن آن هم بیشتر است. اما ٌ این قدرت قابل تنظیم بوده برای سطوح مختلف، مفرق است. مثلاٌ باید دقت کرد برای جارو کردن فرش، از درجه ویژه آن استفاده کرد، وگرنه فرش ها به مرور نازک و فرسوده می شوند. در گاهي جاروها تنظیم مکش بر روی جارو و در گاهي دیگر بر روی دسته قرار گرفته است که در گروه دوم نیازی به خم شدن برای تنظیم نیست.
وزن: در برخي جاروبرقی ها، دستگاه اصلی یا لوله زیاد سنگین هستند که حرکت دادن آن و کار نظافت را دشوار خسته کننده کرده و می توانند به مرور به دست، کمر وبقیه اعضای بدن آسیب وارد کنند. پس قبل از خرید جاروبرقی به احتمال زیاد ٌ میزان سنگینی بدنه دسته آن را کنترل بکنید .
میزان صدا: جاروبرقی یکی از وسایل پرصدا بوده که به دلیل اینکه در موقع کار در فاصله نزدیک قرار دارد، تحمل صوت آن جهت مدت زیاد می تواند خسته کننده باشد. میزان بلندی صوت جاروبرقی با واحد دسیبل معین می شود. اما اگر چه میزان این صدا با قدرت موتور رابطه دارد، ولی امروزه کمپانی ها جاروهایی با قدرت بالا اما صوت کم را روانه بازار کرده اند.
قابلیت مانور و حرکت جاروبرقی: از آنجا که در تمام مدت کار، جارو مرتباٌ به این سو و آن سو کشیده می شود، بایستی دقت بکنید به راحتی حرکت نماید .
کیسه جارو: بعضی از جاروبرقی ها آشغال ها را داخـل کیسه جمع کرده و برخي دیگر بدون نیاز به کیسه آن ها را خیلی جمع و جور کرده در محفظه ای جمع می کنند. گاهي جاروبرقی ها هم، هم قابلیت کار با کیسه و هم بدون کیسه را دارند. بعلاوه در برخي جاروهایی که با کیسه کار می کنند این کیسه دائمی در انواع دیگر قابل تعویض است، ولی جهت حفظ بهداشت سلامت ی بهتر است جاروبرقی هایی را گزینش کنیم که کیسه آن ها قابل تعویض باشد. در جاروهایی که نیاز به کیسه ندارند، بایستی تذکر داشت که اما اگر چه نرخ و دردرسر تولید و ساخت و استفاده از کیسه وجود ندارد، ولی خالی کردن مخزن دستگاه به ویژه برای افرادی که از ناراحتی های تنفسی رنج می برند، آسان نیست.
طول کابل برق: هرچه طول سیم برق جارو بیشتر باشد آسان تر می توان جاروبرقی را به محل های مختلف و دور از محل اتصال آن به برق، حرکت داد.
سیم جمع کن: با فشار دادن دکمه مربوط به آن سیم جارو به راحتی جمع می شود.
پدال یا کلید روشن و خاموش: بایستی در جایی قرار گرفته باشد که به راحتی بتوان با آن جاروبرقی را روشن و خاموش کرد.
برس های مختلف: در انواع مختلف و برای پاک کردن بخش هایی چون کف، موکت، مبل، پرده و درزها بوده داخـل محفظه مخصوصی بر روی بدنه دستگاه قرار گرفته اند. در بعضی جاروبرقی ها برس های ویژه پاک کردن حیوانات تعبیه شده است

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

سوپروب close
خرید بک لینک