Friday , 24 November 2017 / جمعه , ۳ آذر ۱۳۹۶
آخرین اخبار

دانشجومعلمان درگیر بازی سیاسی شدند/دانشجویانی که حق انتخاب واحد ندارند!

دانشجومعلمان درگیر بازی سیاسی شدند/دانشجویانی که حق انتخاب واحد ندارند!

به نقل از تیم دانشگاه خبرگزاری دانشجو، یکی از دانشجومعلمان که توانسته می باشد مرحله پذیرش در دانشگاه فرهنگیان با موفقیت پشت سر بگذارد، در یادداشتی به بررسی کردن اوضاع و همچنین معظلات و مسائل و مشکلات پیش روی آن دانشجویان در دوران تحصیل پرداخته می باشد، مشکلاتی از جنس های صنفی، آموزشی، اقتصادی و همچنین … که در ادامه می خوانید:

 

از رسانه ها و همچنین خبرگزاری ها هر ازچندگاهی خبرهای جدید مرتبط به دانشگاه فرهنگیان را می شنویم، خبرهایی که گاه تحلیل روزنامه نویس و خبرنگار و همچنین گاه بریده شده حرف های اصلی خواهند بود و همچنین شاید جهت یک بازی رسانه ای باشند.

 

دلخوری آن طبقه از جامعه زیاد می باشد ولی باید توجه داشت اکثرا و بیشتر آن دلخوری به عدم توجه رسانه ها به درد آن هم ها و همچنین نه بهره بری و استفاده از آن هم ها جهت سیاسی کاری خودشان می باشد.

 

از یک برنامه جذاب و جالب و خوب تصویری و تلویزیونی گرفته که با پخش یک کلیپ از حرف های چند دانشجو معلم نحوه ی تربیتی و همچنین آموزشی کل دانشجو معلمان را زیر سوال برد تا تهیه و همچنین پخش گزارشی از دانشگاه فرهنگیان در خبر ۲۰:۳۰ که با بریدن فیلم دیدنی و جذاب تنها و فقط یک بازیگردانی به نفع مخالفین دانشگاه فرهنگیان انجام شد.

 

هرکدام از ما دانشجو معلمان با تفکراتی متغایر و متفاوت نسبت به دانشگاه، وارد آن سیستم شدیم، مخصوصا ما ورودی های بهمن ۹۱ که اولین تیم دانشجومعلمان آن دانشگاه بودیم.

 

ما هنگام و زمانی که در ترم اول دیدیم خبری از انتخاب واحد نیست و همچنین طبق حروف الفبا کلاس بندی شدیم و همچنین فضا مدرسه گونه می باشد و همچنین هنوز معلمان به جای اساتید تدریس می کنند و همچنین هنگام و زمانی که ساعت کلاس ها تمام می می شود زنگی به صدا در می آمد که خبر از پایان کلاس می دهد و همچنین زنگ تفریح می باشد؛ ترسیدیم که ممکن می باشد در انتخاب خود اشتباه کرده باشیم، نباید به آن جا می آمدیم.

 

ما حتی از ابتدایی ترین حقوق خود که انتخاب واحد می باشد هم تا چند ترم محروم بودیم و همچنین انتصاب واحد انجام می دادیم و همچنین تنوع اساتیدی و همچنین یا بهتر بگوییم تنوع معلمی وجود نداشت.

 

قطعاً با توجه به تعداد زیاد پردیس ها و همچنین دانشجومعلمان و همچنین تعداد کم اساتید انتظار نباید داشته باشیم که دانشگاه فرهنگیان در ابتدای امر خیلی زیاد عالی باشد و همچنین با دانشگاههای صنعتی شریف، صنعتی امیرکبیر و همچنین تهران مقایسه کرد البته ناگفته نماند بسیاری از دانشجومعلمان رتبه های آن دانشگاه های عنوان شده را نیز کسب کردند ولی باید توجه داشت ترجیح دادند حداقل بعدی شغلی مطمئنی داشته باشند.

 

دانشگاه ما شاید غذای خیلی عالی  و همچنین امکانات رفاهی مناسبی نداشته باشد ولی نگرانی از کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل بعدی نداریم و همچنین یا مثل دانشجویان یکی از دانشگاه های دولتی اعتصاب غذا نکردیم؛ جهت امریه و همچنین بلاتکلیفی شغلی زیرا و به درستی که همه ی ما چه ورودی های ۹۱ که بعد از سه ماه استخدام شدند و همچنین چه ورودی های ۹۳ که بعد از مدتی استخدام شدند دغدغه شغلی نداشتیم  که البته تعداد کمی از دانشجویان دیگر دانشگاه ها را می می شود پیدا کرد که از اوضاع سلف دانشگاه خود راضی باشند.

 

چیزی که دانشجو معلمان را از بقیه دانشجوهای دانشگاه ها متمایز می کند داشتن خلاقیت و همچنین پیاده کردن دروس تئوری روانشناسی به عمل در مواقع تدریس می باشد که جهت اینکار ورودی های ۹۱، ۵ ترم کارورزی را گذرانده اند آن هم هم با تغییر سیستم هر ترم، قطعا بایستی و حتما از دانشجومعلمان تقدیر ویژه ای بخاطر انعطاف داشتن در برابر برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی هایی بشود که در عرض یک شبانه روز ریخته می شد و همچنین البته نباید هم اعتراضی کردند زیرا و به درستی که آنها استخدام خواهند بود و همچنین اعتراض به منزله ی به خطر افتادن پرونده ی آنها می باشد.

 

دانشجو معلمان همچنین و علاوه بر آنکه بایستی و حتما درس های دانشگاهی را مطابق و یکدست با بقیه دانشگاه ها بخوانند چندین واحد اضافه هم نسبت به رشته های مشترک اعمال شده، با وجود پر بودن ساعت درسی در تمام طول روزهای هفته، بایستی و حتما پیگیر خبرهای جدید و همچنین مسائل سیاسی نیز باشند زیرا و به درستی که ممکن می باشد هر لحظه جهت مصاحبه و همچنین گزینش احضار شوند و همچنین از آنها بپرسند نظرتان در مورد برجام چیست؟

 

در صورتی که دانشجویان در خوابگاه بخاطر قطع بودن آب، تشک های نامناسب، جیرجیر کردن تخت ها و همچنین یا نظافت کردن راه پله و همچنین حمام احتمالا خسته باشند، نمی‌توانند صبح اکثرا و بیشتر بخوابند و همچنین سرکلاس غیبت کنند، زیرا و به درستی که از کلاس در صورتی که غیبت کنند، کسر از حقوق می خورند زیرا و به درستی که انگار محل خدمت‌شان را ترک کردند!» غیبت و همچنین تعطیلی کلاس قبل و همچنین بعد از عید جهت دانشجومعلمان معنایی ندارد زیرا و به درستی که آن هم ها معلمان مملکت خواهند بود و همچنین بایستی و حتما سخت درس بخوانند تا بتوانند آیندگان جمهوری اسلامی را به خوبی تربیت کنند.

 

در صورتی که از حقوقش ۴۵ تا ۵۰ قسمت و بخش یا گاهی کل حقوقش را کم کنند، صرفا بخاطر حضور در دانشگاه فرهنگیان، در هنگام کارورزی و همچنین موقع تدریس بایستی و حتما همه ی اینها را از ذهنش دور کند و همچنین تنها و فقط به فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن درس باشد و همچنین به نوین ترین روش های تدریس غرب که همسو با فرهنگ جمهوری اسلامی ایران می باشد تدریس کند و همچنین در حین درس به تک تک دانش آموزان نگاه کند که نکند کسی امروز مطلب را متوجه نشود، درسش که تمام می می شود می داند جایی در دفتر معلمین ندارد زیرا و به درستی که او یک دانشجو می باشد و همچنین هنوز در خود آموزش و همچنین پرورش پذیرش آنکه همکار معلمین با سابقه می باشد سخت می باشد.

 

در صورتی که جهت تمام دانشجویان یک شبانه روز ۲۴ ساعت باشد، جهت دانشجو معلم ۲۵ ساعت می باشد، زیرا و به درستی که او هم بایستی و حتما درس بخواند آن هم هم واحدهای اکثرا و بیشتر از باقی دانشگاه ها و همچنین هم خودش را غنی کند، ولی باید توجه داشت خوشحال می باشد زیرا و به درستی که می تواند جهت کشورش حتی با کمترین امکانات اقتصادی و مالی و همچنین رفاهی بعدی بسازد، زیرا و به درستی که جز تجمع کنندگان دانشجویان بیکار نیست.

دانشجومعلمان درگیر بازی سیاسی شدند/دانشجویانی که حق انتخاب واحد ندارند! در تاریخ ۱۶ April 2016 | 4:50 pm نشر یافته شده شده می باشد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

سوپروب close
خرید بک لینک