Tuesday , 23 January 2018 / سه شنبه , ۳ بهمن ۱۳۹۶
آخرین اخبار

سرور مجازی چیست؟

VPS یا سرور مجازی چیست؟

VPS (Virtual Private Server) یا سرور مجازی، یک اصطلاح در زمینه هاستینگ (Hosting) بوده، که در واقع همان اتومبیل مجازی با مجازی‌سازی می‌باشد. VPS امکان دسترس و نگرانی ی root و نصب نرم‌افزارهای سیستم ی را فراهم می نماید . با استفاده از فن آوری مانند Xen، vmware ESXI یا Virtuozzo با بهره گيري از سخت افزارهاي قدرتمند و پيشرفته، يک سرور فيزيکي به چندين VPS با امکانات يکسان مفرق تقسيم مي شود. برخي وقتها از سرور مجازی به عنوان VDS (Virtual Dedicated Server) نيز نام مي برند.

blogvncOSXvnc1265910499 401x400 سرور مجازی چیست؟
هاست پربازدید

خرید هاست,خرید سرور مجازی,سرور مجازی ایران,هاست پربازدید

هر VPS وابسته به پلن آن، سهم خاصي از منابع سرور از قبيل حافظه اصلي (RAM)، فضاي ديسک سخت (HDD) را به صورت اختصاصي و تضمين شده در اختيار خواهد داشت. به عنوان مثال، يک VPS مي تواند ۲ گیگابايت از ۶۴ گيگابايت حافظه اصلي سرور را به صورت تضمين شده به همراه ۵۰ گيگابايت فضاي هارد دیسک و ۵۰ گيگابايت پهناي باند ماهيانه را د راختیار داشته‌باشد. اين بدين معنا است که بدون درنظر گرفتن ميزان استفاده ساير VPS هاي موجود بر روي سرور، VPS مورد مثال ما تحت هر شرايطي به ۲ گیگابايت از حافظه اصلي سرور دساسترس ي خواهد داشت.

هر VPS که روی سرور اصلی ایجاد می شوند کاملا به صورت مستقل عمل می کنند هیچ ارتباطی با یکدیگر ندارند، در نتيجـه VPS هـاي موجود بر روي يک سـرور مي توانند از سيستم هاي علت مفرق نرم افزار هاي مختلف و نسخه هاي مفرق ي از نرم‌افزار استفاده نمايند. بر فرض يک VPS داراي لينوکس Debian، ديگري داراي CentOS به عنوان سيستم علت هاي سـرور خواهند بود. همين امر در رابطه با VPSهاي با سـيسـتـم علت وينـدوز نيـز صادق مي باشد. همچنين تعريف Name Server هاي اختصاصي نصب ASP, PHP, MySQL, .NET ساير برنامه ها با نسخه دلخواه، نصب و اجراي كليه برنامه ها، DLLها، … بطور كامل در كنترل اختيار هر مشترك ميباشد.

مهمترين مزاياي مصرف از VPSها در مقايسه با ساير سرويس هاي ميزباني، هزينه بسيار کمتر VPS ها نسبت به سرورهای اختصاصي و استقلال عمل‌کرد نسبت به سرويس‌هاي نمايندگي (Resseller/Shared Hosting) می‌باشد به شکلی هزينه VPS ها در بسياري از اوقات زیاد کمتر از هزينـه سـرور هاي اختصاصـي بوده ولي همه امکانات آنهـا را دارا مي باشد.

در واقع این سرویس برای افرادی طراحی شده‌اند که نیاز به سرور دارند ولی تعرفه ‌های آن جهت شان مقرون به صرفه نمی‌باشد. همچنين هر VPS ميتواند به تعداد دلخواه IP معتبر و اختصاصي نيز داشته باشد. در مجموع از ديد فرد نهايي، VPS درست شبیه يک سرور اختصاصي بوده کاربر به هيچ عنوان فرق ي را در روش عملکرد و کيفيت خدمات اين دو مشاهده نخواهد کرد.

ویژگی ها ی سرور مجازی (VPS) نسبت به میزبانی وب اشتراکی:

کنترل: با دراختیار داشتن دسترس و نگرانی ی root، یا Administrator شما به راحتی می توانید پیکره بندی سرور را تغییر دهید، برنامه های مورد نظر را نصب، یا تغییر دهید، که به هیچ وجه در میزبانی اشتراکی مقدور نیست.

امنیت: فایل سیـستم شما کاملا مجزا ازبقیه مشتریان خواهد بود و مطمئن خواهید بود که از دسترس و نگرانی آنها دور است و بدین ترتیب امنیت زیادتری جهت شما تامین خواهد شد.

مجزا بودن و کارایی: سرور مجازی شما از منابع اختصاص یافته گارانتی شده برای خود به صورت کامل می تواند استفاده نماید کار مشتریان دیگر سرویس شما را تحت تاثیر قرار نخواهد داد.

ویژگی ها ی سرور مجازی (VPS) نسبت به سرور اختصاصی:

نرخ : در واقع شما تمام امکانات سرور اختصاصی را با کسری از تعرفه های آن خواهید داشت.

قابلیت اطمینان: سازوکار تهیه نسخه پشتیبان به صورت لحظه ای امنیت داده های سرور مجازی را تضمین می نماید .

مدیریت پذیری: وسائل های تعبیه شده در Xen (مجازی‌سازی مورد مصرف در ایران‌سرور) نصب برنامه ها تغییر و به روزرسانی آنها را فورا انجام می دهند.

استفاده از ظرفیتهای خالی: هر سرور مجازی قادر است تا در صورت خالی بودن ظرفیتهای سیسـتم و عدم مصرف از آن توسط سرور مجازی دیگر در صورت نیاز، از تمام آن استفاده نماید .

انعطاف پذیری: ارتقاءمنابع اختصاص یافته جهت یک سرورمجازی، در صورت نیاز به منابع بیشتر به راحتی بدون نیاز به جابجای اطلاعات اختلال بلندمدت در سرویس قابل انجام است.

پست الکترونیکی سرور کاملاً اختصاصی: شما با داشتن VPS به پست الکترونیکی سرور خود که که تنها ویژه دامنه شما است پست الکترونیکی ‌های دامنه شما را مدیریت می نماید دسترس و نگرانی ی دارید و این به شما کنترل، کارایی امنیت بیشتری خواهد داد.

پهنای باند بالا: در هاست‌های اشتراکی اگر قصد دارید ترافیک بیشتری جهت وبسایت در اختیار داشته باشید باید جهت آن بهای بیشتری بپردازید و مدیران سایت‌های پربازدید دائما با اساسترس تمام شدن پهنای باند و افزایش هزینه ‌ها روبرو می باشند . سرورهای مجازی پهنای باند بالایی را جهت شما فراهم می نماید و استرس و نگرانی ‌های شما را برطرف می‌نمایند. چنانچه وبسایت شما در وبسایت‌های بزرگ اشتراک گذاری پر بازدید لینک شود و سایت شما بر روی هاست اشتراکی میزبانی می‌شود قطعا با مساله مواجه خواهید شد و پهنای باند شما سریع مصرف می شود وبسایت ممکن است از دساسترس خارج گردد. اما در میزبانی‌های سرور مجازی (VPS) با در نظر گرفته شدن حافظه رزرو شده برای مواقع مورد نیاز و استفاده‌ غیر قابل پیش‌بینی در مواقع بحرانی مانند مواقعی که ترافیک وبسایت بسیار زیاد بالاست این اساسترس بر طرف خواهد شد.

سرور مجازی اختصاصی (VPS) برای چه افرادی میتواند مفید باشد؟

سرور اختصاصی مجازی (VPS) برای صاحبان وبسایت‌هایی که به منابع سیستم ی بیشتر و قابل اطمینان‌تر نیاز دارند یا به ترافیک زیادتری احتیاج دارند و قصد دارند تا سایت و یا کسب و کار خود را گسترش داده و به تجارت الکترونیک بپردازند انتخاب ی ایده آل است. VPS با در اختیار گذاشتن قابلیت استفاده از سیـستم علت ‌های مجزا و مستقل شخصی سازی‌ها میتواند جهت صاحبان کسب و کار امنیت بالاتری به ارمغان بیاورد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

سوپروب close
خرید بک لینک