Thursday , 23 November 2017 / پنج شنبه , ۲ آذر ۱۳۹۶
آخرین اخبار

آمریکا به تهدید ظریف پاسخ داد/ هرکاری دلت می خواهد بکن!

آمریکا به تهدید ظریف پاسخ داد/ هرکاری دلت می خواهد بکن!

n00487350 b آمریکا به تهدید ظریف پاسخ داد/ هرکاری دلت می خواهد بکن!

به نقل از جهان به نقل از فارس، «جان کربی» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همین امشب به تهدید «محمد جواد ظریف» به شکایت از آمریکایی‌ها در دادگاه لاهه به خاطر دستبرد ۲ میلیارد دلاری واکنش نشان داد.

ظریف امروز به اراده و تصمیم راسخ آمریکایی‌ها جهت دادن خسارت ۲ میلیارد دلاری به خانواده آمریکایی‌های کشته شده در انفجار سال شمسی ۱۹۸۳ بیروت از حل دارایی ها بلوکه شده ایران واکنش نشان داده و همچنین گفته بود که ایران ممکن می باشد به دلیل آن کار از آمریکایی‌ها به دادگاه لاهه شکایت و همچنین ادعای خسارت کند.

یکی از خبرنگاران همین امشب از سخنگوی وزارت خارجه آمریکا پرسید که موضع واشنگتن در قبال نارضایتی ایران از آن اراده و تصمیم راسخ دادگاه آمریکایی و همچنین اراده و تصمیم راسخ ایران جهت شکایت در لاهه چیست؟

جان کربی پاسخ داد: «وزیر ظریف می‌تواند از طرف خود و همچنین دولتش سخن بگوید و همچنین نیت خودشان را منعکس کند ولی ما کماکان از اراده و تصمیم راسخ دادگاه حمایت می‌کنیم.»

کربی ادامه داد: «آن اراده و تصمیم راسخ دادگاه در دفاع از آمریکایی‌هایی گرفته شده که به دلیل اقدامات ناشی از حمایت ایران از تروریسم، دچار رنج و همچنین عذاب شده‌اند.»

آن ۲ میلیارد بناست از محل اوراق قرضه‌ای که توسط حکومت جمهوری اسلامی خریداری شده و همچنین به سبب نگهداری در آمریکا، به راحتی توقیف شده، پرداخت می شود.

«حسین جابری انصاری» سخنگوی وزارت خارجه ایران امروز در کنفرانس خبری وزارت متبوعه خود، در پاسخ به اصرار یکی از خبرنگاران حاضر نشده بود به سال شمسی دقیق خریداری آن اوراق اشاره کند.

آمریکا به تهدید ظریف پاسخ داد/ هرکاری دلت می خواهد بکن! در تاریخ ۲۶ April 2016 | 8:49 am نشر یافته شده شده می باشد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

سوپروب close
خرید بک لینک