Friday , 24 November 2017 / جمعه , ۳ آذر ۱۳۹۶
آخرین اخبار

امام و پیشوا زمان(عج) چگونه ظهور می‌کنند +پاسخ جواد الائمه(ع)

امام و پیشوا زمان(عج) چگونه ظهور می‌کنند +پاسخ جواد الائمه(ع)

pixel امام و پیشوا زمان(عج) چگونه ظهور می‌کنند +پاسخ جواد الائمه(ع) n00485777 b امام و پیشوا زمان(عج) چگونه ظهور می‌کنند +پاسخ جواد الائمه(ع)

به نقل از جهان به نقل از فارس، نهمین ستاره آسمان ولایت و همچنین امامت نام مبارکش «محمد» می باشد و همچنین مشهورترین لقبش جواد و همچنین معروف‌ترین کنیه‌اش ابوجعفر می باشد، امام و پیشوا جواد(ع) در روز دهم ماه رجب سال شمسی ۱۹۵ هجری قمری در مدینه چشم به دنیا گشود، پیشگویی ولادت آن هم امام و پیشوا از زبان امام و پیشوا رضا(ع) چندین بار مطرح شده بود، مادر بزرگوار جواد الائمه(ع) خیزران نام دارد که زنی از خاندان ماریه قبطیه یکی از همسران پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله اکرم(ص) می باشد.

*سخنی که امام و پیشوا رضا(ع) در مورد امام و پیشوا جواد(ع) فرمود

امام و پیشوا رضا(ع) بارها در مناسبت‌های متنوع و گوناگون و مختلف فرزندش امام و پیشوا جواد(ع) را مولود پر خیر و همچنین برکت می‌خواندند، چنانچه ابویحیای صنعانی می‌گوید: روزی در محضر امام و پیشوا رضا(ع)، فرزندش ابوجعفر را که خردسال بود، آوردند. امام و پیشوا فرمود: «آن مولودی می باشد که جهت شیعیان ما، با برکت‌تر از او زاده نشده می باشد»، آن گونه می باشد که حتی یاران و همچنین شیعیان نیز آن امام و پیشوا همام را با آن لقب صدا می‌کنند، در تاریخ نقل شده می باشد: دو فرد یا شخص از شیعیان به نام «ابن اسباط» و همچنین «عبّاد بن اسماعیل» می‌گویند: در محضر امام و پیشوا رضا(ع) بودیم که ابوجعفر را آوردند، گفتیم: آن آن هم مولود پرخیر و همچنین برکت می باشد؟ حضرت فرمود: «آری، آن آن هم مولودی می باشد که در اسلام با برکت‌تر از او زاده نشده می باشد».

*ماجرای حضور چهره‌شناسان در منزل و خانه اباالجواد(ع)

البته با توجه به آنکه امام و پیشوا رضا(ع) تا سنین میانسالی صاحب فرزندی نشده بود، مخالفان و همچنین دشمنان اهل بیت(ع) اصل امامت امام و پیشوا رضا(ع) را زیر سوال می‌بردند که در صورتی که ایشان امام و پیشوا خواهند بود چرا صاحب فرزندی نشدند، حتی با ولادت امام و پیشوا جواد(ع) آن فشارها دو چندان شد و همچنین با گفتن شبهه عوام فریبانه عدم شباهت میان پدر و همچنین فرزند از نظر رنگ چهره پرداختند و همچنین گندمگونی صورت امام و پیشوا جواد(ع) را بهانه قرار دادند و همچنین گفتند: در میان ما، امامی که گندمگون باشد وجود نداشته می باشد! امام و پیشوا رضا(ع) در پاسخ فرمود: او فرزند من می باشد.

آنان در پاسخ گفتند: پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله اسلام(ص) با چهره‌شناسی داوری کرده می باشد! بایستی و حتما بین ما و همچنین تو چهره‌شناسان داوری کنند، امام و پیشوا رضا(ع) ناگزیر فرمود: تو در پی آنان بفرستید، ولی من آن کار را نمی‌کنم، ولی باید توجه داشت به آنان نگویید جهت چه دعوتشان کرده‌اید.

بنابراین یک روز بر اساس قرار قبلی، عموها، برادران و همچنین خواهران امام و پیشوا رضا(ع) در باغی نشستند و همچنین آن هم حضرت، در حالی که لباسی گشاد و همچنین پشمین بر تن و همچنین کلاهی بر سر و همچنین بیلی بر دوش داشت، در میان باغ به بیل زدن مشغول شد، گویی که باغبان می باشد و همچنین ارتباطی با حاضران ندارد.

در آن لحظه امام و پیشوا جواد(ع) را حاضر کردند و همچنین از قیافه‌شناسان خواستند که پدر آن کودک را از میان آن هم جمع شناسایی کنند. آنان به اتفاق گفتند: پدر آن کودک در آن جمع حضور ندارد، ولی باید توجه داشت آن شخص، عموی پدرش و همچنین آن، عموی خود او، و همچنین آن هم عمه اوست، در صورتی که پدرش نیز در اینجا باشد بایستی و حتما آن هم شخص باشد که در میان باغ بیل بر دوش گذارده می باشد، زیرا ساق پاهای آن دو، به یک گونه می باشد! در آن هنگام امام و پیشوا رضا(ع) به آنان پیوست، قیافه‌شناسان به اتفاق گفتند: پدر او، آن می باشد!

در آن هنگام علی بن جعفر، عموی حضرت رضا(ع) از جا برخاست و همچنین بوسه بر لب‌های حضرت جواد زد و همچنین گفت: گواهی می‌دهم که تو در پیشگاه خداوند تبارک و تعالی امام و پیشوا من هستی، به آن ترتیب یک بار دیگر توطئه مخالفان امامت جهت خاموش ساختن نور خداوند تبارک و تعالی با شکست روبرو شد.

*نخستین امامی که در سن کودکی به امامت رسید

دوران کودکی جواد الائمه(ع) از دوران شیرخوارگی تا زمانی که در سن هفت سالگی به امامت رسید، با حوادث گوناگون آمیخته می باشد. با شهادت امام و پیشوا رضا(ع) و همچنین به امامت رسیدن امام و پیشوا جواد در سن کودکی، یکی از موضوعاتی که حتی بعضی از یاران امام و پیشوا هشتم را دچار شک و همچنین تردید کرد، کم سن و همچنین سالی امام و پیشوا جواد(ع) جهت مقام امامت بود. به همین دلیل در مواردی امام و پیشوا رضا(ع) و همچنین در موارد غیره ای، خود امام و پیشوا جواد(ع) به تبیین آن هم پرداختند و همچنین به شبهه‌ها پاسخ گفتند.

*امام و پیشوا زمان چگونه ظهور می‌کند+پاسخ جواد الائمه(ع)

امام و پیشوا جواد(ع) با تمام محدودیت‌هایی که داشت، از طریق نصب وکلا و همچنین نمایندگان ارتباط خود را با شیعیان حفظ می کرد، در سراسر قلمرو حکومت خلیفه عباسی، امام و پیشوا(ع) کارگزارانی را اعزام می‌کرد و همچنین با فعالیت گسترده آنان از تجزیه نیروهای شیعه جلوگیری می‌شد. کارگزارانی که در بسیاری از استان‌ها مانند اهواز، همدان، سیستان، ری، بصره، واسط، بغداد و همچنین مراکز سنتی شیعه یعنی کوفه و همچنین قم حضور داشتند، امام و پیشوا جواد(ع) با گسترش شبکه وکالت در نظر داشتند شهروندان و مردم شهر را آرام آرام آماده دوران غیبت آخرین ذخیره الهی کنند تا به آن ترتیب شیعیان بدانند می‌توانند مسائل دینی و همچنین معظلات و مسائل و مشکلات خود را با رجوع به فقها هم حل و همچنین فصل کنند.

در روایتی از حضرت عبدالعظیم حسنی از امام و پیشوا جواد(ع) در مورد ویژگی‌های حضرت مهدی(عج) آن چنین آمده می باشد: بر مولای خود امام و پیشوا جواد(ع) وارد شدم و همچنین می‌خواستم از قائم(عج) سؤال کنم که آن هم مهدی می باشد یا غیر از اوست؟ قبل از آنکه من چیزی بپرسم، حضرت شروع به سخن کردند و همچنین فرمودند: «ای ابوالقاسم، قائم ما آن هم مهدی می باشد؛ کسی که واجب می باشد در غیبتش منتظر او باشند و همچنین در ظهورش از او اطاعت کنند و همچنین او سومین فرد یا شخص از نسل من می باشد و همچنین سوگند به خدایی که محمد(ص) را به نبوت مبعوث فرمود و همچنین ما را به امامت مخصوص گردانید، در صورتی که از عمر دنیا جز یک روز باقی نمانده باشد، خداوند آن هم روز را طولانی می گرداند تا (مهدی) قیام کند و همچنین زمین را پر از عدل و همچنین داد کند، همچنان که از ظلم و همچنین جور پر شده می باشد و همچنین خدای تعالی قطعاً امر ظهور او را در یک شب اصلاح می‌کند، چنان که امر حضرت موسی کلیم الله را اصلاح فرمود، آن هم هنگام که جهت آوردن شعله‌ای از آتش رفت، ولی باید توجه داشت زیرا و به درستی که برگشت رسول و همچنین پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله بود».

امام و پیشوا زمان(عج) چگونه ظهور می‌کنند +پاسخ جواد الائمه(ع) در تاریخ ۱۸ April 2016 | 2:00 pm نشر یافته شده شده می باشد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

سوپروب close
خرید بک لینک