Thursday , 23 November 2017 / پنج شنبه , ۲ آذر ۱۳۹۶
آخرین اخبار

نشانه های هشدار دهنده ی بیماری آلزایمر

نشانه های هشدار دهنده ی بیماری آلزایمر
alzheimers 03 نشانه های هشدار دهنده ی بیماری آلزایمر
مراکز دندان پزشکی و تفریحی کارت حامی سلامت

حامی سلامت,کارت پزشکی,مراکز دندان پزشکی و تفریحی کارت حامی سلامت, تعرفه دندانپزشکی و زیبایی

۱- افت حافظه که بر روی عملکرد روزمره تاثیر می گذارد

فراموش کردن گهبعضی قرارهای ملاقات ، اسامی همکاران یا شماره تلفن دوست و بعدا به خاطر آوردن آن ها امری طبیعی است. فرد مبتلا به آلزایمر احتمالا چیزهایی را مکرر فراموش نماید بعدا آنها را به یاد نیاورد ، خصوصا چیزهایی که اخیرا اتفاق افتاده باشند. یکی از شایعترین علایم آلزایمر از دست دادن حافظه به مخصوص فراموش کردن مطالب تازه به ذهن سپرده شده است. بقیه حاوی فراموش کردن تاریخ ها رویدادهای با اهمیت هستند ، دوباره تکرار نمودن مطلب به صورت مرتب ، تکیه بر وسایل کمکی حافظه (مانند یادداشت های یادآور ، یا وسایل الکترونیکی ) یا اعضای خانواده برای چیزهایی که آنها عادت داشتند تا خود آنها را مدیریت کنند.

۲- اشکال در انجام وظایف و کارهای آشنا

افراد مشغول شاید بعضی وقتها اوقات حواس پرت بشوند. شخص مبتلا به آلزایمر احتمالا درمورد کارهایی که در تمام زندگی جهت شان آشنا بوده اند مانند آماده نمودن غذا با مساله روبرو شوند. افراد مبتلا به آلزایمر در اتمام کارها یا وظایف روزانه با سختی روبرو می شوند. گاهي وقتها اوقات ، افراد شاید در رانندگی تا یک محل آشنا مدیریت کنترل بودجه در محل کار یا به خاطر آوردن قواعد یک بازی مورد علاقه با مساله روبرو شوند.

۳- مساله در تکلمات زبانی

هرفردی گاهي وقتها اوقات در پیداکردن عبارت ی صحیح مساله دارد ، اما فرد مبتلا به آلزایمر احتمالا کلمات آسان را فراموش نماید یا کلمات را تعویض نماید ، در درک عبارت سازی دچار مساله می گردد. افراد مبتلا به آلزایمر احتمالا در دنبال کردن مکالمه با مساله روبرو شوند. آنها شاید در وسط یک گفت گو توقف کنند و هیچ ایده ای برای ادامه ی آن نداشته باشند یا اینکه احتمال دارد خودشان تکرار کنند. احتمالا در واژگان با اشکال پیش روند ، در پیدا کردن واژه ی صحیح یا غلط صدا زدن اشیاء مساله داشته باشند.

۴– عدم شناسایی مکان و زمان

فراموش کردن روز هفته یا مقصد جهت یک لحظه امری عادی است. ولی فرد مبتلا به آلزایمر شاید در خیابان خود گم شود ، و نداند که چطور به آنجا رفته یا چگونه به خانه رسیده. افراد مبتلا به بیماری آلزایمر احتمالا حساب تاریخ روزها فصل ها گذشت زمان را از دست بدهند. آنها احتمالا در درک چیزی که ممکن است اتفاق فوری باشد یا نه با مساله روبرو شوند. گاهي وقتها اوقات آنها احتمال دارد جایی که هستند یا چگونه ی به آنجا رفتند را فراموش کنند.

۵– قضاوت ضعیف

افراد احتمالا برخي وقتها اوقات در صورت ابتلا به رفتن نزد یک پزشک را به تاخیر بیاندازند اما بالاخره نگهداری پزشکی را درخواست می کنند. شخص مبتلا به آلزایمر شاید قضاوت ضعیفی باشد ، جهت مثال متوجه مساله پزشکی که نیاز به مراقبت دارد یا پوشیدن لبـاس خیلی در روز داغ نباشد. افراد مبتلا به آلزایمر ممکن است تغییراتی را در قضاوت یا تصمیم گیری تجربه کنند. جهت مثال ممکن زمان سروکار داشتن با پول ، قضاوت ضعیفی داشته باشند. ممکن است تذکر کمتری در آراستن یا پاک نگه داشتن صرف نمایند.

۶- مساله اندیشه انتزاعی

برخي اوقات افراد احتمال دارد در وظایف یا کارهایی که نیازمند اندیشه انتزاعی است مانند تراز کردن یک چک بانکی مساله داشته باشند. شخص مبتلا به آلزایمر ممکن است مشکلات چشـم گیری در چنین کارهایی داشته باشد برای مثال تشخیص ندهد که ارقام چک بانکی چه معنایی را می دهند.

۷- جابجایی غلط اشیاء

هر فردی می تواند به طور م کیف پول یا دسته کلید را جابجا بگذارد. شخص مبتلا به آلزایمر احتمالا اشیاء را در جاهای نامناسب قرار دهد: اتو در فریزر یا یک ساعت مچی در ظرف شکر.

۸- تغییرات در خلق خو رفتار

هر کسی گاهي وقتها اوقات ناآسان یا بدخلق می شود. شخص مبتلا به آلزایمر می تواند نوسانات خلقی متغیری را ظهور نماید – بدون هیچ دلیل معین زیر گریه بزند یا خشمگین شود.

۹- تغییر در شخصیت

شخصیت افراد می تواند تا حدودی با سن تغییر نماید. اما فرد مبتلا به آلزایمر می تواند گیج مظنون ، یا منزوی گردد. تغییرات احتمال دارد حاوی بی علاقگی یا بی تذکر ی ، ترس ، یا کنش نمایی تخلیه هیجانی کردن باشند.

۱۰- کاهش ابتکار نوآوری

خسته شدن و بیزار شدن از کار خانه کار های شغلی یا مسئولیت های اجتماعی امری عادی است اما بیشتر افراد دوباره شروع به نوآوری خلاقیت می کنند. فرد مبتلا به آلزایمر شاید بسیار زیاد منفعل گردد.

مراحل بیماری آلزایمر

وهله ی پیش دمانس

نخستین علایم به غلط در رابطه با پیری یا اضطراب تصور می شوند. تست کامل روان شناختی عصبی می تواند موارد خفیف ادراکی را تا هشت سال پیش از آنکه فرد معیارهای بالینی را برای تشخیص مریضی آلزایمر انجام دهد نشان دهد. این علایم اولیه می توانند بیشتر مجموعه کار های روزمره ی زندگی را تحت تاثیر قرار بدهند. از دست دادن حافظه چشـم گیرترین نقص بوده ، که به صورت اشکال در به خاطر آوردن مطالب جدید را نشان خواهد داد. مشکلات کوچک عملکرده ای اجرایی از عبارت حواس جمعی ، پروگرام ریزی انعطاف پذیری ، و فکر کردن ، یا اختلالات در حافظه ی معنایی(حافظه ای از معانی و مفاهیم ) نیز می توانند علامتی از مراحل اولیه بیماری آلزایمر باشند. عدم واکنش جواب را می توان در این وهله مشاهده نمود وهله ی پیش بالینی مریضی اختلال شناختی خفیف نامیده شده است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

سوپروب close
خرید بک لینک