Friday , 24 November 2017 / جمعه , ۳ آذر ۱۳۹۶
آخرین اخبار

حمله تند زیباکلام به عارف/ مجلسی که او رئیسش باشد…

حمله تند زیباکلام به عارف/ مجلسی که او رئیسش باشد…

pixel حمله تند زیباکلام به عارف/ مجلسی که او رئیسش باشد... n00485001 b حمله تند زیباکلام به عارف/ مجلسی که او رئیسش باشد...

به نقل از جهان،زیبا کلام امروز پنج‌شنبه ۹۵/۱/۲۶ طی یادداشتی در روزنامه آرمان نوشت:‌ بعد از پیروزی نسبی اصلاح‌طلبان در انتخابات هفتم اسفند اصلاح‌طلبان جهت به دست آوردن ریاست قوه قانونگذاری کشور تلاس فراوانی را انجام می‌دهند ولی باید توجه داشت به نظر می‌رسدبهترین اتفاق ممکن آن می باشد که اصلاح‌طلبان در اندیشه رقابت با آقای لاریجانی جهت تصدی کرسی ریاست مجلس نباشند.

در صورتی که در دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز تعداد قابل توجهی از لیست امید به مجلس راه‌یابند و همچنین تعداد کرسی‌های لیست امید افزایش پیدا کند و همچنین در پس نتیجه آن می شود که آقای عارف بتوانند ریاست مجلس را به دست بیاورند، آقای عارف نباید بر ریاست مجلس تکیه بزنند.

مجلسی که آقای دکتر عارف در راس آن هم باشند کارآیی خود را به‌شدت از دست خواهد داد، به آن خاطر که از آن هم روز اول اصولگرایان در برابر آن هم جبهه‌گیری خواهند نمود و همچنین حکایت ریاست مجلس دهم همچون ریاست آقای کروبی بر مجلس ششم خواهد شد.

مجلس ششم در پس نتیجه آن می شود که مواجهات سخت و همچنین تقابل جدی اصولگرایان و همچنین جریان قدرتمند بود که در آن هم مجلس اصلاح‌طلبان نتوانست حتی یک لایحه منطقی به تصویب برسانند. اوضاع مشابه مجلس ششم نباید جهت مجلس دهم اتفاق بیفتد و همچنین بر فرض در صورتی که آقای عارف ریاست مجلس شوند، آقای مطهری نایب‌رییس اول باشند، در چنین شرایطی فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می‌کنید اصولگرایان اجازه خواهند داد که آب خوش از گلوی چنین مجلسی پایین برود؟ بدون شک از آن هم روز اول شروع به سنگ اندازی خواهند نمود. بنابراین به جای آنکه به دنبال رویکردی برویم که باعث جبهه‌گیری و همچنین صف‌آرایی گسترده اصولگرایان در مقابل اصلاح‌طلبان حرکت کنیم توافق کنیم که مثلا نایب‌رییس اول آقای عارف باشند و همچنین همچنین کمیسیون‌های مهم مجلس مثل کمیسیون اصل نود یا کمیسیون امنیت ملی و همچنین سیاسیت خارجی و همچنین دیگر‌کمیسیون‌های مهم را در اختیار اصلاح‌طلبان قرار داد و همچنین نفوذ بسیاری در آنها پیدا نمود تا درنتیجه بتوان دموکراسی را در مجلس و همچنین کمیسیون‌های آن هم به‌پیش برد.

اصلاح‌طلبان نباید اصراری داشته باشند که نوک پیکان آنها به سوی ریاست مجلس باشند آن کار در واقعیت و حقیقت باعث به چالش کشیدن و همچنین مخالفت روز‌افزون اصولگرایان خواهد شد. نخستین و همچنین مهم‌ترین شرط آنکه چنین اتفاقی نیفتد هم آن می باشد که اصلاح‌طلبان آن موضوع را بپذیرند و همچنین به دنبال رویارویی با آقای لاریجانی نروند و همچنین کار را به رای‌گیری در صحن علنی مجلس نکشانند.

شیوخ و همچنین بزرگان اصلاحات بایستی و حتما دور هم جمع شوند و همچنین هرچه سریعتر و همچنین محکم اعلام کنند که اصلاح‌طلبان به هیچ‌وجه سودای ایستادن در برابر علی لاریجانی را ندارند و همچنین آن را به عنوان یک اصل اعلام کنند. نباید اینگونه باشد که هرکه یک‌چیز بگوید و همچنین در آن بین نیز بعضی بگویند عزم آقای عارف جهت کسب کرسی ریاست مجلس جدی می باشد یا غیره ای بیاید و همچنین بگوید چرا دائما آقای عارف بایستی و حتما از خود گذشتگی کند و همچنین کنار بکشد.

آن مساله بدون رهبری واحد پیش نخواهد رفت و همچنین جریان اصلاحات بایستی و حتما خیلی محکم به میان بیاید و همچنین موضع‌گیری کند. اگرچه که خود فراکسیون امید نیز آن قابلیت را دارد که آقای عارف را به چنین سمتی رهنمون کند و همچنین پختگی افراد آن فراکسیون آن قدرت را جهت آن هم فراهم می‌آورد که موضوع ریاست مجلس را نگذارند به چنین سمتی برود.

حمله تند زیباکلام به عارف/ مجلسی که او رئیسش باشد… در تاریخ ۱۴ April 2016 | 4:04 pm نشر یافته شده شده می باشد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

سوپروب close
خرید بک لینک