Thursday , 23 November 2017 / پنج شنبه , ۲ آذر ۱۳۹۶
آخرین اخبار

موضع‌عجیب‌ظریف‌در مورد‌هولوکاست: به‌نمایشگاه‌ضداسرائیلی‌نمی‌روم!

موضع‌عجیب‌ظریف‌در مورد‌هولوکاست: به‌نمایشگاه‌ضداسرائیلی‌نمی‌روم!

n00487628 b موضع‌عجیب‌ظریف‌در مورد‌هولوکاست: به‌نمایشگاه‌ضداسرائیلی‌نمی‌روم!

به به گفته جهان به نقل از نسیم، درحالی که چند روز اکثرا و بیشتر به نمایش نمایشگاه هولوکاست باقی نمانده می باشد، وزیر امورخارجه در گفت و همچنین گو با یک روزنامه یا نشریه آمریکایی گفت حکومت ایران از نمایش آن نمایشگاه حمایت نمی کند و همچنین تاکید کرد در افتتاحیه آن نمایشگاه شرکت نمی کند، سخنانی که از یک مقام رسمی جمهوری اسلامی در سال شمسی های قبل بعید می نمود ولی باید توجه داشت آن روزها جزو ادبیات عادی دولتمردان می باشد.

چالش آزادی گفتن اروپایی

سید مسعود شجاعی طباطبایی دبیر دومین مسابقه  کاریکاتور هولوکاست، که مسئول نمایش اولین مسابقه هولوکاست نیز بوده می باشد، در مورد تاریخچه آن مسابقه می گوید: هنگام و زمانی که سال شمسی ۸۴ با ۱۲ کاریکاتور توهین آمیز نسبت به پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله گرامی اسلام مواجه شدیم بلافاصله موضع گرفتیم و همچنین به نظر می رسید که زبان کاریکاتور می تواند زبان مناسبی جهت گفتن بخشی از حقایق باشد. آنها اعلام کرده بودند که آزادی گفتن حدو مرزی ندارد و همچنین زمانی که ما آن مسابقه کاریکاتور را در راستای آن هم ادعای آزادی گفتن غرب مطرح کردیم، دیدیم که نسبت به آن اتفاق خیلی زیاد حساس خواهند بود و همچنین آن جهت ما خیلی زیاد عجیب بود.

شجاعی در مورد واکنش صهیونیست ها به نمایش اولین مسابقه هولوکاست می گوید: در اولین مسابقه کاریکاتور هولوکاست هنوز سه روز از اعلام فراخوان نگذشته بود که میشل لویی از استرالیا با ما تماس گرفت و همچنین اعلام کرد که خیلی تحت فشار قرار دارد و همچنین مورد بازجویی قرار گرفته و همچنین از ما خواست اثر او را از روی وبسایت و مرکز خبرهای جدید برداریم که ما هم برداشتیم، بعد از آن هم کارلوس لتوف کاریکاتوریست برزیلی بود که اثری را جهت ما ارسال کرده بود و همچنین ما هم از او سوال کردیم که آن برایش مشکل ساز نخواهد شد که او اعلام کرد من به دنبال رسیدن به حقیقتی بودم و همچنین آن هم را یافته ام. بعد از دو هفته گروه و حزب لیکود اسرائیل آن کاریکاتوریست برزیلی را تهدید به کشتن و قتل کرد و همچنین باز هم اصرار داشت که اثرش روی وبسایت و مرکز خبرهای جدید ما باشد. به دنبال آن هم بود که کاریکاتوریست های برزیلی در دفاع از کارلوس لتوف آثارشان را جهت ما ارسال کردند و همچنین اعلام کردند که در صورتی که قرار می باشد کارلوس کشته می شود، ما را هم بکشید. بنابراین کاریکاتوریست های برزیلی خط شکن های ما در مسابقه کاریکاتور هولوکاست بودند و همچنین فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می کنم در آن دوره نیز همچنین و علاوه بر کاریکاتوریست های مسلمان، کاریکاتوریست های آزادی خواه بسیاری از سراسر جهان را خواهیم داشت که آثارشان را جهت ما ارسال می کنند.

اولین مسابقه  هولوکاست  در سال شمسی ۸۵ با معرفی برگزیدگان به کسب و کار خود پایان داد. در آن دوره ۵۱۱۹ اثر از ۶۱ کشور به دبیرخانه مسابقه هولوکاست ارسال شد.

 شارلی ابدو و همچنین دومین مسابقه هولوکاست

فراخوان دومین مسابقه بین المللی کارتون و همچنین کاریکاتور هولوکاست  نیز در بهمن ماه سال شمسی ۹۳  کمی بعد از توهین روزنامه یا نشریه فرانسوی شارلی ابدو به صاحت پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله اسلام(ص)، نشر یافته شده شد. در آن فراخوان  موضوعاتی مانند « چرا بایستی و حتما تاوان هولوکاست را شهروندان و مردم شهر مظلوم فلسطین بپردازند. مردمی که در جنگ جهانی دوم نقشی نداشتند» و همچنین« ما نگران هولوکاست های دیگر هم هستیم. مثل هولوکاست اتمیک، هولوکاست در عراق، غزه، افغانستان، سوریه و همچنین …» مد نظر قرار گرفته و همچنین ادعای غرب در آزادی گفتن بی حد و همچنین حصر در مقابل عدم اجازه به  محققان و همچنین تاریخ نویسان جهت بررسی در مورد  هولوکاست به چالش کشیده شده بود. کمی بعد جوایز دلاری آن مسابقه بین المللی با حمایت نهاد آخر دوبرابر شد. در آن دوره از مسابقه هولوکاست، بیش از ۵۰ کشور حضور داشتند.

 اسرائیلی ها ناخوش و غمگین می شوند

نمایش دومین مسابقه بین المللی کاریکاتور هولوکاست، خشم و همچنین اعتراض رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی را در پی داشت. به گونه ای که سفیر آن رژیم در نهاد ملل خواستار محکومیت  نمایش آن مسابقه شد. اسرائیلی ها حتی به آن پیشامد جدید اکتفا نکرده و همچنین خشم خود را با فحاشی به برگزار کنندگان مسابقه کاریکاتور هولوکاست نشان دادند به طوری که مدیر قسمت و بخش فارسی رادیو اسرائیل  دست اندرکاران  مسابقه هولوکاست را «آدم خوار» نامید!

با وجود موضع گیری تند صهیونیست ها، آن مسابقه با استقبال خوبی روبرو شد. به طوری که برنارد بوتان (Bernard Bouton) ریاست فدراسیون کاریکاتوریست‌های فرانسه گفته که ما منطق ایران در مورد موضوع هولوکاست را اکثرا و بیشتر از منطق حکومت فرانسه در مورد آن موضوع قبول داریم. تعداد غیره ای از کاریکاتوریست‌های فرانسوی نیز با حمایت او همچنین در آن مسابقه حضور یافته‌اند و همچنین گفته‌اند که حاضرند هر نوع مجازاتی را بچشند.

با وجود حمایت بین المللی از انجام آن مسابقه کاریکاتور، محمد جواد ظریف در گفت و همچنین گو با مجله نیویورکر آمریکا، از عدم حمایت حکومت ایران از آن مسابقه خبر داد.

ظریف: به افتتاحیه نمایشگاه ضداسرائیلی نمی روم!

قرار می باشد نمایشگاه آثار راه یافته به دومین مسابقه کاریکاتور هولوکاست، در ۲۵ اردیبهشت ماه مصادف با روز نکبت که سالروز تاسیس رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی می باشد، افتتاح می شود. تا نمایش آن نمایشگاه چند روز اکثرا و بیشتر نمانده و همچنین اهمیت آن هم آنقدر هست که روزنامه نویس و خبرنگار آمریکایی روزنامه یا نشریه نیویورکر در مصاحبه با وزیر مسائل خارجه کشورمان در مورد آن نمایشگاه نیز سوال می پرسد. ولی باید توجه داشت جواب های جواد ظریف، جذاب و جالب توجه و همچنین تاسف آور می باشد.

ظریف که در آمریکا به سر می برد، در گفت و همچنین گو با روزنامه یا نشریه آمریکایی نیویورکر پاسخ به سوال «رابین رایت» روزنامه نویس و خبرنگار آن روزنامه یا نشریه که  در مورد نمایش نمایشگاه کاریکاتور هولوکاست توسط ایران سوال کرد، گفت: «نه، آن ایران نیست. آن نمایشگاه توسط حکومت ایران کنترل نمی‌می شود و همچنین توسط حکومت هم تائید نشده می باشد.»

رایت گفت که به هر حال حکومت مجوز آن نمایشگاه را صادر می‌کند، ولی باید توجه داشت ظریف گفت: «نه واقعا. انجام آن کار نیازی به مجوز ندارد. ما تنها و فقط بایستی و حتما جهت افرادی که می‌آیند روادید صادر کنیم. ما آن را مد نظر قرار می‌دهیم که افرادی که نفرت‌پراکنی نژادی و همچنین خشونت را تبلیغ می‌کنند، دعوت نشوند.»

ظریف در پاسخ به آن سوال که اساسا چرا ایران اجازه نمایش چنین نمایشگاهی را می‌دهد، گفت: «چرا ایالات متحده "کو کلاکس کلن" (تیم‌های سفیدپوست نژادپرست) دارد؟ آیا مقصر آنکه نهاد‌های تنفرپراکن نژادی در ایالات متحده وجود دارد، حکومت ایالات متحده می باشد؟ تصور نکنید که ایران تک‌صدایی می باشد. حکومت ایران از هیچ نمایشگاهی با ماهیتی که از آن هم صحبت می‌کنید حمایت نکرده و همچنین چنین نمایشگاهی ترتیب نمی‌دهد. هر وقت توانستید نهاد‌های خود را از انجام چنین کارهایی بازدارید، آن هم وقت می‌توانید از دیگران هم بخواهید چنین کاری کنند».

او همچنین در مورد آنکه او و همچنین ریاست‌جمهور سال شمسی جدید را به یهودیان تبریک گفته‌اند، گفت: «خوب، ما به افتتاحیه آن هم فستیوال (نمایشگاه هلوکاست) نخواهیم رفت.»

ظریف در آن گفت و همچنین گو مسابقه هولوکاست را با  اعمال غیر انسانی یک تیم نژادپرست آمریکایی(Ku Klux Kla) در یک ردیف قرار می دهد و همچنین شرکت کنندگان در آن مسابقه را به تنفر افکنی نژادی و همچنین تبلیغ خشونت محکوم می کند البته وزیر مسائل خارجه حکومت یازدهم قبلا نیز چنین اظهاراتی را مطرح کرده بود و همچنین در صفحه توئیتر خود، ضمن اشاره به محمود احمدی نژاد، ریاست جمهور سابق که از منتقدین افسانه هولوکاست بود به طعنه گفتن کرد «آن هم مرد که هولوکاست را تکذیب می کرد رفته می باشد!"

سید مسعود شجاعی طباطبایی در واکنش به آن مصاحبه، با اشاره به مقایسه آن نمایشگاه با برنامه جذاب و جالب و خوب‌های نژاد پرستی توسط ظریف عنوان کرد: ما در آن نمایشگاه می‌خواهیم نشان دهیم که نژادپرست‌ترین، منفورترین و همچنین خشونت‌طلب‌ترین نژاد در دنیا رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی می باشد و همچنین ما می‌خواهیم شاکله هولوکاست که در آن رژیم می باشد را مطرح کنیم. کاش افرادی به عنوان مشاور در کنار دکتر ظریف بودند تا او را از آن پیشامد جدید آگاه کنند. هرچند که آقای ظریف در جریان آن بحث و داستان خواهند بود.

شجاعی طباطبایی همچنین با اشاره به آنکه ظریف گفته می باشد در افتتاحیه نمایشگاه حضور پیدا نمی کند، تاکید می کند: ما اصلا تو را به علت همین موضع‌گیری دعوت نخواهیم کرد.

موضع منفعلانه جواد ظریف در قبال نمایش نمایشگاه هولوکاست، نشانه از نوع فکر کردن و اندیشیدن کابینه حکومت یازدهم نسبت به رژیم جعلی اسرائیل و همچنین جریان های صهیونیستی می باشد. پیش از آن نیز وزارت ارشاد از همکاری در نمایش کنفرانس بین المللی هالیوودیسم امتناع کرده بود و همچنین اکنون نیز وزیر مسائل خارجه به صراحت از عدم کمک حکومت به نمایش نمایشگاه هولوکاست می گوید!

موضع‌عجیب‌ظریف‌در مورد‌هولوکاست: به‌نمایشگاه‌ضداسرائیلی‌نمی‌روم! در تاریخ ۲۷ April 2016 | 10:56 am نشر یافته شده شده می باشد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

سوپروب close
خرید بک لینک