Thursday , 23 November 2017 / پنج شنبه , ۲ آذر ۱۳۹۶
آخرین اخبار

هاشمی رفسنجانی: حالا می توانم راحت بمیرم!

هاشمی رفسنجانی: حالا می توانم راحت بمیرم!

n00488956 b هاشمی رفسنجانی: حالا می توانم راحت بمیرم!

به نقل از جهان به نقل از مشرق، روز یکشنبه مراسم رونمایی از کتاب «زندگی و همچنین زمانه» آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی در محل مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد. قسمت و بخش‌هایی از سخنان هاشمی‌رفسنجانی در آن مراسم آن هم روز نشر یافته شده شده بود ولی باید توجه داشت روز قبل خبرگزاری «نسیم‌آنلاین» قسمت و بخش‌هایی از سخنان او را که در آن مراسم گفته بود و همچنین پیش از آن به هر دلیلی نشر یافته شده نشده بود روی خروجی خود قرار داد.

هاشمی‌رفسنجانی با گفتن آنکه در دوره احمدی‌نژاد انقلاب داشت منحرف می‌شد، گفت: «من موفق شدم در بدترین شرایط تا حدودی آن وضع را عوض کنم و همچنین شهروندان و مردم شهر با آن هم مردانگی که انقلاب کردند، سال شمسی ۹۲ هم پیروز شدند و همچنین اکنون دیگر می‌توانم راحت بمیرم». ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه گفته می باشد: «در دوره احمدی‌نژاد به‌ویژه بعد از سال شمسی ٨٨ انقلاب داشت منحرف می‌شد و همچنین به سمت اختناق می‌رفت، من موفق شدم در بدترین شرایط تا حدودی آن وضع را عوض کنم و همچنین شهروندان و مردم شهر با آن هم مردانگی که انقلاب کردند سال شمسی ٩٢ هم پیروز شدند. در سال شمسی ٩٤ هم بزرگان را نگذاشتند که وارد میدان شوند و همچنین چند چهره رده سوم و همچنین چهارم توانستند ژنرال‌های رقیب را کنار بزنند. اکنون دیگر می‌توانم راحت بمیرم زیرا شهروندان و مردم شهر تصمیماتشان را خودشان می‌گیرند و همچنین در آن نزدیکی پایان عمر که راه انقلاب را مسدود کرده بودند آن هم را باز کردم».

در آن مراسم علی جنتی، وزیر ارشاد، محمدعلی نجفی، مشاور ریاست‌جمهوری، رضا صالحی‌امیری، ریاست نهاد اسناد و همچنین کتابخانه ملی، محمدرضا صادق، مشاور رسانه‌ای ریاست‌جمهوری و همچنین بعضی دیگر از شخصیت‌ها نیز حضور داشتند. هاشمی‌رفسنجانی اولین سیاست‌مدار در نظام جمهوری اسلامی می باشد که خاطرات خود را از سال شمسی ۱۳۶۰ نوشته و همچنین نشر یافته شده کرده می باشد. روز یکشنبه او در همین مراسم با تأکید بر آن نقطه که همه اتفاقات را می‌نویسم و همچنین به‌تدریج نشر یافته شده می‌می شود، گفت: «تنها و فقط مسائل مرتبط به اسرار نظام و همچنین آبروی اشخاص یا نشر یافته شده نمی‌می شود یا با هماهنگی خودشان نشر یافته شده می‌کنیم».

آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی متولد سوم شهریور ١٣١٣ در روستای بهرمان شهرستان رفسنجان می باشد. او یکی از ۹ فرزند میرزاعلی هاشمی‌بهرمانی و همچنین ماه‌بی‌بی صفریان می باشد. هاشمی از ابتدای شروع مبارزات علیه رژیم پهلوی در همین راستا فعال بود و همچنین بعد از انقلاب به سمت‌های مهمی مانند ریاست مجلس، ریاست‌جمهوری، ریاست مجلس خبرگان و همچنین ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام رسید. ردصلاحیت هاشمی در انتخابات ریاست‌جمهوری سال شمسی ٩٢ به علت شرایط سنی بحث‌های فراوانی را به وجود آورد، تا جایی که علی مطهری روز  یکم خرداد سال شمسی ٩٢ در گفت‌وگو با «مهر» در آن خصوص گفته بود: «بنده پیشنهاد می‌کنم جهت ارزیابی قدرت جسمی آقای هاشمی، یک مسابقه دو صدمتر بین ایشان و همچنین آقای جلیلی و همچنین یک مسابقه کشتی بین آقای هاشمی و همچنین آقای حداد برگزار کنند». به گفته نزدیکان اکبر هاشمی‌رفسنجانی، او از نظر جسمی در شرایط خیلی زیاد مناسبی به‌سر می‌برد.

هاشمی رفسنجانی: حالا می توانم راحت بمیرم! در تاریخ ۳ May 2016 | 3:22 pm نشر یافته شده شده می باشد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

سوپروب close
خرید بک لینک