Thursday , 23 November 2017 / پنج شنبه , ۲ آذر ۱۳۹۶
آخرین اخبار

سفر سه روزه مسافران جوون منزل و خانه خداوند تبارک و تعالی آغاز شد/ اعتکافی از جنس نور

سفر سه روزه مسافران جوون منزل و خانه خداوند تبارک و تعالی آغاز شد/ اعتکافی از جنس نور

تیم دانشگاه خبرگزاری دانشجو، الو الو صدا میاد تایپیست اینجا شلوغه صدامو خوب داری! بزن روزنامه نویس و خبرنگار اعزامی خبرگزاری دانشجو از اعتکاف دانشگاه امیرکبیر خبر می ده شروع کن بسم الله.

 

قرعه به نام ما افتاد چند روزنامه نویس و خبرنگار که حالا بایستی و حتما ساک های یک سفر سه روزه را می بستند کنار مفاتیح، قرآن و همچنین سجاده خود کاغذ و همچنین خودکار و همچنین ریکودر می گذاریم می خواهیم روایتی خالصانه داشته باشیم از آنچه در آن سه روز رخ خواهد داد.

 

از دو سه هفته پیش حرفش کلید خورد هر دانشگاه با افتخار اعلام میزبانی می کرد خبر فراخوان ثبت نام که شروع شد موجی از استقبال سرازیر لیست های ثبت نامی شد چه کسی باورش می شد؟

 

حرکت آغاز می می شود راهی مسجد دانشگاه می شویم به ورودی که می رسیم سردری از تور و همچنین گل را مزین کرده اند حس می کنی از گذرگاهی عبور خواهی کرد که پل تو و همچنین دنیایت را جهت سه روز قطع می کند. دانشجوهایی را می بینی که چشمانشان تر شده و همچنین بسم الله گویان وارد دانشگاه می شوند. ساک های کوچک و همچنین پهناور و بزرگ، چمدان های رنگ و همچنین بارنگ و همچنین چهره هایی که از همین حالا روشنی دلشان داد می زند ما جهت دیدار یار آمده ایم حیاط دانشگاه پر مسافر می باشد ناخودآگاه چشمت دنبال وسیله ای جهت راهی شدن می گردد چیزی نمی بینی تا هنگام و زمانی که که پل های مسجد را بالا می روی روی فرش های مسجد با نوار چسب های سفید مسیر تلالو مسافرین را کشیده اند هر کس شاید به مقدار و اندازه یک دراز کشیدن جا داشته باشد بعضی دانشجویان هنگام و زمانی که دور تا دور آن نوارها نشسته اند می گفتند درست مقدار و اندازه قبر می باشد!

 

عجیب می باشد جایی به مقدار و اندازه یک قبر؟! قرار می باشد سه روز در آنجا باشیم زندگی کنیم و همچنین نفس بکشیم قطعا تجربه متفاوتی خواهد بود.

 

خیلی از سال شمسی اولی ها را می می شود از روی چمدان های پهناور و بزرگ و همچنین بار و همچنین بندیل های اضافه شان شناخت معلوم می باشد کم تجربه آن راهند و همچنین کاربلدش نیستند.

 

شماره به دست ها شتابان به دنبال پیدا کردن و یافتن جای خود خواهند بود نزدیک اذان می می شود قطار حالا در حال حرکت می باشد حی علی الصوه نماز مغرب  که خوانده می می شود شکلات و همچنین شیرینی ها از کیف خیلی ها بیرون می آید می خواهند شب میلاد دردانه عالم علی (ع) را با شاخه ای شیرینی عطر آگین کنند حالا نوبت نماز عشا می باشد و همچنین شروع آن سفر دانشجویان می نشینند، نیت ها آغاز می می شود و همچنین اعتکاف سال شمسی  1395 امیرکبیر با نهایت سادگی ولی باید توجه داشت جلالی که وصف ناشدنی می باشد شروع به حرکت می کند.

 

امید که همه رو سفید از آن سفر سه روزه بیرون بیاییم.

 

افشاری دانشجوی ترم دوم دانشگاه امیرکبیر جهت اولین بار می باشد که به مراسم معنوی اعتکاف دعوت می می شود.

 

متن زیر شرح آن گفتگو می باشد

 

**چه اطلاعاتی قبل از حضورتان در آن مراسم پیرامون اعتکاف داشته اید؟

 

اعتکاف فرصت خوبی جهت تغییرات می باشد با توجه به آنکه بازه سه روزه دارد ولی در تمام عمر می تواند موثر باشد به تا حال قسمت نمی شد که در آن فضا قرار بگیرم.

 

**فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می کنید بعد از آن سه روز به چه چیزهایی دست پیدا کنید

 

اعتکاف پیدا شدن خود انسان می باشد نه خدایی که به دنبالش می گردیم به نظرم بعد از آن سه روز از خودشناختی به خداشناسی دست پیدا می کنیم آن که انسان بتواند در آن محیط تنها حضور پیدا کند یکی از ویژگی هایی مطلوب آن مراسم می باشد چرا که می تواند طی سه روز بدون تعلق داشتن به آن دنیا با خودش خلوت کند. فضای دانشجویی و همچنین آنکه در میان یک عده جوون قرار بگیری حال انسان را بهتر می کند.

 

**به نظر تو بعد از سه روز چه تحولاتی در تو ساخته یا ایجاد می می شود؟

 

آنکه بتوانیم از فضای دنیا دور شویم و همچنین به خداوند نزدیک شویم بهتر سیر تحول می باشد.

 

محمدی نیز دانشجویی بود که قبل از شروع مصاحبه تنها بهت زده به اطرافش نگاه می کرد به کنار او رفتم و همچنین از او همچنین پرسیدم که چه روش شد تو به آن مراسم انتخاب شدید

 

محمدی جواب داد: زمانی که جهت ثبت نام به دفتر نهاد رهبری رفت و آمد و مراجعه کردم مسئولین من را از پر شدن لیست ثبت نام آگاه کردند ولی در دل می دانستم که خداوند امسال مرا تنها نخواهد گذاشت و همچنین تنها بعد از دو روز با پیامکی مواجه شدم که "تو به مراسم معنوی اعتکاف دانشجویی دعوت شده اید"

 

در ادامه آن مصاحبه پیرامون اعتکاف و همچنین تصور او همچنین در مورد آن هم پرسیدیم پاسخ داد: اعتکاف مکانی می باشد جهت جدایی از تکنولوژی های روز دنیا و همچنین تعلقات مادی و همچنین پناه بردن به معبود یکتاست می توانم بگویم اعتکاف یک برگشت به خودی می باشد که غیر از قرار گرفتن در مکانی مانند مسجد در هیچ جای جهان پیدا نمی می شود زمانی که به اینجا آمدم و همچنین در جای خود نشستم متوجه مقدار و اندازه مکانی که بایستی و حتما در آنجا سه روز عبادت می کردم شدم آن مکان به مقدار و اندازه یک قبر می باشد که قرار می باشد زود یا دیر در آن هم بخوابم.

 

در پایان آن به گفته از او همچنین پیرامون تاثیرات بعد از اعتکاف پرسیدم که پاسخ داد: نمی دانم که می توانم بعد از آن سه روز دست پر برگردم یا دست خالی.

سفر سه روزه مسافران جوون منزل و خانه خداوند تبارک و تعالی آغاز شد/ اعتکافی از جنس نور در تاریخ ۲۱ April 2016 | 2:32 pm نشر یافته شده شده می باشد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

سوپروب close
خرید بک لینک