Friday , 24 November 2017 / جمعه , ۳ آذر ۱۳۹۶
آخرین اخبار

هنگام و زمانی که یک‌مربی‌فوتبال جور همه‌دیپلمات‌ها را می‌کشد!/ سکوت دستگاه‌های دیپلماسی در قبال ظلم سعودی‌ها

هنگام و زمانی که یک‌مربی‌فوتبال جور همه‌دیپلمات‌ها را می‌کشد!/ سکوت دستگاه‌های دیپلماسی در قبال ظلم سعودی‌ها

n00489187 b هنگام و زمانی که یک‌مربی‌فوتبال جور همه‌دیپلمات‌ها را می‌کشد!/ سکوت دستگاه‌های دیپلماسی در قبال ظلم سعودی‌ها

تیم سیاست جهان نیوز-سعید ساداتی: مرحله تیمی لیگ قهرمانان آسیا در حالی همین امشب به پایان می رسد و همچنین تکلیف تیم های صعود کننده به دور حذفی مشخص می می شود که آن دوره از مسابقات تحت تاثیر اتفاقات و همچنین تحولات سیاسی منطقه قرار گرفت و همچنین با نفوذ سعودی ها در AFC میزبانی تیم های ایرانی در بازی های رو در رو با تیم های عربستان از آنها گرفته و همچنین به کشور ثالث منتقل شد.

هرچند مسئولان فیفا و همچنین حتی AFC بارها از طریق رسانه ها مدعی شده اند که سیاست نباید در ورزش و همچنین فوتبال دخیل می شود ولی باید توجه داشت مسئولان کنفدراسیون فوتبال آسیا نشان دادند آن حرفها تنها و همچنین تنها در حد شعار می باشد و همچنین لاغیر!

ولی باید توجه داشت در آن بین و همچنین فارغ از آنکه دلارهای سعودی کار خودش را کرد و همچنین میزبانی تماشاگران پورشور ایرانی را از آنها گرفت، رفتارهای منفعلانه مسئولان دستگاه دیپلماسی غیرقابل درک و همچنین البته قابل تامل می باشد!

مسئولانی که وظیفه حفاظت از عزت ایرانی را بر عهده دارند، به غیر از چند موضع گیری رسمی و همچنین محکومیت بیانیه وار و همچنین نامه نگاری ساده به AFC و همچنین تشکیل یک جلسه سه‌گانه! اقدام عملی ای انجام ندادند تا سرانجام تیم های ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا جهت میزبانی از تیم های عربستانی مجبور به ترک خاک ایران شوند!

علی ایحال تیم های ایرانی در آن رقابت ها غیورمردانه حاضر شدند و همچنین ذوب آهن اصفهان و همچنین تراکتروسازی تبریز که با نمایندگان عربستانی هم تیم بودند (علی رغم کارشکنی سلسله وار عرب ها) موفق شدند بالاتر از آنها به مرحله حذفی صعود کنند و همچنین عملا اثبات نمایند که عرب ها در زمین هیچ حرفی جهت گفتن ندارند و همچنین تنها دست به دامن حواشی و همچنین سیاست بازی می زنند!

ولی باید توجه داشت نقطه قابل تامل در آن بین، اظهارات مقتدرانه امیرقلعه نویی سرمربی تراکترو سازی تبریز بود که یک تنه جور همه بی سیاستی چهره های دیپلماتیک کشور را کشید.

هرچند در مستطیل سبز و همچنین دنیای فوتبال حواشی فروانی حول قلعه نویی و همچنین اطرافیانش بر سرزبان هاست ولی باید توجه داشت او همچنین طی ۴ نشست خبری (قبل و همچنین بعد از بازی های رفت و همچنین برگشت با الهلال عربستان) به نوعی هم امن بودن ایران را به گوش جهانیان رساند و همچنین هم از سیاسی بازی مسئولان AFC به شدت انتقاد کرد.

او همچنین دراولین نشست خبری پیش از بازی با الهلال عربستان با انتقاد از رفتار AFC گفت: ما می توانیم از فوتبال بهره بری و استفاده کنیم و همچنین خیلی از معظلات و مسائل و مشکلات را برطرف سازیم. فوتبال در همه جای دنیا یک زبان مشترک می باشد که بین همه شهروندان و مردم شهر دنیا وجود دارد. تو در جام جهانی و همچنین جام ملت ها می بینید که خیلی ها از طریق فوتبال با هم دوست می شوند. امیدوارم ای اف سی به سمتی برود که به توانایی های فوتبال آسیا کمک کند. جذابیت جام جهانی و همچنین جام ملت ها به همین موارد و نکات می باشد. ما در کشور خودمان ایران عزیز میزبان کشورهایی زیرا و به درستی که عراق و همچنین افغانستان بوده ایم. همچنین تیم هایی که در جام باشگاه های آسیا حضور پیدا کرده اند چه کتبا و همچنین چه شفاها از میزبانی ایران تشکر کرده اند و همچنین ایران در شمار امن ترین منطقه ها و مناطق دنیا به شمار می آید.

او همچنین در یکی دیگر از نشست های خبری آن اقدام AFC  را نقطه ای تاریک در فوتبال دنیا برشمرد و همچنین افزود: در واقع کنفدراسیون فوتبال آسیا راه عربستانی‌ها را رفت. نیت و اراده ندارم حرف سیاسی بزنم ولی خود کنفدراسیون فوتبال آسیا سیاست را وارد ورزش کرد.

قلعه نویی در پاسخ به سوال در مورد آنکه آیا میزبانی در کشور ثالث اتفاقی عجیب نیست، اظهار داشت: در سوال خود جوابتان را هم دادید. آن پیشامد جدید یک نقطه ضعف جهت کنفدراسیون فوتبال آسیا می باشد. آنها از حضور ۱۰۰ هزار فرد یا شخص در ورزشگاه جلوگیری کردند. در تبریز بیش از ۵۰ هزار فرد یا شخص به ورزشگاه می‌آمدند. عکس بازی برگشت پلی اف را برایتان می‌فرستم تا ببینید چقدر هوادار به ورزشگاه آمده می باشد. فوتبال مکانی جهت رخ دادن  اتفاقات قشنگ و همچنین زیبا می باشد. در لیگ قهرمانان اروپا اتلتیکو مادرید و همچنین بارسلونا بازی کردند. اتلتیکو با اشتباه داور بالا رفت ولی باید توجه داشت همه از دیدن بازی لذت بردند. آن اراده و تصمیم راسخ نقطه تاریک AFC بود. آنها بایستی و حتما کمک می‌کردند تا با رفت و همچنین آمدهای فوتبال بین دو کشور، تنش‌ها کم می شود. آنها راهی را رفتند که سعودی‌ها می‌خواستند شاید در بعدی تعدادی از کشورهای دیگر هم بگویند که ما فلان جا نمی‌رویم. ما در دو بازی مهمان هستیم از تو به خاطر پرسیدن آن سوال تشکر می کنم. دوست ندارم در مورد مسائل سیاسی حرف بزنم چرا که جهت فوتبال اینجا آمدیم. شعار فیفا جدایی سیاست از ورزش می باشد و همچنین AFC  هم آن را می‌گوید ولی باید توجه داشت خودشان خلاف آن شعار عمل کرد. افتخارمان آن می باشد که جزو امن‌ترین کشورهای دنیا هستیم. تیم‌های بسیاری در ایران میهمان خواهند بود و همچنین حتی از حریفان خود در کشور ما میزبانی می‌کنند.

امیر قلعه نویی در حالی آن اظهارات را در نشست های خبری مقابل تیم عربستانی بر زبان جاری کرد و همچنین با رسانه های دنیا در میان گذاشت که در واقع او بار دستگاه دیپلماسی کشور را به دوش کشید.

باری که وظیفه ظریف و همچنین همکارانش بود، به دوش یک مربی فوتبال افتاد و همچنین الحق و همچنین والانصاف بایستی و حتما اذعان کرد که او به خبوی از شرافت خاک پاک ایران در مقابل زیاده خواعبی سعودی ها دفاع کرد.

هنگام و زمانی که یک‌مربی‌فوتبال جور همه‌دیپلمات‌ها را می‌کشد!/ سکوت دستگاه‌های دیپلماسی در قبال ظلم سعودی‌ها در تاریخ ۴ May 2016 | 1:18 pm نشر یافته شده شده می باشد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

سوپروب close
خرید بک لینک