Friday , 24 November 2017 / جمعه , ۳ آذر ۱۳۹۶
آخرین اخبار

چرا روحانی، جهانگیری را به آن دلیل مواخذه نمی کند؟!

چرا روحانی، جهانگیری را به آن دلیل مواخذه نمی کند؟!

n00488779 b چرا روحانی، جهانگیری را به آن دلیل مواخذه نمی کند؟!

به به گفته جهان، یک اقتصاددان حامی حکومت گفت عدم انتقاد از حکومت خطای راهبردی می باشد و همچنین روحانی رویکرد تک‌صدایی را در حوزه اتخاذ راهبرد اقتصادی ساخته یا ایجاد کرده می باشد.

فرشاد مؤمنی در مصاحبه با روزنامه آرمان گفته می باشد: واقعیت آن می باشد که به روش مشخص در حیطه مسائل اقتصادی، آقای روحانی یک اشتباه فاحش راهبردی انجام داده‌اند و همچنین آن هم آن می باشد که رویکرد تک‌صدایی را در محیط پیرامونی خود جهت اداره اقتصاد کشور از منظر اندیشه‌ای ساخته یا ایجاد کرده و همچنین آن تک صدایی هم یک تجربه تلخ در دوره ۱۳۶۸ ]حکومت سازندگی[ به بعد از خود به یادگار گذاشته می باشد. شخصاً از تحلیل‌هایی که از زبان آقای روحانی نقل شده می باشد، انتقاد کرده‌ام که زیرا و به درستی که ایشان علاقه‌مند به راه رفتن روی یک ستون خواهند بود، قادر نبودند یا نخواستند که دیدگاه‌های کارشناسی جامع‌تر را در اطراف خود ساخته یا ایجاد کنند. ایشان مطلبی را در حیطه اقتصاد بر زبان می‌آورند که نسبت اندکی با توسعه ملی دارد. جهت مثال هنگام و زمانی که ایشان آن تحلیل را ارائه کردند که بحران تقاضای مؤثر در اقتصاد ایران ریشه در به تعویق انداختن خرید توسط مردمی که مشکلی جهت خرید ندارند ولی انتظار سقوط نرخ‌ها را دارند، نشان می‌دهد که با بررسی کردن‌های فردی یا شخصی گفتن شده می باشد، لذا به آن پس نتیجه آن می شود که می‌رسیم که به گفته و همچنین تحلیل‌هایی که به ایشان داده می‌می شود از اعتبارهای کارشناسی مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری برخوردار نیست و همچنین نسبت به مسائل حیاتی کشور مانند آنچه نسبت به سرنوشت غم‌انگیزی که جهت تولیدکنندگان وجود دارد- که قسمت و بخش عمده‌ای از آن هم میراث حکومت قبلی می باشد- حکومت یازدهم از همت کافی جهت برطرف کردن آن هم معظلات و مسائل و مشکلات برخوردار نیست.

ادعای تو تأیید آن مطلب می باشد که آقای روحانی تیم بسته‌ای از مشاوران اقتصادی دارند که آمارهای واقعی را در بعضی مسائل به او همچنین اطلاع می‌دهند؟

بله، هنگام و زمانی که می‌بینیم که ریاست محترم جمهور کمتر از فقر گسترده و همچنین بی‌عدالتی‌های موجود جامعه صحبت به میان می‌آورند و همچنین از فشار طاقت‌فرسایی که بر بیش از سی قسمت و بخش از جمعیت ایران وجود دارد در سخنانش نقطه‌ای دیده نمی‌می شود و همچنین به جای آن هم هم بعضی وزیرانشان دغدغه افرادی را دارند که در جست‌وجوی بهره‌مندی‌های رانتی خواهند بود، مانند نامه‌ای که چهار وزیر ایشان نوشتند و همچنین ما هیچ واکنشی در جهت تعقیب آن هم نامه که دغدغه‌های صنفی را به مسائل ملی تشخیص داده بود دیدن نکردیم، به نظر من آن عدم واکنش بازتاب رویکرد تک‌صدایی در اطراف ایشان در باره فهم کارشناسی از واقعیت‌های اقتصادی ایران می باشد.

استاد دانشگاه علامه طباطبایی می‌افزاید: جهت نمونه در دوره مسئولیت آقای روحانی بر قوه مجریه یعنی در سه سال شمسی اخیر یک مقام مسئول (جهانگیری) به صراحت در حالی که می‌دانست چه مقدار در تنگنای اقتصادی به لحاظ ارزی هستیم، آزادسازی واردات در باره کالاهای لوکس را ابلاغ کردند و همچنین بعد در مقام سرپوش بر آن موضوع اعلام کردند که آن کار در راستای اقتصاد مقاومتی گرفته شده می باشد. ما از آقای روحانی نه به عنوان یک اقتصاددان بلکه به عنوان یک مدیر با تجربه انتظار داریم که با آن گونه ناروایی‌ها برخورد کنند.

مؤمنی خاطرنشان کرد: در حال حاضر به صراحت اعلام می‌کنم که به مطامع رباخوارانه مسلط بر سیستم بانکی که بیشترین نقش را در فلاکت تولیدکنندگان کشور داشته، توجه نکنند. آقای روحانی بایستی و حتما مقامات بانک مرکزی را مؤاخذه کند که چرا داده‌هایی که می‌تواند امکان شفاف شدن آن پیشامد جدید را فراهم می‌کند مهیا نکرده می باشد و همچنین چرا آن موضوع را از فهرست داده‌هایی که بانک مرکزی بر طبق قانون موظف بوده که نشر یافته شده کند، حذف کرده می باشد.
منبع:کیهان

چرا روحانی، جهانگیری را به آن دلیل مواخذه نمی کند؟! در تاریخ ۳ May 2016 | 12:20 am نشر یافته شده شده می باشد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

سوپروب close
خرید بک لینک